Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2013., 14:43   #1
eBay - iskustva, pitanja i odgovori

Kad kupim nešto na ebayu preko paypala uzme li se odma i novac za dostavu ili se dostava plaća poštaru? Ako kupujem više stvari od istog prodavača trebam li ga prije kontaktirati da mi sve stavi na jedan buyout?

Zadnje uređivanje Wrbhhh : 05.07.2013. at 23:15. Reason: linkovi na prethodnu temu
Richeilleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 14:52   #2
Placa se cijeli iznos, neki trgovci nude popust dostave na vise predmeta dok drugi ne i na to ih nista ne obvezuje pa dobro proucis sto pose pod opisom ili ga kontaktiras.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 01:06   #3
Ako naručim item iz Njemačke koji se šalje DHL-om (koji i plaćam zajedno s itemom), da li će dostavu u Hrvatskoj do odredišta preuzeti naš DHL ili pošta? Pitam da me naš DHL ne bi iznenadio nekim dodatnim nametima pri preuzimanju..
__________________
"I'd rather have roses on my table than diamonds on my neck." - Emma Goldman
nina2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 04:24   #4
DHL je njemacka javna posta, a DHL Express kurirska sluzba - srecom od prekjucer je potpuno svejedno jer nas za posiljke koje dolaze iz EU vise ne mogu guliti spedicijom i sl. dodatnim troskovima.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 09:09   #5
Hvala Andrej
__________________
"I'd rather have roses on my table than diamonds on my neck." - Emma Goldman
nina2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 11:31   #6
Zanima me nešto u vezi pošiljaka. Svagdje kod kupnje je pisalo da šalju standardnom poštom,no evo 2 paketa stigla danas i oba preporučeno.
Dok recimo samo 1 mi je poslao tracking broj.
Mislim bolje je preporučeno,sigurnije da će doć,ovak kad je obično,može svatko uzet paket.
Jel inače Vama šalju preporučeno ili samo air mail?
Hvala
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 12:40   #7
Primarno je trgovcu u interesu da salje s trackingom jer je on taj koji gubi novac s nestankom posiljke. Isto tako Kineze tracking prakticki ne kosta nista dok ostalima to zna biti solidan trosak.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 15:42   #8
Zna netko mail od ebaya s kojim se direkt mogu obratit,ne preko ovih njihov s**nja koji vode ničem...
kas0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 15:47   #9
Tu su mailovi obicno beskorisni, trazi telefone.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 19:40   #10
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Isto tako Kineze tracking prakticki ne kosta nista dok ostalima to zna biti solidan trosak.
Pa meni i kinezi kada ih pitam dal ima TN kažu da nema jer im se ne isplati na manje iznose, da je skup...
__________________
Za ženska ludila ne treba luđačka košulja, već luđački zagrljaj.
hepifejs is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 16:11   #11
Koliko prodavači drže do toga da naznače opciju shipped kad pošalju proizvod?

Koliko u praksi treba da pošiljka dođe iz njemačke u hrvatsku, najjednostavnije poslano pismo?
Richeilleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 16:32   #12
Neki drze do toga, neki ne posto to nije obvezno.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 16:56   #13
Quote:
Richeilleu kaže: Pogledaj post
Koliko prodavači drže do toga da naznače opciju shipped kad pošalju proizvod?

Koliko u praksi treba da pošiljka dođe iz njemačke u hrvatsku, najjednostavnije poslano pismo?
Meni je jedan naznačio da je poslao taj dan kad je kupljeno,a na ips trackingu vidim da je pošiljka predana tek 6 dana nakon toga

iz njemačke je normalno nekih 4 -10 dana
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 22:33   #14
Da, to često rade, spakiraju i označe a onda šalju kad im se skupi paketića.

Još uvijek mi kasne stare stvari a dolaze nove..
mishevi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 13:12   #15
Ne snalazim se u kategorijama slanja. Koja je razlika između economy, standard i expedited shippinga ako šaljem iz Hrvatske?
Richeilleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 14:12   #16
Quote:
Richeilleu kaže: Pogledaj post
Ne snalazim se u kategorijama slanja. Koja je razlika između economy, standard i expedited shippinga ako šaljem iz Hrvatske?
Pitaj na temi za slanje u inozematvo.
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 14:57   #17
Quote:
zli_pablo kaže: Pogledaj post
Pitaj na temi za slanje u inozematvo.

Probao sam. Ako netko tu može pomoći, zanima me koji je način slanja poštanskih markica, manje težine najbolji za ebay.com? Obično pismo? Prioritetno?Preporučeno? Nešto drugo, ako ima iskustva? I što da tamo naznačim kad trebam ispuniti na koji način šaljem kod prodaje?
Richeilleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 15:27   #18
Gledaj opciju koja je sigurna po tebe - ako kupac prijavi da nije primio robu PayPal ce od tebe traziti dokaz u vidu potvrde urucenja ili trackinga da je on doista posiljku primio, ako to nemas vracas kompletan iznos.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 15:30   #19
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Gledaj opciju koja je sigurna po tebe - ako kupac prijavi da nije primio robu PayPal ce od tebe traziti dokaz u vidu potvrde urucenja ili trackinga da je on doista posiljku primio, ako to nemas vracas kompletan iznos.

Hvala. Što bi to konkretno bilo na http://www.posta.hr/cjenik-on-line ? A da nije pretjerani trošak, jer su iznosi za početak manji? I kako bi se to zvalo na engleskom na ebay.com? Vidim drugi šalju iz hr poštanske markice standard, neki economy...a ne znam što je točno razlika
Richeilleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 16:09   #20
Pojma nemam jer ne saljem, a kod Britanaca je to "registered".
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:55.