Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2016., 12:59   #21
Evo, ja Naručih u utorak Xiaomi Redmi 3 Pro i odabrala sam plaćanje pouzećem. Danas sam zvala Neutrino i kažu da ga čekaju od dobavljača, najvjerojatnije će stići u ponedjeljak. Pa se u utorak javim jel sve ok prošlo i jel mob u redu
Susuwatari is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 15:26   #22
Quote:
Susuwatari kaže: Pogledaj post
Evo, ja Naručih u utorak Xiaomi Redmi 3 Pro i odabrala sam plaćanje pouzećem. Danas sam zvala Neutrino i kažu da ga čekaju od dobavljača, najvjerojatnije će stići u ponedjeljak. Pa se u utorak javim jel sve ok prošlo i jel mob u redu
E super...hvala ti puno
Fikan94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 10:46   #23
Daklem, naručih xiaomi redmi 3 pro, s 32 GB memorije i 3 GB RAMa, kamerom od 13 MP i prednjom s 5 MP, i solidnom baterijom od 4100 mAh. Naručila sam prošli utorak, s neutrino trgovinom sam se čula u četvrtak i superljubazni čovjek mi je objasnio da su im godišnji i da se trude poslati sve na vrijeme i da će mi mob doći u ponedjeljak. Tako je i bilo, jučer je došao mob sasvim nov, dobro zapakiran u originalnu kutiju s pečatima sa strane, garancijom, računom i folijom preko ekrana

E sad, prvo razočaranje: kad ga prvi put pališ i biraš lokaciju, nema ponuđena niti jedna europska zemlja, čak nema ni Sj. Amerike. Možeš odabrati da si s Obale Bjelokosti, Dominikanske Republike ili St. Tobago i Trinidad, ali Ujedninjenog Kraljevstva ili SAD-a (a kamoli Hrvatske ) nigdje. Jedino je na kraju popisa (poslije Zimbabvea) misteriozno dodana Poljska, tako da sam trenutno u Poljskoj što se moba tiče.

Inače je mob solidan na prvi pogled i prvo korištenje, brz je, ima jako malo predinstaliranih aplikacija, kamera i zvuk su izuzetno dobri. Ono što me smeta je što malo trza scroll kad koristiš njegov ugrađeni browser, ali tješim se da je browser loš. Kad listaš slike u galeriji ili tražiš aplikaciju, znatno manje trza.

Opći dojam: ne skačem do neba kako je ovo savršeni mobitel odmah na prvu, ali za cijenu koju plaćaš je odličan. Za neutrino trgovinu nemam prigovora, svoj dio su dobro napravili. Nadam se da sam pomogla
Susuwatari is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 15:46   #24
Prouci malo forume i stavi global firmware i preporodit ce ti se mob.

Sent from my NX505J using Tapatalk
JuniorRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 01:00   #25
Quote:
JuniorRi kaže: Pogledaj post
Prouci malo forume i stavi global firmware i preporodit ce ti se mob.

Sent from my NX505J using Tapatalk
Ne ruši li to garanciju?

btw. kakav utjecaj ima to koju zemlju izabereš?
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 05:40   #26
Ne rusi garanciju jer je to oficijalni firmware od xiaomia.

Ja nemam tu marku, ali imam iskustva sa kinezima. Odi pod temu 'kupnja kineskih uredjaja ....'
Tamo ce ti dati detaljno objasnjenje i linkove sa uputama.

Sent from my NX505J using Tapatalk
JuniorRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 13:32   #27
Quote:
jobbrecht kaže: Pogledaj post
btw. kakav utjecaj ima to koju zemlju izabereš?
Nikakvu, koliko vidim, to samo meni smeta zbog perfekcionizma

Hvala na preporuci za global firmware, proučiti ću na forumu i srediti to
Čini mi se da ga usporavaju trenutna verzija androida (5.1.1) i njegov MIUI 7 firmware.

Neću više spemati temu sa Xiaomijem, vratimo se na Neutrino
Susuwatari is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 10:02   #28
[QUOTE=TomyWhite;56024293]NE KUPOVATI U NEUTRINO MOBILE TRGOVINI (barem ne LG uređaje).

Kupio sam uređaj koji je bio neispravan. Otkrio sam to nakon 2 dana.
Telefonski su mi rekli da ne žele vratiti novac, nego da žele slat na servis (ovlašteni LG servis u Zagrebu).

Nakon nekoliko posjeta servisu, mobitel je proglašen nepopravljivim.
Ovlašteni servis je kontaktirao LG Hrvatska da traži zamjenski uređaj i tamo su im rekli da UREĐAJ NIJE REGISTRIRAN U LG HRVATSKA , odnosno nije došao "legalnim" putem da bi uopće garancija vrijedila kod LG Hrvatska.

Odlazim u dućan sa tim informacijama i tražim da mi se vrati novac jer je narušeno povjerenje prema njima. Zaposlenik kontaktira vlasnika koji odbija vratit novac nazad, i dalje inzistiraju na slanju uređaja na servis (ali ovog puta u inozemstvo, odakle su ga vjerojatno uvezli - možda čak i iz Kine) i ne želi čuti o povratu novca.

Iako Zakon o zaštiti potrošača definira da se u garantnom roku, pogotovo ako je uređaj kupljen neispravan (ukoliko se otkrije defekt u roku 6 mjeseci od kupnje), može tražiti popravak, zamjena ILI POVRAT NOVCA.

Stoga, učinite i meni i sebi uslugu i zaobilazite na veliko ovaj dućan, jer ako vam se uređaj pokvari, imat ćete neugodnosti.

P.S. ovo govorim iz iskustva sa LG uređajem, možda za ostale uređaje rade "legalno", ali LG mobiteli im definitivno nisu uvezeni na legalan način (preko LG Hrvatska)

Uostalom, oni su neka sestrinska firmica Kvark-a (isti vlasnik), mislim da su čak j.d.o.o.
Ukoliko mi ne vrate novac, ide stvar na višu instancu[/Q

Isto to se desava sada i meni, znaju da je mob neispravan i da ga ne mogu popraviti a novi nedaju...ali imam ja svoj put nece proci samo tako!!
vanchy2309 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 10:04   #29
Nemojte kupovati u toj trgovini jer kao sto je rekao ovaj gospodin gore imat cete velike neugodnosti ako dobijete pokvaren mob, i njihov servis i oni u trgovini se ograduju nitko sada nema veze s time sto sam ja dobila pokvaren uredaj a kad je trebalo uzet gotovinu to su znali!!!
vanchy2309 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 20:10   #30
Quote:
vanchy2309 kaže: Pogledaj post
Nemojte kupovati u toj trgovini jer kao sto je rekao ovaj gospodin gore imat cete velike neugodnosti ako dobijete pokvaren mob, i njihov servis i oni u trgovini se ograduju nitko sada nema veze s time sto sam ja dobila pokvaren uredaj a kad je trebalo uzet gotovinu to su znali!!!
kada je mobitel kupljen? Ti imas pravo u roku 14 dana bez ikakvog razloga vratiti i dobiti novce nazad.
fashionlove is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 22:16   #31
Ne ako je kupio baš dolaskom u dućan.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2016., 11:07   #32
Quote:
evoVIII kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ima li tko iskustva sa Neutrino mobile? Zasto su tako jeftini? Planiram kupiti Lg G3 d855 koji kod njih kosta 2.990kn, a u Tele 2 kosta oko 5.000kn. U cemu je fora?

Nasao sam par komentara na nekim forumima, kazu ljudi da je sve normalno kao i bilo kojem drugom ducanu.
Nije normalno, i zato ne kupuj tamo mob jer bi ti se moglo desiti kao i meni da dobijes pokvaren uredaj a oni ga ne zele zamjeniti ni vratiti novce
vanchy2309 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2016., 11:09   #33
Quote:
jobbrecht kaže: Pogledaj post
tomywhite, hvala ti. ima li jos slicnih iskustava?

btw. dajte molim vas ispravite naslov
imam ja isto to takoder, prave se ludi a mobitel dobiven pokvaren
vanchy2309 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2016., 18:42   #34
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Ne ako je kupio baš dolaskom u dućan.
Tad ima sedam.
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2016., 02:07   #35
Quote:
fashionlove kaže: Pogledaj post
kada je mobitel kupljen? Ti imas pravo u roku 14 dana bez ikakvog razloga vratiti i dobiti novce nazad.
Da budem iskrena, nakon mj dana sam tek reagirala na kvar iako mi se desavao otpocetka ali nisam znala do cega je, tu je moja greska, al ok pristala sam na popravak vec dva puta ga nosim i nisu ga popravili, i smatram da je u redu da mi barem daju novi uredaj necu ga sad poprljavati 10 puta!!
vanchy2309 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2016., 11:29   #36
Quote:
RC Da Kookee kaže: Pogledaj post
Tad ima sedam.
Ako nije naručio preko interneta/telefona/faksa ("sklopio ugovor") pa samo pokupio u dućanu- nema.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2016., 12:31   #37
Ima. Ranije spomenuta frendica pocetkom lipnja otisla u Neutrino (bez ikakvih telefonskih "ugovora"), bio je cetvrtak, kupila 5X koji se po dolasku kuci nije punio radi defektnog punjaca, u petak otisla natrag i dali joj novi punjac.

U subotu primjetila defekt na/u kameri (crna nepomicna tocka na svakoj fotki i u videu), nije stigla do srijede navecer ici k njima kad je finally otisla, pokazala im tu tocku i ovi joj dali totalno novi 5X bez ikakvog problema.
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2016., 13:27   #38
Možda ti je frendica došla u minjaku u dućan, pa su joj zato bez problema zamijenili mob. (neznam jel tam rade muški ili ženski prodavači?). Znaš da smo mi još poprilično sexistički nastrojen narod.
__________________
Living Is A Problem Because Everything Dies.
foo_fighter is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2016., 13:28   #39
Hahahahah, funny!



Not.
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2016., 13:32   #40
To sa 7 dana je njhova dobra volja, zakonski takva obveza ne postoji.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:01.