Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2009., 12:33   #1521
Thumbs up

Quote:
zeljkok kaže: Pogledaj post
Gradska potrosnja 8,6 - sada da, zimi ipak litru vise.
Magistralna voznja - zadnja tura 500-ak km - 6,7.
Vozio sam i 6,3 pa i 6,2.

Nekima otkrivam toplu vodu, osim sto auto vise trosi pri jacim turiranjima (meni 7,4 prosjek), jako puno trosi i pri gusenju motora. Konkretno uzbrdice u 4-om stupnju pri 2200 okr/min. Tada je bolje ici u nizi stupanj, zbog svih razloga koji mi padaju na pamet.

Pitanje za sve: do koliko okretaja ste najvise vrtili motor?
Slažem se u potpunosti što se tiće potrošnje....da se zašparat na plinu i benzinu, pogotovo kad vas murija slika zbog prebrze vožnje. Svako divljanje po pedali gasa oštro je kažnjeno s 2-3 litre !!! veće potrošnje.
A što se tiče najviših okretaja ne ide preko 6700 okretaja......
__________________
bigerx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 19:39   #1522
zna li itko cijenu zadnjeg lijevog stop svjetla?

neka budala mi ga pukla

Zadnje uređivanje zvina : 06.05.2009. at 20:32.
zvina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 00:55   #1523
Potrošnja:)

Floriian, Zvina, Zeljkok i ja svi na gradskoj voznji po kompjukteru trošimo 8 koma 6 litri na stotku. Da li ima jos slicnih iskustava, pa da nam se pridruze u klubu 8,6 ?!
mikimbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 14:21   #1524
evo, ako kome bude trebalo, zadnje stop svjetlo sa promjenom, >1000 kn

zatvorit cu rupu silikonom (nije velika srecom) i cekam kraj godine da prijavim na kasko...
zvina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 17:19   #1525
Quote:
mikimbo kaže: Pogledaj post
Floriian, Zvina, Zeljkok i ja svi na gradskoj voznji po kompjukteru trošimo 8 koma 6 litri na stotku. Da li ima jos slicnih iskustava, pa da nam se pridruze u klubu 8,6 ?!

Sa zimskim gumama i ja sam tu negdje (8.5 - 8.6).
Sa ljetnima mi je potrošnja pala na 8,1.
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 20:51   #1526
9,4 koliko god ide,a ne ide kurca,1.5 benz
Zubati is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 20:56   #1527
Ja napravio sa mojim 2000 km,razocaran sam sa autom .LJep je i sve,al lose kvalitete je inerijer,te sav nekako klapa isto ko Fiat bravo ,al se nadam da ce i napravit 300000 km bez greske ko i Bravo 1.6 16 v.Mislim da bi trebao imat minimum 1800 cm2
Zubati is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2009., 16:45   #1528
Moj još nije stigao, sunce im...
Danas mi dali SX4 2WD salonski, da ga furam dok ne dodje moj... Kažu drugi tjedan sigurno... Ovog sam danas provozao, 1.9 Diesel i moram reći da ide zvjerski! Vuče ko velik...
__________________
Drink And Complain - Nothing To Lose!
leopnd is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2009., 17:19   #1529
Quote:
leopnd kaže: Pogledaj post
Moj još nije stigao, sunce im...
Danas mi dali SX4 2WD salonski, da ga furam dok ne dodje moj... Kažu drugi tjedan sigurno... Ovog sam danas provozao, 1.9 Diesel i moram reći da ide zvjerski! Vuče ko velik...
Uf i ja sam bil probal dizela...fakat vuče...ko zver.....
__________________
bigerx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2009., 17:42   #1530
Zavjesice za Zuki SX4

Hej ljudi.... U mnogim sam postovima ,kako ovdje tako i na svojem blogu kukao kako se SX4 sav zabaca s blatom ,jer mu za 130.ooo kuna japanci NISU stavili zavjesice iza kotača grrrrrrrrr.
No i to sam riješio...
dakle treba samo PayPall račun i platiti 4,99$ za zavjesice (4 kom, 2 x prednje,2x stražnje) i još 21 $ za putne troškove.

To je naravno preko nekoliko puta manje nego što traže u Suzuki salonima. Zavjesice ne da pašu ! nego su istovjetne originalima i jedostavno nema razlike.

Dakle cjeli sport sa troškovima košta 130 kuna plus 25 minuta za montažu. Istovjetne zavjesice u Zuki trgovinama koštaju 750 !!! kuna plus 250!!! za montažu !!!!! Naručio sam ih i platio preko EBAY -a. Jedini je zajeb kaj originalni šarafi ne pašu nego treba kupit deblje (8 mm).

LINK za naruđbu je OVDJE.

Kak to sve izgleda vidjeti možete ovdje: http://img2.imageshack.us/slideshow/...055023c1k.smil

Nadam se da će Vam ovo biti zanimljivo i kaj je najvažnije ultra jeftino !!! Živio Hong KOng !!!
Živjela Kina.... i ne zavaravam vas ovo je full kvalitetno i paše 100% . Uf baš sam happy !!!!
Nema više zabacanih bočnih vrata, šajbi i pranja svaka tri dana !!!!
__________________
bigerx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2009., 17:53   #1531
Quote:
leopnd kaže: Pogledaj post
Moj još nije stigao, sunce im...
Danas mi dali SX4 2WD salonski, da ga furam dok ne dodje moj... Kažu drugi tjedan sigurno... Ovog sam danas provozao, 1.9 Diesel i moram reći da ide zvjerski! Vuče ko velik...
jel to onaj fiatov multijet 120ks? meni se cini da je, jer i u suzuki ugradjuju fiatove diesele
brunci is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2009., 15:01   #1532
Samo da pitam ak niste pisali o SX4 Hatchback, kaj je to neš novo i koja je razlika od postojećeg?

Hvala
navalentna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2009., 16:09   #1533
Quote:
brunci kaže: Pogledaj post
jel to onaj fiatov multijet 120ks? meni se cini da je, jer i u suzuki ugradjuju fiatove diesele
Da dizelski motor je Fiatov 1.9 multijet. Benzinac je Suzukijev.

Evo upravo su najavili da u prodaju ide redizajnirani Fiat Sedici, ne znam da li to vrijedi i za SX4? Sedici dobiva nove motore, 1.6 benzinac ostaje ali je pojačan na 120KS a dizel je novi 2.0 multijet iz Fiata Bravo i Lancie Delte ali prigušen na 135KS (u Bravu i Delti ima 165KS). Ne znam da li će 2.0 dizel ići i u SX4 ili ostaje 1.9

Evo i slika Sedicija:

p555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 10:40   #1534
pitanje za ljude koji prelaze veliku kilometrazu: jeste li zadovoljni performansama?

Pozelite li kadkad 20 konja vise?

Normalno je da se pojavi takva misao kod svakog auta, zato i pitam ljude koji su stalno na cesti, koji bi to znali najbolje iskoristiti, mislite li da je to ovom autu potrebno?

Da imam 20 konja vise, mislim da bi me to vuklo drukcijem, nestrpljivijem nacinu voznje, samim time i situacijam u prometu koje izbjegavam.

Vidio sam vise komentara tipa trom je, spor je, ne ide, volio bih cuti misljenje nazovimo (polu)profesionalaca.

Nisam pobrojao nickove, vidio sam par ljudi ovdje koji prelaze opake kilometraze..
zeljkok is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 10:55   #1535
Oprosti - da imaš 500 konja i DALJE bi bilo bar 20 premalo. Tak da ....
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 13:59   #1536
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Oprosti - da imaš 500 konja i DALJE bi bilo bar 20 premalo. Tak da ....
E pa bas to i kazem
I dop.. mi je citat postove kako je auto spor, ne vuce i tako.
Meni je ovakav super!
Zanima me sto o njemu misle prekaljeni vozaci koji su prosli puno vise kilometarai i automobila nego ja
zeljkok is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 14:13   #1537
Eh bigerx da sam prije spazil tvoj post, upravo sam došao od Pupeka (Karlovac), uzeo sve 4 zavjesice i s montažom cifra je 593 kn.
Kaj se tiče potrošnje po zimi mi je bila 7,4 sada je pala na 7,2 ( motor 1,6 ) , najčešće sam na relaciji Ozalj - Karlovac.
Nedavno sam išao za Slavonski Brod , gario ga po autocesti 170 km/h , imao je snage za još ali nisam ga htio previše stiskat, potrošnja skočila na 8,6.
Od 05.12. prošle godine do danas napravio sam 9750 km, nemam neke posebne zamjerke, auto nije savršen kako se čini na prvi pogled ali koji i jest ???
Mislim ima iih i savršenih ali oni nisu predviđeni za nas - barem ne za mene ...

Eh da bigerx , kad dođe vrijeme za zamjenu ovih zavjesica koje sam stavio danas - javim se tebi ( slabo se snalazim s EBAY-em)
__________________
uzdaj se u se´ i u svoje kljuse

Zadnje uređivanje jeronimo : 13.05.2009. at 14:18.
jeronimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 19:58   #1538
[QUOTE=jeronimo;20530067]Eh bigerx da sam prije spazil tvoj post, upravo sam došao od Pupeka (Karlovac), uzeo sve 4 zavjesice i s montažom cifra je 593 kn.
Kaj se tiče potrošnje po zimi mi je bila 7,4 sada je pala na 7,2 ( motor 1,6 ) , najčešće sam na relaciji Ozalj - Karlovac.
Nedavno sam išao za Slavonski Brod , gario ga po autocesti 170 km/h , imao je snage za još ali nisam ga htio previše stiskat, potrošnja skočila na 8,6.

ja nemrem vjerovat da neko misli,a kamoli vjeruje da ovaj bublasti auto koji od aerodinamike nema ni a može sa 100 konja (uvjetnih jer mu je okretni moment nikakav) trošiti 8,6 pri 170 kad 170 jedva ide to je benzinac koji troši ko tatra a ide samo ako ga se visoko vrti
vozim ga godinu i nekaj sitno 40tkm i znam kaj pričam jer u gumama imam oko milju km po svakud (serviser sam)
i za kraj tak je kilavo složen da bi ga usporedio sa stojadinima nekad
svaki dan nekaj drugo cvili,zvrči,krcka ali boli me jaje, sam sam si kriv pa sad nek se vozim i pričam kak je savršen bu mi lakše ko i svima na ovom forumu
zagor97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 22:45   #1539
Naj se zaletav zagor97 kak razjareni bik.
Pričam o prosjeku koji je pokazivao , normalno da je tada na 170 km/h trenutna potrošnja bila viša.
Da ide 170 kaj je tu čudno, ak ne vjeruješ meni pitaj moju 10 godišnju kćer ( tata daj malo uspori mene je strah ).
I ne cvili , ne zvrči, ne klima , ne znam jedino ak sam ja dobio nekog iz neke extra serije ili si ti takav vozač da iz mašine želiš iscijediti i posljednji atom snage .
__________________
uzdaj se u se´ i u svoje kljuse
jeronimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 13:29   #1540
Zavjesice za Zuki SX4

pozdrav,
veliko hvala bigerxu na ovoj obavjesti jer sam ja bio na odlasku kod pupeka da kupim zavjesice, međutim cim sam pročitao ovo - nisam se uopče dvoumio.
evo danas ujutro sam odmah napravio uplatu i sada čekam da stignu zavjesice.
javim kako je prošlo.

BIGERX - stvarno si car
DAKKADA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:40.