Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2010., 23:27   #1
Egzotično voće - gdje se može kod nas kupiti?

Konkretno, dragon fruit i passionfruit (kod nas sam vidjela više naziva za ovo drugo, gospodinova krunica?), znala sam ovu drugu naći par puta, ali već dugo ne. Zna li itko gdje se to može kod nas kupiti?

Zadnje uređivanje grogo bolger : 22.09.2010. at 23:48. Reason: popravih ti linkove
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 23:49   #2
Dragon fruit sam vidjela u Metrou, nekih 35 kn za komad. Mislim da je bio i passionfruit (marakuja), ali ne sjecam se cijene. Nisam kupila. Sto da mi se svidi?!
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 23:57   #3
Joj, patientia, mogla sam i misliti da ćeš ti prva imati odgovor!
Meni se marakuja sviđa jako, ali zadnji put je bio neki drugi naziv, pa nisam znala koji da sad tu stavim... Ovaj dragon fruit mi se sviđa u sladoledu jednom, baš sam si ga poželjela, pogledat ću čim stignem. Kad si ga vidjela tamo?

PS Grogo, hvala, s tim linkovima sam nova još.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 00:12   #4
Prije mjesec i pol kad sam kupovala avokado, vjerojatno i dalje imaju, izbjegavam tu policu da ne dodjem u napast. Na Jankomiru sam to vidjela, ne znam imaju li u Ivanjoj Reki (ili kako se vec zove mjesto gdje je na istoku).
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 00:13   #5
E da, mislim da je dragonfruit pitaja na hrvatskom
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 09:09   #6
Zna bit tog voća u Merkatoru (tamo sam zadnji put kupila dragon fruit).
Mango se može naći svugdje, papaja isto - Kaufland, Konzum.
U "bio" kutu u Konzumu ponekad ima veći izbor - mango, papaja, leechee, ono što izgleda kao žuti kaktus, avokado...
bluebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 10:01   #7
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
Konkretno, dragon fruit i passionfruit (kod nas sam vidjela više naziva za ovo drugo, gospodinova krunica?), znala sam ovu drugu naći par puta, ali već dugo ne. Zna li itko gdje se to može kod nas kupiti?
prije nekoliko dana je bilo u Mercatoru naIblerovom,ima u ponekim privatnim voćarnama...
Recimo onoj u Ilici kod Britanca.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 18:05   #8
dragonfruit sam vidio po Billama prošli tjedan. marakuje ima skoro uvijek u Metrou, barem ja naletim na nju.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 08:39   #9
Vidi egzotike
bluebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 08:43   #10
Quote:
bluebox kaže: Pogledaj post
Wooooooooooooow
Znam vecinu, ali PLAVI KRUMPIR To trebam probati!
Laura Scott is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 08:47   #11
Najbolje uz ljubicastu mrkvu
Onako, staviti u juhu kuhati pa kada je gotovo, samo posoliti, zgnjeciti vilicom i malo pouljiti Pitam se bi li i juha bila ljubicasta
Laura Scott is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 11:45   #12
ja ću još malo vaditi svoje prve ljubičaste mrkve
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 12:25   #13
@inra
Jesi li ih vec prije negdje jela?! Kakav im je ukus u odnosu na "obicnu", "dosadnu", narancastu mrkvu?! Ja sam, do sada, samo jos susrela zute mrkve, ali ih nisam nikada probala
Laura Scott is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 13:02   #14
Quote:
Laura Scott kaže: Pogledaj post
@inra
Jesi li ih vec prije negdje jela?! Kakav im je ukus u odnosu na "obicnu", "dosadnu", narancastu mrkvu?! Ja sam, do sada, samo jos susrela zute mrkve, ali ih nisam nikada probala
to ću ti moći reći kad iščupam prvu za koji tjedan

ali ovo ljeto sam se najela ljubičastih i bijelih cherry poma iz svog vrta i bile su kao svake druge - pomaste. tako da mislim da će i ove biti mrkve mrkvaste vidjećemo.
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 20:52   #15
Dakle, ono moje, po Billama ništa, nikad čuli, a zadnji put kad smo uzeli one peruanske jagode (physalis), ženska na blagajni se toliko smijala da je pozvala i kolegicu da se malo šale zajedno, naravno dok smo mi čekali da nam naplate. Inače imaju hrpu toga, avokado, mango i kiwano znam da su im praktički stalna ponuda.
Metro ima marakuje, nema pitaju/dragon/kakogodnašitozvali.
Mercatori nemaju ništa posebno, onaj na Iblerovom nisam stigla pogledati, nisam bila sigurna radi li to još.

Plavi krumpir smo i mi imali u vrtu, kad je susjed pretjerao s galicom u svom vinogradu.
Te 'ofarbane' verzije mi nisu nešto, jedino me batat tu gadno zeznuo jer su mi ga prvi put gadno krivo opisali.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 20:57   #16
Ako neki Mercator ima egzoticnog voca, to je onaj u Vukovarskoj. West Gate nema, i rekli su mi da nema jer to nitko tamo ne trazi, a veci je Mercator nego u Vukovarskoj.

Kiwano ima okus kao 10% kivija i 90% nicega
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 09:21   #17
Quote:
Laura Scott kaže: Pogledaj post
Ja sam, do sada, samo jos susrela zute mrkve, ali ih nisam nikada probala
Zuta mrkva je malo sladja od narandjaste.. moja baka ju oduvijek u juhu stavlja tako da nisam znala da je to egzotika
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 03:05   #18
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
Dakle, ono moje, po Billama ništa, nikad čuli, a zadnji put kad smo uzeli one peruanske jagode (physalis), ženska na blagajni se toliko smijala da je pozvala i kolegicu da se malo šale zajedno, naravno dok smo mi čekali da nam naplate.
A physalis nama raste pored vinograda u zagorju

Zanimljivo mi je kaj google veli da je i tomatiljo iz iste porodice (=physalis philadelphica).
coco zoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 09:36   #19
Quote:
coco zoe kaže: Pogledaj post
A physalis nama raste pored vinograda u zagorju
to raste bez problema tu, jedna žena kod nas na placu ih prodaje. samo pazi da ih ne zamijeniš s ukrasnima prije nego li provjeriš jesu li i oni jestivi (ukrasni imaju manju bobu i izrazito su narančasti)
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 10:28   #20
Ima li tomatilla za kupit u hr?
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:51.