Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2016., 13:44   #1
KvaziSkepto Busters United

Ponukana borbom sa jednim kvaziskepto "believerom" tj. profesorom mog sina koji mu je na satu pred svima rekao da knjige iz serijala Harry Pottera spadaju u pseudoznanost u meni je izvazvala burnu reakciju kipuće vode zbog sve većeg uplitanja u slobode izbora. Odlučila sam reći dosta svim tim simpatizerima i vođama nadrealističko=kvaziskeptičnog pokreta na našim prostorima u kojem knjiško-moljaški znanstvenici pokušavaju ugrabiti svoj dio svjetala pozornice jer bi inače ostali u potpunoj anonimnosti.

Kako smatram da se protiv prodavača magle, izvanistitucionalnih i samoprozvanih predstavnika tzv. "znanstvene istine" treba boriti na svakom koraku otvaram ovaj topic na kojem možete postati "kvaziskepto alert" na drugim podforumima.

Budući da i kvaziskeptici imaju istu takvu temu na ovom forumu gdje se godinama ismijavaju drugim korisnicima foruma što graniči s bizarnom opsesivnošću mislim da je vrijeme da konačno ispiju vlastitu napitak.

Kad god netko krene sa navodnim fundamentalnim istinama u maniri borbe života i smrti za navodnu "znanstvenu istinu", ovo je mjesto za zbor. Tko želi može pridonijeti raskrinkavanju takvih kvaziskeptika neka krene....

Evo moj prvi doprinos. Kvaziskeptik Dario Hrupec u emisiji "Kulturni kolokvij" doslovno se opisuje kao neka vrsta križara koji je tu da nas spasi od živog blata pseudoznanosti. Zanimljivo forsiranje potrage za ciljnom skupinom fanova gdje mi se želi nametnuti potreba za jednim takvih super-herojem kako bih kupila njegovu knjigu da mi donese spasenje i vječni znanstveni život mira i blagostanja scijentizma i farmaceutike. Mizerni pokušaj koji podsjeća na neku bizarnu epizodu Alan Forda. Ne hvala ali ne treba mi takav srednjovjekovni scijentistički pop.

Evo linka na emisiju
http://radio.hrt.hr/ep/kulturni-kolo...-02-06/163899/

Evo još jedan uradak drugog superheroja koji nas želi spasiti i odvesti nas za rukicu prema znanstvenom svjetlu
https://www.youtube.com/watch?v=oVpWLKdLxpA

@Modovi: pin teme?
skeptoidna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2016., 16:11   #2
dobro trollanje
Zlotvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2016., 00:19   #3
Quote:
Zlotvor kaže: Pogledaj post
dobro trollanje
Objasni !
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 04:39   #4
bedasta tema,menis e cini najliberalniji fanatici na djelu,ali ajde neka svi govore i pametni i oni drugi
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 14:52   #5
KvaziSkepto Trač
broj 2

Nastavljamo sa novim izdanjem "KvaziSkepto Trača".
KvaziSkeptici neprestano proizvode tone zabavnog materijala pa imamo svijetlu budućnost za nova izdanja Trača.

Vračamo se kratko u veljaču ove godine kada su naši KvaziSkeptici inicirali osobni sukob s ministrom znanosti. Kada im je u njihovoj neprekidnoj želji osobne promocije u medijima otvorena mogućnost za raspravu, naši KvaziSkeptici se povlače govoreći kako ipak nisu zainteresirani za javnu raspravu (koju su sami počeli)
http://www.tportal.hr/vijesti/znanos...evoluciji.html
http://m.srednja.hr/Novosti/Hrvatska...udoznanstvenik

Vinković: "Uostalom, nije mi jasno zašto si ministar dopušta ulazak u takve debate o evoluciji."

Je li zaista Vinković toliko nezainteresiran za raspravu koju je i započeo? Ne baš. Pogledajmo kako je izgledala ova KvaziSkeptična sačekuša iz 2011 godine koja pokazuje jednu sasvim drugu stranu priče i pobija njihovu navodnu nezainteresiranost da postanu medijske zvijezde. U ovom slučaju, KvaziSkeptici su organizirali cijelu akciju, trošili i koordinirali svoje vrijeme, koristili resurse na poslovnoj opremi za izvanposlovne aktivnosti, računalo i facebook na poslu za privatne potrebe, danima se dogovarali, pripremali materijale sve samo da bi napravili uspješnu večernju zasjedu predavaču. Čak su izdvojili svoje slobodno vrijeme zbog akcije. Pogledajte na videu kako je izgledala ta grčevitost, ta želja da im se svidimo, da postanemo članovi njihovog religioznog scijentizma
https://www.youtube.com/watch?v=jqHN...4&spfreload=10
Sačekuša na kraju nije urodila plodom na njihovu žalost kao što vidite po reakcijama publike.

Daleko od toga da naši zabavni KvaziSkeptici nisu zainteresirani. Čak suprotno. Dali bi i koricu kruha za jedan pozitivni bod medijske popularnosti koji im tako teško polazi za rukom. Čitamo se u sljedećem broju. Lajkajte i podijelite i vi vaša iskustva i tračeve sa KvaziSkepticima i njihovim pokušajima da svoje scijentističke ideologije približe javnosti. Pošto oni imaju teme o nama na istom ovom forumu (QuackBusters United) možemo i mi o njima pa da vidimo čiji su skandali zabavniji. Nikad neću zaboraviti nastavnika koji je rekao mom sinu da Harry Potter spada u pseudoznanost. Payback time.
skeptoidna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 15:17   #6
Quote:
skeptoidna kaže: Pogledaj post
Nikad neću zaboraviti nastavnika koji je rekao mom sinu da Harry Potter spada u pseudoznanost.
Harry Potter definitivno ne spada u pseudoznanost već - književnost, ili fikciju.

Al o ostalim stvarima bi se dalo raspravljati i van uobičajenih pozitivističkih znanstvenih okvira. Naime, nije sva znanost pozitivistička, niti je pozitivistička znanost nesklona kulturnim utjecajima.
Vizionar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 13:50   #7
Nakon što su zagrebački kvaziskeptici bili razotkriveni u knjizi "Dečki odj u skokovima"
http://www.mvinfo.hr/knjiga/9220/dec...te-u-skokovima
Mišak u novom klipu još jednom razmontirava opskurnu skupinicu kvaziskeptika i njihovih evenata poput Skeptika na alkoholu; pardon Skeptika u pubu.

https://www.youtube.com/watch?v=2tF75x53Ld0
Razmontiravanje ide od 7:22 minute.
skeptoidna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 16:10   #8
Neukima neznanje, na žalost, teško pada. Tako i Mišaku.

"Razmontiravanje"
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 20:08   #9
Koji je ovo vrag?

Svijet definitivno odlazi k vragu.
(ps, nemojte mi o inkviziciji, ne zanima me)
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 20:31   #10
@skeptoidna

Mnogo je tih slucajeva danas.. zivi se u neverovatnim zabludama..

npr drugar mi zeli napraviti elektrobike uz pomoc jos par ljudi a akumulator bi sastavio od hrpe baterja za lap top te ga pitam sto ne uzme gotov akumulator a on rece pa sam cu puno boji napraviti nego li sto ima da se kupi za iste pare... sve kompanije sveta se samo KaO "trude da nam dostave ono najbolje sto znaju i mogu"..

sve je to trgovina pozdrala i slepo, prozdrvljivo se ide za profitom te u propast ocigledno ako se ovako nastaavi a izgleda da hoce kad se uvek nadju pamenjakovici poput ovih par vec tu na temi sto se javilo ..

na ovoj temi bi se moglo samo pisati i pisati koliko je slucajeva.

Znanje se blokira na svakom cosku , otupljuju nas i odvajaju od prirode ,mediji i njihovi davno provaljeni trikovi ali su dozvoljeni a ljudi uzivaju uglavnom u svemu tome.. wifi i ostala elektromagnetna stetna dejstva.. pa to su uzrocnici mnogih problema u ljudskom organizmu.. od krvnog pritiska pa do misli sve opterecuju.. koliko se prica o tim stvarima , zna se ali ljude ni ne zanima.. bitno da ima pokemona kojeg skupiti.. i sve te igrice i internet za decu.. kao igrice za ostrenje uma a budu tupava ko balvani.. za emotivnu inteligenciju culi nisu kad i roditelji bulje u lap topove televizore telefone displeje pleyere tablete..... sve je to precutkivanje pravih znanja i nametanje gluposti.. bitno je da se zna da je telefoniranje i televizija jeftinija nego ikad pa to spomenu 1000 puta u toku dana na tvu nego da se zna da su novi tv i novi telefonski uredjaji stetniji nego ikad jer imaju sve zajebaniju hercazu.. koga briga ne? bitno da ima koji pokemon da se skupi strasno je u sta se ovaj svet pretvara ponekada ali pazi ljudi samo tako mogu biti srecni.. da znaju smorili bi se uglavnom a bas je cool naci nekog pokemona Ljudi vole da se zabavljaju i to su i trazili, ludilo i glupost samo neminovno idu stim.

jo da i makar malo wifia da se chekira forum ako nista drugo
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 14:48   #11
Setih se prosle godine.. slucajno se naso pored radija farbajuci neke prozore i na radiju najavljuju doktora profesora koja je bila i u Americi nesto studirati, raditi.. naveliko je dice i ona ce nama danas da prica o GMOma o pa reko extra malo da cujem .. kad ono vec nakon njene prve recenice "Zelim poceti stime da ljudi u Srbiji uopste ne treba da brinu oko GMO posto toga kod nas nema" samo sto nisam razlupo radio .. u svakom slucaju sam prebacio stanicu..

Mnogo je cak i jako obrazovanih kao sto kazes a totalno su placeni da pricaju to sto se zeli od njih cuti a realnost precute i samo trpaju kes u dzepove i drze svoje pozicije..

Redje se cuje za one obrazovane koji su dobili otkaze jer su se poceli protiviti nametnutim i pogresnim principima i logici.. ovo sto se medijski,skolski,zakonski,medicinski,tehnoloski... ... sprovodi veze vec nema mnogo sa zivotom kolko sa robotikom tj. "ispiranjem" mozga.
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 14:58   #12
Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post
Neukima neznanje, na žalost, teško pada. Tako i Mišaku.

"Razmontiravanje"
Vidiš kako si se zaletio u branje kukuruza u ranim jutarnjm satima ne znajući da tamo čeka gazda. To ti je isti opis koji je u zanosu prorok Vinković koristio kada je pohvalio Dejanovića sada smo samo taj opis satirično izokrenuli ha ha.

Pripazi inače na Vinkovićev poster. Odlijepila ti se desna strana na zidu. Brzo kod mame po selotejp jer plakat mora da blista i svjetluca u potpunom zanosu.

Samo za info da ne bi bilo zabune. Harry Potter nije pseudoznanost. Jasnije sada?

Nastavlja se do sljedećeg broja kvaziskeptičnog trača.
Preporuka za knjigu koja razotkriva zagrebačke "skeptike na alkoholu".
http://www.ljevak.hr/knjige/knjiga-14213

Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Koji je ovo vrag?

Svijet definitivno odlazi k vragu.
(ps, nemojte mi o inkviziciji, ne zanima me)
Naravno da te ne zanima kad 50 inkvizicijskih peticija na kraju nisu urodile plodom. Zato se izgleda na kraju Ceci uhljebio u "Peti element" i zarađuje dok ostali kvaziskeptičići hodočaste "skeptike na alkoholu" i uzdižu kult ličnosti he he.

Ali zato kvaziskeptični junak Ceci pada na prvom kvaziskeptičnom zadatku
https://www.youtube.com/watch?v=Xde1N09xvF0
Izdajnička i poražavajuća šutnja kod 7.18 minute jer treba zaštiti uhljebičku poziciju čak i kada je to protiv ideala. To je nama naša borba dala. Zato više ne podržavam te lažnjake.

Zadnje uređivanje skeptoidna : 31.10.2016. at 15:10.
skeptoidna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 13:10   #13
Quote:
skeptoidna kaže: Pogledaj post
Vidiš kako si se zaletio u branje kukuruza u ranim jutarnjm satima ne znajući da tamo čeka gazda. To ti je isti opis koji je u zanosu prorok Vinković koristio kada je pohvalio Dejanovića sada smo samo taj opis satirično izokrenuli ha ha.

Pripazi inače na Vinkovićev poster. Odlijepila ti se desna strana na zidu. Brzo kod mame po selotejp jer plakat mora da blista i svjetluca u potpunom zanosu.

Samo za info da ne bi bilo zabune. Harry Potter nije pseudoznanost. Jasnije sada?

Nastavlja se do sljedećeg broja kvaziskeptičnog trača.
Preporuka za knjigu koja razotkriva zagrebačke "skeptike na alkoholu".
http://www.ljevak.hr/knjige/knjiga-14213


Naravno da te ne zanima kad 50 inkvizicijskih peticija na kraju nisu urodile plodom. Zato se izgleda na kraju Ceci uhljebio u "Peti element" i zarađuje dok ostali kvaziskeptičići hodočaste "skeptike na alkoholu" i uzdižu kult ličnosti he he.

Ali zato kvaziskeptični junak Ceci pada na prvom kvaziskeptičnom zadatku
https://www.youtube.com/watch?v=Xde1N09xvF0
Izdajnička i poražavajuća šutnja kod 7.18 minute jer treba zaštiti uhljebičku poziciju čak i kada je to protiv ideala. To je nama naša borba dala. Zato više ne podržavam te lažnjake.
Fala na savjetima.

Osobne frustracije možete ti i Mišak zajedno liječit na nekom njegovom koncertu. U backstageu.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 22:46   #14
Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post
Fala na savjetima.

Osobne frustracije
Prije će biti da je ovdje carstvo frustracija u backstageu.
https://www.forum.hr/showthread.php?t=274108

Potpis:
Harry Potter nije pseudoznanost.

Zadnje uređivanje skeptoidna : 01.11.2016. at 22:57.
skeptoidna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 22:56   #15
Quote:
skeptoidna kaže: Pogledaj post
Prije će biti da su frustracije ovdje
https://www.forum.hr/showthread.php?t=274108

Ali zato vidim da se ponovno odlijepio Vinkovićev poster. Brzo po selotejp. Samo za informaciju Harry Potter nije pseudoznanost.
Onda što su priče o H. Potteru? Proizvod osobnih doživljaja JKR nakon ispijanja velikih količina čaja od bunike? Ili je neki drugi napitak ili neki drugi agregatni oblik nečeg trećeg u pitanju? A da nije možda J. Vernovska vizija budućnosti? Ili pak ljudskoj prošlosti na nekom drugom nebeskom tijelu o kojoj ovdje neki na drugom ppdf-u trabunjaju?
HepokS2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 23:24   #16
Quote:
skeptoidna kaže: Pogledaj post
Prije će biti da je ovdje carstvo frustracija u backstageu.
https://www.forum.hr/showthread.php?t=274108

Potpis:
Harry Potter nije pseudoznanost.
Čim si rekla.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 23:34   #17
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
@skeptoidna

Mnogo je tih slucajeva danas.. zivi se u neverovatnim zabludama..

npr drugar mi zeli napraviti elektrobike uz pomoc jos par ljudi a akumulator bi sastavio od hrpe baterja za lap top te ga pitam sto ne uzme gotov akumulator a on rece pa sam cu puno boji napraviti nego li sto ima da se kupi za iste pare... sve kompanije sveta se samo KaO "trude da nam dostave ono najbolje sto znaju i mogu"..
Ja sam kupio električni motor na olovne baterije. Koštao me je 8000 kuna, ali mi je država vratila 3000 kuna. Kada se baterije istroše nakon 5 godina, ima ih u chipoteki za ukupno 1000 kuna.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 01:35   #18
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ja sam kupio električni motor na olovne baterije. Koštao me je 8000 kuna, ali mi je država vratila 3000 kuna. Kada se baterije istroše nakon 5 godina, ima ih u chipoteki za ukupno 1000 kuna.
Kolkiko ima kilograma vozilo i koliko km predjes sjednim punjenjem?

Vidi Rimaca npr.. kod kuce je sam napravio automobil na struju brzi od svih benzinaca i prelazio 500km sa jednim punjenjem.. i sam rekao kad je kupio najbolje baterije na trzistu odma je video kad su stigle da to moze mnogo bolje!
sad kad radi za multimilionsku firmu napravi auto od kojeg ima brzih benzinaca i predje 250km sa jednim punjenjem.

Kontam da ima da se kupi i ja vozam moj haibike i volim ga ali je stvar u tome sto njegova sama bosh baterja nova kosta 800eur a za te pare mogu kupiti dva kineska scootera koja ni ne treba motati imaju po 70kg a predju ko taj bosh sa motanjem.. jako je to sve blokirano od strane kompanija i ko zna koga svega ne.. da ne pricamo o nekim mocnijim tehnologijama ali se uvek nadje neki pametnjakovic da tvrdi kako to ne moze bolje :P ..ne mislim na tebe krena

.. jo i zaboravih jos da mi drzava naplati carinu ako skonta da imam novu baterju
__________________
end

Zadnje uređivanje iormas : 03.11.2016. at 01:48.
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 12:32   #19
Sklepana riječ KvaziSkeptik više zvuči kao neki usisivač nego kao ponuda podrške kvaziznanosti..
__________________
Zoroastrijanci i slobodni Elam.
Eneja iz Elama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:17.