Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2013., 11:39   #21
hp je zrela za gasenje
kradu, ne isporucuju, preporuceno ni ne donesu na vrata nego samo postar ubacuje obavijesti u sanducic...
ZgSash is offline  
Old 06.09.2013., 13:24   #22
već sam negdje pisao ovo al evo... meni je poštar pokušao popaliti sat sa kojeg je putem od carine do pošte otpala naljepnica sa tracking numberom....zadnje se viddjelo da je prošlo carinu....

uglavnom tudum je lažirao potpis vjerovatno misleći da ću otpisati pošiljku kao izgubljena...

treblo mi je dosta da se utvrdi di je to... murija je odbacila postupak zbog male vrijednosti.. interno sam u branimirovoj pokrenuo postupak ali mislim da ništa od toga (znam samo da ga kod mene u kvartu više nema)
magjar07 is offline  
Old 06.09.2013., 21:37   #23
Meni je nestao paket.Uredno ispunio sve podatke, mozda je gresko sto sam po prvi i valjda zadnji put slao iz poste u dubravi
kad kroz 2 tjedna primatelj nije nista dobio, dodem ja u postu (u svom kvartu)
pitam pristojno gdje je paket, kaze zena pricekajte jos tjedan dana , tada mozete pisati zahtjev za nesto, za istrazivanje tako nesto
Istrazivali su daljnih deset dana i saznali da je moj paket - tadaaaam - izgubljen . Vauuu, to sam vam ja mogao reci kad nakon 10 dana paket nije dosao iz zagreba 200km dalje.
Dodem u postu , kazem dobro sta cemo sad, pa gdje je moj paket? Kaze gospoda ne zna se, izgubljen, takve stvari se dogadaju znate
ja i dalje blejim, kako, pa hocete mi nadoknaditi stetu pobogu, pa paket je bio sa otkupninom ?

pa ako zelite, mozete zatraziti da vam se nadoknadi
Naravno da zelim pobogu, pa i poslao sam paket sa otkupninom ,imam dokaz papiric onaj zuti
Ispunjavam zahtjev, saljem 2 pozurnice na posta.hr
nakon jedno 2 daljna tjedna me zovu da dam podatke tj broj racuna da mi se isplati iznos vrijednosti paketa (ne otkupnina)
dam broj racuna , kroz daljnih tjedan dana sam dobio novce

od onda, neznam sto me mora nagnat da prek poste saljem paket, bilo s otkupninom bilo bez, HPexpress iskljucivo.Slao bih overseasom da znam di imaju urede i da nisu skuplji.
Tam fino stavim vrijednost maximalnu pa vi gubite kolko hocete.


Ja nemogu vjerovat da posta nemoze svoje djelatnike drzati na oku da na kradu ..
MMachéte is offline  
Old 07.09.2013., 14:06   #24
joj nemojte me plasiti, upravo sam poslala nes' za HR
dsvbo is offline  
Old 09.09.2013., 19:14   #25
Ja još čekam paket u vrijednosti od 900 kn poslan iz Engleske 23.08.
Ako ne stigne, vjerojatno ću od dućana dobiti povrat ili zamjenu ali nema šanse da me neće čuti na pošti.
Da li postoji nekakva služba kojoj mogu pismeno prijaviti slučaj i tražiti očitovanje jer ovo što rade je stvarno svjetska sramota i ciganluk.
__________________
All is vanity and grasping for the wind.
Blanche Dubois is offline  
Old 09.09.2013., 20:12   #26
A kad sam ja govorila da kradu, meni se govorilo da je slučajno paket izgubljen...
Ok, Jelena bila si u pravu... Nažalost...
ladyinblack93 is offline  
Old 11.09.2013., 12:56   #27
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
hp je zrela za gasenje
kradu, ne isporucuju, preporuceno ni ne donesu na vrata nego samo postar ubacuje obavijesti u sanducic...
E, ovo s dostavljanjem papirića o preporučenom pismu je postalo uobičajeno. Roditelji su mi penzioneri, non stop su doma, i svako malo u sandučiću papirić da nema nikoga kući i nek se jave u poštu.
A krivotvorenje potpisa primatelja od strane poštara je postalo ko dobar dan, čak i na pošiljke od suda.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Old 13.09.2013., 08:25   #28
Kako rade nije ni čudo da su svakim danom u sve večim gubicima i sad je tamo raspašoj kako mi poznanik kaže koji radi u hpexpresu radi se preko one stvari tek tako da funkcioniraju i onda ne čudi da budu traljavo obavljene dostave ili ne budu krajnjem slučaju jer svi čekaju šta će država s njima učiniti...
homosapiens is offline  
Old 13.09.2013., 19:01   #29
poslala obicno pismo--nakon tri dana nasla ga u vlastitom kaslicu--dostavili su ga posiljatelju, a ne primatelju

na vikendu u inozemstvu poslala dvije razglednice--jednu doma u hr, jednu u usa. ova u usa stigla za 5 dana, ova za zagreb, nakon tri mjeseca, zguzvana i poderana

kad dobijem obavijest da preuzmem posiljku, ako stize preporuceno van hr, moram u branimorovu--dodjem tamo, nje nema--jos nije stigla iz moje lokalne poste! pa zasto onda pobogu je ne mogu i podignuti u lokalnoj posti, nego moram do centra grada?! i zasto napisu da je moguce podignuti posiljku slijedeci dan ako je ne mogu u tom roku dostaviti?!

djelatnici izrazito neljubazni, agresivni cak.

uglavnom, leglo uhljebljenih poluidiota--a najveci su oni na funkcijama.

ps: mozda su istinite price o tome da drzava hoce privatizirati postu?!
putovnica is offline  
Old 13.09.2013., 19:23   #30
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Prosli put jesam, ovaj put nisam.
Kada sam rekla da mi potraze po onom tracking broju, rekli su da taj broj vrijedi samo do granice sa UK i nakon tog tko zna gdje je. Mislim, kako je to normalno ponasanje, da ja ocekujem da je sasvim OK da mi otvore paket i ukradu sto je u njemu?
Ako je pismo preporučeno a ti ga šalješ nemože se izgubiti, a ako se i izgubi imaš pravo na naknadu.

Pošto govoriš o paketu iz UK oni ga nisu poslali preporučeno ako se nemože pratiti na IPS-u zato ne trkeljaj gluposti i ne optužuj bez potrebe.

Šalji ubuduće preporučeno( ne budi škrta) i neće biti problema.

Ako si slala van zemlje-kako znaš da je to netko u Hrvatskoj ukrao?
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is offline  
Old 15.09.2013., 22:45   #31
HP ima jeftiniju uslugu slanja osigurane pošiljke nego konkurencija. Kada sam paket poslao HP-om uštedio sam
oko 80 kuna zato nemojte generalizirati bezveze. Iz inozemstva su mi paket gurnuli u sandučić jer se radilo o CD-u tako da ni tvrdnja da samo ubacuju papiriće ne stoji. Ali to sam samo ja.
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Old 15.09.2013., 22:54   #32
Quote:
Inox 18/10 kaže: Pogledaj post
Iz inozemstva su mi paket gurnuli u sandučić jer se radilo o CD-u tako da ni tvrdnja da samo ubacuju papiriće ne stoji. Ali to sam samo ja.
Tako je postar i meni samo ubacio paketic u sanducic, iako je to bilo nesto sto sam narucio preko oglasa i trebao platiti pouzecem, srecom pa nemam ambicija bavit se politikom pa sam nazvao covjeka da mi posalje broj racuna da mu uplatim u banci na racun.
theD is offline  
Old 15.09.2013., 23:22   #33
I ja imam neugodnih iskustava s poštom, faksirana (!) mi je punomoć iz pošte iz jednog drugog grada u hr u poštu u zagreb i trebalo je 2 dana, hrpa telefonskih poziva i jedan službenik dobre volje da joj se uđe u trag...
bricolage is offline  
Old 15.09.2013., 23:54   #34
Meni su ostavili paket sa Ebay-a na poštanskom sandučiću u prizemlju! Mogao je uzet tko je god htio! U zadnje vrijeme i žute papiriće ostavljaju bez da prije provjere jel ima koga doma
deki00 is offline  
Old 22.09.2013., 02:28   #35
Quote:
deki00 kaže: Pogledaj post
Meni su ostavili paket sa Ebay-a na poštanskom sandučiću u prizemlju! Mogao je uzet tko je god htio! U zadnje vrijeme i žute papiriće ostavljaju bez da prije provjere jel ima koga doma
Kupi si poštanski sandučić u koji će ti stati ti paketići s ebay-a pa ti ih neće ostavljati na sandučiću.

Isto tako taj paketić sigurno nije bio preporučen dakle nije bio plaćen da ti ga dostavljač nosi na vrata, trebao ti je ostaviti papirić da si ga dođeš uzeti u poštu.

Možeš napraviti tri stvari-ili iskeširaj 300-400 kuna za pošteni sandučić u koji će ti stati paketi ili plaćaj sellerima s ebaya 40 dolara poštarine za preporučena pisma i EMS pošiljke pa ćeš ih dobivati na vrata ili najjeftinije, plati koji put kavu poštaru pa će ti dostaviti te paketiće koji nisu plaćeni da ih nosi na vrata.

Znam da nećeš napraviti ni jedno ni drugo ni treće ali glavno je srati po HP-u
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is offline  
Old 22.09.2013., 09:58   #36
Quote:
Beco kaže: Pogledaj post
Kupi si poštanski sandučić u koji će ti stati ti paketići s ebay-a pa ti ih neće ostavljati na sandučiću.

Isto tako taj paketić sigurno nije bio preporučen dakle nije bio plaćen da ti ga dostavljač nosi na vrata, trebao ti je ostaviti papirić da si ga dođeš uzeti u poštu.

Možeš napraviti tri stvari-ili iskeširaj 300-400 kuna za pošteni sandučić u koji će ti stati paketi ili plaćaj sellerima s ebaya 40 dolara poštarine za preporučena pisma i EMS pošiljke pa ćeš ih dobivati na vrata ili najjeftinije, plati koji put kavu poštaru pa će ti dostaviti te paketiće koji nisu plaćeni da ih nosi na vrata.

Znam da nećeš napraviti ni jedno ni drugo ni treće ali glavno je srati po HP-u
To ti je mito, samo da znas.


Njima je posao donositi pakete, i za to dobivaju placu. Oni moraju raditi posao kako se od njih ocekuje.

Da se to meni dogodi, dosla bih s odvjetnikom, tuzila postu i trazila da provjere osobne stvari svih postara dok se ne nade moj paket. Jer oni na taj paket nemaju nikakvo pravo!
Lyanna Stark is offline  
Old 22.09.2013., 13:34   #37
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
To ti je mito, samo da znas.


Njima je posao donositi pakete, i za to dobivaju placu. Oni moraju raditi posao kako se od njih ocekuje.

Da se to meni dogodi, dosla bih s odvjetnikom, tuzila postu i trazila da provjere osobne stvari svih postara dok se ne nade moj paket. Jer oni na taj paket nemaju nikakvo pravo!
Nije to nikakav mito nego civilizirano ponašanje prema nekome tko ti napravi uslugu koju nije dužan napraviti.

Paket koji nije plaćen da se nosi na vrata se ne treba nositi i točka,dostavljač ti radi uslugu ako ga donese iako ne stane u poštanski sandučić.

Zamisli da tražiš od t-com-a poziv u Australiju po cijeni poziva u Hrvatsku i prijetiš tužbom ako ti ga ne omoguće.

Ako platiš 200 kuna poštarine pa ne dobiješ tu plaćenu uslugu dostave na kućna vrata onda se slažem da je to kurvinski i takve stvari i ponašanja u pošti treba sankcionirati, ali vi u ovim primjerima mješate kruške i jabuke
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is offline  
Old 22.09.2013., 16:46   #38
Quote:
Beco kaže: Pogledaj post
Kupi si poštanski sandučić u koji će ti stati ti paketići s ebay-a pa ti ih neće ostavljati na sandučiću.

Isto tako taj paketić sigurno nije bio preporučen dakle nije bio plaćen da ti ga dostavljač nosi na vrata, trebao ti je ostaviti papirić da si ga dođeš uzeti u poštu.

Možeš napraviti tri stvari-ili iskeširaj 300-400 kuna za pošteni sandučić u koji će ti stati paketi ili plaćaj sellerima s ebaya 40 dolara poštarine za preporučena pisma i EMS pošiljke pa ćeš ih dobivati na vrata ili najjeftinije, plati koji put kavu poštaru pa će ti dostaviti te paketiće koji nisu plaćeni da ih nosi na vrata.

Znam da nećeš napraviti ni jedno ni drugo ni treće ali glavno je srati po HP-u
Ne znam zašto filozofiraš! Ako je već netko poštar, onda treba da ima i malo zrna soli u glavi da shvati da se paket na kojem piše 20funti ne može ostavit samo tako na zajedničkim poštanskim sanducicima i otić! U krajnjem slučaju može ostavit žuti papirić ako mu je već teško stisnit gumb na interfonu ili se popet liftom gore! Biće ipak lijenost jer se i za preporučena pisma ostavljaju žute obavijesti u sanduce iako je netko doma!
deki00 is offline  
Old 22.09.2013., 21:19   #39
Nema tu nikakve filozofije.

Za 5 kuna nemožeš kupiti stvar koja košta 50 kuna.

Po tebi dostavljač nema drugog posla nego tebi raditi uslugu noseći ti pakete koji za to nisu plaćeni,a uostalom i sam priznaješ da nemaš odgovarajući sandučić.
Da ti je ostavio papirić srao bi zašto ti je ostavio papirić.

Prema drugim dostavnim službama HP je mila majka
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is offline  
Old 22.09.2013., 21:27   #40
Quote:
Beco kaže: Pogledaj post
Nema tu nikakve filozofije.

Za 5 kuna nemožeš kupiti stvar koja košta 50 kuna.

Po tebi dostavljač nema drugog posla nego tebi raditi uslugu noseći ti pakete koji za to nisu plaćeni,a uostalom i sam priznaješ da nemaš odgovarajući sandučić.
Da ti je ostavio papirić srao bi zašto ti je ostavio papirić.

Prema drugim dostavnim službama HP je mila majka
Ova zadnja rečenica je stvarno istinita!
Hrvatska pošta je oduvijek bila najpovoljnija, i sa cijenom i sa ljubaznosti svojih djelatnika, a ne pada mi ni na kraj pameti slati pisma ili pakete preko Overseas Express-a ili CityEx-a i sličnih, pogotovo kad vidim da ostavljaju njihovi poštari plikove računa: http://www.vecernji.hr/regije/dostav...-clanak-253378

Još su mi najjači oni koji se žale na Facebook stranici Tiska da su poslali paket ali da je na treći kiosk stigao sa nekoliko tjedana zakašnjenja.
Možda slanje paketa u Hrvatskoj Pošti i je za nekoliko kuna skuplje ali bar znam kome svoje pismo ili paket ostavljam
stBoni10 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:45.