Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2014., 13:55   #21
uzmi, zicer dobivaš
far-pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 14:33   #22
Quote:
bahrija kaže: Pogledaj post
Poz svima-evo iam i ja priliku kupiti dojavu-cjena 60 eura,plača se preko western uniona,.žensku pratim preko fejsa 7mj. prije tekme daje svoj listić-sliku al naravno serijski broj listića i koja tekma je zatamnjeno,nakon tekme taj isti listić je otvoren-sve se vidi,..dojave su mjesečno 3-4 puta,i zasad joj sve prošlo..veli da plačadojavu 1200 eura,. e sad dal je možda ko imal iskustva s tim?
Ma bježi od toga. Da ima dojave ne bi gubila vrijeme na facebooku.

Ali nešto mi govori da si ti već odlučio i da ćeš odigrati. Postoji mogućnost da i dobiješ jer to uglavnom ide da se par ljudi pošalje jedna kombinacija,drugima druga itd. Jedna će morati proći.
Kasa7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2014., 01:05   #23
Predstavljam aktualnog prevaranta na kojeg ljudi nasjedaju zbog fore s prikazivanjem svog "pravog identiteta" na Facebooku i pričama kako se "profesionalno bavi najmeštenim utakmicama", te kako je u sportu već dugi niz godina i slično. Navedeni, Zoran Rajković, radi na isti princip kao i svi ostali prevaranti na Facebooku i ne nasjedajte na njegove priče i objave na stranici. Završit ćete kao i kod ostalih, prevareni, blokirani i praznog džepa.
Kao dokaz da je prevarant potvrđuje informacija da je pod njegovim korisničkim imenom: zoran50 u Supersport kladionici naveden OIB: 40876186386, a to je OIB zamjenika gradonačelnika Labina, pravog Zorana Rajkovića kojemu je ukraden identitet kako bi se stvorio lažni profil na Facebooku i u kladionici. Ove informacije možete provjeriti kratkim googlanjem i sve će vam biti vrlo brzo jasno.
U nastavku je link njegovog profila na Facebooku.
https://www.facebook.com/zoran.rajkovic.94009

Zadnje uređivanje johnybravo1 : 23.03.2014. at 01:30.
johnybravo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 10:22   #24
kao sto su mnogi vec napisali, to su prevare.

sta bi vi radili da imate dojavu?
rekli je svima ili se na nju kladili???

da je prava dojava, pa da samo 10 ljudi odigra neki veci novac na prelaz, odma bi se aktivirala istaraga o namjestanju.
zato ljudi koji namjestaju, parove ne prodaju, nego se sami klade na njih.
sto manje ljudi zna, to bolje za njih.

zatim, zasto bi se netko ko ima dojave na koeficijent 30 zezao sa vasih 1000 kn?

pa da ulozi 10 kn, nakon 2 utakmice bi imao taj novac...

inace, postoji mogucnost da zatrazite svoj novac nazad, tj ako uplatite putem banke, mozda stignete blokirati transakciju unutar sat-dva...ali ne i ako uplatite na racun u kladionici.

upravo tu i je fora....ne mozete im nikada dati na ruke, jer tada bi znali tko su. mogli bi ih prebiti, namjestiti im neku klopku i sl....stoga, ne posluju na taj nacin. uplatom na kladionicarski racun, mozda i mozete saznati tko su (ne mora biti da su vam dali prave podatke, mozda je racun od nekog alkosa koji im cini uslugu u zamjenu za pivo) ali rijetko ko ce ih traziti za 200-300 kn.
zatim, na bankovni racun ne primaju uplate, bas zbog gore navedenog...da ne bi blokirali transakciju (uvijek mozete reci da ste uplatili na krivi broj).
a trece je da su uplate uvijek ispod 2000kn, zasto?
e zato sto je to granica na kojoj se moze pokrenuti postupak za prevare protiv njih od strane policije. za sve manje iznose, morate pokretati sami privatne tuzbe, sto vam se uglavnom ne isplati.


u svakom slucaju, ne budite naivni...ako hocete da se kladite, pratite sami klubove, vijesti i razne forume...necete se obogatiti,ali mozete se malo zabaviti.
raky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 23:41   #25
e

Zasto se nepitate jedno oni imaju dojave umjesto da dignu sav novac i to uloze oni od vas traze 100 do 2000kn uplate,ja da imam dojavu stavio bih sav novac a ne bio kao kralj dojava
ex_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 20:05   #26
Prijatelji,
na ovaj način htjeli bih Vas upozoriti na prevaru od strane profila "Ana Liza" koji prodaje ljudima sisteme po cijeni od 400kn. Kad ga kontaktirate i dogovorite se za kupnju dnevnog sistema isti Vam kaže da izvršite uplatu u SuperSport kladionici na ime Analiza11 a u slučaju promašaja obačava Vam vratiti polog kojim ste kupili listić. Iza tog imena je Boris Pajtlar (najvjerojatnije nije njegovo pravo ime ), iz Zagreba. Nakon što uplatite 400kn za sistem traži da ga nazovete na broj 097 6xxxxxx ( uglavnom daje brojeve koji nisu u upotrebi ,) da potvrdite uplatu te Vam onda šalje kod listića. Normalno, kada promaši listić odmah Vas blokira i ne vraća polog. Također ima i zatvorenu grupu pod imenom Ana Liza ili Sportska prognoza u kojoj ima preko 20000 članova. Način na koji privlači ljude je da na svom profilu objavljuje dobitni listić i potvrdu dobitka u obliku poruke. Na taj način je za svakoga nedvojbeno da je listić dobitan, ali to je samo jedan listić od stotine prodanih. Eto, na ovaj način Vas želimo upozoriti na prevaru jer je na njegovom profilu nemoguće išta komentirati te u istom trenutku budete blokirani. Zato ne dajte da Vas prevari kao što su mnogi bili prevareni.
Pozdrav!
madball is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 15:45   #27
Neka vam bude !!

Kad idete plaćati "dojave" ili "sisteme"....

Tko još vjeruje u to?
Zaleks is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 19:49   #28
nebi ja dao pare za to
Akatcuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 16:48   #29
Mali update. Ana Liza je pod novim imenom : Boo Kie !!!
madball is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 18:45   #30
Kak nač kretena
carpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 18:50   #31
Nazalost nikak. Sve radi pod laznim imenima. Za sada ga nema jel smo reagirali da ga bar facebook obrise, ali pojavit ce se sigurno opet.
madball is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 11:08   #32
Ja cak sumnjam da mu je to lazno ime jer sam nasao profil boris pajtlar i za profilnu ima i love bookie i nemozes pregledat profil naravno iz bjelovara je
carpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 11:14   #33
S policijom nemozes nista jer oni ne poduzimaju nista ak se ne radi o minimalnom iznosu od 2000kn.ako si na banku mu uplatio isti slucaj.njegva rijec protiv tvoje jer opet ne siča u pitanju.jedino ga nac i uzet mu 10 puta vise s kamatama
carpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 16:33   #34
nadi vezu u supersportu da ti da negove podatke koje je ostavio kad je otvarao racun, jedino tako
Padrone is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 17:39   #35
Jedna osoba napravi 100tinjak lažnih profila na facebooku i onda sama sebe hvali!
Kako ljudi padaju opće na to?
deki00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 14:18   #36
Pozdrav. Zna li itko išta o ovom liku....za razliku od ostalih prevaranata, ovaj mi djeluje dosta uvjerljiv, pa se čak zapitam hmmm, pa možda i nije ....

https://www.facebook.com/profile.php...468872&fref=ts
Fliper500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 15:27   #37
Hahah ne vjerujem da stvarno ima papaka, tj toliko naivnih ljudi. Mislio sam da je samo mit to da se uplacuje za dojave.
Razmisli malo neka tekma se namjesti i sada ti kupis tu dojavu za 50kn -500kn- 1500kn nije bitno. Zasto bi ti netko prodao dojavu za nekakvu sicu i riskirao da mu uskok sjedne za vrat za bijednih 50eura kad moze sam ulozit tih 1500kn, 100tisuca ili koliko vec zeli ako je sigurno. Pa dajte se uozbiljite. Jedine prave dojave imam ja. Molim da mi 500kn uplatite na racun cak mozete i izabrati tekmu pa vam namjestim, do 7 golova da ne bude sumnjivo. Samo nemojte ove klubove koji imaju vec ugovor s bwinom, tu nemrem nista
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)
dubrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 00:05   #38
Pozdrav ljudi,
evo i ja sam nasjeo na foru sa SS računom, ali malo je drugačija od ostalih slučaja...
Mom prijatelju je netko jučer upao na face, te me pitao dal mu mogu poslat 350-400 kn preko SS računa da si pokrije zadnji par koji mu je ostao na listiću, i da će mi zbog usluge vratit 600 . Ja niti trenutka nisam posumnjao da to možda nije on. Sve mi je držalo vodu, prvo i osnovno - znam ga, nije mi neki tamo s fejsa, znam da se ponekad kladi, i isto tako u mjestu gdje on živi nema SS kladionice, a u mojem mjestu ima. Nije bila dojava u pitanju (to bih odmah prokužio jer znam da je to prevara, a i ako nije onda je žešći kriminal, pokrivanje zadnjeg para je skroz fer stvar). Sve mi je u tom trenutku pilo vodu.
Javio mi se oko pol 20, i taj mu par igra u 20h, te onako malo požurivao, iako sve u najnormalnijem tonu. Ja sam se požurio do klade, odmah blizu je bankomat, digao sam 400 kn i uplatio na račun koji mi je poslao. Tamo sam dobio potvrdu i pisalo je ime Ivica Vidović i OIB:0811... itd. Poslao mi je poruku nešto poslije 8 'kak ti vratim?', ja sam to vidio tek oko 9 (tad sam još bio u oblivionu i nisam ništa sumnjao) i odgovorio mu da mi može vratit isto tako preko SS akaunta kada će moć (logično), nije mi ništa odgovorio kasnije. Ujutro sam ujutro prije odlaska na fax provjerio chat, te sam vidio kako su sve njegove poruke izbrisane tj. profil je bio zbrisan il kaj već (kasnije se ispostavilo da je to moj 'pravi' frend deaktivirao fejs kad je skužio da mu je netko provalio na profil) i tu sam shvatio svu svoju naivnost i pokvarenost nekih ljudi.
Znači pao sam na istu foru SS računa kao i ostali, samo na drugačiju vrstu prevare. Ali genijalno mi je kako me frajer iz toplog doma u koji sam došao malo prije sa posla izvukao na ovu vani hladnoću da mu uplatim pare na SS račun

Lik se javio još (mislim) četvero ljudi sa frendove liste kompića (odreda svi njemu dobro poznati ljudi, ne neki deseti), te je još jedan osim mene pao na tu foru. Taj dečko je iz Splita (mislim da mu je čak rođak), on nije imao para pa je posudio od cimera. Znači njemu je možda sada i teže nego meni, iako ni meni nije lako, radim preko student servisa u kojem zaradim tek tolko da platim račune i imam osnovne stvari za život, redovno studiram i imam sve osim novca za bacanje...

Zanimljivo je također i to što je moj frend ("onaj pravi") u tom trenutku bio na treningu, znači moguće je da to napravio netko ko ga zna, a možda i nas ostale, ipak smo svi sa bliskog područja.

Ugl, kompić je otišao na policiju prijavit da mu je netko provalio na face i da je prevario neke njegove prijatelje, rekli su mu da skenira razgovore i naše listiće (račune). Rekli su mu da je to kriminalno djelo i da će obraditi to i javiti. E, to mi zvuči nekako uvjerljivo, mislim da će to sve bacit u kut podruma PU Samobor i nemam neke vjere u njih (nadam se da se varam).
Ali sam jako zainteresiran za pronalaženje tog tipa i mislim da bih uz pomoć društva mogao doći do njega (ili njih).

Evo neka moja pitanja, tj. molbe za objašnjavanje...
Zašto i kako SS račun može biti lažan?
Jesu li praćene transakcije tj. može li se negdje vidjeti kada, gdje i tko je izvukao novac sa tog računa?
Može li se samo tako shakirati FB profil bez lozinke?

Evo, podosta teksta, nadam se da je čitljivo, otprilike sam sažeo tu situaciju, mogu i ja odgovoriti na pitanje ako nekoga nešto više zanima. Nadam se vašim odgovorima jer zbilja smatram da je ovo ozbiljan društveni problem koji trebamo istražit.
mojo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 10:51   #39
Potvrda SS-a je dokaz kome je uplaceno. Tamo ima njegov OIB i ako je tvoj frend Ivica Vidović onda si uplatio frendu. Ako nije onda si uplatio na ime nekog koga ne znas i sam si si kriv...

Kad uplacujes novac na racun sluzbenica te pita da li je to racun na koji zelis uplatiti (pise ime i prezime osobe tj vlasnika racuna) a cak i vidis na monitoru sluzbenice jer SS ima monitor okrenut prema korisniku da moze vidjeti sto sluzbenica tipka i provjeravati. Neke druge klade to nemaju...

A taj frend nema mobitel? Nije te mogao nazvati?

Ne kuzim kako netko na taj nacin moze nasjesti... kad se posudjuje 400kn onda se to ne radi ovako... preko messengera...
Zaleks is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 11:51   #40
Kao što Zaleks kaze ako je taj tvoj frend Ivica Vidovic, i ako je to njegov OIB koji si dobio na potvrdi iz Supersporta, onda je toj njegov račun i tebi nitko nije ništa ukrao.

Ako je to tako, onda je vjerojatnije da ti ga je pajdo metno u šuleta

Nekako mi je teško povjerovat da je netko njemu blizak mrkno i fejs i supersport račun u sat vremena dok je ovaj bio na treningu

a sad ako je on nekome dao svoju sifru od fejsa i supersporta, i čovjek vas namagarčio, možete mu ladno stavit soli na rep. Nije on kriv što je ovaj dao šifru.
AdriaticS123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:02.