Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2004., 13:36   #21
Wow dignuti pod 45 cm.....pa mozda i nije losa ideja. Biti ce topao a i zvucna izolacija nije losa stvar kada se klinci igraju....

A Papirologija
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2004., 00:38   #22
Adaptacija potkrovlja, cijena, iskustva...
1.Najlakse bi bilo da mi slikas i posaljes na meil detalj krova , a kraj toga stavi neki metar ili neku dasku sa oznacenim mijerama ili premijeri sve .
2. Grede se mogu i spustiti , a nekad i skinuti , ovisno o konstrukciji krova i vrsti poda na tavanu. Nekad ih je moguce i zamijeniti sa Fe profilima jako malih dimenzija u odnosu na grede .
3. daj jednu sliku od spoja greda sa rogovima , ili kosim gredama .
4. Stavi slike negdije na server , pa da svi vide o cemu pricamo.
5. Nakon ideje sve daj ing . gradjevine da ti proracuna i staticki provijeri.
6. Cijene ti ovise o puno faktora , a najvazniji je tvoja snalazljivost i sposobnost da sam napravis sa ekipom najveci dio radova.
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2004., 22:13   #23
Quote:
zh1 kaže:
Ne smiješ micati zonu grede jer češ razjebati statiku krova !!! Možeš eventualno napraviti neki nadomjestak u donjoj zoni, naravno u izvedbi stručnjaka .
S ovim se definitivno slazem.. a kao buduci ing. gradjevine i ja ti savjetujem da sve usmjeris iznad grede.. jer, koliko sam shvatila, visine prostorija su dovoljno velike pa neces biti na gubitku s uporabnim prostorom, a ni statika krova se nece promjeniti.... svi sretni i zadovoljni..
__________________
None Of You Will Never Know My Intentions
Silvach is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2004., 23:39   #24
potkrovlje (kako???)

Ovako, situacija je sljedeca i voljela bih da netko tko mozda zna il ima iskustva odgovori. naime u stambenoj zgradi u kojoj decko ima stan na najgornjem katu nalazi se tavan od nekih 49m2. taj je stan drito iznad stana od njegovih staraca. svaki stanar ulaza zgrade ima cini mi se 3m2 u vlasnistvu. oni su otkupili negdje trecinu tavana i zeljeli bi cijeli. koliko bi nas to doslo otprilike (aha da, lokacija je staglisce/jarun).
nadalje, dali je moguce podizat taj dip potkrovlja, pritom naravno ne dirajuci nosive zidove. pitam to jer sam negdje procitala da se ne smije mijenjati vanjski izgled zgrade a na tonu zgrada sam to isto vidjela napraljeno.
zatim, dali je moguće probiti prozore između greda (jer nema tipićnog stropa već samo grede postavljene uzduž i pirine između njih negdje 1m)
nadam se da ce netko znati pomoci
h da, jos sitnica - kako nagovoriti susjede da prodaju taj dio tavana (koji uopce ionako ne koriste) a da ne nabiju cijenu neku nenormalnu
thanx
debelakrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2004., 08:14   #25
Najprije riješi ono zadnje
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2004., 08:18   #26
Slažem se, cijenu dogovori
Mislim da ne smiješ dirati sljeme krova, tako je barem na kućama.......ne znam za stamb. zgrade
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2004., 13:28   #27
E to je u mom kvartu, jos da si rekla ulicu?
Ovako ako i otkupite cijeli tavan, i napravite stan snosite sve troskove oko odrzavanja krova, sta god bude vi placate, dok se prije sve djelilo. Zato i svaki stanar ima dio tzv.tavana ili potkrovlja.
Prozore stavis na sam krov, a stepenice naravno iz stana ispod.
To sam vec vidio u novom zagrebu, isti slucaj, ali su se namucili dok su probili deku da bi napravili stepenice.

A imas i gore posla s izolacijom izmedu greda, pa podove napravit, struju dovuc...
Jako veliki zahvat, ali bolje to nego kupovat stan.
__________________
...
lego is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2004., 09:27   #28
Ima još jedan detalj. Dozvolu moraš tražiti i od nadležnih a ne samo od stanara. Također morat ćete platiti i komunalni doprinos za parkirno mjesto ukoliko ne dokažete da imate isto u svom vlasništvu. Iznos ti je od 25.000-75.000 Kuna ovisno o lokaciji.
Arion is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2004., 23:01   #29
Quote:
Arion kaže:
Ima još jedan detalj. Dozvolu moraš tražiti i od nadležnih a ne samo od stanara. Također morat ćete platiti i komunalni doprinos za parkirno mjesto ukoliko ne dokažete da imate isto u svom vlasništvu. Iznos ti je od 25.000-75.000 Kuna ovisno o lokaciji.
Jarun, znaci 50 000Kn
__________________
...
lego is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2004., 10:49   #30
Uz malo sreće 25.000. Možda je isplativije kupiti garažu.
Arion is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2004., 13:38   #31
Parkirno mjesto, garaža?
O čemu ti pričaš?
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2004., 14:24   #32
Quote:
Lavica kaže:
Parkirno mjesto, garaža?
O čemu ti pričaš?
mislim da je to čak po nekom zakonu da svaki stan mora imati jedan parking. znači kod zgrade u kojoj smišljš novi stan moraš smislit i novi parking
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2004., 12:17   #33
Nije istina da je, ako se dira u vanjski izgled zgrade (npr, izgradnja bevedera), to zabranjeno nego se mora ishoditi građevna dozvola koja onda sa sobom nužno nosi troškove.
Herostrat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2005., 21:00   #34
Uređenje potkrovlja za stanovanje

Imam neuređeno potkrovlje. Otprilike 55 kvadrata. Htjela bih veći dio urediti u jedan veliki dnevni boravak. Mene zanima ima li itko kakvu ideju kako bi se to moglo srediti s obzirom da ja baš i nemam. Da li ostaviti grede da se vide, naravno, presvučene u knauf ili ih sakriti... Kako urediti interijer? Postoje li kakve web stranice sa ponuđenim rješenjima? Ako netko zna napišite! Dobro bi mi došlo bilo šta!
 
Odgovori s citatom
Old 12.01.2005., 21:42   #35
pa već smo pričali o tome..
pogledaj stare postove
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2005., 22:25   #36
Nisam znala, sorry. Inače, nisam baš tako često na netu!
 
Odgovori s citatom
Old 17.01.2005., 16:26   #37
Re: Uređenje potkrovlja za stanovanje

Quote:
JEWELLERY kaže:
Imam neuređeno potkrovlje. Otprilike 55 kvadrata. Htjela bih veći dio urediti u jedan veliki dnevni boravak. Mene zanima ima li itko kakvu ideju kako bi se to moglo srediti s obzirom da ja baš i nemam. Da li ostaviti grede da se vide, naravno, presvučene u knauf ili ih sakriti... Kako urediti interijer? Postoje li kakve web stranice sa ponuđenim rješenjima? Ako netko zna napišite! Dobro bi mi došlo bilo šta!
Grede ne sakrivat (po mome), što su starije to ljepše izgledaju i ostavi špicu (nemoj spuštat strop). Oblačenje greda ti majstori računaju po dužnom metru a ne po kvadratu kao inače pa će te svakako nagovarat da ih zatvoriš. I stavi ak si u mogućnosti krovne prozore i to bar 4 u bloku (još bolje 6) - znači jedan pored drugog i u 2 reda (3 dolje i 3 odmah iznad), te ostavi grede da se vide između njih (to stvarno izgleda super). Prije sve skiciraj i projektiraj rasvjetu (halogenu ugradbenu) te postavi instalacije prije knaufa. Na pod naravno drvo (rustik) ipak je to tavan. Probaj kombinirat super moderno (rasvjeta, namještaj) sa starim (drvo, grede), po mome je to najveća prednost koju ima potkrovlje u odnosu na klasične stanove pa je šteta ne iskoristit. Ah da i bez suvišnog namještaja.
m!Ro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2005., 16:43   #38
HEh, ja sam to napravio prošle godine, ali umjesto krovnih prozora dignuo krovište i stavio prozore na zid.

Sve grede sam posakrivao jer ne želim da mi crvotočina jednog dana pada po glavi i da slušam crve kako glođu drvo.
Druga je stvar ta da je malo teže zadihtati spoj drvo-knauf jer čak i silikon puca pa su stalno vidljive fuge!

Ako postavljate knauf, ne ga šarafiti na drvo nego napraviti aluminijsku konstrukciju od knauf profila jer drvo radi ma koliko suho bilo. Upija vlagu i suši se i opet dolazi do pucanja spojeva!

Za 70 kvadrata potkrovlja na kojem sam promijenio krovište i pokrov (lim) potrošio sam 130 000 kuna.
Napravio sam 3 sobe od po cca 16 kvadrata, jednu malu kuhinju od cca 7 kvadrata, kupaonu od 6 kvadrata i mali hodnik sa stubištem

Sve sam radio sam osim krovišta koje je koštalo 75 000 kuna.
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2005., 18:52   #39
130.000 ukupno sa krovistem ili jos plus 75.000 za kroviste?

i tih 75.000 za kroviste, je li to sa tim dozidavanjem i ugradnjom prozora?

pitam zato jer cu ja uskoro uređivati potkrovlje od 80 kvadrata
gumiflex is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2005., 15:19   #40
koliko kvadrata ti je krov i šta si stavljao na njega ?
ljuban is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:05.