Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2016., 12:23   #61
čujem graktanje a kad pogledam van ne vidim ništa izgleda da su se ptičurine opametile pa su sada na vrhovima drveća
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 14:30   #62
Pametnije ptičurine nego dobar dio Zagrepčana.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 14:50   #63
jel možeš ti nekako obavjestiti Gradonačelnika da riješi ovaj problem koji muči tisuće građana ovoga grada,
barem da se poskidaju gnijezda blizu vrtića i škola?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 16:10   #64
A da ga sam obavijestiš, na službeni mail?
U mailu objasni problem, i navedi adresu.


Ja sam prije 3-4 godine također imao jedan sličan "kvartovski" problem.
Poslan je mail gospodinu Bandiću, a već idući dan je nadležna gradska služba otklonila problem (koji nije bio velik, ali nije ništa veći ni taj tvoj s pticama).
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 16:31   #65
eh, jedno je s interne, gradske domene mejlati šefu (s kojim si dobar), a sasvim drugo s neke vanjske, od xy individue..
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 16:40   #66
baš, tipa [email protected] za [email protected] :
Quote:
Mile, daj riješi ovaj šaht ispred zgrade, ukrali ga cigani za staro željezo pa da ne upadne koje dijete unutra.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 16:46   #67





Već ste mogli poslati taj mail.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 16:48   #68
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
eh, jedno je s interne, gradske domene mejlati šefu (s kojim si dobar), a sasvim drugo s neke vanjske, od xy individue..
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
eh zato mu i je vec iduci dan bio otklonjen problem u njegovom kvartu, lako je kad imas vezu

dok mi koji nemamo vezu ako i docekamo da se neke stvari pokrenu obicno se radovi otegnu na nekoliko mjeseci koliko god jednostavan projekt bio
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 18:00   #69
Inače, u ovom mom slučaju, mail je poslan preko s gmaila, a mail s kojeg je poslano je bio u slovnobrojčanoj formi, ni blizu nečeg tipa [email protected]


Četiri slova i tri brojke. Et džimejl.
Doslovno.


Mail je sadržavao kratki opis problema, fotografiju, i adresu.

Iduće jutro, na navedenu adresu su izašli djelatnici jedne gradske službe s mehanizacijom, i rješili problem.



Quote:
random101 kaže: Pogledaj post
dok mi koji nemamo vezu ako i docekamo da se neke stvari pokrenu obicno se radovi otegnu na nekoliko mjeseci koliko god jednostavan projekt bio
Koliko si puta gradonačelniku na službeni mail poslao bilo kakav upit?

Nula ili nijednom?








Kao što rekoh - Krki, ništa te ne košta probati.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 00:50   #70
iskreno sumnjam, kad ispred moje zgrade prekopaju za cijevi onda treba čekati mjesecima da se to asfaltira,
a kad to konačno naprave onda se ubrzo opet kopa zbog nečega i opet čeka mjesecima...
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 09:56   #71
mah, ja vjerujem da bi za nešto stvarno i moglo proći, znaš po onoj, u svakom žitu kukolja ili npr. iznimka koja potvrđuje pravilo.

inače, kad smo kod dopisivanja gradskim ocima, nama je vgč trnje (bare) od ajmo reći 10 mojih poslanih dopisa vezano uz poboljšanje komunalne infrastrukture/urbane opreme (npr. spuštanje rubnjaka pločnika, ucrtavanje zebre i sl., ništa jako hitno zapravo), u razumnom roku (npr. do godine dana) riješilo čak njih 8 ili 9 valjda, ugl, jako puno
sad, jel to zato kaj mu je bivša djelatnica frendica od moje stare (iako nisam išao tim putem, neg drito poštom pa su eventualno povezali kasnije prek prezimena i imena ) ne znam, možda, a možda i fakat rješavaju pritužbe i predloge građana. ak je tak i inače, onda svaka čast, tak bi i trebalo biti.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 16:40   #72
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
inače, kad smo kod dopisivanja gradskim ocima, nama je vgč trnje (bare) od ajmo reći 10 mojih poslanih dopisa vezano uz poboljšanje komunalne infrastrukture/urbane opreme (npr. spuštanje rubnjaka pločnika, ucrtavanje zebre i sl., ništa jako hitno zapravo), u razumnom roku (npr. do godine dana) riješilo čak njih 8 ili 9 valjda, ugl, jako puno
Eto.

Gradski oci i gradske vlasti rade izvrstan posao, rade u službi svojih građana, i nadam se da će tako biti i u budućnosti.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 16:42   #73
Ma izvrsno. Sve za svoje građane.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 16:57   #74
da, , samo sam čekal novo pilatekovo izdvajanje izrečenog iz overall konteksta i eto nam potvrde nove generalizacije kak su svi mrak i wowww zbog ovog mog primjera.

druga je stvar što sam mišljenja da potencijalno formalno puno brže prolaze stvari na nižim razinama grada tipa mz, gč itd., neg da tam piskaramo vrhuški na neki generički "gradonačelnikov" mejl..
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 17:09   #75
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Ma izvrsno. Sve za svoje građane.
Ti si ono iz Travnog?


Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
druga je stvar što sam mišljenja da potencijalno formalno puno brže prolaze stvari na nižim razinama grada tipa mz, gč itd., neg da tam piskaramo vrhuški na neki generički "gradonačelnikov" mejl..
Pa i trebaju puno brže prolaziti.
Od VGČ-a se očekuje da rješava takve zahtjeve.

Od gradonačelnika se ne očekuje da rješava takve, uvjetno rečeno, "sitnice".



I da, u današnje doba društvenih mreža, još je jednostavnije doći do gradonačelnika.
Istao kao i s mailom: fotografija, opis, adresa.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 17:29   #76
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Od gradonačelnika se ne očekuje da rješava takve, uvjetno rečeno, "sitnice".
osim kad mu ti i takvi kao ti :nina badrić: pošaljete mejl, tad se bar potrudi forwardat. na niže operativne razine.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 13:33   #77
http://www.index.hr/vijesti/clanak/v...ve/901980.aspx
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 13:50   #78
Čini mi se da je nezgodancija s gnijezdima da ih se smije micati jedino prije nego kaj izlegnu jaja, dakle, prije proljeća. Sad je već prekasno za ikakvo uklanjanje gnijezda igdje.

Kod mene u kvartu su se vrane užasno razmahale, grakću i napadaju golubove, a vrpci su pobjegli spašavajući živu glavu. Predstavnik stanara je pisao nekom Uredu još zimus da se nekaj napravi, no uzalud.
Očito mu prezime nema veze niti s jednim rođom ili jetrvom od zaove ili šogorovim bratićem, pa nisu ništa napravili.
crvena13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 20:01   #79
Lijep pozdrav svima!
Podizem ocito zastarljelu temu,ali sam vec poprilicno ocajna.Naime u blizini avenue malla vec 3 puta u par dana mi se uj na putu do posla na istome mjestu zabila vrana u rame.Onako me samo okrzne kandzama i poleti negdje u zrak.Poprilicno sam zabrinuta i stvarno me strah.Napominjem da nikad nisam nicim uznemiravala ikakve ptice ,a kamoli vrane.Pocinjem imati fobije od svega sto leti.Od nekih ljudi sam cula da su ih također napadale vrane u blizini navedenog shopping centra.
Molim savjet sto napraviti.Komu da se obratim oko tog?
Hvala!
majacujica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 23:05   #80
Nikome. Promijeni/pomakni rutu prolaska, očito štite friške mlade u gnijezdu u blizini.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:12.