Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Hrvatski nogomet

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2016., 18:06   #10201
Quote:
papirlova kaže: Pogledaj post
mislim na šemu da mu postaneš menadžer.
pa reka sam ti da klub nema ništa sa tim ko je kome manger
to je osobna stvar svakog igrača
spirou is offline  
Old 20.05.2016., 18:07   #10202
Quote:
papirlova kaže: Pogledaj post
i ovo za sevillu, netko je napisao da je plaća 2100 i nešto sitno eura. ja mislim da im je plaća puno veća, sumnjam da primaju ispod 10.000 eura mjesečno. to su, očito, najbitniji ljudi u klubu. ljudi kojji donose igrače i profit, a na kraju i rezultat. tih 16 ljudi je sevillu smjestilo gdje ona sada je.

ja iskreno ne znam niti za jedan naš klub da ima mrežu skauta. ono, baš ljude koji su u njemačkoj i koji prate štajaznam 3. bundesligu i rade nekakve analize. ne znam baš bi li slao uoppće hrvata tamo da gleda to jer za pare koje mu moraš dati on bi lokao i jebao po frankfurtu i berlinu. uzeo bih nijemca. al mislim da nitko od naših to nema.

pa jebote, uvjeren sam da se po engleskoj, njemačkoj, francuskoj krije jako puno ''Vardya'', al ne pada im na pamet to pogledati.
Takvu mrežu teško možeš imati...i koštala bi previše.
Ono kaj možeš je zadužiti nekog da to alo poprati na wyscoutu ili instatu...pa pribere zanimljivo i da par imena glavnom skautu. Pa se onda ode pogledat jednog ili dvojicu uživo.

Osim samih skauta, imajte u vidu i da bi treneri po godištima trebali imati obvezu skautirati iz protivničkih ekipa. Plus, puno vam odrade menadzeri..ako ih znate koristiti.
__________________
Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect.
Santana is offline  
Old 20.05.2016., 18:11   #10203
Quote:
papirlova kaže: Pogledaj post
Santana, čuo si za Optu? Ona služi za scouting ili?
Čuo. Ne znam cijenu, navodno imaju prilično točne baze i statistike.

Pa možeš koristiti kao alat pri skauturanju.
__________________
Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect.
Santana is offline  
Old 20.05.2016., 18:12   #10204
Quote:
Santana kaže: Pogledaj post
Osim samih skauta, imajte u vidu i da bi treneri po godištima trebali imati obvezu skautirati iz protivničkih ekipa
Likovi tipa Žile nacista i Hari? Hari je vratio Maloču u prvi tim, nije znao onaj podatak o Vlašiću i duelima
il mago is offline  
Old 20.05.2016., 18:16   #10205
Quote:
Santana kaže: Pogledaj post
Čuo. Ne znam cijenu, navodno imaju prilično točne baze i statistike.

Pa možeš koristiti kao alat pri skauturanju.
ma na neki način smo povezani s njima, zato i pitam jel znaš koristi li se u scoutingu
papirlova is offline  
Old 20.05.2016., 18:19   #10206
Quote:
il mago kaže: Pogledaj post
Likovi tipa Žile nacista i Hari? Hari je vratio Maloču u prvi tim, nije znao onaj podatak o Vlašiću i duelima
Samo pokušavam objasniti kako se može držati trošak relativno nisko, a imati priličnu skautsku snagu.

Treneri klinaca vam igraju po dvije tekme sa svakim protivnikom, na nivou prve lige u tri godišta vam još na to dolaze klubovi i u Split, Šibenik, Zadar. Treneri klinaca idu i po turnirima gdje uglavnom na jednom mjestu možeš vidjeti pun k toga kaj vrijedi.

Kaj se tiče menadžera, Jes da smo bagra, al ima ljudi koji hoće raditi posel na obostrano zadovoljstvo, i s više strana su vam nudjeni dobri igrači koje inače ne bi vi mogli skautirati.
__________________
Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect.
Santana is offline  
Old 20.05.2016., 18:26   #10207
Quote:
Santana kaže: Pogledaj post
Samo pokušavam objasniti kako se može držati trošak relativno nisko, a imati priličnu skautsku snagu.

Treneri klinaca vam igraju po dvije tekme sa svakim protivnikom, na nivou prve lige u tri godišta vam još na to dolaze klubovi i u Split, Šibenik, Zadar. Treneri klinaca idu i po turnirima gdje uglavnom na jednom mjestu možeš vidjeti pun k toga kaj vrijedi.
Ma naravno, slažem se u potpunosti. Stvar je u očima koje gledaju ove igrače - ako netko jednostavno ne zna prepoznati dobrog igrača, ili ga nije briga za ovaj aspekt svog posla, tvoja ideja će ostati samo to - ideja. Provesti selekciju ne samo igračkog, već i stručnog kadra na svim razinama, uvesti osnovni i varijabilni dio plaće, pa bi ovo i moglo polučiti neki rezultat
il mago is offline  
Old 20.05.2016., 18:27   #10208
Quote:
Santana kaže: Pogledaj post
Samo pokušavam objasniti kako se može držati trošak relativno nisko, a imati priličnu skautsku snagu.

Treneri klinaca vam igraju po dvije tekme sa svakim protivnikom, na nivou prve lige u tri godišta vam još na to dolaze klubovi i u Split, Šibenik, Zadar. Treneri klinaca idu i po turnirima gdje uglavnom na jednom mjestu možeš vidjeti pun k toga kaj vrijedi.

Kaj se tiče menadžera, Jes da smo bagra, al ima ljudi koji hoće raditi posel na obostrano zadovoljstvo, i s više strana su vam nudjeni dobri igrači koje inače ne bi vi mogli skautirati.
i dolazimo do jednog jednostavnog zaključka, hajduk može bit jako dobar i organiziran klub, može postat nekakvi hrvatski basel (ne mislim na njihovu financijsku moć, nego na rad) ili sparta...samo treba ponajviše truda i volje, a ne za sve i svašta imat alibije od kulta neimaštine do vitra...
bijeli prah is offline  
Old 20.05.2016., 18:30   #10209
Svake godine Barca a vjerujem i drugi klubovi rade kampove ljeti.
Kolika je korist za klub od tako necega?

Sent from my HM 1S using Tapatalk
lost in london is offline  
Old 20.05.2016., 18:36   #10210
Quote:
Santana kaže: Pogledaj post
Ma 50 milijuna

Dečki, ovakva vam je situacija...vi placate dva skauta,nešt petljate s ugovorom s trećim ali plaćati će te i njega.

Osim te trojice zaposlenih u klubu, imate tu takozvanu mrez skauta koja radi po učinku. Navodno 30tak, ja do sad čuo za dva koji rade jako ozbiljno, jednog koji ozbiljno prati afrikanxe, i ponekog koji se tu i tamo javi s nekim igračem.

Od skauting softwarea koristite wyscout, koji ne bi bio moj izbor, jer dosta košta. Al nije ga loše imati. Za pojačati softverski dio kaj se skauta tiče,t trebali bi uzeti i Instat, godišnja licenca za skautski dio je oko 15k kuna, ak znate kog pitat i kaj rec kad pitate Ne trebate za svakog skauta uzeti, dovoljna su vam dva accounta.

Od trojice u klubu dva su jako dobra, jedan mislim da i nije...ali znam samo jednu epizodu, pa neću tvrditi.

I to sve nabrojano, s time da bih ja da me se pita najbolje od ovih kaj rade na učinak popratio kakvim takvim redovitim prihodom ili bar pokrivanjem troškova, uz jedan do dva sponzorski auta dedicirana za skauting, je sve kaj vam treba.

Ti ljudi mogu pokriti kroejsu, Bosnu, Sloveniju, po meni bi trebalo baciti oko tu i tamo na madju, slovačku češku, plus sve ove igrače kaj vam se nude

U biti, tih 5 ljudi radi i sad jako jako dobar posao. Da im se daju uvjeti, radili bi i bolji. A još da ih netko sluša, di bi vam bio kraj
Hvala na objasnjenju Santana
Matzko is offline  
Old 20.05.2016., 18:56   #10211
Quote:
matoc kaže: Pogledaj post
http://www.slobodnadalmacija.hr/spor...i-poraz-u-nizu


Emery je majstor taktike, radoholičar, “freak” po pitanju video analiza.

- Toliko sam snimki znao pogledati da bi mi ponestalo kokica – šalio se Emeryjev bivši igrač u Valenciji Joaquin.

A legendarna je anegdota kada je Emery posumnjao u francuskog reprezentativca Jeremyja Mathieua da ne gleda DVD-ove koje mu je dao. Pa mu je dao prazni.

- Naravno, pogledao sam, poučno je bilo – pao je navodno poslije na tom testu Mathieu.

I od tada Bask prakticira gledanje snimke sa svakim igračem ponaosob u trajanju od par minuta. No, nije samo tajna Seville u Emeryju. Pet trofeja u Kupu UEFA/Europskoj ligi u 11 godina za klub koji nije ranije imao europskih trofeja je daleko od slučajnosti. Kao što nikoga ne treba iznenaditi što je Sevilla pobijedila i nadigrala Liverpool.
Svaka čast za sve to, slažen se da je videoanaliza nužna, svak ko govori suprotno je lud, al ide mi nakurac uzdizanje ovoga koji nema ni jednu pobjedu u gostima u prvenstvu i kojega bi Klopp unakazija da su mu suđena bar 2 od 3 čista penala u prvon poluvrimenu.
Blay is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:09.