Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2011., 21:56   #21
moguce je putovanje kroz vrijeme,ali samo u buducnost a i to ako se krecemo dovoljnom brzinom.Nazalost nismo jos dosegli taj nivo tehnologije da imamo svemirske letjelice koje bi mogle to ostvariti.Ali znanstvena je cinjenica da astronauti ako provedu dovoljno vremena u svemiru "putuju" u buducnost nekoliko milisekundi.
FoxMulder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 21:58   #22
Quote:
Caesar_Augustus kaže: Pogledaj post
A ljudska vrsta poznaje baš sve zakone univerzuma? Bože kako smo napredna vrsta a nismo u stanju poslati ni ekspediciju na "obližnji" Mars
s obzirom da nemamo neku drugu vrstu da se poredimo sa njima.Mi jesmo napredni Ne vidim cimpanze da salju ljude u svemir
FoxMulder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 23:11   #23
Quote:
FoxMulder kaže: Pogledaj post
s obzirom da nemamo neku drugu vrstu da se poredimo sa njima.Mi jesmo napredni Ne vidim cimpanze da salju ljude u svemir
Evo nam i Fox Muldera Gdje je Scully i Skinner? Onako kako mi gledamo čimpanzu možda na isti ekvivalentan način netko gleda nas.
Caesar_Augustus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 23:26   #24
Quote:
Caesar_Augustus kaže: Pogledaj post
Evo nam i Fox Muldera Gdje je Scully i Skinner? Onako kako mi gledamo čimpanzu možda na isti ekvivalentan način netko gleda nas.
ako je hologramski (opet ja), onda cijeli svemir gleda u nas. ali i mi u njega. a kada bi se uskladili (mi s njim), mogli bi postati vječni, baš poput njega
__________________
HAIKU ZA FRANJU: hrvatski si gorostas bio i ostao/patuljci i dalje grickaju svoja jajašca / JEDNA ZA BBB-e: kad me murjak pendrekom opali po glavi/ja sam sretan kaj sam plavi / Komunisti se spominju još od antike/ Jedan ozbiljan, pa i dramatičan govor euro lijevice o problemima LGBT zajednice pred europarlamentarcima, predstavnicima NATO-a i novinstvom
diogeneš is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 09:48   #25
ako je moguce putovanje u buducnost i nema mogucnosti povratka, znaci to je onda vasa i tih ljudi u buducnosti sadasnjost. nema svrhe tog putovanja
White Strike is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 23:04   #26
Question

a sta ako neko ode u proslost?recim neka se zove ivo sanader.i sad taj ivo se vrati u doba dinosavurusa.kad bi on oplodio kakog gustera sta bi dobili?jel bi to potaklo evoluciju ili propast dinosavrusa?
__________________
aaaaaa
aaaaaaaaaa
spejs bandic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 00:23   #27
Quote:
diogeneš kaže: Pogledaj post
ako je točna teorija po kojoj je svemir jedan veliki hologram, onda on baš poput ljudskog mozga (koji također sadrži sve do tada doživljeno u hologramskim oblicima) sadržava i apsolutno sve slike vlastite prošlosti i svakog pojedinog dijela vlastite cjeline.

to teorijski znači da bi pojedinac uz pravi "alat" praktički iz svakog atoma svemira mogao isčitati sve ono što je prije bilo, i to bilo gdje u svemiru. s tim da veća količina isčitavanja jednog te istog događaja iz više različitih atoma, daje bolju "rezoluciju" slike tog događaja.

sve to bi dalo mogućnost da se u prošlost vraćamo na način da u biti gledamo "realne filmove" bilo kojeg prošlog događaja, ali ne bi mogli u njemu sudjelovati na neki drugi način, a ni slučajno ga niti uz najveći napor ne bi mogli izmijeniti.

što je bilo, bilo je, mijenjati se ne da, ali se gledati da. pitanje je koliko bi nam se u biti dopalo da gledamo ne samo druge, već i same sebe u nekim prošlim siituacijama?
Iskreno prvi put cujem za tu teoriju "holograma" al zanimljivo.
Caesar_Augustus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 00:48   #28
Quote:
diogeneš kaže: Pogledaj post
sve to bi dalo mogućnost da se u prošlost vraćamo na način da u biti gledamo "realne filmove" bilo kojeg prošlog događaja, ali ne bi mogli u njemu sudjelovati na neki drugi način, a ni slučajno ga niti uz najveći napor ne bi mogli izmijeniti.

što je bilo, bilo je, mijenjati se ne da, ali se gledati da.
Quote:
Caesar_Augustus kaže: Pogledaj post
Iskreno prvi put cujem za tu teoriju "holograma" al zanimljivo.
Prvi put cujes a cijeli zivot vec prozivljavas ?
Sad ne mislim na teoriju holograma vec putovanje u proslost (a i u buducnost) u mislima i slikama.
Odgovor na tvoje pitanje o putovanju kroz vrijeme moze biti vrlo jednostavan.
tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 00:53   #29
Quote:
tequila kaže: Pogledaj post
Prvi put cujes a cijeli zivot vec prozivljavas ?
Sad ne mislim na teoriju holograma vec putovanje u proslost (a i u buducnost) u mislima i slikama.
Odgovor na tvoje pitanje o putovanju kroz vrijeme moze biti vrlo jednostavan.
Pa katkad je odgovor najsloženijim pitanjima onaj najjednostavniji
Caesar_Augustus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 01:14   #30
Quote:
Caesar_Augustus kaže: Pogledaj post
Evo nam i Fox Muldera Gdje je Scully i Skinner? Onako kako mi gledamo čimpanzu možda na isti ekvivalentan način netko gleda nas.
a tko to gleda u nas ? Nadam se da gleda ali cinjenica je da se nemamo s kim usporedit
FoxMulder is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 03:37   #31
Dok si u tijelu, nećeš putovati kroz vrijeme.

Ako znaš biti samo duh onda možeš, ali prvo trebaš znati biti samo duh.

Kraj.
__________________
Forum.hr - Super najsporiji internet forum na planeti.
Epic hero is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 16:34   #32
Quote:
spejs bandic kaže: Pogledaj post
a sta ako neko ode u proslost?recim neka se zove ivo sanader.i sad taj ivo se vrati u doba dinosavurusa.kad bi on oplodio kakog gustera sta bi dobili?jel bi to potaklo evoluciju ili propast dinosavrusa?
Dinosauri bi sve pokrali i ne bi bilo vise niceg na zemlji
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 16:46   #33
Quote:
spejs bandic kaže: Pogledaj post
a sta ako neko ode u proslost?recim neka se zove ivo sanader.i sad taj ivo se vrati u doba dinosavurusa.kad bi on oplodio kakog gustera sta bi dobili?jel bi to potaklo evoluciju ili propast dinosavrusa?
haha, pa prvo, Ivo ne bi mogao oploditi neku dinosaurku, a drugo, postoji i onaj činitelj "butterfly effecta" recimo odeš u tako daleku proslost i slucajno zgaziš na neki list i nekog kukca na njemu, vratiš se u "svoju" budućnost i nađeš totalno drukciji redoslijed evolucije, i neke druge vrste kako dominiraju planetom.
Caesar_Augustus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 14:43   #34
Quote:
Caesar_Augustus kaže: Pogledaj post
haha, pa prvo, Ivo ne bi mogao oploditi neku dinosaurku, a drugo, postoji i onaj činitelj "butterfly effecta" recimo odeš u tako daleku proslost i slucajno zgaziš na neki list i nekog kukca na njemu, vratiš se u "svoju" budućnost i nađeš totalno drukciji redoslijed evolucije, i neke druge vrste kako dominiraju planetom.
A kako ćeš se onda vratiti u budućnost? Ako si stao na leptira, pa se evolucija odigrala potpuno drukčije, pa se ni čovjek nije razvio ovako kako se razvio, pa onda se znači ni ti nisi nikad rodio, pa se nikad nije ni desio taj trenutak kad si otputovao u prošlost?
zlatna ribica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 19:10   #35
Quote:
zlatna ribica kaže: Pogledaj post
A kako ćeš se onda vratiti u budućnost? Ako si stao na leptira, pa se evolucija odigrala potpuno drukčije, pa se ni čovjek nije razvio ovako kako se razvio, pa onda se znači ni ti nisi nikad rodio, pa se nikad nije ni desio taj trenutak kad si otputovao u prošlost?
Moguće je da bi ja bio "izoliran" od "time eventa", samim time jer sam otišao iz svog kontinuiteta "postojanja" u svom vremenu pa bi kao takav bio zadnji primjerak svoje stvarnosti, jer ja bi postojao u toj prošlosti al moje budućnosti više ne bi bilo a samim time ja bi išao usporedno sa novom "stvarnošću sadašnjosti" u toj proslosti u kojoj sam promjenio tijek budućnosti

Zadnje uređivanje Caesar_Augustus : 07.03.2011. at 19:18.
Caesar_Augustus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 14:11   #36
mislim da bi trebali žicat izvanzemaljce za neku tehnologiju
__________________
You're a master of karate and friendship for everyone!
ramonche is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 21:41   #37
Nemoguće je putovati kroz vrijeme. Vrijeme zapravo i ne postoji. To je nešto što su ljudi izmislili. Samo razmišljajte o tome, budete već došli do toga.
Sovenaonu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 21:51   #38
Quote:
Sovenaonu kaže: Pogledaj post
Nemoguće je putovati kroz vrijeme. Vrijeme zapravo i ne postoji. To je nešto što su ljudi izmislili. Samo razmišljajte o tome, budete već došli do toga.
Potpis to smo mi smislili imaš pravo
marijo90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 23:42   #39
Quote:
Sovenaonu kaže: Pogledaj post
Nemoguće je putovati kroz vrijeme. Vrijeme zapravo i ne postoji. To je nešto što su ljudi izmislili. Samo razmišljajte o tome, budete već došli do toga.
Davno, kad sam bio mlađi i ja sam zastupao to mišljenje, al ne više
Caesar_Augustus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 03:02   #40
Putovanje Kroz Vrijeme

Znate što ja mislim. Ja mislim da bi bilo moguče pomoču crvotočine i mislim da bi se moglu putovat kroz vrijeme na zemlji ne samo u svemiru kad bismo nekako mogli stvorit wormhole i izračunat duljinu vremensko preskoka i nekako iskrivit wormhole mi bi smo se stvorili na istom mjestu ot kuda smo i otišli samo bi bili u budučnosti ili prošlosti. a za putovanje u prošlost bi bio malo veči problem jer neznamo kako ja bi reko da nekako možem promjenit smjer wormhola da ide unazad možda bi smo tako jedino uspjeli nisam siguran al ja tako razmišlam.
A imam samo 15 godina.
Beljulji is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:36.