Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2012., 19:57   #1
DHL

vidim da nema teme za DHL u Hrvatskoj, pa me zanimaju iskustva sa slanjem i primanjem posiljaka preko njih?!..

isto, zanima me dali itko od kurirskih sluzbi u HR (FedEx, UPS, DHL), dostavlja paket do vrata, uz cijenu carine i ostalih troskova koje treba platiti, a BEZ da se prethodno mora faxirati dokumente, punomoci, racune, etc!?..

hvala!
capt is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 20:40   #2
Quote:
capt kaže: Pogledaj post
vidim da nema teme za DHL u Hrvatskoj, pa me zanimaju iskustva sa slanjem i primanjem posiljaka preko njih?!..

isto, zanima me dali itko od kurirskih sluzbi u HR (FedEx, UPS, DHL), dostavlja paket do vrata, uz cijenu carine i ostalih troskova koje treba platiti, a BEZ da se prethodno mora faxirati dokumente, punomoci, racune, etc!?..

hvala!
Pa da bi sve to napravili i pitaju za te stvari, nažalost. Takva je procedura.
Old Iggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 15:44   #3
Naručio slučajno 2 stvari sa njemačke stranice,s time da mi treba samo prva stvar.
DHL je dostavljač,šta se može napraviti ako ja ne želim uzeti te 2 stvari,napominjem da nisam ništa još platio,plaćam tek kad preuzmem?
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 16:21   #4
Quote:
quadzilla kaže: Pogledaj post
Naručio slučajno 2 stvari sa njemačke stranice,s time da mi treba samo prva stvar.
DHL je dostavljač,šta se može napraviti ako ja ne želim uzeti te 2 stvari,napominjem da nisam ništa još platio,plaćam tek kad preuzmem?
To pitaj prodavatelja, ne DHL. Oni će svoje odraditi u oba slučaja.
Old Iggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 16:31   #5
Da već sam poslao mail na njemačkom prodavaču,pa se nadam pozitivnom odgovoru,ako i ne bude pozitivno nebude nitko to preuzeo,niti ja,niti netko od ukućana.Tad me zanima dal me DHL može zajebavat?Mislim da ne,jer ništa nisam platio,samo sam naručio preko mail adrese?
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2012., 07:50   #6
Jel mi može tko potvrdit ovaj iznad post?AndrejX?
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 01:48   #7
ima li netko da mi pomogne sa DHL-eom

piše mi na tracking numberu na njihovoj stranici da su mi već dva put pokušali uručiti paket, ja sam bio kuci niko nije zvonio i nisu ostavili nikakvu poruku, mislim da ako ne budem treći put kući da će vratiti paket u njemačku koliko sam čuo da tako rade, otići ću odmah u ponedjeljak kod njih ali nije mi jasno kako to da poruku nisu ostavili da su bili u posti
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2014., 22:50   #8
Ako je netko nedavno dobio nesto preko dhl-a iz EU -> moze info -> da li naplacuju kakvu extra proviziju na pakete ako je postarina placena od strane posiljatelja (lezarine,...i sl.)?
Narucio bi nesto preko ebay-a iz UK, postarina je free, a dostavlja dhl.

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk
__________________
enjoy
Susjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2014., 23:38   #9
ja narucila iz njemačke, a dostavljao je dhl. poslano u petak, stiglo u ponedjeljak

nisam nista dodatno platila
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 09:03   #10
Meni je stizalo iz Kine, Njemačke, Poljske i nikad nisam ništa platio (barem ne naknadno - poštarina je bila ili besplatna ili sam platio unaprijed), jedino su me malo prošetali (dva dana za redom su došli dok sam bio na poslu).
Jurica342 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 14:45   #11
Jel mi može netko pomoći naručio bih smartphone iz Kine i piše da šalju DHL-om kao free shiping pa se bojim da ne postoji neka caka da me onda DHL nebi ovdje odero sa svojim nekim glupostima. Mob košta 240 $, računam si na neke troškove carine i ostalog do 450 kn a bojim se da nebi bilo više, eto ako neko ima kakva iskustva bio bi zahvalan da mi pomogne.
azra7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 14:46   #12
Quote:
Jurica342 kaže: Pogledaj post
Meni je stizalo iz Kine, Njemačke, Poljske i nikad nisam ništa platio (barem ne naknadno - poštarina je bila ili besplatna ili sam platio unaprijed), jedino su me malo prošetali (dva dana za redom su došli dok sam bio na poslu).
Kad si iz Kine nešt naručivo i dolazilo DHL-om koja je cjena bila te stvari i koliko si platio carine i svega ostalog??
azra7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 21:03   #13
imam isti slucaj kao Azra, ima li itko slicnog iskustva, a da je to proslo???
raky_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 18:08   #14
Ne mogu puno pomoći,ali sam doznao da je DHL skup u vražju mater.Pouzdan,ali skup.
Za transfer dobar je Western Union,ali isto uzima debelu proviziju.
Skerdilaida is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 00:08   #15
Naručio nešto s ebay.de, prodavatelj poslao DHL-om. Sad me zanima kako će mi to DHL uručiti. Trebam li im dostaviti broj telefona ili mail jer što ako me ne bude doma u trenutku dostave.
Nosonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 14:34   #16
kada vam dolazi paket dhl-om iz kine, onda uz pdv računajte fiksni dodatan trošak u iznosu od 125kn.
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 15:39   #17
DHL- SKUPI i BEZOBRAZNI

ajmo početi priču sa DHL-om. 19.10 2014. sam kupila Kindle preko Amazona. 99 dolara plus 20 dolara za shipping.
22.10.2014 mi se javlja DHL Hrvatska sa mailom kojim me obavještavaju da im moram dostaviti dokaz o izvršenoj uplati u inozemstvu i moj EORI broj,
Pošto nikad nisam ni čula za EORI broj, a kamoli da ga imam, tražim daljnje informacije.
Naravno bahati službenik me opere ko glupaču da kako ja nemam taj broj, pa kako ja nisam upućena da mi treba jer je EORI broj identifikacijski broj koji moraju imati sve fizičke i pravne osobe koje sudjeluju u postupku carinjenja na području EU, od 01.srpnja 2013. godine.
Naravno ne daje mi nikave korisne informacije već me upućuje na carinu i obavještava me se da imam 20 dana da dostavim podatke ili će moj paket biti uništen.
I tako se ja pokušavam srediti papire za EORI na carini, koja ima radno vrijeme do 15:30h. Zbog čega moram izostajati sa posla.
Ugl skupljam papire dostavljam ih DHLu. Korisne informacije koje Vam nitko neće reći u ovom postupku su da možete poslati nekoga umjesto Vas da Vam izvadi EORI broj, i da Vam ga mogu poslati na mail, također uz ispunjeni formular morate imate i fotokopiju osobne.

I sad napokon mi DHL treba dostaviti Kindle. Moram platiti carinu i njihovu dostavu meni ( koja oni zovu sad operativni troškovi).
Stalno me DHL ispravljao da nije u pitanju cijena dostave, već operativni troškovi.
Ugl PDV na PO carinjenja robe me izašao 180, 98 kn i plus operativni troškovi DHL-a 125kn.
Platila sam shipping iz Amerike do Hrvatske 20 dolara a dostavu iz DHLovog centra u Zagrebu k meni doma u Zagrebu 125kn?!
DHL Hrvatska je najskuplja dostava sa najgorom uslugom.
Tražila sam da dostava bude poslije 17h i da platim karticom. Dobivam odgovor da DHL dostavlja između 11-16 radnim danom pa ja moram zamoliti nekoga da dođe k meni doma da dočeka DHL jer sam ja radnim danom, zamislite, na poslu.
Iako sam tražila plaćanje karticom, dostava nema POS uređaj, pa mora biti gotovina.
Platila sam svoju dostavu sa DHL-om novcima, živcima i vremenom.
Kindle je super, obožavam ga i svima ga preporučam.
Btw žalila sam se korisničkoj službi Amazona i DHL-a na cijelu uslugu DHL-a, i dok mi se Amazon ispričao i dao gift od 20 dolara popusta zbog lošeg iskustva.
DHL Hrvatska mi je objasnio kako sam trebala znati što je EORI broj i više o postupku carinjenja i da nisu oni krivi za moje nezadovljstvo njihovom uslugom.
Da nije true story, zvučalo bi kao Monty Python skeč.
Zaključak : Amazon je super, nemojte koristiti DHL Hrvatska. Bezobrazni su i skupi.
Sretno.
ivy-league is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 17:08   #18
Quote:
ivy-league kaže: Pogledaj post
Da nije true story, zvučalo bi kao Monty Python skeč.
Zaključak : Amazon je super, nemojte koristiti DHL Hrvatska. Bezobrazni su i skupi.
Sretno.
Raspisala si se po forumima, odgovorio sam ti na Bugovom, sad ću i ovdje...
DHL je sve odradio kako treba, a ti si nepripremljena za tu vrstu prijevoza.
Old Iggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 03:06   #19
al de skuzi ti nje, rega se na forum i u 3 teme pise isto

bolje da nisi nista pisala, jer nitko nije kriv osim tebe, a prije kupnje treba se malo i informirati


kuka, a jos je i gift dobila
yello is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 00:55   #20
Quote:
ivy-league kaže: Pogledaj post
ajmo početi priču sa DHL-om. 19.10 2014. sam kupila Kindle preko Amazona. 99 dolara plus 20 dolara za shipping.
22.10.2014 mi se javlja DHL Hrvatska sa mailom kojim me obavještavaju da im moram dostaviti dokaz o izvršenoj uplati u inozemstvu i moj EORI broj,
Pošto nikad nisam ni čula za EORI broj, a kamoli da ga imam, tražim daljnje informacije.
Naravno bahati službenik me opere ko glupaču da kako ja nemam taj broj, pa kako ja nisam upućena da mi treba jer je EORI broj identifikacijski broj koji moraju imati sve fizičke i pravne osobe koje sudjeluju u postupku carinjenja na području EU, od 01.srpnja 2013. godine.
Naravno ne daje mi nikave korisne informacije već me upućuje na carinu i obavještava me se da imam 20 dana da dostavim podatke ili će moj paket biti uništen.
Ono nije istina.
Kažu ti da nakon određenog roka paket šalju nazad pošiljatelju.
Meni je bilo preskupo plaćati carinu i njihove usluge te sam pričekao da prođe rok te da vrate pošiljku.
Pošiljatelj mi je uredno vratio novac po primitku poslanog paketa.

U linku je preslika DHL-ove obavijesti o prispijeću pošiljke i carinskom postupku.
http://oi60.tinypic.com/25fngxf.jpg

Zadnje uređivanje anstic : 10.12.2014. at 01:11.
anstic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:15.