Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Eurosong

Eurosong Hello, Europe! This is Forum.hr calling!

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2012., 14:40   #1
[HRT] Eurosong 2013 - Malmö, Švedska



58. Eurovision song contest održat će se u Malmu, trećem po veličini gradu u Švedskoj. Malmö arena je dvorana u kojoj će festival biti održan (koncertni kapacitet:16 000). Poluzavršnice bit će održane 14. i 16. 5, dok će velika završnica biti održana 18.5. Mnoge je začudila ta informacija budući da Malmo nije glavni grad i da se u Stockholmu, glavnom i najvećem gradu, gradi Friends Arena čiji kapacitet iznosi oko 65000 mjesta, a nacionalni festival Melodifestivalen bit će održan u njoj. Zemlje koje su za sada potvrdile sudjelovanje su: Albanija, Armenija, Austrija, Bjelorusija, Bugarska, Danska, Estonija, Finska, Francuska, Njemačka, Mađarska, Irska, Izrael, Nizozemska, Norveška, Rumunjska, Slovenija, Španjolska, Švedska, Švicarska i Velika Britanija.
http://www.eurovision.tv/page/news?i...urovision_2013

Loreen: Euphoria (pobjednička pjesma 2012.)
Hrvatska (2012) Nina Badrić: Nebo

[HRT] Eurosong 2012 - Baku, Azerbajdžan
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"
Ja,Lucifer is offline  
Old 08.07.2012., 15:43   #2
Da ti nije malo rano da otvaraš ovu temu.? Još niko nije izabrao pjesmu
Simpsolina is offline  
Old 08.07.2012., 18:41   #3
A bogami je. Trenutno se ovdje nema za reći ništa osim chata ili komentara prošle Eurovizije, za što postoji tema. Stavljam ga na stranu pa otvorimo čim se razvije neki moment po tom pitanju.
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Old 01.09.2012., 07:12   #4
Quote:
Ja,Lucifer kaže:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=730465
Budući da je pravilo da se pjesma, koja će se slati na Eurosong, ne smije izdati prije 1. rujna, mislim da bi se tema sada mogla otvoriti.
http://en.wikipedia.org/wiki/Rules_o...n_Song_Contest
Quote:
The entering song is also not allowed to be a cover version, and is not allowed to sample another artist's work. All songs must be completely original in terms of songwriting and instrumentation, and may not have been released publicly before 1 September of the year preceding.

Na argumentirani zahtjev pokretača teme, otvaram Eurosong 2013. Želim vam ugodnu raspravi u molim vas da se pridržavate pravila Foruma i suzdržavat se od svađa i off-topica. Hvala i uživajte.
Štrikalica is offline  
Old 01.09.2012., 11:58   #5
Države koje su potvrdile sudjelovanje:
Albanija, Armenija, Austrija, Bjelorusija, Bugarska, Hrvatska, Danska, Estonija, Finska, Madžarska, Island, Irska, Izrael, Litva, Malta, Nizozemska, Norveška,
Rumunjska, Srbija, Slovenija, Švicarska, Turska.
Francuska, Njemačka, UK, Švedska, Italija i Španjolska.

Eurosong u Švedskoj će koštati 12 milijuna eura.
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"
Ja,Lucifer is offline  
Old 01.09.2012., 21:13   #6
Quote:
Eurosong u Švedskoj će koštati 12 milijuna eura.
pa dobro nisu to sada neki novci, pogotovo za njih, a i praktički je svaki unazad par godina bio skuplji nego ovaj koji će se tek održati.

ja navijam da nas predstavlja rozga, žak, franka ili magazin.
ne bih se bunio da pozovu grašu ili tako nekog iz starije garde
Hummingbird12 is offline  
Old 01.09.2012., 21:51   #7
Pa i nisu. U Baku je koštao 50 mil. (ne računa se dvorana, koja je koštala oko 120 mil. eura).
Što se tiče predstavnika, nadam se da će biti netko tko nas do sada nije predstavljao. Ipak imamo dovoljno solo izvođača/grupa na sceni da bude netko novi.

Rozga- odličan glas, izgled, hitovi i sigurno nema tremu pred većom publikom, jer do sada je imala koncerte na kojima je bilo više ljudi nego što će biti u Malmu.
Žak - također glas, izgled (da, puniji je, al' meni ima odličan stil i uopće nije ružna osoba), hitovi. Mislim da ga trema ne bi trebala ubiti. Ono što bi mogao biti problem kod Žaka je pjesmu u smislu da bi mogao biti electro-/dance-pop, a mislim da će sljedeće godine svi slati takav tip pjesme pa da će se ponoviti situacija iz dvi i sedme, kada su svi slali rokere, jer je prethodno pobijedio rock band i onda su Srbi poslali Molitvu, pop baladu, izdvojili su se iz mase i pobijedili (Molitva je, da se razumijemo, meni super pjesma i zaslužila je pobjedu). Zato sam više za Rozgu.
Colonia - od svih grupa, uvijek njih prvo navode, al' kod njih je sigurno ono što ja smatram problemom sljedeće godine budući da su dance pop grupa.
Ostali: Franka, Lana Jurčević, Kim Verson, Ivana Kindl, Luka Nižetić...
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"
Ja,Lucifer is offline  
Old 01.09.2012., 22:03   #8
Ja sam za Žaka,Franku,Kindlicu ili Tonči Huljić s Madre Badessa bandom i Grašom (što bi dao da su nas oni prošle godine predstavljali s Providencom). Mislim da je Kim još mlada za to,ali za koju godinu bi mogao i Filip Dizdar
__________________
“Kažeš da ne vjeruješ u znakove s neba i smiješ se na pomisao da svoju vjeru staviš na stvar kao što je ljubav. Nikada ne vidiš dugu na nebu, samo proklinješ kišu. Kažeš da želiš vjerovati, ali da nije vrijedno sve te boli. Ako se osjećaš usamljeno, prestrašeno i ako ne možeš disati, znaj da možeš vjerovati u mene.”
Kozje Ja is offline  
Old 01.09.2012., 23:12   #9
Quote:
Žak - također glas, izgled (da, puniji je, al' meni ima odličan stil i uopće nije ružna osoba), hitovi. Mislim da ga trema ne bi trebala ubiti. Ono što bi mogao biti problem kod Žaka je pjesmu u smislu da bi mogao biti electro-/dance-pop
mislim da žak nebi pristao na takvu pjesmu, jer on godinama pokušava izać na strana tržišta, i onda mu se dogodila zadnja dora gdje je imao baladu u kojoj je pokazao svoj glas i svi su davali ruku u vatru da će on ići. mislim da - ako je on odabran- da će napraviti neku power baladu kako bi pokazao kaj zna, a i to mu najbolje leži.

mislim da kim otpada jer nije afirmirana, kao i filip dizdar koji mi je super.
colonia za mene otpada jer ira nemože pjevati tako dobro uživo i mislim da nebi ni pristali.

možda kindlica, ili natali iako smatram da se njoj to neda
Hummingbird12 is offline  
Old 02.09.2012., 20:18   #10
Otvorena nova tema.

Nadam se da ćemo se lijepo družiti kao i dosada.
Neka bude i dosta dobrih pj. i izvođača
__________________
napustila forum ... :w
Ameella is offline  
Old 04.09.2012., 13:13   #11
Mene nekako uopće više ne zanima kog ćemo mi poslati. Iskreno, ne moramo nikog poslati što se mene tiče.
Samo neka druge zemlje pošalju dobre pjesme i ja sretan

PS Yay za novu temu!
Mikey23 is offline  
Old 04.09.2012., 23:23   #12
Ja se nadam da će nam sljedeća godina biti sretnija od posljednje tri odnosno od posljednjih desetak. Moj favorit je Jacques i mislim kad bi odabrali njega interno (na vrijeme) da bi to bila igra na sigurno, sigurno bi se dopao publici a posebno žiriju koji bi ga stavio u sam vrh. Mislim da rezultat sa njim ne bi bio ispod 15 mjesta u finalu što i nije tako loše s obzirom kakvi smo posljednjih godina. Top 10 bi bio realan za očekivati.
Evo Jacques je nedavo i izjavio da mu je esc još uvijek san http://www.tportal.hr/showtime/glazb...vijek-san.html

No ja mislim da će pozvati Huljića pa će on valjda sa svojom grupom ili Rozga (mislim da bi nju razapeli kad bi je odabrali a tek kad ne bi ušla u finale...ona mi je favorit uz Jacquesa i za nju bih posebno volio kad bi jednom ostvarila odličan rezultat samo da ušutka sve koji su toliko protiv nje).
Canticum is offline  
Old 05.09.2012., 10:40   #13
Hehe Ja sam protiv, al me to svejedno ne bi ušutkalo I dalje bi mi bila koma.. jer ako uspiješ na Euroviziji, ne znači da si automatski dobar.. pogledajmo samo tko je sve dosad uspio na Euroviziji LOL
Al dobro, to each their own..
Mikey23 is offline  
Old 07.09.2012., 22:14   #14
Pošaljite Ellu Dvornik
Simpsolina is offline  
Old 08.09.2012., 17:56   #15
Po meni treba vratiti Doru... Ili neku sličnu emisiju. Ovo prošle godine je bilo nedemokratski.
Slavko3 is offline  
Old 09.09.2012., 01:00   #16
Ja sam za to da se šalje neka vesela pjesma sa "zaraznim" refrenom kojeg kad čuješ ne možeš prestat pjevušiti. Uz to se napravi dobar scenski nastup.... Vjerojatno ne bismo pobjedili, ali bi se barem plasirali bolje nego zadnjih nekoliko godina.

Nisam za Rozgu jer su mi njezine pjesme užasne.

Ja bih možda čak htjela da pošaljemo malog Nižetića s nekom prpošnom pjesmom. Dečko nema loš glas, zgođušan je (što bi možda privuklo glasove curica), simpatičan je, veseo... I sigurno bi s nekom pjesmicom u svom stilu prošao bolje od Nine Badrić.
Ana Kondica is offline  
Old 09.09.2012., 22:32   #17
naši će 100% sad poslati neku stvar u stilu euphorie, jer jedino što znaju je kopirati prošlogodišnjeg pobjednika, tako da se bojim da će biti neka dance-trance stvar
crystalmaiden is offline  
Old 10.09.2012., 01:38   #18
Pošaljimo bilo što, samo ne arogantnog Houdeka. Možemo i Slavonske Lole što se mene tiče. Ionako će vjerojatno ići neka stvar koja je izbačena prije dva - tri dana jer će ta biti hit iduće godine u ožujku. Yep, kak da ne.
slowmo1 is offline  
Old 10.09.2012., 05:30   #19
Coloniju na eurosong !

Zadnjih godina se samo blamiramo, npr. jedna Bosna izabere pjesmu i predstavnika 3 puta tise i medijski manje popraceno, i svaki put su (smo) bolji od nas
__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild
Greco is offline  
Old 10.09.2012., 11:07   #20
http://www.youtube.com/watch?v=OwV90f3QhUU&feature=plcp
Meni je ovo super!
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"
Ja,Lucifer is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:36.