Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Dekorativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2010., 20:32   #61
Quote:
Shtefitza kaže: Pogledaj post
Naravno, o tome se govori. Ne platinasto plava, nego malo "zatopljena plava" sprecava isprani izgled.
Platinasto plava kosa uopće ne mora izgledati isprano. Ako je dobro njegovana i kad se sjaji izgleda jako dobro,a kompletan izgled je bolji kad se il jače našminkaju oči il usne. Dok sam bila platinasta plavuša kod mene je uvijek jedno od tog dvoje moralo biti naglašeno, prirodna šminka je u tom slučaju out. No ta jako svijetla kosa ne naglašava crte lica.
sada kad imam tamnu kosu, crte lica su mi puno naglašenije.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 20:35   #62
Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post
jel ima negdje popis koje boje spadaju pod hladne, tople ,a koje pod neutralne?

i kako recimo razlikovat jel neka smeđa boja ima tople ili hladne podtonove?recimo za ruž...

imam smeđu kosu, smeđe oči, žile su mi plave- hladan ton. jel moram izbjegavati tople tonove u kozmetici ili?
Smeđa koja u sebi ima crvene, bakrenaste je topla boja, ona smeđa koja u sebi ima zelene tj. pepeljaste je hladna boja.

To što si ti roza podton ne znači da moraš izbjegavati tople tonove u kozmetici, sigurno ima i toplih boja koje možeš nositi uz pažljivo kombiniranje, smao treba eksperimentirati.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 20:42   #63
A sad što se tiče BB kreme, ona je stvarana za azijatsko tržište, no te nijanse u kojima se prizvodi su il roze il neutralne. meni ne stoje, ja sam isprobala i poklonila dalje.
Mene to uopće ne čudi, s obzirom na trend među azijatkinjama da imaju što svijetliju, bijelju put, pa s raznim kremama i preparatima to nastoje postići.
Kad ja na svoj žuti ten stavim neki neutralni il roza puder, izgledam totalno isprano, bolesno u licu. To jednostavno nisam ja. Vjerujem da je tako i s većinom drugih žena, ne razumijem potrebu da se bude nešto što nisi. Treba se pomiriti s onim što ti je genetika dala i nastojati to uljepšati, a ne neutralizirati.
jer koja je poanta promijeniti boju lica, a ruke i ostatak tijela će mi ostati prirodne boje.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 22:55   #64
surfala sam danas tražeći još info na ovu temu i našla jedan informativan, ali zanimljiv video - vezano za pudere, korektore
uglavnom polazi od macovih oznaka: cura malo opširno objašnjava, pa ukratko- moj korektor je NW zato jer su podočnjaci većinom zelenkasti -tako da bi svaki korektor za podočnjake trebao biti te oznake jer ih roza neutralizira, a prištevi crveni - pa za njih treba uzeti NC za neutralizaciju
cura kaže za sebe da ima crvenilo koje namjerno nivelira s NC (iako je rozi podton) jer joj se ne sviđa taj njezin origigi ten..

http://www.youtube.com/watch?v=spAUjCy8Om0
larlar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 12:27   #65
jel se gledaju žile na zapešću ili podlaktici? na zapešću mi nitko ne može odediti boju žila (pitala sam 4 ljudi- svatko kaže drugačije), a na podlaktici mi je full zelena žila. srebro mi lijepo stoji, a žuto zlato ne volim pa ga niti ne nosim
gamer314 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 13:34   #66
Upravo sam dala mami da mi procjeni koje boje u mi žile i ona ko iz topa - zelene! Iako ja vidim i pokoju plavu, ali dobro. Sad ću se upucat ako mi Intervene 02 ne bude valjao.
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 17:27   #67
Meni su žile ljubičaste, osim jedne plave. Ja sam onda rozi?
orchid1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 22:57   #68
Okej, sad sam konačno 100% sigurna da sam hladni podton.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 13:36   #69
ja sam cijelo vrijeme gledala u vene na danjem svjetlu i nisam mogla odrediti što sam...jučer sam ih po prvi put doslovno uperila u sunce i točno se vidi da imam i plavih i zelenih (ovako sve izgledaju zelene)...zelene su u većini.
Dakle, konačno znam da sam neutralna nedavno sam kupila pro lumiere 030 shell, on je za žute, al mi se čini da mi svejedno dobro pristaje
Je li moguće da mi pristaju i neki žuti puderi iako sam neutralna il sam zabrijala?
vikky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 13:49   #70
@vikky - ako imaš više zelenih nego plavih onda jesi neutralna ali npr. možeš "isfurati" i pudere sa žutim podtonom
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 13:57   #71
Mene taj podton kože totalno buni!!
evo već 3 puta sam si gledala te žile (dakle prošli tjedan i ovaj tjedan) i sad sam pitala dečka- ja mislim da su više plave,on kaže da su više zelenkaste!
prirodno imam smeđu kosu i smeđe oči,farbam se u smeđe da mi kosa dobije ljepšu smeđu nijansu, nosim samo srebro ili bijelo zlato,nema šanse da bi nešto zlatno stavila na sebe
i koji onda ja imam podton??

Quote:
Vespers kaže: Pogledaj post
Upravo sam dala mami da mi procjeni koje boje u mi žile i ona ko iz topa - zelene! Iako ja vidim i pokoju plavu, ali dobro.
Quote:
vikky kaže: Pogledaj post
ja sam cijelo vrijeme gledala u vene na danjem svjetlu i nisam mogla odrediti što sam...jučer sam ih po prvi put doslovno uperila u sunce i točno se vidi da imam i plavih i zelenih (ovako sve izgledaju zelene)...zelene su u većini.
Dakle, konačno znam da sam neutralna
i koji su to žuti a koji rozi i koji neutralni puderi?? znam da to ide po nekim brojevima (kolko sam uspjela skužit po vašim postovima)
-meni recimo baš dobro paše od max factora miracle touch, boja golden 75
- i da, jako teško pocrnim,tj treba mi dooosta vremena..

ajd pomozite jer sam fakat zbunjena a htjela bi znat

nisam imala pojma da se po podtonu kože određuju i sjenila i rumenila i ruževi koji vam pašu
__________________
Ne podučavaj svinje pjevanju. Trošiš vrijeme i nerviraš svinju.
pure evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 14:18   #72
prema onim slikicama(koje sam išla tražit po mailovima ) bih rekla da si žuta unatoč tome kaj ne nosiš žuto zlato...mislim da ti se na vratu odlično vidi da si žućkasta
a i pošto je boja pudera golden,što je po meni isto nijansa za žuti podton
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 14:27   #73
ockej,tenks
__________________
Ne podučavaj svinje pjevanju. Trošiš vrijeme i nerviraš svinju.
pure evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 21:36   #74
Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
@vikky - ako imaš više zelenih nego plavih onda jesi neutralna ali npr. možeš "isfurati" i pudere sa žutim podtonom
e super, thx! konačno mi je misterij s podtonom apsolutno riješen .
A je li puderi u prahu isto imaju nijanse po podtonovima ili su oni ipak malo 'univerzalniji' obzirom da su laganiji, prozračniji i tako to? nisam vidjela da se to negdje spomninjalo...
vikky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 09:18   #75
Imaš neutralne pudere u prahu transparentne koji su za svaki podton, al neke kozm. kuće imaju ih i u nijansama, npr. Givenchy prizme su u različitim bojama,T. Leclerc isto tako.
Chanel ima kompaktne pudere u različitik bojama, npr. svijetlo ljubičaste ili žute za postizanje određenih efekata na licu.
Guerlain ima Meteorite kuglice koje isto daju završni finiš licu i u različitim nijansama su, samo treba potrefit koja nam odgovara.
Doduše ja takve stvari ne koristim pa ne znam koji finish je za koji podton.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 12:53   #76
Quote:
pure evil kaže: Pogledaj post
i koji su to žuti a koji rozi i koji neutralni puderi?? znam da to ide po nekim brojevima (kolko sam uspjela skužit po vašim postovima)
-meni recimo baš dobro paše od max factora miracle touch, boja golden 75
- i da, jako teško pocrnim,tj treba mi dooosta vremena..

ajd pomozite jer sam fakat zbunjena a htjela bi znat

nisam imala pojma da se po podtonu kože određuju i sjenila i rumenila i ruževi koji vam pašu
nema univerzalnih brojeva po kojima se može odrediti, za svaki brand je različito. Obično kad nađem puder koji me zanima, guglam da vidim za koji su podton ili dođem ovdje na forum i peglam

@mirella thx konkretno me zanima chanel i onaj manhattan u prahu, imam manhattan dvojku i čini mi se da baca na rozo, nekako mi je čudna nijansa i ne odgovara naj iako je dosta prozračan... pa ako netko zna za 3 kakva je neka javi
vikky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 13:53   #77
aha,ockej,dakle ja se opet bacam na istraživanje,nadam se da će sreća biti na mojoj strani
__________________
Ne podučavaj svinje pjevanju. Trošiš vrijeme i nerviraš svinju.
pure evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 14:10   #78
sta ono rekoste koje vene treba gledat ? napokon sam si uspjela pogledat vene . na zapescu su plave i pokoja ljubicasta, ova iz koje vade krv je plavo-zelena i s gornje strane sake su mi isto plavo-zelene (te su cak vise zelene nego plave). e jesam komplikovana .
__________________
PPPP
Just a Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 14:11   #79
Na zapešću.
blenta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 14:12   #80
aj fala ti boze da sam i to rijesila. dakle roza sam .
__________________
PPPP
Just a Girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:19.