Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2008., 13:39   #1
radna ploha (ploča) u kuhinji - koji materijal?

imamo kuhinju 5 godina i sad smo kupili nove uređaje; frižider, ugradbenu pećnicu, ugr. ploču plinsku, i perilicu suđa. ti elementi dosad nisu bili ugradbeni zato bi nam trebala nova radna ploča, ali neznam koji mi je materijal najbolji izbor.
od tate mogu nabaviti bilo koju vrstu mramora, granita, kamena .... a od svekra pak drvo. bitno mi je da je prilagođeno potrebama kuhinje, znači puno vode, hrane čišćenja itd.
moram odlučiti u roku od par dana, a moj dragi i ja nemamo o tom pojma pa vas najljepše molim za preporuku...

unaprijed zahvalna kućanica.


p.s. imam mali šank na koji ću vjerojatno staviti tanki mramor ili slično. (??)
starky20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 14:59   #2
Najbolje kerrock,
a od kamenih materijala granit,
a drvo neka bude barem bukva, hrast ili neko tvrdje obavezno lakirano poliuretanskim lakom 4 puta s gornje i dva puta sa donje strane.
__________________
Z
zoranp is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 08:51   #3
Quote:
uplakani kaže: Pogledaj post
a hebate nije tebi do savjeta naših nego si se došla malo hvalit, jelda ??
kaj bi se hvalila, da si mogu priuštit novu kuhinju, onda bi se hvalila, ovak...

zaista trebam savjet.
starky20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 12:12   #4
Quote:
zoranp kaže: Pogledaj post
Najbolje kerrock,
a od kamenih materijala granit,
a drvo neka bude barem bukva, hrast ili neko tvrdje obavezno lakirano poliuretanskim lakom 4 puta s gornje i dva puta sa donje strane.
hvala, malo sam guglala ali nigdje se ne navodi cijena komada ploče bez rezanja, ili s rezanjem po mjeri? i čini mi se da je jedina takva firma u sloveniji?
starky20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 12:37   #5
Iskustvo kod bliske familije (skoro prva ruka ): polirani tamnozeleni (skoro crni) granit, 30mm, zaobljeni prednji rub, postavljen prije 13 godina (izrezani otvori za ugradnju sudopera i ploče štednjaka). Dan-danas izgleda kao i prvog dana, ne upija tekućine, izdržava udarce - jedino čaše i tanjuri ne izdržavaju pad na ploču.
Cijene se ne sjećam, onda je još bila DEM aktuelna (možda 300DEM/m', danas bi to bilo oko 1100kn/m'), ali vjerujem da većina kamenorezaca može to odraditi (mislim da je cijena same ploče, ovisno o izabranoj vrsti kamena, oko 600kn/m2 + izrada rubova i izreza, te ugradnja - kod kamena bih i izmjeru, transport i ugradnju ipak prepustio majstoru.
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 14:33   #6
Ako imaš jeftin izvor granita, kao što si rekla, tada odaberi granit. Kerrock je u cijeni čak i nešto skuplji od granita.
__________________
Z
zoranp is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 10:16   #7
hvala vam najljepša, dakle, granit.
starky20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 16:25   #8
Kak se pričvršćuje granitna radna ploča za elemente, zna ko? Radio ko? Gledao ko? Slomio ko?
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 14:45   #9
Thumbs up corian

corian ili kerrock se moze kupiti na puno mjesta u hrvatskoj samo treba na netu naci najblizeg vama i definitivno su najbolji materijali trenutno koji se mogu naci za kuhinjske radne ploce - cijena je oko 700knm2
dankas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 10:12   #10
Gdje je ta rasprodaja coriana ili kerrocka, možda u Pevecu?
Mislim da si debelo promašio cijenu.
__________________
drummer
drummer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:45.