Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2017., 09:45   #1401
Quote:
geler kaže: Pogledaj post
pozdrav ljudi, imam pitanje i možebitno problem zato HELP

naručo sam tenisice sa ove stranice:
http://www.adidasoutletonsale.com/

naravno došla mi je obavijest sa carine da dostavim dokaze o vrijednosti istih što sam i napravio. (70 USD)
nakon toga mjesec dana nije dolazilo ništa sve do danas, a radi se o dva lista papira na kojem pise da se sumnja u autentičnost tenisica odnosno da su možda krivotvorina pod prijetnjom nekim sudskim postupkom (pretpostavljam protiv mene) zbog toga jer sam narucio krivotvorinu.
pa za krivotvorinu nikada nebih dao ni 100 kn a kamo li 500 od kuda sam ja trebao posumnjati uopce u to da se ne radi o originalu?
internet stranica za online kupnju također izgleda sasvim uvjerljivo.
E sada me zanima šta očekivati dalje?? Šta mi je raditi??
Ako je netko bio u slicnoj situaciji ili zna vise o ovome molim pomoc jer ne znam šta sada dalje?

Linkovi za slike dobivenog dokumenta:
https://s17.postimg.org/6js020hq7/WhatsApp_Image_1.jpg

https://s17.postimg.org/edslnepj3/WhatsApp_Image_2.jpg

Iskreno meni ta stranica liči da prodaje lažnjake
http://www.scamadviser.com/check-web...nlinestore.com

Ako želiš te tenke i uvjerena si da su orginal onda ti sve piše u pismu koje si dobila ali računaj na troškove koje plačaš ako dobiješ spor ili ako odustaješ mislim da se ne trebaš ni javljati pa će oni uništiti sami o svom trošku ali ti si izgubila lovu za tenisice
doljabuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 10:18   #1402
Ta stranica vristi na laznjak, pogledaj "About us" gdje su ostali detalji prethodne koju su ugasili pa otvorili novu.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 10:41   #1403
U najgorem slucaju ako uniste tenisice ti jednostavno preko banke ili paypala pokreni proces povrata sredstava. Jednostavno reci da nisi dobio tenisice i da zelis "refund"

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk

Quote:
kos24 kaže: Pogledaj post
U najgorem slucaju ako uniste tenisice ti jednostavno preko banke ili paypala pokreni proces povrata sredstava. Jednostavno reci da nisi dobio tenisice i da zelis "refund"

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
Ali ako si ih vec kontaktirao i rekao za carinu , a odbili suti pomoc, onda ti ovo mozda cak i nece uspjet

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk

Zadnje uređivanje BundyBoy : 24.05.2017. at 12:24.
kos24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 10:58   #1404
najmanji problem u svemu tome na kraju ce biti to ako ostanem bez tenisica ali sta sa ovim sudskim postupkom koji se spominje?
pa ja sam također žrtva u svemu tome
geler is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 11:30   #1405
Ja bih osobno odusta od tenisica. Neka ih uniste, a onda bih trazio svoj novac kako sam rekao gore ( preko banke ili paypala ) i pravio se da nikad nisam primio nikakve tenisice. Ne znam imas li kakav tracking number? Paket ide preko hrv.poste po viđenom pa najvjerojatnije ni to nemas.

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk

I jos prije svega probaj kontaktirat carinu i njima objasnit situaciju. Mozda mozes nekako rijesit samom dostavom racuna ili slicno. Nista ne kosta a vrijedi probat pitat ako se moze kako najbezbolnije rijesiti situacija na tvoju korist

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk

A sa odlukom suda u nekoj određenoj situaciji nemam nikakvih iskustva tako da te u vezi toga ne mogu nikako savjetovat.

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk

Zadnje uređivanje BundyBoy : 24.05.2017. at 12:24.
kos24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 12:22   #1406
Quote:
kos24 kaže: Pogledaj post
Ja bih osobno odusta od tenisica. Neka ih uniste, a onda bih trazio svoj novac kako sam rekao gore ( preko banke ili paypala ) i pravio se da nikad nisam primio nikakve tenisice. Ne znam imas li kakav tracking number? Paket ide preko hrv.poste po viđenom pa najvjerojatnije ni to nemas.

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
tracking number nemam kako si i sam pretpostavio.
e sad da je placanje bilo preko paypalla nebi bilo problema sa povratom novca ali placanje je islo direktno sa mojeg računa tako da o povratu novca mogu samo sanjati
zvao sam carinu ali nitko se ne javlja...izgleda da ce mi ovo biti škola
geler is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 12:56   #1407
Platio si bankovnom karticom? Nisam ni ja to nikad koristio ali postoji nekakav "chargeback". Zovi banku reci da nisi dobio narucene tenisice online i pitaj sta oni mogu napravit...

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
kos24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 15:13   #1408
Quote:
kos24 kaže: Pogledaj post
Platio si bankovnom karticom? Nisam ni ja to nikad koristio ali postoji nekakav "chargeback". Zovi banku reci da nisi dobio narucene tenisice online i pitaj sta oni mogu napravit...

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
hvala na odgovorima i pomoći

u carini mi kažu da je po mene najbolje da se složim sa uništavanjem robe i tu svaka povezanost sa tim slucajom zavrsava

poslao sam i mail prodavaču da nisam dobio tenisice.
također sam naveo da je rok za isporuku bio 5-10 dana ,a od naruđbe proslo je vise od 5 tjedana te stoga tražim refund novaca pa cemo vidjeti hoce li i šta odgovoriti.
u svakom slucaju javim rasplet situacije i hvala jos jednom kos
geler is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 15:22   #1409
Quote:
geler kaže: Pogledaj post
hvala na odgovorima i pomoći

u carini mi kažu da je po mene najbolje da se složim sa uništavanjem robe i tu svaka povezanost sa tim slucajom zavrsava

poslao sam i mail prodavaču da nisam dobio tenisice.
također sam naveo da je rok za isporuku bio 5-10 dana ,a od naruđbe proslo je vise od 5 tjedana te stoga tražim refund novaca pa cemo vidjeti hoce li i šta odgovoriti.
u svakom slucaju javim rasplet situacije i hvala jos jednom kos
Ako im nisi spomenuo carinu onda odlicno. Mislim da cak ovi sa carine ne salju nikakvu obavijest posiljatelju tako da super. Nadam se da ce se sve rijesit u najboljem redu. Molim i sretno

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
kos24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 15:40   #1410
Carina ne salje nista posiljatelju.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 15:48   #1411
Carina ne salje nista posiljatelju.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 12:07   #1412
savjet svima; instalirajte si WOT addon - ima čak i za android mobitele, a godinama ga koristim na desktop browserima.
evo recenzije te stranice. a prilikom guglanja sve sumnjive i provjereno maliciozne stranice će biti označene naranđastim ili crvenim krugom, dok su provjerene zelene.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 23:59   #1413
Čim sam vidjela od Kanye Westa tenisice za 80$ odmah sam znala da je stranica lažnjak. Njegove tenisice su preko 300$
azro is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 21:13   #1414
Pozdrav. Trebao bih dobiti iz makedonije jedan dvd preprzen s vhs-a s vrlo raritetnim nastupom jednog naseg benda u Svedskoj. On je to preprzio i stavio u cd box i salje s tracking brojem obicnom postom. Hocu imat problema s carinom, mislim hoce li ono upaliti dvd, na kojem pise samo TRAXDATA, znaci izgleda kao prazan? Znaci nikakva kopija, nego je presnimak privatnog vhsa

Zadnje uređivanje vigor123 : 30.05.2017. at 21:25.
vigor123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 10:41   #1415
Opet ja, malo sam u nevjerici i sok stanju pa cisto da provjerim dali imam srece ili sam pobrkala loncice.
https://ibb.co/faRfYF
Dali ovo znaci da nista od carine za mene?
__________________
I don't shackle myself to people I don't know.
sarNevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 11:10   #1416
Quote:
NeveCro kaže: Pogledaj post
Opet ja, malo sam u nevjerici i sok stanju pa cisto da provjerim dali imam srece ili sam pobrkala loncice.
https://ibb.co/faRfYF
Dali ovo znaci da nista od carine za mene?
tako je. poštar je uzeo paket za dostavu.

osim ako imaš želju da se vrati na carinu ?
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 11:24   #1417
Quote:
NeveCro kaže: Pogledaj post
Opet ja, malo sam u nevjerici i sok stanju pa cisto da provjerim dali imam srece ili sam pobrkala loncice.
https://ibb.co/faRfYF
Dali ovo znaci da nista od carine za mene?
Vrlo vjerojatno, ali nekad znaju i jako brzo ocariniti ako imaju volje i svi racuni su u posiljci.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 12:04   #1418
BundyBoy i Andrej hvala. Nadam se da ne iako mi je ful cudno kak je omasila takva velika posiljka carinu al neka
__________________
I don't shackle myself to people I don't know.
sarNevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 18:46   #1419
Može li mi netko točno reći kolika je carinska stopa na uvoz kozmetike (točnije, lakova za nokte i krema)?

Naručila bi sa eBaya veću pošiljku na tvrtku, dolazi poštom, cca 5000 kn vrijednosti. Trebam li špeditera ili pustim da mi pošta obračuna troškove?

Koliki postotak davanja još mogu računati na tu cifru? Hvalaaaa
FatGlow is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 22:55   #1420
Da li se plaća carina na tenisice kupljenje u United Kingdom, cijena ima je 120€. Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
techno is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:19.