Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2014., 19:25   #21
Quote:
be.redy kaže: Pogledaj post
Da britanski Amazon promijeni sa britanskog VAT-a od 20% na naš PDV od 25%.

Will my order to a non-UK address be charged the higher VAT rate after January 4, 2011?
Only orders being delivered to the UK, ordered after January 4, 2011 at 12:00:01am will be subject to the UK VAT increase. For orders being delivered to other countries within the EU, Amazon.co.uk will charge VAT according to the VAT rate within that country. Goods sold by Amazon.co.uk that are dispatched to addresses outside of the EU are generally not subject to EU VAT

Ali ne mislim da ti to poskupi 5 funti u košarici ako dođu 26 funti. To bi trebalo bit oko funtu ipo više. Meni uredno štima da uvijek za tako neke cijene bude funtu dvije više što mi nije problem. Tek na 100 funti bi u košarici kad izabereš adresu trebalo skočit oko 5 funti na račun poreza.
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B...A3P5ROKL5A1OLE

Evo probaj size 7 ispadne kad dodaš u basket 26 funti kad ideš na chekout ispadne 32 Tako je bilo i zadnji puta Još nikad mi nije ostala ista cijena ko u košarici
Sad ću naći i odgovor na mail


Further to your email, please kindly know that the price listed on our website for all the items; except books are inclusive of 20% VAT rates within UK delivery. The price listed for books and the baby products are 0% VAT rate for UK delivery.

However, if your delivery address is Croatia then, particular VAT charges are applied to your order. During the checkout process, the UK VAT rate will be removed and Croatia VAT rate will be applied, this is why there is price difference on your order.
nety is offline  
Old 23.04.2014., 13:10   #22
37.50 su sada. Dodam u basket i na checkoutu su 46.88. Rade ono što ne bi smjeli. Na tu cijenu naplate DODATNO hrvatski porez. Umjesto da zamjene britanski sa našim. (37.50/1.2*1.25=39.06). To se prije nije događalo. Ne znam je li im neko novo pravilo to ili greška u sistemu. Prije da je greška jer kažu: "For orders being delivered to other countries within the EU, Amazon.co.uk will charge VAT according to the VAT rate within that country." što po meni znači da će naplatiti VAT na osnovnu cijenu ne na cijenu sa britanskim VAT-om. Baš ću im poslati mail.
be.redy is online now  
Old 23.04.2014., 15:10   #23
Quote:
be.redy kaže: Pogledaj post
37.50 su sada. Dodam u basket i na checkoutu su 46.88. Rade ono što ne bi smjeli. Na tu cijenu naplate DODATNO hrvatski porez. Umjesto da zamjene britanski sa našim. (37.50/1.2*1.25=39.06). To se prije nije događalo. Ne znam je li im neko novo pravilo to ili greška u sistemu. Prije da je greška jer kažu: "For orders being delivered to other countries within the EU, Amazon.co.uk will charge VAT according to the VAT rate within that country." što po meni znači da će naplatiti VAT na osnovnu cijenu ne na cijenu sa britanskim VAT-om. Baš ću im poslati mail.
Sad sam gledao, kod tog dijela (možda seller?) ne obračunava dobro. Za ostale predmete da, ali za ovaj ne.
Old Iggy is offline  
Old 23.04.2014., 15:32   #24
Ili druga opcija, u Engleskoj je VAT na djecju obucu 0%.
antet is offline  
Old 23.04.2014., 16:01   #25
Quote:
antet kaže: Pogledaj post
Ili druga opcija, u Engleskoj je VAT na djecju obucu 0%.
Stvarno moguće, pametna primjedba, nisam se uopće sjetio...
Old Iggy is offline  
Old 23.04.2014., 16:57   #26
Quote:
Old Iggy kaže: Pogledaj post
Stvarno moguće, pametna primjedba, nisam se uopće sjetio...
Da i s time da su ih ponovno poskupili
nety is offline  
Old 23.04.2014., 17:12   #27
Quote:
nety kaže: Pogledaj post
Da i s time da su ih ponovno poskupili
Kako misliš poskupili?
Old Iggy is offline  
Old 23.04.2014., 18:20   #28
Quote:
Old Iggy kaže: Pogledaj post
Kako misliš poskupili?
Sad su 37 funti Bile su do jučer 26
nety is offline  
Old 23.04.2014., 18:45   #29
Quote:
nety kaže: Pogledaj post
Sad su 37 funti Bile su do jučer 26
A to je standardno. Zato se stalno browsa i kupuje kad su akcije.
Old Iggy is offline  
Old 23.04.2014., 19:12   #30
Quote:
Old Iggy kaže: Pogledaj post
A to je standardno. Zato se stalno browsa i kupuje kad su akcije.
malo upute za naupućene? Ja pratim ali uglavnom kad me google ustalka pa mi dok gledam nekaj drugo izađe ponuda za geox
nety is offline  
Old 23.04.2014., 21:28   #31
Quote:
antet kaže: Pogledaj post
Ili druga opcija, u Engleskoj je VAT na djecju obucu 0%.
Quote:
Old Iggy kaže: Pogledaj post
Stvarno moguće, pametna primjedba, nisam se uopće sjetio...
Da, onda je to to. Jer znam da bi meni uvik samo funtu, dvije skočile stvari.
be.redy is online now  
Old 23.04.2014., 21:45   #32
Quote:
nety kaže: Pogledaj post
malo upute za naupućene? Ja pratim ali uglavnom kad me google ustalka pa mi dok gledam nekaj drugo izađe ponuda za geox
Ja pratim par siteova stalno. Nije da moram nešto posebno kupovati, više gledam akcije pa ako nešto uleti tipa "kum ima rođendan za koji dan" ili "trebam zalihu poklona za klince".

Neki dan naručio npr. tri helikopterčića na dobroj akciji, baš za poklone. A tenisice sam sebi tražio pa brat bratu tri - četiri mjeseca.
Old Iggy is offline  
Old 04.05.2014., 14:06   #33
Bok svma. jendo pitanje. Ako ja naručim dva ili više proizvoda dali mi onda ta dva proizvoda dolaze zajedno ili odvojeno ? Ako je svaki od drugoog prodavača na amazonu. Hvala unaprijed
gugi591 is offline  
Old 16.06.2014., 08:55   #34
koliku garanciju amazon daje na mboitele?
deisler is offline  
Old 10.11.2014., 21:32   #35
Jel narucivao tko preko Freight Forwardera?
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Old 03.01.2015., 11:07   #36
Naručila sam na amazonu.de i nekako se snašla s google prevoditeljem. Lova s kartice je skinuta, ali mi se stalno javlja sljedeće upozorenje. Trebam "aktualizirati" karticu. Što i napravim. Što amazon i potvrdi zelenom kvačicom. Ali javlja se opet, pa opet. Radi se o ovome.

dobroćudna1 is offline  
Old 14.11.2015., 12:01   #37
da li se jos nesto placa prilikom narucivanja knjiga sa amazona osim cijene u kosarici..nekakva carina kada roba stigne?
Vernes is offline  
Old 16.11.2015., 14:03   #38
Quote:
dobroćudna1 kaže: Pogledaj post
Naručila sam na amazonu.de i nekako se snašla s google prevoditeljem. Lova s kartice je skinuta, ali mi se stalno javlja sljedeće upozorenje. Trebam "aktualizirati" karticu. Što i napravim. Što amazon i potvrdi zelenom kvačicom. Ali javlja se opet, pa opet. Radi se o ovome.


inače amazon.de ima i na engleskom pa probaj skužiti:

http://www.amazon.de/gp/switch-langu...language=en_GB
BundyBoy is offline  
Old 27.11.2016., 21:56   #39
Ljudi da li postoji nacin da se ODMAH vidi koliko ce me neki item kostat?Kada odem na ebay,pise mi koliko kosta nesto + shipping za moju drzavu.Na Amazonu nisam godinama kupovao iz razloga sto ti tamo pise samo cijena artikla.Zamisli da postoji 200 istih itema i sada bi ja svaki put trebao ici do checkouta da vidim koliko ce me sve to kostati?Sigurno postoji neki laksi nacin ili...?
Mr.Bean is offline  
Old 27.12.2016., 16:29   #40
Quote:
Mr.Bean kaže: Pogledaj post
Ljudi da li postoji nacin da se ODMAH vidi koliko ce me neki item kostat?Kada odem na ebay,pise mi koliko kosta nesto + shipping za moju drzavu.Na Amazonu nisam godinama kupovao iz razloga sto ti tamo pise samo cijena artikla.Zamisli da postoji 200 istih itema i sada bi ja svaki put trebao ici do checkouta da vidim koliko ce me sve to kostati?Sigurno postoji neki laksi nacin ili...?
Ne moraš stalno do chekouta
nety is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:38.