Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji > Radio

Radio Video ga još nije ubio.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2007., 15:15   #41
Koje programe,emisije,showove skidate podcastom, imate li neke omiljene?
hrvac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 00:25   #42
ovdje je link na po kvaliteti zvuka najkvalitetnije Internet radio stanice, kodirane sa AAC+ (za stariji WMP treba besplatni plugin za Win media player). Usprkos kvaliteti, download nije veći od 4-8Kb po sekundi (8Kb/sec. je CD kvaliteta)

http://tuner2.com/wmp.html
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 01:09   #43
http://fm4.orf.at/
__________________
We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true.
kozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2007., 01:53   #44
Evo baš sam prekjučer složio web site, pa poslušajte, ima preko mnogo radio stanica i TV programa.
Posložene su po kategorijama kako bi se jednostavnice snalazili.

Pa bi bio zahvalan da i vi nekome od vaših prijatelja preporučite. Hvala.
__________________
Kako oblikovati potpise
swat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2007., 19:46   #45
u zadnje vrijeme slusam ova tri:

www.knac.com
www.planetrock.com
www.totalrock.com
deprived_soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 00:35   #46
http://www.him-hr.net.tc/
ovdje je lista hrvatskih radio postaja sa linkom za stream.
maccam is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 12:05   #47
Zanima me za koliko novaca i gdje se može napraviti jedna takva internet radio postaja?
DamirZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 18:59   #48
Hvala Bogu na internet radiju gdje ne moram slušat glupe idiote koji misle da su voditelji i ne moram slušat grozni odabir glazbe takozvanih glazbenih urednika.
A o tome da u sat vremena programa ima možda 15 min glazbe a ostalo su reklame i neka glupa spika da i ne pričam.
Ja sam se spasio u zadnji čas
bickomir is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 23:51   #49
Quote:
hrvac kaže: Pogledaj post
Koje programe,emisije,showove skidate podcastom, imate li neke omiljene?
http://www.radioval.info/podcast/pretty_fly.m3u
ovo ti je jedna zakon emisija-humoristična, ovaj link za slušanje se odmah otvori u winampu i kreće. ako želiš skinit emisiju dvaput klikni na winampovu traku za ispis pjesme i dobiješ link za skidanje.
maccam is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 03:08   #50
Pinkradio.com

ja slusam ovaj radio...
pinkradio.com i zadovoljan sam..
 
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 12:03   #51
Quote:
sascha.ch kaže: Pogledaj post
ja slusam ovaj radio...
pinkradio.com i zadovoljan sam..
Svaka ti čast ali...
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 16:34   #52
Radio Mostar www.rtvmo.ba
mostar100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 22:25   #53
www.radio-rovinj.hr
irina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 00:07   #54
Da, mogu se djelomično složiti s Verom i Mi-jem, ali svakako je žalosno da se velik broj lokalnih radio stanica pretvara u Juke Box radio, a to se događa u sklopu "rezanja" troškova. Svi bi htjeli uštedjeti, a na taj način štede i na kvaliteti.

Radiofoniji je načinom na koji ju je sproveo Marconi, a po Teslinoj ideji vjerojatnoo ovo zadnji trzaj. Naime sve ide u digitaiju i već sada pola stvari koje su se prenosile "zrakom" lete nekim drugim kanalima. (mislim na linkove za javljanja s terena, slanje signala do odašiljača i sl.)
Trenutačno još uvijek valovi dolaze do korisnika titranjem, no samo je pitanje vremena kada će se i to događati u sustavu nula i jedinica.
I tada će vjerojatno štedjeti pa će nam opet slati signal kodiran u 128 kbps umjesto 192 ili 256.

Shodno tome dragi MI, radiofonija je kao i sve ostalo na ovome Svijetu evoluirala, pa više nije nužno vezana za prijenos radio valovima. Tako je, slažit ćeš se puno važnija kvaliteta programa nego kojim kanalom taj program dolazi do slušatelja.

Način proizvodnje programa je isti, bio on "zemaljski" klasični, internetski, dub, u kabelskoj distribuciji, satelitski ili preko mobitela. (ako nešto nisam spomenuo, vjerujte to će izmisliti)

Dakle mikrofon kao kolektor ljudskog glasa i neki od izvora reprodukcije zapisa(snimke), to se još neko vrijeme neće mijenjati. (mislim pri tome na način proizvodnje programa, a svjedoci smo da se i to mijenjalo -gramofon, magnetofon, minidisc, kompjutor)

Cijelo vrijeme smo u nekoj evoluciji. E sad jel to dobro ili nije to je već druga tema...

Po meni je sve što proizvodi "živi" program i emitira ga na ovaj ili onaj način u real time-u Radio. Pa bio on i juke box, al je koncepcija radijska (mix, jinglovi itd.)

Predviđali su propast radija 80-tih, što se nije dogodilo pa se iskreno nadam da se neće ni sad dogoditi. Neki novi klinci koji eto ranije nisu imali priliku doći u doticaj s radijem sad imaju priliku ući u taj svijet puno jednostavnije, što nikako nije za osudu, nego pohvalu i poticaj. Možda će nam to pomoći u stvaranju kvalitetnijih kadrova za neko novo vrijeme koje je pred nama.

A stari prdonje nek se prilagode ili nek odu više u penziju )

lp
RadioAktivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 11:02   #55
Jel se plaća slušanje glazbe preko interneta? Ja sam našla neki "msajt" gdje se može slušat i downloadat, al me strah da se to plaća ? Nisam upućena u tajne tih novih tehnologija pa ne znam .
BlueStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 23:02   #56
Quote:
BlueStar kaže: Pogledaj post
Jel se plaća slušanje glazbe preko interneta? Ja sam našla neki "msajt" gdje se može slušat i downloadat, al me strah da se to plaća ? Nisam upućena u tajne tih novih tehnologija pa ne znam .
U principu se plaća download glazbe ako skidaš nešto što je legalno ponuđeno na prodaju. To vjeruj mi piše velkim slovima, a čak i ako stisneš neće se ništa dogoditi, jer će te vjerojatno tražiti broj kreditne kartice itd.

Većina internetskih radija je besplatna za slušatelje, sama radio stanica plaća autorska prava (ili bi trebala plaćati) ali to nije tvoj problem, klikni i slušaj.

Ako naiđeš na internetski radio koji se plaća jednostavno nećeš moć slušati dok ne platiš (opet vjerojatno preko kartice).
Nemam pojma kako bi ti drugačije netko nešto automatski mogao naplatiti, a da ti to ne znaš....
Ja moram priznati da još nisam naišao na radijski program koji se na internetu plaća...
Čak i Radio Dalmacija koja je sve do nedavno naplaćivala stream je odustala od toga, jer su izgleda shvatili da im je u interesu imati što više slušatelja pa se i dalje financirati iz marketinga, a ne preko naplate streama.

Dakle valja razlikovati:

1. download glazbe - legalno je jedino ako platiš to što downloadaš
2. podcast - skidanje gotovih emisija, recimo ako si propustila neku emisiju, a određeni radio nudi mogućnost da je skineš sa neta pa u miru poslušaš. Primjerice Hrvatski radio to nudi http://rnz.hrt.hr/ i besplatno je.
3.Slušanje radija preko neta - gotovo sve klasične radio stanice emitiraju svoj program i preko neta, tako da ne moraš paliti klasični radio, nego lijepo slušaš i surfaš, s tim da osim klasičnih radija sada već ima i mnoštvo radio stanica koje emitiraju samo preko neta...
Tu samo valja paziti na količinu prenesenih podataka. Naime dok slušaš ide ti promet ovisno o kvaliteti emitiranja pojedinog radija. Dakle ako želiš potrošiti samo 1 gb mjesečno, nećeš radio slušati po nekoliko sati dnevno Za to ti treba barem 5 gb ili flat rate.

Nadam se da ti je sada jasnije

Možda će ovaj odgovor nekome zvučati glupo, no čini mi se da još uvijek ima dosta ljudi koji ne znaju, a ne znati nije sramota, kao ni pitati.
RadioAktivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 12:20   #57
RadioAktivan hvala ti puuuuuuno !
BlueStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 23:43   #58
ja uglavnom slušam radio stanice iz argentine, ponekad iz španjolske, ali uglavnom iz argentine
ali sumnjam da to nekoga zanima pošto su na španjolskom
Mademoiselle X is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 01:38   #59
OUT Radio
www.outradio.net
Toni I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 16:32   #60
Evo jedan online radio za ljubitelje rock scene:
http://provisioning.streamtheworld.c...RKFMDIALUP.asx

Pozdrav
kiki_rijeka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:56.