Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2015., 11:58   #81
Turbo-folk reprezentativac
A što se tiče revolucija koje su dovele do pada komunizma,... ...prije će se riba ugušiti u vodi, a na vrbi grožđe roditi...
:klap:
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 13:15   #82
Quote:
hoggar the terrible kaže: Pogledaj post
Ono oko čega raspravljate i pokušavate se dogovoriti je li se zvalo turbo folk ili narodnjaci mi smo zvali kuruzom. I imalo je veze s narodnom glazbom (žalim @contrero, ali to je tak) koliko i s klasičnom - nikakve.
I da, @Halo Effect, čim si moral otići na periferiju Zabrega nisi (nažalost) mogao prečuti taj užas.
Kaj se laži dotikavle...
Prva rečenica koju sam ti citiral pasja je laž, druga bi bila potpuno u redu da si napisal 'i danas'.
A bit će da tvoja ekipa nije bila baš muzički vudrena, jer kuruza je pojam koji obuhvaća lake note koje se sviraju na zabavama, vjenčanjima i kojekakvim periferijskim i seoskim feštama, a obuhvaća i narodnjake i zabavnjake. Kad sviraš kuruzu, to znači da za lovu sviraš tuđe pjesme - od Lokina, preko Brene, pa do Kridensa i Kleptona.

Elem, ne znam točno kad je došlo do pojave turbo-folka, ali činjenica je da smo u Jugi imali dvije vrste narodnjaka - one kvalitetnije koji nisu bili ništa lošiji od tzv. zabavne ili pop glazbe - te običnog šunda.

Ja sam u ta vremena bio žestoki roker & panker, ali moram priznati da mi danas srce zatitra kad čujem neke Hankine ili Bajramovićeve stvari, tek sad uz Severine, Rozge i ostale koze vidim kako je to dobra mjuza bila...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 11:48   #83
Obojene revolucije thj arapsko proljeće nije započelo 2011.
Niti je započelo s Otporom i Canvasom 2000.
godine.

To je samo nastavak razrađene revolucije od jednog američkog prfesora.

ALi da, CIA je sponzorirala revolucije u Poljskoj, Mađarskoj, Čehoslovačkoj.
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 12:58   #84
Ovo da su Česi bili bogatiji od Francuza je dijareja da ne može biti veća
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 14:25   #85
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Ovo da su Česi bili bogatiji od Francuza je dijareja da ne može biti veća
Nisu bili bogatiji, međutim nisu bili ni previše daleko jer Češka je bila središte industrije bivše Austro Ugarske monarhije s time da je većina industrije ostala tamo nakon rata...Češka je bila pogođena dosta onom krizom od 1929-33 pa se to malo rasteglo više u te 30-te godine pred sam rat međutim u kasnim 20-im se sigurno može reći kako je spadala u razvijenije zemlje.
arizin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 18:51   #86
Revolucije koje su dovele do pada komunizma (bolje rečeno socijalizma, jer ipak komunizma nije nikad bilo) su kapitalističke revolucije.

Tim revolucijama srušen je socijalizam i uveden, vraćen, kapitalizam.

Izvršene su uruženim snagama, vanjskim i unutarnjim, to je bio zajednički interes i stranih i domaćih snaga.

Strane kapitalističke države željele su se riješiti socijalizma da bi dobile tržište od milijardu stanovnika pa i više ako uključimo Kinu. Drugi razlog je bio taj što su porazile svog vjekovnog neprijatelja i *dokazale* da je kapitalizam jedini ekonomski sistem koji funkcionira.

Domaće stanovništvo željelo je isto, željelo je kapitalizam jer je mislilo da će se svi u kapitalizmu obogatiti.

Što je tko dobio - dovoljno je pogledati Hrvatsku, danas, četvrt stoljeća kasnije to je lijepo vidljivo.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:34.