Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2016., 20:53   #1
Angry Biciklisti u Zagrebu

Pa takve idiote bih i ja "rješavao", ali u ovom su gradu biciklisti uglavnom gerila zbog maltretiranja policije, kretena vozača i debila pješaka. Infrastruktura je čak sve prisutnija, samo što je nitko ne šljivi.

Kad smo kod biciklista i nogostupa bez iscrtane staze: nema goreg nego kad biciklist vozi po cesti jer je "takav zakon". Boli me k za zakon, ugrožava i sebe i druge. Pješaci će preživjet, ali on neće nastavi li po cesti. A osim što je nesigurno, zaštopava i promet.
slinava smrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 10:38   #2
Quote:
slinava smrt kaže: Pogledaj post
Pa takve idiote bih i ja "rješavao", ali u ovom su gradu biciklisti uglavnom gerila zbog maltretiranja policije, kretena vozača i debila pješaka. Infrastruktura je čak sve prisutnija, samo što je nitko ne šljivi.
Pa sad gerila .. ne bih rekao budući da je jako trendy voziti bike, pa ga nažalost vozi svatko i bez mozga
Infrastruktura je loša. pogotovo u centru grada .. ali to je općenito tako.

Quote:
slinava smrt kaže: Pogledaj post
Kad smo kod biciklista i nogostupa bez iscrtane staze: nema goreg nego kad biciklist vozi po cesti jer je "takav zakon". Boli me k za zakon, ugrožava i sebe i druge. Pješaci će preživjet, ali on neće nastavi li po cesti. A osim što je nesigurno, zaštopava i promet.
Ma slažem se ja s tobom .. samo jebi ga masa biciklista se na nogostupu ponašaju kao da su sami u svemiru (kao što ima i bezglavih pješaka) ... vozi normalno, pozvoni ako si iza mene, maknut cu se, reci "hvala", ja cu "molim" i sve pet ...
Fakat bi trebalo pokrenuti neku kampanju prometne kulture i za pješake i za bicikliste ...
__________________
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
gordan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 23:32   #3
Quote:
slinava smrt kaže: Pogledaj post
Kad smo kod biciklista i nogostupa bez iscrtane staze: nema goreg nego kad biciklist vozi po cesti jer je "takav zakon". Boli me k za zakon, ugrožava i sebe i druge. Pješaci će preživjet, ali on neće nastavi li po cesti. A osim što je nesigurno, zaštopava i promet.
I ja pizdim na ovo

Danas sam išla prema Gorici i fura on po cesti, ne ferma ništa. Za takve ne bih rekla "a jadan" kad bi ga netko pokupio. Ako imaš nogostup, vozi tamo i bok. Meni su biciklisti na cesti stres Osim AKO BAŠ nema ničeg pa mora cestom.

A što se bivše ZABE tiče još je gora iznutra. Čitala sam da bi se tamo izgradio neki terminal, ali koliko je to istina
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 15:46   #4
Quote:
Depeche E. kaže: Pogledaj post
I ja pizdim na ovo

Danas sam išla prema Gorici i fura on po cesti, ne ferma ništa. Za takve ne bih rekla "a jadan" kad bi ga netko pokupio. Ako imaš nogostup, vozi tamo i bok. Meni su biciklisti na cesti stres Osim AKO BAŠ nema ničeg pa mora cestom.

A što se bivše ZABE tiče još je gora iznutra. Čitala sam da bi se tamo izgradio neki terminal, ali koliko je to istina
neko poštuje zakon i onda je to tebi stres ?
mislim da bi trebala vratiti vozačku i ostaviti se auta,očito to nije za tebe
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 15:57   #5
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
neko poštuje zakon i onda je to tebi stres ?
mislim da bi trebala vratiti vozačku i ostaviti se auta,očito to nije za tebe
Upravo tako. Bicikl je prijevozno sredstvo kao i ostala vozila na cesti. Nek uplati dodatne sate u autoškoli da nauči pretjecati.
saucer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 17:05   #6
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
neko poštuje zakon i onda je to tebi stres ?
mislim da bi trebala vratiti vozačku i ostaviti se auta,očito to nije za tebe
Quote:
saucer kaže: Pogledaj post
Upravo tako. Bicikl je prijevozno sredstvo kao i ostala vozila na cesti. Nek uplati dodatne sate u autoškoli da nauči pretjecati.
Nije da branim nikoga ili napdam, ali vas dvoje da li znate kako se biciklist treba kretati po cesti kada nema označene biciklističke trake? Skroz uz desni rub.
Na nekim prometnicama čak ne moraš ni zaobilaziti bicikliste ako ne voziš hummera.

Ali vjerujem kao što i sam vidim kad se vozim da se pedaliraju skoro po sredini trake. To nije u redu. I ako ćemo baš po zakonu, di im je kaciga? Prsluk? Sve pripadajuče što moraju imati na cesti?
likvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 17:44   #7
likvore, kaciga je obavezna u slovačkoj i španjolskoj, a reflektirajući/fluorescentni prsluk na cestama izvan mjesta, od sumraka do zore. lampe treba imat.

nema ceste toliko široke da ne bi trebalo zaobilazit bicikliste, a zaobilaziš ga s 0,5-1 m razmaka, jer ti ne pada na pamet zbog lijenosti ili kurčenja imat nekog na duši.



Zgodna stranica s poveznicama na Narodne novine, kom se baš čita.

oprema propisana Zakonom:

1. Od prvog sumraka do potpunog svanuća (noću), a i danju u slučaju smanjene vidljivosti, na biciklu mora biti upaljeno jedno svjetlo bijele boje na prednjoj strani i jedno crveno svjetlo na stražnjoj strani. Novčanom kaznom u iznosu od 300,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ako postupi suprotno (Članak 101.). Iznimno od odredaba članka 101. ne moraju imati upaljena svjetla bicikli koji nemaju akumulator kad su zaustavljeni ili parkirani u naselju uz sam rub kolnika (Članak 103.).

2. Vozač bicikla koji se kreće kolnikom na javnoj cesti dužan je noću i danju u slučaju smanjene vidljivosti biti označen reflektirajućim prslukom ili reflektirajućom biciklističkom odjećom. Novčanom kaznom u iznosu od 300,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ako postupi suprotno (Članak 113.).

3. Zaštitnu kacigu, za vrijeme vožnje na cesti, na glavi moraju nositi vozači bicikla mlađi od 16 godina. Novčanom kaznom u iznosu od 300,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač bicikla ako postupi suprotno (Članak 114.).
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 18:37   #8
Quote:
peronja kaže: Pogledaj post
likvore, kaciga je obavezna u slovačkoj i španjolskoj, a reflektirajući/fluorescentni prsluk na cestama izvan mjesta, od sumraka do zore. lampe treba imat.

nema ceste toliko široke da ne bi trebalo zaobilazit bicikliste, a zaobilaziš ga s 0,5-1 m razmaka, jer ti ne pada na pamet zbog lijenosti ili kurčenja imat nekog na duši.



Zgodna stranica s poveznicama na Narodne novine, kom se baš čita.

oprema propisana Zakonom:

1. Od prvog sumraka do potpunog svanuća (noću), a i danju u slučaju smanjene vidljivosti, na biciklu mora biti upaljeno jedno svjetlo bijele boje na prednjoj strani i jedno crveno svjetlo na stražnjoj strani. Novčanom kaznom u iznosu od 300,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ako postupi suprotno (Članak 101.). Iznimno od odredaba članka 101. ne moraju imati upaljena svjetla bicikli koji nemaju akumulator kad su zaustavljeni ili parkirani u naselju uz sam rub kolnika (Članak 103.).

2. Vozač bicikla koji se kreće kolnikom na javnoj cesti dužan je noću i danju u slučaju smanjene vidljivosti biti označen reflektirajućim prslukom ili reflektirajućom biciklističkom odjećom. Novčanom kaznom u iznosu od 300,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ako postupi suprotno (Članak 113.).

3. Zaštitnu kacigu, za vrijeme vožnje na cesti, na glavi moraju nositi vozači bicikla mlađi od 16 godina. Novčanom kaznom u iznosu od 300,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač bicikla ako postupi suprotno (Članak 114.).
Za kacigu na kolniku sam mislio da je obavezna svima. jbg sorry
A prsluk ti nitko ne nosi nikada.
likvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 22:21   #9
Najbolje da se još montira i antena za helikoptere.
Da prsluk
Saberite se i ne lupetajte gluposti: zakoni su jedno, a stvarnost (bome i zdrav razum ponekad) su nešto sasvim drugo.
slinava smrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 23:21   #10
meni je fora kak su napisali te zakone da prakticki mogu kaznit svakog biciklistu na kojeg nalete, mislim suludi su mi ti zakoni i da je bicikl toliko "opasan" po njima
kak je receno zdrav razum je skroz nesto drugo, zakon je prvenstveno pisan da sto vise para ubere od gradjana ne da ih zastiti i to svima mora biti jasno
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 02:14   #11
Quote:
likvor kaže: Pogledaj post
Nije da branim nikoga ili napdam, ali vas dvoje da li znate kako se biciklist treba kretati po cesti kada nema označene biciklističke trake? Skroz uz desni rub.
Na nekim prometnicama čak ne moraš ni zaobilaziti bicikliste ako ne voziš hummera.

Ali vjerujem kao što i sam vidim kad se vozim da se pedaliraju skoro po sredini trake. To nije u redu. I ako ćemo baš po zakonu, di im je kaciga? Prsluk? Sve pripadajuče što moraju imati na cesti?
Vidim nemas pojima o zakonima, molim te da citiras clanak zakona o kojem pricas...
Nigdje ne kaze da mora biti skroz uz rub ..
Reflektirajuca odjeca je u uslovima smanjene vidljivosti ( iako osobno ju imam stalno )
Kaciga za starije od 16 bije obvezna
Hvala sve sto si napisao je krivo, pokazao si znanje
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 06:22   #12
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
Vidim nemas pojima o zakonima, molim te da citiras clanak zakona o kojem pricas...
Nigdje ne kaze da mora biti skroz uz rub ..
Reflektirajuca odjeca je u uslovima smanjene vidljivosti ( iako osobno ju imam stalno )
Kaciga za starije od 16 bije obvezna
Hvala sve sto si napisao je krivo, pokazao si znanje
Ne budi toliko isfrustriran, odi malo masturbiraj da se smiriš:
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/339713.html
19. PROMET BICIKALA, MOPEDA I MOTOCIKALA

Članak 112.

(1) Vozači bicikla dužni su se kretati biciklističkom stazom ili biciklističkom trakom, a ako one ne postoje, što bliže desnom rubu kolnika.
(2) Ako se dva ili više vozača bicikala, mopeda ili motocikala kreću u skupini, dužni su kretati se jedan iza drugoga.
(3) Novčanom kaznom u iznosu od 300,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ako postupi suprotno odredbama ovoga članka.


A također ima i ovo:
Članak 113.

(1) Vozač bicikla, mopeda i motocikla mora upravljati vozilom na način kojim se ne umanjuje stabilnost vozila i ne ometaju drugi sudionici u prometu, a osobito ne smije skidati istodobno obje ruke s upravljača, pridržavati se za drugo vozilo, prevoziti, vući ili gurati predmete koji ga mogu ometati u upravljanju vozilom ili ugrožavati druge sudionike u prometu.
(2) Vozač bicikla koji se kreće kolnikom na javnoj cesti izvan naselja dužan je noću i danju u slučaju smanjene vidljivosti biti označen reflektirajućim prslukom ili reflektirajućom biciklističkom odjećom.
(3) Novčanom kaznom u iznosu od 300,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ako postupi suprotno odredbi ovoga članka.
A vožnja sporo po cesti gdje se ne može zaobići je po meni upravo to.
likvor is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 02.09.2016., 13:01   #13
eto i sad probaj čitati s razumjevanjem, ajde da te podučimo malo

što bliže ne znači uz sam rub, jer eto ja smatram da je meni najsigurnije voziti 1 metar od ruba, i nema tog suca koji će moći kazniti vozača bicikla ako se vozi 1 metar od ruba

a ovo drugo, to što je po tebi je očito samo zato jer si ti loš vozač, pa vrati vozačku i koristi rađe javni prijevoz,očito nisi za vožnju sposoban kad te onaj tko vozi po cesti ometa
jel te i traktori ometaju puno ? jer brzina je tu negdje,nadam se da se ne zaletavaš previše u njih

nisam ja isfrustriran,nego si ti ispao ....
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 13:36   #14
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
eto i sad probaj čitati s razumjevanjem, ajde da te podučimo malo

što bliže ne znači uz sam rub, jer eto ja smatram da je meni najsigurnije voziti 1 metar od ruba, i nema tog suca koji će moći kazniti vozača bicikla ako se vozi 1 metar od ruba

a ovo drugo, to što je po tebi je očito samo zato jer si ti loš vozač, pa vrati vozačku i koristi rađe javni prijevoz,očito nisi za vožnju sposoban kad te onaj tko vozi po cesti ometa
jel te i traktori ometaju puno ? jer brzina je tu negdje,nadam se da se ne zaletavaš previše u njih

nisam ja isfrustriran,nego si ti ispao ....
Ajde primjeni ovo malo si mi napet:
https://en.wikipedia.org/wiki/Masturbation

A ako se ti voziš biciklom 1m od desnog ruba ceste, nemoj više voziti bicikl jer si nesposoban voziti normalno i loš si bajker.
Uzalud ti bahat pristup kad ti je logika otišla u školjku.
likvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 14:18   #15
a ribica, jak si s argumentima
da, 1 metar od ruba je najbolja udaljenost,jer je najmanje rupa,šahtova i loši vozači te neće prolaziti na minimalnoj udaljenosti, ovakvi koji ne znaju kako se propisno zaobilazi
koja logika, ostao si popišan, doslovno ništa iz tvog prvog posta ovdje ne stoji
a vidim i jako si opterećen seksom, trebao bi nabaviti nekog supronog ili istog spola, dobro je to probaj (ak treba i plati, nije greh )
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 15:19   #16
Quote:
likvor kaže: Pogledaj post

A ako se ti voziš biciklom 1m od desnog ruba ceste, nemoj više voziti bicikl jer si nesposoban voziti normalno i loš si bajker.
Uzalud ti bahat pristup kad ti je logika otišla u školjku.
Pa dobro sad jedan metar, ugl. nisu po Hr tak loše ceste, al pol metra treba od ruba vozit zbog šodera, često korova i kojekakvog smeća, stakla (jej!), random šahtova, kojekakvih uleknuća, ispupčenja i rupa. Po onoj bijeloj crti uzrub (ako je uopće ima) je teško vozit jer je obično skliska ili usporava ili cesta na tom mjestu počinje padat (radi odvoda).

Al to je stvarno fascinantno, kad se pretiče motorno vozilo svi mogu dat normalan razmak, a kad su u pitanju biciklisti, rijetki šoferi.
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 19:23   #17
Ovdje nastavite s raspravom o biciklistima u Zagrebu, no bez provociranja i trollanja. Postovi tipa 'odi masturbiraj i smiri se', ne prolaze, stoga raspravljajte u normalnom tonu ili nemojte ni raspravljati.
Dyma is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 09:41   #18
Prije par tjedana naš se gradonačelnik kao kokot šepurio po novoj Gajevoj dok je pričao o "bike-boxu" i biciklističkim stazama.
Palo je ovo malo snijega, a crvene podloge biciklističkih staza su postale mjesta za naguravanja hrpi snijega, postavljanje kanti od smeća (valjda kako bi se lakše izbacile vrećice a da se ne zaprljaju "Uggsice"), i za ispitivanje vrijednosti polica osiguranja onih jadnika koji se još usude voziti biciklima po gradu, po par cm grbavog leda između zombija koji pješače pločnikom gledajući u mobitele i automobila koji se zabijaju u stupiće pa ih iskrive preko biciklističke staze.

Skraćeno, ako je pločnik javna površina, onda ima biti jednako očišćen i on i biciklistička staza po njemu (jer se to plaća gradu kroz porezno/prirezna davanja). Ako je u nadležnosti vlasnika zgrada, onda postoji način na koji se isti mogu natjerati to napraviti. Ili ako je to isključivo njihova (suvlasnika zgrada) nadležnost, onda maknite naplatu parkirnih mjesta na privatnim parcelama.
E pa sad... da ne bi bilo kako je to samo šuplja priča treba se samo prošetati po zelenom valu prema istoku i "uživati" u čari vožnje biciklom po stazi gdje je pitanje preživljavanja na putu prema kući vrlo realno.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 12:47   #19
Svejedno, onaj kome padne na pamet ideja da biciklira po ledu preuzima svu odgovornost na sebe
i niko drugi ne može biti odgovoran ako se njemu nešto dogodi.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 13:30   #20
Po tome, onda ću danas uzeti lopatu i nabacati pola kubika snijega na cestu u ulicu pa tko si razbije auto, tko ga je... Sam si je kriv što sjeda u auto po snijegu. Ili još bolje, možda da polijem toplu vodu po pločniku da isperem sol koja izgriza asfalt...pa kad se ona zaledi..tko je kriv budalama da pješače po pločnicima zimi.
Baš ti je logika razumna.

Jedno je voziti svjesno po snijegu i/ili ledu a drugo je napraviti pizdariju kako bi se sebi napravilo ok. ALi tako kako ti razmišljaš, razmišlja očito dobar dio samoživih likova koje boli ona stvar za sve osim za vlastito dupe.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:04.