Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2015., 21:20   #1221
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
napisala sam sve sto si ti pitala na temi,ne znam jel ove ili prosle zime,doduse

55 kvadrata,temp stalno na 22-23,b kategorija,pvc prozori i siripor,dva vanjska zida,gore i dokje i lihevo susjedi.
Nisam nista pitala, nego samo komentirala napisano.
Sorry, ali ne pamtim za svakog forumasa sve sto je napisao...(godinama unazad), komentiram napisani post.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 22:25   #1222
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Nisam nista pitala, nego samo komentirala napisano.
Sorry, ali ne pamtim za svakog forumasa sve sto je napisao...(godinama unazad), komentiram napisani post.
Pa zašto bi i pamtila kad je sve napisano?

Mislim da svi koji pišu na ovoj temi već su sve te podatke dali, jednom, nekad...jedne zime...ne znam. Nije važno.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 23:09   #1223
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
Pa zašto bi i pamtila kad je sve napisano?
Ne kuzim...zar mislis da nakon posta u kojem napises to sto si napisala, trebam/o pretrazivati forum u potrazi za podacima o tome o kakvom se prostoru i kvaliteti grijanja radi?
Imo puno je logicnije da ako netko pise o potrosnji da navede i par relevantnih stvari.

Quote:
Mislim da svi koji pišu na ovoj temi već su sve te podatke dali, jednom, nekad...jedne zime...ne znam. Nije važno.
Mozda jesu, mozda i nisu...ali post o potrosnji ne znaci puno (iako je..kako sam rekla malo u svakom slucaju) bez dodatih podataka, koje (bar ja) nemam namjeru isceprkavati iz mora starih postova.
Uz neke dodatne informacije, podatak o potrosnji ima vise smisla, samo sam to htjela reci.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 23:26   #1224
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
zar mislis da nakon posta u kojem napises to sto si napisala, trebam/o pretrazivati forum u potrazi za podacima o tome o kakvom se prostoru i kvaliteti grijanja radi?
ja to radim...ne znam, obično, ako me nečiji post zainteresira, pročitam postove te osobe na temi, pogotovo na stanovanju.
no, kažem, nije važno. napisala sam informacije važne za temu.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 04:34   #1225
Quote:
xdjevojcicax kaže: Pogledaj post
Nisam znala gdje dalje postaviti pitanje, zna li netko ima li crijevo za plin (plinsku bocu povezati sa štednjakom) dulje od 3 metra igdje?
Pogledaj u prvoj željezariji, ima možda čak i u Bauhausu. Plavo crijevo, prodaje se na metre.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 08:38   #1226
i služi za bocu plinsku? (znam da za zemni plin ima na metre)
xdjevojcicax is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 11:07   #1227
Nego što. Kupi dvije dobre šelne oliti obujmice, kupi crijeva koliko ti treba, smontiraj to i eventulano ako te strah možeš spojeve ispitati sa sapunicom.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 08:50   #1228
Hvala lijepo
xdjevojcicax is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 09:09   #1229
Quote:
drazen33 kaže: Pogledaj post
Jao, jao... znojim se od tih vaših stupnjeva
Jedva čekam zimu da odmorim od znojenja. Da mi je u kupaoni 27, nakon tuširanja bi se sav preznojio pa bi se morao opet tuširati
vjerojatno sam ja iz Sibirske loze Hrvata, a vi iz Saharske :klap:
Vrlo slično.
Kuća, starija, cca 150 kvadrata.
Ne baš predobra izolacija, žbuka.
Grijanje dan 8-20 sati 20 stupnjeva, noć 15.
Vrlo, vrlo ugodan osjećaj.
Grijanje, topla voda i kuhanje na plin.
Prosječna rata plina (uglavnom su rate podijeljene na 12 približno jednakih iznosa) cca 450 kuna.

Zadovoljni.

Smanjenje utroška plina ne bi opravdalo ulaganje u bolju izolaciju .
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 09:11   #1230
Quote:
bruce80 kaže: Pogledaj post
Nego što. Kupi dvije dobre šelne oliti obujmice, kupi crijeva koliko ti treba, smontiraj to i eventulano ako te strah možeš spojeve ispitati sa sapunicom.
I onda prvom prilikom odletjeti u zrak.

Ne to tako raditi.

Nisu badava crijeva za plin certificirana.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 11:05   #1231
Pa što sam ja krivo rekao..ne kužim..
Rekao sam da kupi crijevo za plin i neka kupi dvije šelne i neka to smontira. I u čemu je ovdje problem?
Ako misliš da je sigurnije kupiti ono crijevo koje dođe sa orginalom sa regulatorom onda ja njemu ne vjerujem. Jer to crijevo je samo nataknuto na regulator bez ikakve šelne. Imao sam i to pa sam svejedno stavio jednu šelnu za svaki slučaj.
Za tvoje znanje ja sam unazad par godina kada smo radili izmjenu u kuhinji, kupio crijevo na metre i to funkcionira bez ikakvog problema već godinama te nisam i neću odletjeti u zrak. Bez potrebe strašiš tu ljude.

Zadnje uređivanje bruce80 : 03.02.2015. at 11:08. Reason: ispravak..
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 13:51   #1232
Tu se stednjak spominje samo uz ova crna crijeva, do 3m.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 15:04   #1233
jeste li si pogledali sedmogodišnju potrošnju plina na web stranici gradske plinare Zagreb, 2008 - 2014?

https://mojracun.gpz-opskrba.hr/login.aspx

kad izvučem prosjek 7 godina bez obzira na godišnje doba, ispadne mi oko 400 kn mjesečno za centralno etažno grijanje, topla voda i kuhanje na plin. stan 98 kvadrata, grijemo na 22'C. izolacija i stolarija nisu nešto, stan nije zaklonjen drugim stanovima. grafikon pokazuje lagani pad potrošnje od 2009, očito se trudimo štedit, ali je rast cijena to lijepo pojeo.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 22:26   #1234
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Tu se stednjak spominje samo uz ova crna crijeva, do 3m.
tu se spominje 5m!

http://www.batis.hr/proizvodnja.php
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 21:54   #1235
Prijavljujem sad potrošnju za veljaču i gle čuda potrošio sam identično plina kao u prvom mjesecu s tim da je ovaj za 3 dana kraći i koliko se meni čini osjetno topliji,…. U čemu je kvaka???
Jel možda opet prazne skladišta?
__________________
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 08:52   #1236
Quote:
Attack kaže: Pogledaj post
Prijavljujem sad potrošnju za veljaču i gle čuda potrošio sam identično plina kao u prvom mjesecu s tim da je ovaj za 3 dana kraći i koliko se meni čini osjetno topliji,…. U čemu je kvaka???
Jel možda opet prazne skladišta?
Nije veljača ništa toplija od siječnja, bilo je nekoliko sunčanih dana, ali kad god su bili ti sunčani dani, noćne temperature su bile debelo ispod nule. Tako da je potrošnja u veljači ista kao i siječanj. Meni je potrošnja niža u veljači taman za toliko koliko je bilo sunca, pa je solarno sudjelovalo u popravljanju bilance.
Chvembo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 12:11   #1237
Površno sam preletila kroz temu, ali nisam našla odgovor pa da pitam vas znalce.
Dakle, nedavno smo uselili u novi stan kao podstanari i imamo zapisano stanje plina do našeg useljenja, čak je do tog datuma bilo i preplaćeno (provjereno u plinari). Mi smo u stanu već mjesec i pol i nisu nam slali nikakve uplatnice, a i gazdarica nije dobila nikakvu uplatnicu od 11.mj, ali misli da je to zato što je ionako bilo preplaćeno. Neki dan smo otišli u plinaru platiti našu potrošnju,cca 110m3 za veljaču baš zato što smo vidjeli da uplatnice ne dolaze i danas smo našli u pošti dve uplatnice od plinare, akontacijske rate za veljaču i ožujak zajedno oko 1600kn!
Ne znam što su radili ti ljudi koji su bili ovdje u ovo doba prošle godine, ali to nije ni blizu naše potrošnje. Vidim da dosta ljudi na ovoj temi kaže da oni sami uplaćaju koliko potroše i tako bi ja željala napraviti, ali ne znam jel se smiju jednostavno ignorirati akontacijske rate ili se mora sklopiti nekakav poseban ugovor o samoočitanju kao za struju. Ne bih željela dobiti opomenu radi neplaćenih uplatnica.
I jel zna možda netko kad će otprilike ići po stanovima očitavati stanje?
__________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Mg.Aloisis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 15:56   #1238
Quote:
Mg.Aloisis kaže: Pogledaj post
Površno sam preletila kroz temu, ali nisam našla odgovor pa da pitam vas znalce.
Dakle, nedavno smo uselili u novi stan kao podstanari i imamo zapisano stanje plina do našeg useljenja, čak je do tog datuma bilo i preplaćeno (provjereno u plinari). Mi smo u stanu već mjesec i pol i nisu nam slali nikakve uplatnice, a i gazdarica nije dobila nikakvu uplatnicu od 11.mj, ali misli da je to zato što je ionako bilo preplaćeno. Neki dan smo otišli u plinaru platiti našu potrošnju,cca 110m3 za veljaču baš zato što smo vidjeli da uplatnice ne dolaze i danas smo našli u pošti dve uplatnice od plinare, akontacijske rate za veljaču i ožujak zajedno oko 1600kn!
Ne znam što su radili ti ljudi koji su bili ovdje u ovo doba prošle godine, ali to nije ni blizu naše potrošnje. Vidim da dosta ljudi na ovoj temi kaže da oni sami uplaćaju koliko potroše i tako bi ja željala napraviti, ali ne znam jel se smiju jednostavno ignorirati akontacijske rate ili se mora sklopiti nekakav poseban ugovor o samoočitanju kao za struju. Ne bih željela dobiti opomenu radi neplaćenih uplatnica.
I jel zna možda netko kad će otprilike ići po stanovima očitavati stanje?
Ja plin plaćam svaki mjesec tako da ih nazovem i kažem im stanje na plinomjeru i oni ovisno o tom izračunaju koliko trebam platiti za taj mjesec, iako mi je predzadnji put kad sam zvala jedan antipatičan lik rekao da on to meni nije dužan izračunati. Zadnji put kad sam zvala doduše mi je simpatična ženska bez pol frke rekla iznos. Ne šljivim rate ni pola posto. Također, rekli su mi da si to mogu sama izračunati (zapisujem si svaki mjesec koliko potrošim pa razliku između prošlog i ovog pomnožim s cijenom plina, dodam par kuna za svaki slučaj i to je to, tak sam platila prošli mjesec, zapravo je sve prilično jednostavno navedeno na uplatnici pa možeš pomoću tog) ili se registrirati na moj račun, što navodno možeš i kad si podstanar. Ukratko, nitko me nikad nije pitao zašto ne plaćam po akontacijskim ratama. Oni dođu svakih tipa 6 mjeseci, naprave obračun i onda vide duguješ li što ili si u pretplati.
Jojer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 13:51   #1239
Da li je u zagrebu kubik plina sada 3.71 za kucanstvo +onih 21 kn neke naknade?
__________________
###########??###########
roman28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 11:04   #1240
da, varijabilni 3,75 po kubiku + 16.25 fiksni dio
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:39.