Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2015., 19:13   #21
Mrzim te graktajuće ptičurine.. Grozne su mi za vidjeti, i bojim ih se.
Naravno da sam primjetila, živim u NZ, i to tamo gdje ih ima najviše i svaki dan ih je sve više. Svi hičkoki svijeta mi prođu kroz glavu kad ih vidim na hrpi.. brr

Golubove nisam ni primjećivala. Ali ovo..
__________________
My greatest weakness? Occasionally, I give a damn.
never_angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 21:35   #22
Nesnosno graktanje, razbacivanje otpada iz kanti za smeće, izmet po automobilma i napadi na ljude i kućne ljubimce neki su od razloga zašto Zagrepčanima smetaju vrane. Sve ih je više, a problem nije lako rješiv.

Bliže se, naime, topliji dani, vrijeme kada na svijet stižu vrane, a ptice brane svoje mlade. No to nisu jedini problemi.

Izvor hrane je jedan od razloga zašto je vrana sve više. Jure Leko, tehnički direktor Zrinjevca, kaže da se vrane pojavljuju zbog velike količine hrane koja se, nažalost, odbacuje na neadekvatan način. Govorimo o smeću koje građani ostavljaju, napominje.

Vrana je zaštićena vrsta, što znači da nikakva agresivna metoda u njihovu istjerivanju nije dopuštena. Gradske službe jedino mogu dopustiti rezanje grana na kojima vrane svijaju gnijezda, isključivo za zimskih mjeseci.

http://vijesti.hrt.hr/279485/vrane-n...titi-agresivno

koji glupi prilog
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 10:30   #23
Dobro je dok nema lešinara
GosponProljeće is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 18:32   #24
Evo bas danas htio prijeci cestu na Aveniji Dubrovnik u Sopotu (Turinina ulica), preko puta tramvajske stanice i u blizini spomenika Alojziju Stepincu, i napala me vrana jedno 3-4 puta. Srecom, nije se jako zaletila pa nisam imao ozljeda, ali vrlo je neugodno kada ne odustaje a nemres joj nikaj. Eto, da znate da na tom dijelu pripazite. Valjda joj je gnijezdo u blizini, jer ima tamo dosta drveca.
__________________
Za Dinamo bez Mamića!
dinamo zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 17:06   #25
Naravno, neki dan šećem kvartom i baš svaka kanta za smeće je izrovana i smeće izbačeno van. Okoliš je izgledao poput onog u predgrađu Bombaya.
A te ptičurine iako su odavno brojčano nadmašile sve ostale ptičje vrste u gradu i dalje zaštićene kao da su u pitanju bjeloglavi supovi.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 17:18   #26
na jarun kad odes ima ih 50 po kvadratnom metru, meni nije normalno da nitko ne kontrolira te ptice, otelo se to kontroli i trebalo bi ih pola pobiti kolko ih se razmnozilo
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 02:11   #27
prije kojih tjedan dana čekam tramvaj u Savskoj prekoputa pivnice Zlatni medo, ptičurine navalile letjeti kao da je Hitchokov film kruže iznad drveća ispred zgrade policije, nonstop grakću i svako malo se neka zaleti u krošnju kao da će se pokefati sa nekom drugom pticom... to je trajalo barem 10 minuta koliko sam tamo bio, poslije je došao tramvaj
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 03:32   #28
Pa gdje vi vidite te vrančuge u Zagrebu? Ja nikada na njih ne naletim. Baš bih volio na njih jednom naletiti.
APOEL Nicosia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 09:07   #29
U gotovo svakom parku/na skoro svakoj većoj zelenoj površini.


ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 17:30   #30
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Nesnosno graktanje, razbacivanje otpada iz kanti za smeće, izmet po automobilma i napadi na ljude i kućne ljubimce neki su od razloga zašto Zagrepčanima smetaju vrane. Sve ih je više, a problem nije lako rješiv.

Bliže se, naime, topliji dani, vrijeme kada na svijet stižu vrane, a ptice brane svoje mlade. No to nisu jedini problemi.

Izvor hrane je jedan od razloga zašto je vrana sve više. Jure Leko, tehnički direktor Zrinjevca, kaže da se vrane pojavljuju zbog velike količine hrane koja se, nažalost, odbacuje na neadekvatan način. Govorimo o smeću koje građani ostavljaju, napominje.

Vrana je zaštićena vrsta, što znači da nikakva agresivna metoda u njihovu istjerivanju nije dopuštena. Gradske službe jedino mogu dopustiti rezanje grana na kojima vrane svijaju gnijezda, isključivo za zimskih mjeseci.

http://vijesti.hrt.hr/279485/vrane-n...titi-agresivno

koji glupi prilog
bila neka žena, dr.sc. ili nešto, iz nekog društva ili faksa na nekoj lokalnoj tv*, pa se pohvalila da ih hrane zimi da bi ih održali na životu i da vrane ne predstavljaju opasnost za kosove i ostale ptičice. eto na znanstvenoj bazi. i možemo se slikat.

*nemam linkove, bilo negdje na marginama nekih gradskih vijesti.
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 18:39   #31
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
bila neka žena, dr.sc. ili nešto, iz nekog društva ili faksa na nekoj lokalnoj tv*, pa se pohvalila da ih hrane zimi da bi ih održali na životu i da vrane ne predstavljaju opasnost za kosove i ostale ptičice. eto na znanstvenoj bazi. i možemo se slikat.
To može reći samo neko tko ih nikad nije vidio na djelu... tjeraju golubove i vrapce a vjerojatno i sve ostale ptice.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 21:52   #32
Ja često vidim vrane kako raskomadaju golubove i hrane se njima. Perja, kostiju i rastrganog mesa bude u krugu 10 meetara.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 22:45   #33
vrane znaju i ubijati ostale ptice koje su ozlijedjene pa ih jesti
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 23:10   #34
Znaju i koje su neozlijeđene, ako su mlade i neiskusne. Frend je spašavao i ježa kojeg su opkolile i počele kljucati dok je prelazio park.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 15:33   #35
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
To može reći samo neko tko ih nikad nije vidio na djelu... tjeraju golubove i vrapce a vjerojatno i sve ostale ptice.
treba istražit ko ih organizirano hrani preko zime, i gdje, i na taj način umjetno održava toliki broj na životu.
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 20:40   #36
Da je samo problem sa Vranama.
Zagreb je pod opsadom vrabaca,golubova,u nekim dijelovima i galebova
Psa ima više i od mačaka.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 22:04   #37
Meni su te ptice strašno drage. Danas sam prošla kraj jedne koja je gacala po nekoj lokvi i pokušala ju dozvati kao psa. Okrenula se prema meni. Za ptice su jako pametne, voljela bih imati par za kućne ljubimce.
epistola is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 02:29   #38
Tu u mom kvartu (Granešinski Novaki u Dubravi) vrane su u zadnih desetak godina potpuno zamjenile golubove.Kad sam se tek doselio u taj kvart 2005. bilo je golubova i viđao sam ih često još kojih godinu-dvije,ali u zadnjih 7-8 godina tu najviše par puta godišnje vidim nekog goluba,najčešće samo prelete bez zaustavljanja i odu negdje drugdje,a ovdje žive samo vrane i vrapci.
LeopardGecko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2015., 12:48   #39
Quote:
epistola kaže: Pogledaj post
Za ptice su jako pametne, voljela bih imati par za kućne ljubimce.
Inteligentne su, to da. Otac mi radi na radnom mjestu gdje imaju puno problema s njima, rade nered, kopaju, razbacuju smeće. Bio je ptić ispao iz gnjezda i njegov kolega ga je htio vratiti u gnjezdo, veli da je to bilo ko u Hitchcokovom filmu kad su ga napale, htjele su ga iskljucati po glavi i još su dugo vremena kružile okolo. Pomozi sirotu na svoju sramotu.
Ali stari i sam veli da su snalažljive, nrp. ako nađu orah hite ga pod auto, kad ga auto zdrobi gumama samo fino i elegantno pukupe jezgru.
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 17:09   #40
http://www.vecernji.hr/zg-vijesti/vr...aselja-1054811
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:36.