Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2009., 14:02   #2001
i do mene,i od mene
marinella is offline  
Old 09.04.2009., 14:07   #2002
me too :klap:
__________________
I am already kindly disposed towards you. My friendship it is not in my power to give: this is a gift which no man can make, it is not in our own power: a sound and healthy friendship is the growth of time and circumstance, it will spring up and thrive like a wildflower when these favour, and when they do not, it is in vain to look for it.
William Wordsworth
tinkerbell is offline  
Old 09.04.2009., 14:10   #2003
btw prijavljujem malo kršenje..tj uz moju salaticu sam za gablec popalala i jedan sladoled od čokolade...moj dragi kolega mi donio..jbga...ništa u nove radne pobjede....
..više ću hodat po gradu a imam i žešćiji trening večeras ..i nita za papat poslije slatice u 18h... ...e totalno sam se na to naviknula..u 17-18h pojedem i oko 22-23 u krpe..taman 5 čukica i uopće nisam gladna..naravno dok se ne zbudim ujutro
__________________
I am already kindly disposed towards you. My friendship it is not in my power to give: this is a gift which no man can make, it is not in our own power: a sound and healthy friendship is the growth of time and circumstance, it will spring up and thrive like a wildflower when these favour, and when they do not, it is in vain to look for it.
William Wordsworth
tinkerbell is offline  
Old 09.04.2009., 14:18   #2004
moram podijeliti s vama super recept za pileće filete:uvamo ih u sos paradajiz i mrvicu brašna,bacimo na ulje,kad se isprži zalijemo vodom da se krčka.dodamo još malo sos paradajiza i vina bibera,vegete.mljac,mljac,mljac.ja bi sad!!!!!
marinella is offline  
Old 09.04.2009., 14:19   #2005
Quote:
HimeraJ kaže: Pogledaj post
ti si kao i ja samo što sam ja na tu visinu imala cca 80tak kila i nisam izgledala debelo zato kaj sam čvrsta (dugo godina sporta i još sada), izgledala sam punašno..sada kada sam skinula 5 kg izgleda sasvim normalno s malom škembicom na čemu još radim ne bi li jelte pokazale one trbušnjake koje imam ispod...ja kada sam prije cca 1,5 godinu imala 72 na svoju težinu bila sam si ok.....ali sada pucam na 70...znači te brojčice na vagi tak niš ne znače..ja puno puno puno više vjerujem ogledalu....
__________________
I am already kindly disposed towards you. My friendship it is not in my power to give: this is a gift which no man can make, it is not in our own power: a sound and healthy friendship is the growth of time and circumstance, it will spring up and thrive like a wildflower when these favour, and when they do not, it is in vain to look for it.
William Wordsworth
tinkerbell is offline  
Old 09.04.2009., 14:28   #2006
evo recepta za piletinu na naglo ali na vodi....bez imalo ulja ili bilo čega a meso je sočno i mekano....pileća prsa se bace na teflonku i kada okrente na drugu stranu nakon par sekundi dodajte malo vode dok ne ispari...dok je još voda unutra dodajte na trakice izrezani luk (dinstanje na vodi) i kada voda ispari to je gotovo...ja to volim začiniti s biberom...

...mene je to totalno preorodilo i tak mi je fino za poludit..ja to svaki drugi dan jedem s nekim kuhanim povrćem koje opet začinim s bibrom,češnjakom i maslinjakom :P:P....i uopće mi ne dosadi...

da i začinjena hrana nije zabranjena..dapače..paprenija hrana pogoduje mršavljenju jer zagrijava tijelo a tijelo hlađenjem sagorijeva masti
__________________
I am already kindly disposed towards you. My friendship it is not in my power to give: this is a gift which no man can make, it is not in our own power: a sound and healthy friendship is the growth of time and circumstance, it will spring up and thrive like a wildflower when these favour, and when they do not, it is in vain to look for it.
William Wordsworth

Zadnje uređivanje tinkerbell : 09.04.2009. at 14:44.
tinkerbell is offline  
Old 09.04.2009., 14:50   #2007
Quote:
tinkerbell kaže: Pogledaj post
draga samo za obavijest 1 ness od npr vanilije ti ima cca 70 kalorija bez ičega..znači šećera i mlijeka..ne znam za classic...pa si računaj onda...to još malo pa ti kao 100 grama kravljeg sira...tako da kada bi to zamijenila sam običnom kavom bez šećera s malo mlijeka ili ako možeš crnu..prva liga...
Ne pijem ness od vanilije nego običnu nes kavu umjesto one turske. i da se razumijemo odmah moš me ubit ali ness nedam
Sto grama kravljeg sira me ne mogu probudit ujutro. Ja baš nisam jutarnji tip pa me muž čeka sa nesicom prije nego progovorim, a cure na poslu isto (ima nekih prednosti biti šef) i tek onda me bilo tko smije osloviti, inače
ksrena is offline  
Old 09.04.2009., 14:51   #2008
tu sam

živa više nego jučer

D - šetnja i kava s frendicom + druga frendica doša s 4 kolača prvo sam ih ignorirala onda sam (mjesto doručka) uzela griz svakoga - sveukupno manje od jednog kolača :9
MO - niš, sad će ručak
R - mahune varivo od jučer
MO - jabuka
V - :ne znam:

čestitam skinute kile, rođendane, seksove i nepojedene torte
atlantis is offline  
Old 09.04.2009., 14:53   #2009
Bok cure, evo samo da vas pozdravim, i ja sam se odlučila "preselit" ovdje!
Mazilymaz is offline  
Old 09.04.2009., 14:54   #2010
ja tu ne pišem to ali meni je kapućino OBAVEZAN za buđenje i bez toga ne živim. točka.

(iako znam koliko kalorija ima, gušt kave uz net za buđenje daleko je veći od gušta pola kile mjesećno manje )
atlantis is offline  
Old 09.04.2009., 14:56   #2011
Curke hvala svima na čestitkama idem kući šopati goste finom tortom.
Prije odlaska kući ošla sam po motivaciju za nežderanje - ne stanem u nijednu košulju u LTB-u, a apsolutno odbijam otići po obleku u dućane tipa Vartex gdje nesumljivo ima brojeva...
Dan je ipak još uvijek divan, jer mi se čini da sam definitivno doživjela onaj "klik" u glavi, a to bi mi bio najljepši poklon za roćkas.

Btw. slonica uvijek sam imala (i još su tu) mrak dobre noge, problem leži u središnjem dijelu... nadam se vrlo privremeno.
ksrena is offline  
Old 09.04.2009., 14:58   #2012
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
ja tu ne pišem to ali meni je kapućino OBAVEZAN za buđenje i bez toga ne živim. točka.

(iako znam koliko kalorija ima, gušt kave uz net za buđenje daleko je veći od gušta pola kile mjesećno manje )
Živio govornik!
ksrena is offline  
Old 09.04.2009., 15:09   #2013
ha ha ha..

kraljice ...

uff meni da je samo tu škembu riješiti...noge i guza su mi se lijepo stanjile...još malo samo unutrašnja strana nogu...ali ta škembica me jedino nervira...kažu da obično ono kaj te najviše smeta ide zadnje
__________________
I am already kindly disposed towards you. My friendship it is not in my power to give: this is a gift which no man can make, it is not in our own power: a sound and healthy friendship is the growth of time and circumstance, it will spring up and thrive like a wildflower when these favour, and when they do not, it is in vain to look for it.
William Wordsworth
tinkerbell is offline  
Old 09.04.2009., 15:19   #2014
Na sreću nema tih obveznih jutarnjih kava...ja katkad znam onaj shit iz automata bez šećera pit ali sam se prebacila na zeleni čaj koji mi je isto dobar....imam sreće da imam kuhinjicu na poslu pa mogu...ali dnevno popijem 2 te kavice bez šeećera iz automata i tu i tamo kavu s mlijekom ali rijetko..ne znam zakaj ali nenamjerno sve manje pijem kavu.. ..što ej zaprao super

Welcome M
__________________
I am already kindly disposed towards you. My friendship it is not in my power to give: this is a gift which no man can make, it is not in our own power: a sound and healthy friendship is the growth of time and circumstance, it will spring up and thrive like a wildflower when these favour, and when they do not, it is in vain to look for it.
William Wordsworth

Zadnje uređivanje tinkerbell : 09.04.2009. at 15:40.
tinkerbell is offline  
Old 09.04.2009., 15:51   #2015
Quote:
mara23 kaže: Pogledaj post
ajme atlantis za pol godine si skinula 19kg, a da prstom nisi mrdnula
nastojim ne srat preveć po ovom topiku (zato što drugi to rade dovoljno ), ali ovo moram komentirat: atlantis je ITEKAKO mrdnula prstom i nemojte se zavaravat da ćete smršavit bez truda.

promijenila je potpuno svoj način razmišljanja o hrani, nije bila na nekoj priglupoj dijeti poput idiotizma od UNke zato što je sama sa sobom shvatila da joj dijeta neće pomoć, nego osvještavanje toga što i koliko i kada pojede, počela je paziti na sebe i svoje zdravlje, vježbati, stopostotno je motivirana, izgleda i osjeća se bolje, uspijeva se oduprijeti čak i nepoštenim izazovima koje joj serviraju zlobni prijatelji

reći da atlantis nije ni prstom mrdnula znači da ti uopće nije jasno što znači smršaviti 20 kilograma i koliko je truda i samokontrole u to uloženo i za to joj treba stavljati kad god se ima priliku.


tolko. sad odoh dalje u zavjetrinu brzim korakom
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 09.04.2009., 16:25   #2016
upravo sam otkrila ovu temu i odusevljena sam...zelim vam se pridruziti

vec godinama imam visak kilograma, sve je pocelo kad sam pocela hodati sa svojim suprugom prije 8 i pol godina, a oboje volimo finu papicu i slatkise, pogotovo uz filmove tako da smo cesto jeli skupa dosta junk fooda i slatkisa jedino sto se on debljao 3 kg u 5 godina, ja sam skocila naglo 15 kg u par mjeseci i zatim kroz godine jos 10...kada sam krenula na faks jos je bilo gore, cjelonocni sati ucenja, totalno neuravnotezeno vrijeme spavanja i hranjenja, uglavnom bi se hranila jednom do dvaput dnevno i to neki junk food na brzinu ili pekara jer nisam imala vremena za kuhanje. isto tako me i bozic svake godine ubije u pojam jer me ulovi blagdansko ozracje i ne mogu odoljeti svoj toj finoj hrani i kolacima, tada obavezno vratim kile sto sam skinula ...pred par godina sam un-dijetom skinula oko 12 kg i od tada stalno variram tu negdje...drzim se neko vrijeme pa se vratim starim navikama i kile zacas idu gore pa opet na un dijetu itd. ko zacarani krug.

uglavnom moj najveci problem je sto se ne znam normalno hraniti i to je ono sto zelim nauciti...u medjuvremenu sam shvatila da ne trebaju te kile ne znam kako brzo otici kao prije, najvaznije da ulovim neke navike i neka one samo polako idu dolje, koliko god vremena im treba. prije sam jako naglo mrsavila ali sad kad si gledam te slike, jesam mrsavija, no s ogromnim podocnjacima i sva blijeda i ispijena.

u zadnje vrijeme vise ni ne mogu drzati dijete, sto god zapocnem prekinem jer me ubije glad i onda izgubim kontrolu. uzasno se tesko snalazim u svim tim klasicnim zabranama, npr. nemoj rizu, nemoj krumpir, slatko vise nikad vidjeti...ne funkcioniram na taj nacin i mogu zivjeti par dana bez slatkog no ne mogu skroz bez njega i ne vidim smisla u dosta tih zabrana. zato mi se ova tema jako svidjela

vec duze vrijeme se borim sa nekakvim poboljsanjem jelovnika, vrlo slicno ovim pravilima koje imate ovdje ali jos uvijek fali malo veca raznolikost i da se bolje uhodam. moj trenutni jelovnik je ovakav, od mesa jedem samo ribu, van toga dosta povrca, ne mijesam proteine i ugljikohidrate, vecina obroka mi se temelji na povrcu svih vrsta pa mu samo dodam jedno ili drugo (npr. povrce s rizom ili krumpirom, riba ili soja sa povrcem). uz povrce jedem dosta i mahunarki (najdraza mi je leca), sojinih proizvoda (tofu, sojini popečci, sojino mlijeko..), sampinjone, rizu, kuskus...kako ne mogu bez slatkog predugo za zasladiti se u zadnje vrijeme dosta koristim one tamne cokolade i to po kockicu do 1 red maksimalno...odlicne su mi i one zitne stangice, Frutabella, Corny i sl. naravno maksimalno jedna po danu ali mi bas zadovolje zelju za slatkim. nazalost jos uvijek znam posustati, najcesce pred kolacima kad sam s frendicama u gradu i sto je najgore jos uvijek neuravnotezenim vremenom i kolicinama obroka, sve mi je zbrckano...

nadam se da cu ovdje s vama ipak i to uspjeti popraviti i najvise od svega poceti se normalno hraniti, valjda ce i kile krenuti s tim, nadam se (makar da li se ikada osjecate obeshrabreno jer se cini da s tim kolicinama hrane, 5 obroka na dan, nema teorije da se smrsavi? mene cesto ulovi ta malodusnost i onda opet pokusam s nekom brzinskom dijetom, ubija me to u pojam).


i jedno pitanje..frendice mi obicno savjetuju da ne jedem nakon 7 sati...ali moje vrijeme spavanja vec godinama je uzasno i u potpunosti nestalno obicno idem spavati oko 4-6 ujutro, ponekad sam budna i duze, cak i do 7-8-9 sati...sve je poremeceno...e sad buduci da najcesce kasno idem spavati zadnji obrok u 7 mi je ubitacan, ostanem gladna ko vuk do 4 ujutro i tada obicno "zgrijesim"...sto mislite kada bi meni trebao biti taj zadnji obrok i sto da radim kada me usred noci ulovi glad...pogotovo ako ucim dugo, tada uvijek ogladnim
lunatic_panda is offline  
Old 09.04.2009., 16:33   #2017
eh i zaboravih reci danasnji jelovnik..vec sam jela pa nece sve biti bas po pravilima

dorucak: 2 snite kruha (okrajka pa po pola) sa dimljenim tofuom (100g)
medjuobrok: ce biti 1 kruska
rucak: 3 tikvice pecene u pecnici s maslinovim uljem i malo soli
vecera: 1 juha iz vrecice od povrca
medjuobrok 2 (nakon vjezbanja, uvijek ogladnim): opet voce, kruska ili dvije

imam sobni bicikl doma i trudim se vjezbati svaki dan ali cim mi padne entuzijazam da se dobro hranim i vjezbanje ode kvragu ali danas vjezbam obavezno! obicno to bude oko 12 navecer, uz x-files i zvjezdane staze
lunatic_panda is offline  
Old 09.04.2009., 16:59   #2018
Quote:
lunatic_panda kaže: Pogledaj post


i jedno pitanje..frendice mi obicno savjetuju da ne jedem nakon 7 sati...ali moje vrijeme spavanja vec godinama je uzasno i u potpunosti nestalno obicno idem spavati oko 4-6 ujutro, ponekad sam budna i duze, cak i do 7-8-9 sati...sve je poremeceno...e sad buduci da najcesce kasno idem spavati zadnji obrok u 7 mi je ubitacan, ostanem gladna ko vuk do 4 ujutro i tada obicno "zgrijesim"...sto mislite kada bi meni trebao biti taj zadnji obrok i sto da radim kada me usred noci ulovi glad...pogotovo ako ucim dugo, tada uvijek ogladnim


evo, točno to je i mene uv+bijalo u pojam sad jedem u ponoć, jedam a zaspim u 2-3 jedi dva do tri sata prije psvanja i to je to

jedina stvar koja meni kod tebe nije jasna je kako potrpaš sve obroke od 12-19 (jer ako liježeš u 6 spavaš barem do 11-12)? i da, to da se jede u 7 najkasnije je za one koji idu spat u 10 ...
atlantis is offline  
Old 09.04.2009., 17:09   #2019
thanx puno jesti cu zadnji onda prema tome 2-3 sata prije spavanja...

pa tu je i problem, ne potrpam moji obroci su zapravi kasni za vecinu ljudi i zato sam sva vise izgubljena kad mi je rucak, dorucak, vecera lol, vecinom se ravnam po nekom osjecaju gladi i unutarnjem satu...sram me i priznati kad se budim i jedem ali evo:

budjenje od 13-15h, ovisno kad sam isla spavati...tada dorucak padne recimo oko 14h, najcesce caj (u zadnje vrijeme bez secera) te sat vremena nakon toga zobene pahuljice sa sojinim mlijekom...rucak oko 18-19h, neko povrce i sl. kako sam ranije opisala...zatim se tu vise izgubim s vecerom jer se osjecam da ne bi smjela vise jesti kad me ulovi glad oko 11-12 pa pojedem neki jogurt ili vocku ili tak nesto i trpim do spavanja. no najcesce onda izgubim kontrolu i napravim jos jedan obrok ko za rucak :/ to bude cak oko 1-2-3 kad pregladnim...spavati idem oko 4-5 najcesce
lunatic_panda is offline  
Old 09.04.2009., 17:21   #2020
jesi li primjetila da u mojim postovima nema vremena

doručak mi je bio u podne, ručak u 4, m1 u 7, m2 u 10, večera oko ponoć., jedan

al skidam i ne zamaram se vremenima, samo raspodijelim i pazim da ne pređem 1500 kcal na dan i to je to
atlantis is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:11.