Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji > Radio

Radio Video ga još nije ubio.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2013., 00:21   #41
Javno dostupne nove stranice Hrvatskoga radija u sklopu portala Hrvatske radiotelevizije.

Ako čitate ovu vijest, nalazite se na novim stranicama Hrvatskoga radija koje su od 13. veljače 2013. javno dostupne na adresi radio.hrt.hr u sklopu portala Hrvatske radiotelevizije! Novokreirani datotečni sustav i posebno pripremljeno korisničko sučelje od sada omogućuju laku dostupnost svih naših dvanaest programa i informacija o emisijama koje se na njima emitiraju, kao što se u sklopu "Slušaonice" lakše dolazi i do emisija koje su vam na raspolaganju za naknadno preuzimanje i preslušavanje.

http://radio.hrt.hr/data/album/00000...7e720943b3.jpg

http://radio.hrt.hr/

---------

Izgleda osjetno bolje od ostatka HRTovih stranica.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 10:11   #42
@DJTcro,thanx za info,

prosurfao sam i baš mi je super novi web

Zbilja ugodno iznenađenje od javnog radija

Tko stigne,neka pogleda:Meritas_koncert_live
ExAuPair is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 20:05   #43
Pa HR je u punom smislu državni radio. Imaju vjerujem za svakoga po nešto. Problem je što je hr publici uhu puno bliži Narodni, Totalni, Dalmacija i slični.
Kod HRT-a mi smeta što imaju ogroman broj frekvencija po cijeloj Hrvatskoj. Samo čine frekvencije zagušenijim. Sa onoliko odašiljača mogu rusiju kvalitetno pokriti. Čemu frekvencije za neke dalmatinske gradove kad se ti isti mogu pokriti i sa Biokovom?!
mp1900 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 20:11   #44
Na čak 78 frekvencija emitira HR1, na isto toliko HR 2 i HR3 na 25 frekvencija. Računajte ljudi moji!!!
mp1900 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 21:40   #45
hrvatski radio radio pula-explora od koradea, zakon emisija. odlična
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 05:51   #46
PLAN RADA HRA
U srpnju 2012. godine v. d. vodstvo Hrvatskoga radija krenulo je u potpunu promjenu shema emitiranja Prvog i Dugog programa te u djelomičnu promjenu sheme emitiranja Trećeg programa.
Promjenom sheme Prvi program određen je kao nacionalni govorni program čiju okosnicu čine vijesti i druge informativne emisije, te drugi govorni sadržaji u kojima su povećani udjeli kulture, znanosti, obrazovnog i dječjeg programa. Jutarnji program doživio je temeljite promjene i pretvoren je u vođeni program uživo u kojemu dominiraju javni sadržaji. Dijelovi programa koji su popunjavani tzv. play listama zamijenjeni su ili glazbenim urednicima koji su ponovo počeli sudjelovati u stvaranju programa ili glazbenim autorskim emisijama.
Drugi program promjenom sheme okrenuo se mlađem slušateljstvu, a njegovu okosnicu čine i glazba i govorni sadržaji (intervjui, vođeni program uživo, reportaže i autorske emisije koje prate dnevne događaje i politiku, ali i zabavu, sport, kulturu i znanost). Treći program je definiran kao kulturni, znanstveni, umjetnički, dokumentarni i kulturnoumjetnički program. Njegovu glazbenu okosnicu čine ozbiljna, suvremena glazba, jazz i alternativna glazba, a govornu emisije, eseji, kritike, rasprave, intervjui koji pokrivaju društvene, humanističke i prirodne znanosti, kulturu i umjetnost te društvene događaje i
fenomene. Važan dio Trećeg programa čine i igrane i dokumentarne radiodrame. U okviru nove sheme na Prvom, Drugom i Trećem programu osmišljeno je sedamdeset novih emisija. U program su uvedeni autorski suradnici kako bi se privukli za društvo relevantni autori koji programu mogu dati onu dodatnu vrijednost koja će privući slušatelje. Ideja u pozadini ove promjene bila je da se umrtvljeni program oživi i postane relevantan,
da se informativni program učini referentnim informativnim servisom, da programi prestanu biti kroničari i da postanu stvaratelji kulturnih, umjetničkih i javnih vrijednosti.
Kako bi se nastavilo sa započetim reformama, i sredstva za program povećana su s 20.726.000 kuna na 23.340.000 kuna.

U 2013. godini težište promjena na Prvom bit će na doradi sadržaja uživo, uvođenju voditelja u studio u razdoblju od 06.00 do 22.00 sata, te u podizanju produkcijske razine snimljenih emisija. Informativni program dodatno će raditi na svojoj preobrazbi u najrelevantniji radijski informativni program u zemlji. Pored toga emisije Informativnog programa emitirat će se na novopokrenutom Četvrtom programu televizije (HRT4) čime će radijski program napraviti dodatni iskorak u novim medijima i u suradnji s televizijom. Obrazovni, Kulturno-znanstveni program te redakcija Kulture Informativnog programa
emitirati će izbor svog najboljeg programa na Trećem programu televizije (HRT3).

Težište promjena na Drugom programu bit će na daljnjem profiliranju sheme i u dovođenju novih autora i suradnika kako bi se taj program transformirao u relevantan program javnog sadržaja za mlađu publiku. Radit će se na pronalaženju novog oblika davanja sportskih sadržaja na Drugom programu kako u vezi s prijenosima sportskih događaja uživo tako i u
vezi s emisijama u sportu. Drugi program radit će i na tome da postane partner najvažnijim koncertnim događajima i festivalima suvremene pop i rock glazbe. Informativni sadržaji na tom programu nastavit će se mijenjati kako bi bili i relevantni i prihvatljivi mlađoj publici.
Važan dio napora na Drugom programu bit će na pozicioniranju programa na društvenim mrežama i na multimedijalnim sadržajima Hrvatske radiotelevizije.

Težište promjena na Trećem programu bit će na povećavanju govornih sadržaja koji su u prošlih nekoliko godina drastično smanjeni. Povećanje govornih sadržaja značit će i povećanje mreže autorskih suradnika. Treći program upravo osmišljava i promjenu u jutarnjem programu uvođenjem mozaične glazbeno-govorne emisije koja bi pratila kulturne
i društvene događaje i fenomene danoga trenutka i pokušala više "aktualizirati" svjetsku i hrvatsku kulturnu svakodnevicu. U realizaciji tog mozaičkog jutra sudjelovat će i Dramski i Kulturno-znanstveni program, redakcija Ozbiljne glazbe i Odjel spikera.

http://hrt.hr/fileadmin/video/2013_P...PLAN_HRT-a.pdf
-------

Bit će nešto od Hrvatskog radija.

Najviše posla će biti oko profiliranja HR2 kao kanal za mladu Hrvatsku. Udio sporta treba nešto smanjiti.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 06:01   #47
Quote:
ExAuPair kaže: Pogledaj post
@DJTcro,thanx za info,

prosurfao sam i baš mi je super novi web

Zbilja ugodno iznenađenje od javnog radija

Tko stigne,neka pogleda:Meritas_koncert_live
Pa da, zaista sam iznenađen, koliko je stranica dobra. Još samo da pojedine stranice kanala drugačije pofarbaju i malo popune sadržajem (blogovi, video zapisi, playliste, podcast).

Ja sam zadovoljan Hrvatskim radijom.

I sada zamisli da Hrvatski radio (12 kanala) dobija desetinu novca koju HTV dobija.

Zadnje uređivanje DJTcro : 14.02.2013. at 06:09.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 10:20   #48
HR ima priliku iskoristiti ovu zatupljenost komercijalnih radija,koji svojim lošim programom uništavaju inteligenciju normalnog slušatelja.Zasad mi se čini da HR to radi na dobar način,iako daleko od onog što bi mogli.
šafrona is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 10:15   #49
Baš sad bacio pogled na redizajnirani web HR-a i moram priznati da im je Slušaonica katastrofalno nepregledna u odnosu na Radio na zahtjev koji, kako vidim, funkcionira još samo do 1. lipnja.
__________________
There's nothing in the middle of the road but yellow lines and dead armadillos.
Chang Shlang is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 18:22   #50
Quote:
Pa da, zaista sam iznenađen, koliko je stranica dobra. Još samo da pojedine stranice kanala drugačije pofarbaju i malo popune sadržajem (blogovi, video zapisi, playliste, podcast).

Ja sam zadovoljan Hrvatskim radijom.

I sada zamisli da Hrvatski radio (12 kanala) dobija desetinu novca koju HTV dobija.
Nemrem to ni zamisliti,nacionalni javni radio je davno zapostavljen,gurnut na marginu,tako da je ova modernizacija mrežnih stranica došla prekasno,tek sada su pojedini radijski programi dobili svoju stranicu,što pokazuje sramotnu nebrigu o brendingu i popluariziranju radija od strane bivših gubernatora na HRT-u.

Quote:
Baš sad bacio pogled na redizajnirani web HR-a i moram priznati da im je Slušaonica katastrofalno nepregledna u odnosu na Radio na zahtjev koji, kako vidim, funkcionira još samo do 1. lipnja.
Meni je sada lakše pronaći programe,jednostavno imaš 2 filtera u kojima biraš žanr odnosno program. Jako dobro
ExAuPair is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 14:54   #51
Može li se negdje poslušat snimka emisije u pola dva, glazbene minute?
Tražim i ne nalazim tu emisiju. Uglavnom se ostale emisije sve mogu poslušat, al ovu ne nalazim.

Zadnje uređivanje revolver1 : 04.03.2013. at 15:20.
revolver1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 19:46   #52
baš jutros slušam ''Vrijeme vinila'' na HR2,koji užitak!!!Zapravo jutros sam cijelo jutro slušala HR2 i bilo mi je teško prestati.
šafrona is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 22:32   #53
Ne znam što se događa s Drugim,ali znam da nije dobro.Ukinuli su noćni program.A preko dana sve čekam da čujem emisije kao recimo ''kako prepoznati zvuk određenog tipa auta'' ili ''posebna emisija za ljubitelje maketa aviona''.Nisu otišli 30 godina unatrag jer tada se slušao ''zeleni megaherc'',''25 sat''''rock express''...ali su otišli bar 50 godina unatrag s trenutnim programom.Valjda je na mjesto glavnog urednika došao netko koga zanima samo plaća a posao nije bitan,ili je to anarhija nakon smrti Duška Radića
šafrona is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2013., 01:00   #54
Quote:
šafrona kaže: Pogledaj post
Ne znam što se događa s Drugim,ali znam da nije dobro.Ukinuli su noćni program.A preko dana sve čekam da čujem emisije kao recimo ''kako prepoznati zvuk određenog tipa auta'' ili ''posebna emisija za ljubitelje maketa aviona''.Nisu otišli 30 godina unatrag jer tada se slušao ''zeleni megaherc'',''25 sat''''rock express''...ali su otišli bar 50 godina unatrag s trenutnim programom.Valjda je na mjesto glavnog urednika došao netko koga zanima samo plaća a posao nije bitan,ili je to anarhija nakon smrti Duška Radića
Ma nisu ga ukinuli. Još uvijek traje do dva sata iza ponoći (jedino po novom subotom do ponoći). A to nije izum ovog friškog uredništva, nego onog prethodnog v.d. uredništva koje je skratilo noćne emisije koje su trajale do 6 ujutro samo do dva. Da ne kažem da su ti genijalci v.d. (kojih nasreću više nema) ukinuli "Konvoj" i "Globotomiju". "Kovoj" se vratio kad je došlo ovo novo uredništvo, a šuška se da će se i Fodor ponovno vratit na radio u jesenskoj shemi. E da, ovo novo uredništvo je vratilo i Bakića i "Barracuda bar", meni uvijek rado slušanu emisiju iz upravo tog noćnog programa. Dakle, po svemu ovome za mene osobno, bit će nešto od novog uredništva drugog programa hrvatskog radija. No ipak, kad im krene jesenska shema, onda ću moći dati bolju ocjenu. A i to što i preko dana zvuči glupo, to je u nasljeđe ostavilo prethodno v.d. uredništvo. Meni su i dalje najdraži radio, ali od prošle sezone su strašno pali.
zvonino is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2013., 11:07   #55
Kaj se ukidanja konvoja i globotomije tiče,jel su se vodili argumentom slušansti ili!? Konvoj je usko specijalizirana emisija koja je od kvalitetnih početaka prerasla u mobitel-pozive vozača kamiona,pa mislim da ista rijetkima fali...Kaj se globotomije tiče,Fodor je znao ispaljivati dobre fore,ali tijekom godina sve je ostajalo isto,tako da ni ona nije ostala zapažena u radijskom eteru...
ExAuPair is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 21:46   #56
Upravo su u eteru najavili povratak emisije "Andromeda" od slijedećeg utorka
ExAuPair is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 15:06   #57
Android aplikacija Hrvatskog radija

https://play.google.com/store/apps/d...aHJ0cmFkaW8iXQ


--------
Napokon, ali u aplikaciji su propustili staviti programsku šemu i kratki pregled vijesti iz sfere politike, gospodarske i sporta kao i vremensku prognozu.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 20:48   #58
Preminuo Ivo Škopljanac
Nakon kratke i teške bolesti u 63. godini preminuo je dugogodišnji sportski novinar i reporter Hrvatskog radija Ivo Škopljanac.

Izvještavao je s Olimpijskih igara u Barceloni i Sarajevu, Mediteranskih igara u Splitu i Casablanci, brojnih Europskih i svjetskih odbojkaških prvenstava, a prenosio je i finalnu utakmicu Kupa europskih košarkaških prvaka 1990. godine između Jugoplastike i Barcelone u Zaragozi.

Ljubitelji sporta osobito će ga pamtiti po osebujnim prijenosima nogometnih utakmica. Posljednji ispraćaj Ive Škopljanca objavit će se naknadno.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 22:11   #59
Jesenska shema Hrvatskog radija

Osvježenja se očekuju i u radijskom programu, čiji će kanali, doduše, zadržati prepoznatljivost, ali pripremaju i neka 'proširenja'. Glavni urednik Prvog programa Hrvatskog radija Vlado Kumbrija kaže kako će taj, pretežito informativni kanal, ubuduće više pozornosti obratiti glazbi, pogotovo domaćoj, a planiraju se i nove emisije za umirovljenike, branitelje, one o ekologiji te o potrošačima. Na 'sportskom' Drugom programu Hrvatskog radija novost će biti brandiranje imena, odnosno poznate televizijske zvijezde vodit će dio programa Dobro jutro od 6 do 10 sati. Treći program radija pojačat će se jutarnjim programom od 7 do 9.30 sati u kojemu će glazbeni urednici, urednici kulture i znanosti predstaviti događaje dana iz tog područja. Također, razvijat će radijske dokumentarce.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Spek...7/Default.aspx

Tužno da forumaši malo komentiraju Hrvatski radio, koji jedini uz Radio 101 ima nešto poput programske šeme.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 06:57   #60
Volim HR
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:33.