Natrag   Forum.hr > Sport > Formula 1

Formula 1 Brm, brm, fiju...

Pogledaj rezultate ankete: Kod izjednačenog broja bodova kriterij za određivanje poretka treba biti:
Bjesomar jači od Točne Pozicije (po starom) 2 28.57%
Točne pozicije jače od Bjesomara (prošle godine) 2 28.57%
Potpuno izbaciti Bjesomara 3 42.86%
Glasovatelji: 7. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2015., 10:59   #1
Podforumska natjecanja - pravila, prijedlozi... - DOGOVORIMO TURNIR (glasanje)

Kao i prijasnjih godina vrijeme je za pripreme natjecanja.
Na ovoj cemo temi raspravljati o svim natjecanjima na nasem podforumu.
Veselim se istima i ocekujem sto veci broj natjecatelja.

Anketa je spremna za neko od anketnih pitanja!
__________________
Potpis: prvi dio, drugi dio
WayOut is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 11:03   #2
Rezultati prijasnjih anketa!

Turnir - dueli

Izracun Bjesomarovog kriterija

Anketa NOP!
__________________
Potpis: prvi dio, drugi dio

Zadnje uređivanje WayOut : 11.04.2015. at 18:32.
WayOut is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 00:37   #3
Ove godine ne stignem niti jest, a kamoli sta drugo tako da cu vodstvo Turnira prepustiti nekome drugome tko ima volje i vremena.
Panhard is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 11:17   #4
Što je s predloženim promjenama za turnir?

I kako vam se sviđa ideja da se vodi i paralelno tablica za forumhr f1 prvenstvo po bjesomarovom kriteriju?
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 12:53   #5
Ja svakako ustrajem na prijedlogu da po sustavu bodovanja za prvenstvo prije početka prve utrke odigramo prognoziranje plasmana na kraju sezone. Predlažem da se natjecanje zove Kristalna kugla.

Kod Turnira bih svakako podržao promjene pravila koja bi zadržala natjecatelje do kraja natjecanja. Bio sam imao neki prijedlog o spajanju skupina i onda nastavku postanja prognoza (umjesto duela koji pouzdano razbijaju natjecanje), to mi se čini ok.
__________________
vladimir: "onda, idemo?"
estragon: "idemo!"
(ostaju na mjestu)
Dorian.Gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 20:28   #6
Quote:
Dorian.Gray kaže: Pogledaj post
Ja svakako ustrajem na prijedlogu da po sustavu bodovanja za prvenstvo prije početka prve utrke odigramo prognoziranje plasmana na kraju sezone. Predlažem da se natjecanje zove Kristalna kugla.
podržavam prijedlog!

Quote:
Dorian.Gray kaže: Pogledaj post
Kod Turnira bih svakako podržao promjene pravila koja bi zadržala natjecatelje do kraja natjecanja. Bio sam imao neki prijedlog o spajanju skupina i onda nastavku postanja prognoza (umjesto duela koji pouzdano razbijaju natjecanje), to mi se čini ok.
kod spajanja skupina prolaze samo prva dvojica u finalnu skupinu? i zadržavaju li bodove iz prethodnih skupina ili se kreće od nule?
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 20:36   #7
Quote:
Dorian.Gray kaže: Pogledaj post
Ja svakako ustrajem na prijedlogu da po sustavu bodovanja za prvenstvo prije početka prve utrke odigramo prognoziranje plasmana na kraju sezone. Predlažem da se natjecanje zove Kristalna kugla.

Kod Turnira bih svakako podržao promjene pravila koja bi zadržala natjecatelje do kraja natjecanja. Bio sam imao neki prijedlog o spajanju skupina i onda nastavku postanja prognoza (umjesto duela koji pouzdano razbijaju natjecanje), to mi se čini ok.
Mislim da je ovo kljucan problem turnira kojeg nas vecina voli ali ne izdrzi do kraja. Ostalo su varijacije na temu!
__________________
Potpis: prvi dio, drugi dio
WayOut is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 18:20   #8
Quote:
fortinbras kaže: Pogledaj post
Što je s predloženim promjenama za turnir?

I kako vam se sviđa ideja da se vodi i paralelno tablica za forumhr f1 prvenstvo po bjesomarovom kriteriju?
Mene kod Bjesomarovog kriterija i dalje muči način bodovanja DNF-ova.

Quote:
Dorian.Gray kaže: Pogledaj post
Kod Turnira bih svakako podržao promjene pravila koja bi zadržala natjecatelje do kraja natjecanja. Bio sam imao neki prijedlog o spajanju skupina i onda nastavku postanja prognoza (umjesto duela koji pouzdano razbijaju natjecanje), to mi se čini ok.
Ako bi išli na ovu soluciju, onda bi bilo pošteno da u finalnu skupinu ulazi X pobjednika skupina i X forumaša s najvišim brojem sporednih bodova.
__________________
Object reference not set to an instance of an object
akoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 10:24   #9
Quote:
akoj kaže: Pogledaj post
Mene kod Bjesomarovog kriterija i dalje muči način bodovanja DNF-ova.
To je jedan od razloga zasto se na bjesomarov kriterij nije preslo u potpunosti.
__________________
Potpis: prvi dio, drugi dio
WayOut is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 11:05   #10
Quote:
akoj kaže: Pogledaj post
Ako bi išli na ovu soluciju, onda bi bilo pošteno da u finalnu skupinu ulazi X pobjednika skupina i X forumaša s najvišim brojem sporednih bodova.

Ovako sam to bio zamislio:
Quote:
Dorian.Gray kaže: Pogledaj post
Mozemo, dok smo jos svi tu, zapoceti pricu s pravilima Turnira za dogodine?
Obzirom da ovaj eliminacijski dio ne funkcionira, sto kazete na sljedece: da se nalik na rukomet na velikim natjecanjima igra u skupinama, prolaze dalje recimo dvoje ili troje, kako se dogovorimo, i oni onda tvore novu skupinu koja igra do kraja. Pri tome oni prenose dio bodova, odnosno ne krecu od nule. Recimo, ako ih iz svake skupine prolazi dvoje, onima koji prolaze se od ostvarenih bodova oduzima broj glavnih bodova koje je ostvario treci u njihovoj skupini (prvi koji nije prosao). A nastavljaju prognozirati kvale kao i do tada.

Recimo da skupina x zavrsi na sljedeci nacin:

Tbf 13
Fortin 12
Dorian 10
Dmw 8

Skupina y pak zavrsi:
Rosi 14
Pan 12
Mobber 8
Way 8

Sastavlja se nova skupina Z u koju prolazi dvoje najboljih iz x i y i oni u. Nju ulaze sa sljedecim prijenosom bodova:
Rosi 6
Pan 4
Tbf 3
Fortin 2

Kako vam se cini? Ne bi bilo duela pa se natjecanje ne bi razjebalo izostanokom slanja ponuda i odgovora, a jos bi bili vrednovani uspjesi u skupini.
__________________
vladimir: "onda, idemo?"
estragon: "idemo!"
(ostaju na mjestu)
Dorian.Gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 12:08   #11
Kao što rekoh i tamo u temi...

Nije loša osnovna zamisao, dapače sviđa mi se taj dio sa nastavkom pogađanja kvala...
ali ovo sa oduzimanjem bodova mi je bedasto...jer ako imaš tešku skupinu onda prolaziš dalje sa malim brojem glavnih bodova, a ako imaš laganu skupinu onda dalje ideš sa pun kufer bodova i u startu si u ogromnoj prednosti...

Logičnije mi je da se bodovi prenose na ovaj način:
- Pobjednik skupine sa najviše sporednih bodova prenosi 5 glavnih bodova.
- ostali pobjednici skupina prenose 4 boda
- drugoplasirani u skupini sa najviše sporednih bodova prenosi 3 boda.
- ostali drugoplasirani prenose 2 boda...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 13:30   #12
Ali zašto gledati samo poredak? Jer skupine ne moraju biti podjednako teške.
__________________
Object reference not set to an instance of an object
akoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 13:36   #13
Skupine nikad nisu jednako teške, ali to je i osnovna karakteristika igranja po skupinama. Mislim, bit će kako se svi skupa dogovorimo, ali iako sam dosta puta ispao, meni je baš to sa skupinama super.
__________________
vladimir: "onda, idemo?"
estragon: "idemo!"
(ostaju na mjestu)
Dorian.Gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 13:55   #14
Znam, znam.

Ali imam na umu da se nagrade oni baksuzi koji ne osvoje neko od prvih mjesta, a imaju više sporednih bodova od onih koji su plasirali u drugim skupinama. Slično kao kvalifikacije u nekim atletskim disciplinama.
__________________
Object reference not set to an instance of an object
akoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 14:02   #15
Quote:
akoj kaže: Pogledaj post
Ali zašto gledati samo poredak? Jer skupine ne moraju biti podjednako teške.
Pa upravo ovo kaj sam gore napisal ima taj dio da se gledaju sporedni bodovi koji su daleko realniji...
Jer sporedne bodove osvajaš svojom prognozom i to potpuno neovisno o tome ko ti je u skupini...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 21:38   #16
Jbg, ćorav sam.
Nisam za prenošenje bodova. Barem ne glavnih.


Recimo da u drugi krug prolaze šestorica - 2 pobjednika i 4 forumaša s najvećim brojem sporednih bodova.

Ili za prvi turnir - 4 pobjednika i 4 forumaša s najvećim brojem sporednih bodova.
__________________
Object reference not set to an instance of an object
akoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 22:51   #17
Quote:
akoj kaže: Pogledaj post
Recimo da u drugi krug prolaze šestorica - 2 pobjednika i 4 forumaša s najvećim brojem sporednih bodova.
Mislim da je to loša ideja...
Jer recimo pamtim situaciju u kojoj je igrač koji je bio tek 3 ili 4 u skupini imao najviše sporednih bodova i to ne samo u skupini, nego ukupno...dečko je pehista kaj da ti velim
A u toj situaciji bi fakat bilo blesavo da prolazi četvrti kojeg su realno pobijedili drugi i treći, a oni eto ne prolaze...

Na kraju krajeva pogledaj ovu tablicu koju si metnul...
Skupina A, krajina kao 4 je eto bez brige mogao imat još 2 sporedna boda više i isti broj glavnih bodova, pa čak i manje...
i prošao bi, a ivic koji ga je pobijedio u skupini nebi, pitanje kak bi prošel i templar ovisno o raspletu u skupini B...

Skupina B, Filip kao 5 je takaj mogel skupit još 5 sporednih bodova i isti broj glavnih bodova, pa čak i manje...
i prošao bi dalje a istovremeno bi ispali WO i/ili ti koji ste se cijeli taj dio u skupinama borili za 1 mjesto, a ne samo 2...

Logičnije mi je da ak se već ide na to da prolaze 1 i 2 u svakoj skupini + 2 ostala sa najviše sporednih bodova....
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 09:39   #18
A da ovako napravimo: u novu skupinu (nakon spajanja) prelaze po dva (ili tri, kako dogovorimo) najboljih po glavnim bodovima uz opciju da prijeđe još po jedan igrač od preostalih ukoliko ima više sporednih bodova nego vodeći igrač njegove skupine. Što kažete?
Time dobivamo malo kozmičke pravde za one koje upropasti loša sreća u teškoj skupini, ali do toga dolazi samo kad je fakat potrebno.
__________________
vladimir: "onda, idemo?"
estragon: "idemo!"
(ostaju na mjestu)
Dorian.Gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 14:19   #19
Nije loša ideja

S tim da po meni i dalje treba bit prijenos glavnih bodova po sistemu:
- Pobjednik skupine sa najviše sporednih bodova prenosi 5 glavnih bodova.
- ostali pobjednici skupina prenose 4 glavna boda
- drugoplasirani u skupini sa najviše sporednih bodova prenosi 3 glavna boda.
- ostali drugoplasirani prenose 2 glavna boda...
- igrač sa najvećim brojem sporednih bodova prenosi 2 glavna boda

Na taj način bi se vrednovali sporedni i glavni bodovi...
Dakle maksimalno bi bilo moguće prenest 7 bodova, no isto tak možeš bit i najbolji kao drugoplasirani i opet prenest 5 bodova...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 18:46   #20
Quote:
Dorian.Gray kaže: Pogledaj post
A da ovako napravimo: u novu skupinu (nakon spajanja) prelaze po dva (ili tri, kako dogovorimo) najboljih po glavnim bodovima uz opciju da prijeđe još po jedan igrač od preostalih ukoliko ima više sporednih bodova nego vodeći igrač njegove skupine. Što kažete?
Time dobivamo malo kozmičke pravde za one koje upropasti loša sreća u teškoj skupini, ali do toga dolazi samo kad je fakat potrebno.
Znaci li to da ne znamo koliko cemo natjecatelja imati u drugom krugu, odnosno da to ovisi o tome hoce li ili nece zadovoljiti navedenom kriteriju?
Nebi li ipak unaprijed trebali znati koliko natjecatelja prolazi u drugi krug i nakoji se nacin dalje razvija situacija?
__________________
Potpis: prvi dio, drugi dio
WayOut is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:43.