Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2017., 18:33   #7961
Malo smo modificirali spravu za zgibove

shelby-eleanor is offline  
Old 04.01.2017., 20:00   #7962
shelby a kaj je ovo sa lijeve strane??
Stup grebalica - penjalica????
ozanavg is offline  
Old 04.01.2017., 21:02   #7963
Quote:
ozanavg kaže: Pogledaj post
shelby a kaj je ovo sa lijeve strane??
Stup grebalica - penjalica????
Da, stup je od vodovodne cijevi i oblozen je lindau tepisonom. Tepison smo zavezali spagom sa zadnje strane stupa i malo zalijepili duct tape-om. Drzi vec preko pola godine, a svaki dan tutnje po stupu bar 30ak puta. Nismo ga busili u pod i plafon jer ga premjestamo po stanu. Funkcionira na nacin da ga sarafima pritisnemo u pod i plafon:





Mala napast se konacno manje penje po stokovima otkad smo napravili stup
shelby-eleanor is offline  
Old 04.01.2017., 22:09   #7964
Po štokovima????
Nadam se da se moji toga neće dosjetiti

Stup je odličan. Svaka čast.
Ovo sa šarafima možete patentirati.
Super ideja
ozanavg is offline  
Old 04.01.2017., 22:27   #7965
Jao batleri predivne su vam mace , a vidim da imaju i super ideje za vratolomije . Evo da prijavim da je moj mačić (mislimo da je curica pa je zovemo Buba) konačno počeo normalno jesti te konzervice odnosno ne moram više ništa miksati ni gnječiti, sad još samo da ga privolim na briketiće iako što se mene tiče možda bi ga hranila samo sa mokrom, jel to može biti nekakav problem? I dala sam mu prije 2 dana 1/4 tabletice za čišćenje od parazita i jučer sam skontala da je izašla baš podosta velika glista, a prije 2 tjedna kad mu je vetica dala prvi put tableticu nije bilo ničeg pa sad ne znam jel ja to opet trebam ponovit nakon 2 tjedna ili ne, s obzirom da je sad ipak bila ta jedna?? I naravno grebe me i grize kao luda i to je najbolja igra samo me može spasit ako se vijamo Moram proučiti stavljanje tih slika pa ćemo se malo i pohvaliti.
cura na zadatku is offline  
Old 05.01.2017., 01:39   #7966
@curanazadatku, da, trebas ponoviti opet nakon 14 dana (dakle, treci put). Obavezno.
Pusti nek malo jede to kaj je naucio/la, onda ju nauci da jede suho (samo da zna da je i to hrana) a moze inace bez problema jesti i samo mokro, dapace, bolje je nego da jede suhu.
Moji su na mesu ali znaju da je sve to hrana, za svaki slucaj i za ne-daj-boze nekakvu situaciju gdje ce morati jesti suho ili slicno.

@shelby, po stokovima?! bravo za stup bas razmisljam o jos jednom zadnjih dana, vodovodna cijev je odlican izbor
ryell is offline  
Old 05.01.2017., 09:17   #7967
Bok mačkoljupci; koliko je često da kastrirani mačorci zapišavaju?

Imamo dječka, sada je star godinu i pol. Kastriran je u dobi od 10 mjeseci. Nisam imala u planu prije nego napuni minimalno godinu dana no , potrefila se akcija kod našeg veterinara ( besplatna kastracija ) pa sam iskoristila benifit.

Kako je on, a ostale naše dvije mačke, nutanje/vanjska mačka, nuždu obavljaju vani, traže kada žele van/u nutra......tako ih ja i ne vidim niti mogu nadzirati non stop....

Sinoć je išao samnom na tavan da objesimo veš......čujem ja neki zvuk, okrenem glavu i imam šta vidjeti......frajer dignutog repa, rep reperi , guzica nadignuta i lijepo zapišava štok


.......i tako, recite mi , koliko je često da kastrati zapišavaju?

Hvala
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Old 05.01.2017., 09:34   #7968
Ja imam u stanu 3 muška kastrirana 10, 5 i 3 god stari.
I ljetos im se pridružio malac znaći sad ima cca 8 mj i još nije kastriran.
Nikad nakon kastracije nisu zapišavali
ozanavg is offline  
Old 05.01.2017., 09:53   #7969
@shelby ovo je genijalna stvar - ovaj stup! Ja sam razmišljala o tome, al jednostavno nemam mjesto u stanu di bi ga stavila
charmed84 is online now  
Old 05.01.2017., 11:08   #7970
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post

@shelby, po stokovima?! bravo za stup bas razmisljam o jos jednom zadnjih dana, vodovodna cijev je odlican izbor
Da, mali blesan se zaleti i pici po stoku, popne se i do 2m ako uzme dobar zalet i onda se tu drzi...

Ispikao mi je sav silikon (ok silikon se promijeni), ali mi je kandzama na par mjesta i ostetio stokove...



Lijepila sam dvostrano ljepljivu traku koja mu je cupala dlaku, folije koje su suskale kad bi se uhvatio, spricala odbijajucim sprejem... Nista. Dok nismo napravili stup. Sad je smanjio po stokovima i pici po stupu divljina
shelby-eleanor is offline  
Old 08.01.2017., 13:47   #7971
@margarer: tvoja maca ista moja Kimi

@ja u kutu: meni pišaju u papuču čim se naljute na mene
Begemotica is offline  
Old 08.01.2017., 16:02   #7972
Moj Đuro izgleda da je imal ozbiljan napad ce ce muhe... Od podneva je u nirvani...

accident is offline  
Old 08.01.2017., 16:36   #7973
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post

@ja u kutu: meni pišaju u papuču čim se naljute na mene
Pišaju, ok....

ali ovo je bilo klasično Zapišavanje, ne pišanje.

Naše mačke nemaju , za sada, promjene u ponašanju ako se naljute na nas, štoviše ni ne znam kada i dali se uopće ljute na nas.

Zapišavanje, to mene "muči". Zašto kastrirani dečko zapišava?

Ok, nije da me jako jako muči jer su oni i veliki dio vremena vani, vani obavljaju i pišancije i sračkanje, vani im je teren za divljanje pa vjerujemd a ako će i zapišavati, raditi će to vani. I do prije kastracije nisu mačci zapišavali u kući.

I dali je možda bitno spomenuti da je zapišao pseći krevet
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Old 08.01.2017., 18:19   #7974
Moje muške mačke nikad nisu zapišavale, kastrirani su i imaju 4 i 6 godina.
Jedino se jedan povremeno zna popišati pored wca. Ali to je nešto drugo.

Po mojem kad kastirani mužjak zapišava znači da je nesiguran pa si mirisom podiže samopouzdanje ili je u društvu nekastriranih mužjaka zbog kojih mora potvrditi svoj teren označavanjem.
feki is offline  
Old 08.01.2017., 18:54   #7975
Nisam ni ja njega vidjela zapišavati nikada, ni u vremenu kada je bio pubertetlija sa jajima.

Nesiguran, hm.....najmlađi je kod nas doma, no način kako se ponaša spram starijih mačaka ( kastrriani mužjak i sterilizirana ženka ) nebi baš odao nesigurnost.

U susjedsvu ima, da, jedan nekastrirani stari mačorac, na njega se znaju svi naši ljutiti jer im dolazi u dvorište....bude tu velike galame i dernjave ali nikada ih nisam vidjela da se baš sukobljavaju. Naši ga najčešće najure.....

I ok, ako bi zato zapišavao, može...ali onda bi to trebalo biti vani, na dvorištu a ne na tavanu na koji taj mačak, niti itko drugi koji nije iz naše kuće, ne može doći.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Old 08.01.2017., 20:54   #7976
Napisala si da je zapišao pseći krevetić, pretpostavljam da pas ima pristup u kući ko i on. Ja bi rekla da je nesiguran zbog psa i da na ovaj način se želi nametnuti da je dominantniji. Obično kad zapišavaju zbog vanjskih mačaka to bude na prozorima, vratima di mogu doći te mačke i ostaviti svoj miris.

Ovo tvoje je vjerojatno vezano uz cucka, a ne vanjske mačke.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 08.01.2017., 21:22   #7977
Je, zapišao je pseći krevet koji smo izbacili na tavan jer je pas dobio novi. A mačak spava s psom, spavao je i na tom istom krevetu , spava i na novom, sa oba psa....ako mu dođe.....


hm...moguće nam je mačak teški licimjer....mrzi psa , a ipak spava s njime...ahahahha

NIje da me to brine što je zapišao ali sam baš znatiželjna zašto je to napravio. A razlog je vrjerojatno bezvezan...došlo mu je

Prvi je mačak, kastrirani, koji je to napravio u mom mačko suživotu koje je debelo preko 20 godina.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Old 08.01.2017., 21:30   #7978
A ništa drugo nije zapišao?

Ne znam ja šta njima lupi u glavu povremeno.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 08.01.2017., 22:18   #7979
meni pada na pamet da se pas uvaljao u neku pišalinu od nekog trećeg mačka pa je to donio na svoj krevetić ako se zapišavanje dogodilo samo jednom ili dva puta i samo se dogodilo na psećem krevetiću onda bi to moglo objasniti situaciju
shelby-eleanor is offline  
Old 08.01.2017., 22:36   #7980
Možda je taj krevetić na tavanu "pokupio" neki miris koji se miceku nije svidio ...
ozanavg is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:13.