Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2011., 09:46   #1
POS Split - Kila

Pozdrav svima !
Nadam se da će temu najviše posjećivati kandidati s liste prvenstva za kupnju stana i da ćemo moći razmjenjivati informacije... ali i svi ostali dobronamjerni su dobrodošli !
Dobio sam poziv za odabir stana na Kili. Jeli netko možda već bio odabrati ?
Čitam u slobodnoj da se navodno mogu rezervirati do tri stana, pa mi nije jasno ako svatko rezervira do tri stana, tko će više razmrsiti tko će kojega uzeti. Jeli riječ o jednoj zgradi ili više njih ?
Arktur is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 10:41   #2
Pos Kila

Poštovanje,

I kako je proša razgovor (i ja sam bio na njemu), meni se i dalje pari kako se tu nezna tko pije a tko plaća. Stanovi južne orjentacije svi rezervirani a pozicija koju na parceli sada daju za odabir je najgora moguće (ispadne da će oni niže na listi još dobiti najbolje pozicije, nemam pojma zašto se uopće bodovi i lista stvaraju kad će "najbolji" neboderi biti građeni, ako budu, kasnije za ove koji su niže na listi). Također mi je nešto ovaj na razgovoru promrlja o nekakvoj proviziji za Split gradnju kao posrednika (negdi pred kraj razgovora) oko 1%, da li je i vama. Ima li igdje na internetu ili gdje drugdje da se ljudi s POS liste mogu naći, međusobno kontaktirati. Ovi što su se bunili su rekli da će na facebooku otvorti profil gdje bi se svi mogli naći ali ga još nisu otvorili????
Škver is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 16:38   #3
Quote:
Škver kaže: Pogledaj post
Poštovanje,

I kako je proša razgovor (i ja sam bio na njemu), meni se i dalje pari kako se tu nezna tko pije a tko plaća. Stanovi južne orjentacije svi rezervirani a pozicija koju na parceli sada daju za odabir je najgora moguće (ispadne da će oni niže na listi još dobiti najbolje pozicije, nemam pojma zašto se uopće bodovi i lista stvaraju kad će "najbolji" neboderi biti građeni, ako budu, kasnije za ove koji su niže na listi). Također mi je nešto ovaj na razgovoru promrlja o nekakvoj proviziji za Split gradnju kao posrednika (negdi pred kraj razgovora) oko 1%, da li je i vama. Ima li igdje na internetu ili gdje drugdje da se ljudi s POS liste mogu naći, međusobno kontaktirati. Ovi što su se bunili su rekli da će na facebooku otvorti profil gdje bi se svi mogli naći ali ga još nisu otvorili????

Ja sam bio u srijedu. Oko 200 sam mjesta.
Planirali smo uzeti stan od oko 70 s većom lođom,JZ, jugozapadna strana. U onom po meni najboljem neboderu (ispred kojeg je centralni trg) ostali su takvi stanovi na 1, 12 i 13 katu. To mi se ženi nije dopadalo, ponudili su nam takvi stan u najzapadnijem neboderu 4 i7 kat, uzeli smo 4 kat.
I još smo se zapisali u ovom koji gleda na centralni trg, ako netko odustane, rekli su se javiti..
Ne znam zašto misliš da su oni ostali neboderi bolji od ovih... Ne možeš očekivati da oni sagrade svih, mislim 6 jedinica da bi svi prvoplasirani pokupili južne strane nebodera ...Po meni SI strana nije uopće loša,ima puno bolji pogled, vidi se cili Solin i dio Kaštela, a dvosobni stanovi se lako mogu pretvoriti u trosobne (a izgleda da je to većini napeto....).
Razočarali su me jer su rekli da su svi jednosobni već zauzeti...Napao sam ih da šta su to uradili, jer kako mogu ovi prvoplasirani koji su tu di jesu zbog dvoje, troje i više djece uzimati jednosobne stanove ?
Šta će onda ostati onima s jednim djetetom ili bez djece... oni od 100 m2 ??
Kažu da su dobili takva uputstva da svak može uzeti šta hoće ...A svatko je dobio rješenje koja kvadratura ga pripada ....Ajme nama s ovakvom upravom
Od predugovora još ništa, u fazi je izmjene.
A šta ja znam... ne ulazim u ovo s nekim velikim nadama, naselje je super projektirano, još kad bi se izgradilo
Arktur is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 16:55   #4
Quote:
Arktur kaže: Pogledaj post
Razočarali su me jer su rekli da su svi jednosobni već zauzeti...Napao sam ih da šta su to uradili, jer kako mogu ovi prvoplasirani koji su tu di jesu zbog dvoje, troje i više djece uzimati jednosobne stanove ?
Šta će onda ostati onima s jednim djetetom ili bez djece... oni od 100 m2 ??
Kažu da su dobili takva uputstva da svak može uzeti šta hoće ...A svatko je dobio rješenje koja kvadratura ga pripada ....Ajme nama s ovakvom upravom
Ovo mi smrdi recimo na namjestanje velikih stanova onima koji ne mogu na listu, ali kad vec su svi koji su mislili uzeti uzeli, ostali ne mogu zbog previsoke cijene onda, nediljeti, da ne propa'ne.
marlasr is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 10:50   #5
Ljudi ne ulazite u ovo, zajebati ćete se do bola.
__________________
A u puku zapadne cerkve, gde potiče štogod dobra i poštena, to prečesto dolazi samo odtuda, što on ne sluša i ne sledi popa. Da ovaj puk nebi bio poživinčen, on bi uz redke iznimke, u popu smatrao najpervoga svojega neprijatelja. U istinu, NAROD HERVATSKI IMA SVU SVOJU NESREĆU NAJVEĆMA POPOM PRIPISAT. - Dr. Ante Starčević - Otac Domovine
Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 07:03   #6
pos-ovi-stanovi--s-vlaznih-se-zidova-guli-boja--parketi-se-dizu--fekalije-izlaze-iz-kanalizacije

Jel virujete ratnom profiteru da vas neće zajebat?
__________________
A u puku zapadne cerkve, gde potiče štogod dobra i poštena, to prečesto dolazi samo odtuda, što on ne sluša i ne sledi popa. Da ovaj puk nebi bio poživinčen, on bi uz redke iznimke, u popu smatrao najpervoga svojega neprijatelja. U istinu, NAROD HERVATSKI IMA SVU SVOJU NESREĆU NAJVEĆMA POPOM PRIPISAT. - Dr. Ante Starčević - Otac Domovine
Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 12:35   #7
Quote:
Marijan kaže: Pogledaj post
Ne virujem nikome. Ali njemu uglavnom virujem više nego onima prije njega.
On je otvorio vrtiće (koje sve vlasti prije nisu, a imali su 20 godina za to..) U jedan od tih vrtića ide i moje dite (koje je zbog veza i poznanstava bilo "ispod crte")...Da nije Keruma ja bi već dvi godine plaćao baby siterice po 100-150 kn dnevno ...
Eto ...meni dovoljno da ga više cijenim nego sve njegove političke protivnike (zajedno) !
Arktur is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 07:16   #8
Quote:
Arktur kaže: Pogledaj post
Ne virujem nikome. Ali njemu uglavnom virujem više nego onima prije njega.
On je otvorio vrtiće (koje sve vlasti prije nisu, a imali su 20 godina za to..) U jedan od tih vrtića ide i moje dite (koje je zbog veza i poznanstava bilo "ispod crte")...Da nije Keruma ja bi već dvi godine plaćao baby siterice po 100-150 kn dnevno ...
Eto ...meni dovoljno da ga više cijenim nego sve njegove političke protivnike (zajedno) !
Hm, osim što je napravio par vrtića (i bio kažnjen jer je nešto muljao sa tim...) i dite Fani, što je još napravio?
Očekivati od lopova nešto dobro je u najmanju ruku lud potez.
Ali kako je svatko kovač svoje sreće sretno vam bilo. Samo nekako sam uvjeren da ćete za dvi godine otvarati teme di ćete prosipati žuč i bijes kao oni gore na temi o švicarcu.
__________________
A u puku zapadne cerkve, gde potiče štogod dobra i poštena, to prečesto dolazi samo odtuda, što on ne sluša i ne sledi popa. Da ovaj puk nebi bio poživinčen, on bi uz redke iznimke, u popu smatrao najpervoga svojega neprijatelja. U istinu, NAROD HERVATSKI IMA SVU SVOJU NESREĆU NAJVEĆMA POPOM PRIPISAT. - Dr. Ante Starčević - Otac Domovine
Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 13:08   #9
Jesam li ja to dobro razumio da su svi jednosobni zauzeti?
ibanezstagg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 22:26   #10
Quote:
ibanezstagg kaže: Pogledaj post
Jesam li ja to dobro razumio da su svi jednosobni zauzeti?
Da, tako mi je rekao ovaj iz Splitgradnje ...
Arktur is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 13:51   #11
Pozdrav, jel mi moze netko reci (od ovih sto su bili na razgovoru) koje banke ce kreditirati ovaj projekt? I koliko zadnjih platnih lista traze? I ako netko slucajno zna kada ce biti sljedeci krug zvanja ostalih ljudi s liste?
Hitno je, hvala vam najljepsa!
ibanezstagg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 14:58   #12
Quote:
ibanezstagg kaže: Pogledaj post
Pozdrav, jel mi moze netko reci (od ovih sto su bili na razgovoru) koje banke ce kreditirati ovaj projekt? I koliko zadnjih platnih lista traze? I ako netko slucajno zna kada ce biti sljedeci krug zvanja ostalih ljudi s liste?
Hitno je, hvala vam najljepsa!
Tragikomično je gledati ljude kako srljaju u propast.
__________________
A u puku zapadne cerkve, gde potiče štogod dobra i poštena, to prečesto dolazi samo odtuda, što on ne sluša i ne sledi popa. Da ovaj puk nebi bio poživinčen, on bi uz redke iznimke, u popu smatrao najpervoga svojega neprijatelja. U istinu, NAROD HERVATSKI IMA SVU SVOJU NESREĆU NAJVEĆMA POPOM PRIPISAT. - Dr. Ante Starčević - Otac Domovine
Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 16:36   #13
Quote:
ibanezstagg kaže: Pogledaj post
Pozdrav, jel mi moze netko reci (od ovih sto su bili na razgovoru) koje banke ce kreditirati ovaj projekt? I koliko zadnjih platnih lista traze? I ako netko slucajno zna kada ce biti sljedeci krug zvanja ostalih ljudi s liste?
Hitno je, hvala vam najljepsa!
O tome nije bilo govora. Samo odabir stana. Novi predugovori još nisu napravljeni. Vjerojatno neće zvati dok se ne naprave izmjenjeni predugovori.
Arktur is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 17:38   #14
__________________
A u puku zapadne cerkve, gde potiče štogod dobra i poštena, to prečesto dolazi samo odtuda, što on ne sluša i ne sledi popa. Da ovaj puk nebi bio poživinčen, on bi uz redke iznimke, u popu smatrao najpervoga svojega neprijatelja. U istinu, NAROD HERVATSKI IMA SVU SVOJU NESREĆU NAJVEĆMA POPOM PRIPISAT. - Dr. Ante Starčević - Otac Domovine
Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 00:35   #15
Question avans za POS Kila

Pozdrav svima!

jučer sam pozvana na razgovor za kupnju POS stana (iako sam ja to več sve otpisala, koliko sam čula i čitala ništa ne obećava), traži mi avans od 10 %, te čak i više od 1% za "Split gradnju" (ne kužim zašto to). Zanima me da li ima uopće netko tko je uplatio do sada avans, koliko sam se raspitivala na sve strane znam samo ljude koji su odustali.
lili1970 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 15:58   #16
Ja jos cekam da me zovu, tako da nemam pojma o nicemu. Koliki rok su ti dali da se odlucis?
ibanezstagg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 10:09   #17
Ima li netko kakvu informaciju o mogućoj prodaji nekih od ovih stanova na Kili? Mislim da 4 stana prodaje "Elanija".
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 01:39   #18
POS Kila 2013.

Ima li ko da se prijavija? mi jesmo, liste još nema, baš me zanima... puno je zahtjeva, a mi nemamo vezu mislim, kupujemo stan iduće godine svakako, a ne bi bilo loše da upadnemo tu
motun is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 15:21   #19
E, i mi smo se prijavili ali ta lista nikako izać.
Nekako imam osjećaj da će se i ovde stavri zakomplicirat....
Biba M is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 08:57   #20
Nikoga od 2.233 prijavljenih ne zanima šta se događa sa novim POS-om???
Biba M is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:52.