Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2015., 22:02   #3541
Quote:
pingo kaže: Pogledaj post
nisu mi ništa spominjali o novom softveru... a idem u utorak na 105k serivs....

i?
samo da pitam kako je bilo.
i ja sam čuo da nije samo za promijeniti svječice nego i software. očito je to nešto što neću moći sam....
inače servis na 105 kkm je cca 2.2 kkn.
točno?
floriian is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 22:57   #3542
imal sam davno jednog . nije par godina bil star . tog sam doktoriral . ovo sa softverom i cat-om ti je info iz prve ruke . ja radio na svome . a isto tako znam da su ljudima radi softa smradovi mjenjali katalizatore i čudo novaca uzimali . ako neko nije bil nategnut za cat onda su mu minimalno ono govno od pol pol egr-a utrpali .
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 00:40   #3543
Quote:
pingo kaže: Pogledaj post
i ja imam taj servis ovih dana....
danas sam tražio ponude za svjecice...od 150 do 170kn komad za NGK iridium...s tim da su mi na jendom mjestu nudili i Bosch.
koliko vidim u suzukijevom servisnom priručniku (vidi pod: "1H-7 Ignition System"), idu ove svječice:

NGK: BKR6E-11 (Nickel) / IFR6J11 (Iridium)
DENSO: K20PR-U11 (Nickel)

razmak (zračnost):
1.0 – 1.1 mm
floriian is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 00:00   #3544
Eto moj ce 2010 1.6 GS 4x4 uskoro prec 120 tisuca bez ijednog troska osim redovitih srevisa, niti je nista na vidiku. Mehanicki je auto super i sve radi 100%. 4x4 je najbolja stvar na tom autu i po snijegu i zimi mu sve urodene mane oprostim. Plastika oko mjenjaca se odvaja i prelako sam strgal drzac za ruku. Uz malo srece nova Vitara dizlo nakon ljeta. SX4 ce nac novog vlasnika.
roki977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 15:45   #3545
Quote:
floriian kaže: Pogledaj post
i?
samo da pitam kako je bilo.
i ja sam čuo da nije samo za promijeniti svječice nego i software. očito je to nešto što neću moći sam....
inače servis na 105 kkm je cca 2.2 kkn.
točno?
ja sam u kombinaciji dijelova kupljenih kod auto Kreše (ulje i svjećice, NGK) i filtera i rada u servisu došao na ukupno 1050kn. Plus gorivo do Šikloša ukupno 1150 kn.
__________________
Semper ubi sub ubi!
pingo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 13:00   #3546
nego....
to je to?

nitko više nema što reći o SX4?
floriian is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 13:34   #3547
bacili se svi na onu kanticu od vitare!
tvrda stina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 18:52   #3548
Quote:
tvrda stina kaže: Pogledaj post
bacili se svi na onu kanticu od vitare!
Ne nego se SX4 vise ne proizvodni niti ne prodaje, nego imas S-Cross koji je nasljednik ali nije isti auto. Nego je nova platforma (ista kao u nove Vitare).
Pa zato nema upisa oko SX4.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 19:45   #3549
Kaj treba oko SX4?
jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 19:45   #3550
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ne nego se SX4 vise ne proizvodni niti ne prodaje, nego imas S-Cross koji je nasljednik ali nije isti auto. Nego je nova platforma (ista kao u nove Vitare).
Pa zato nema upisa oko SX4.
ma znam, na prvim modelima je pisalo SX4!

tvrda stina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 18:50   #3551
Namjeravam kupit nekakvo polovno auto. Ne ide mi se u veliki kredit ali u neki ću morat jer je moj Seat pri kraju snaga,troši više ulja nego goriva. nekako mi oko palo na Sx4. Iskustva? Primjedbe? Pohvale? Čita sam prvih 400-500 postova ali to je bilo prije 10 godina,kad je auto tek izašao. pročitat ću ja i ove zadnju godinu-dvije. No,ako netko ima volje,ukratko bar...
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 20:50   #3552
Ako si u Zg mozes i na probnu voznju. Moj je diesel 1.9
jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 23:37   #3553
Mogu ja i do Zagreba,nije problem.No,trenutno sam u Splitu. Koji 1.9? Starost i tako to. i cijena,naravno. Može u PM.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 23:40   #3554
Čovjek kupuje"nekakvo polovno auto" i ti ga pitaš dali je iz Zagreba?
Corvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 21:01   #3555
Quote:
kviki0107 kaže: Pogledaj post
Vlasnik sam suzukija sx4 1.5 evo šestu godinu.U zadnje vrijeme imam problema s nožnom kočnicom koja mi propadne u vožnji.Najviše me buni što mi se to ne događa non stop.Promjenio sam glicerinu u sistemu neki dan a kad sam pošao u naš servis momak mi je rekao da mi je pošao abs (probano radi).Ako je imao tko sličnih problema molio bi da javi!Zahvaljujem unaprijed.
Imam isti problem!!!
sx4 1.6 80.000 km
dosad auto bez kvara ikakvog.
Zadnjih par mjeseci mi se ista stvar dogadja kao tebi. Propada kocnica. Nema najave ni naznake, abs se ne pali, sve u voznji izgleda ok ali ponekad kocnica slabo koci propada
Strah me toga uzasno i osjecam se nesigurno u voznji
bio kod 3 mehanicara i svi pogledali i kazu da je sve ok s kocnicama. One njihove spike - ja bi bez kocnica do dubrovnika.vozio i slicno...
ali meni se ista stvar opet ponavlja
nema pravila, nekad ne bude po 20 dana a nekad 2 dana zaredom s dogodi.
sta da radim?
Jel netko zna do cega je to?
coperko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 10:29   #3556
Pozdrav, razmišljamo o kupnji drugog automobila u obitelji. Nismo nikad razmišljali o Suzukiju, čak štoviše SX4 mi nije pretjerano niti lijep. No spletom okolnosti susjed prodaje svojega. Automobil je kupljen nov, 2010. godine iz salona. Ima 50.000km, održavan je u ovlaštenom servisu i automobil je u savršenom stanju. Sigurna kilometraža, pristupačna cijena, čak bi se dogovorili oko obročne otplate. Servisna ispunjena, automobil je garažiran. Na njemu su i nove gume.

Radi se o Suzuki SX4 1.6 VVT AWD GS modelu. Cjenovno bi se pozicionirao između 8000 i 9000 eura, stvar je dogovora. Osobno mi je bitno da auto ima mjesta naprijed, te koliko toliko iza. Od opreme mi je bitna klima i radio, dakle nisam zahtjevan po tom pitanju a u GS opremi dobivam poprilično.

Kakvo je održavanje, troškovi vožnje, i koliko je isplativo uzeti takvo što? Meni osobno stvarno auto nije lijep i nisam fan unutrašnjosti ali me privlači činjenica da znam da auto ima stvarnu kilometražu, da je održavan i pažen.

Hvala na savjetima.
Aerospace is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 12:15   #3557
Probaj naci cim vise podatka o potrosnji, nije bas stedljiv. Moj je DDIS, i nemam prigovora osim sto skripi vozacev sic.
jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 12:27   #3558
Trenutno imamo Accent 1.3 iz 2006. Nije ni on baš štedljiv i zapravo dosta popije.

Nisam sklon dizelima, imamo i vozili smo isključivo benzince no, dugoročno ukoliko dobijem posao morat ću putovati i do 60km/dnevno. Nisam pametan. U principu tražim drugi auto, nisam zahtjevan a ovaj je slučajno uletio. Pa čisto da ga razmotrim kao priliku, zbog godina i stanja.
Aerospace is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 13:24   #3559
Ako se dogovoriš za cijenu do 8.000 eura, onda bi mogla biti OK kupovina.
Sjećam se da sam nekad davno kupio C4 sličnih karakteristika (57.000 km, 4 godine star, benzinac, dosta nadoplaćene opreme, garažiran, prvi vlasnik...) za 7.900 eura.
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 13:47   #3560
Osobno sam gledao nešto u stilu Citroen C5 2.0HDi (2008. godina) sa nekom pristojnom kilometražom. Dosta slabo drži cijenu pa mi je prihvatljiv, dobar je motor, ima opreme onoliko koliko mi treba, udoban je i da se pronaći za te novce. Plus, ima dosta mjesta na stražnjoj klupi.

Ovo je sasvim slučajno uletilo, pa sam odlučio razmotriti. Malo mi je problem što je benzinac, jer bi u skoro vrijeme mogao raditi veću kilometražu nego inače, čime bi si isplativost doveo u pitanje.
Aerospace is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:59.