Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2008., 10:27   #1
Žgaravica u trudnoći

Imate li problema sa žgaravicom?

Koristite li išta od lijekova, biljnih pripravaka i sl. ?

Ne znam što se smije , jer povišeni položaj kod spavanja ne pomaže baš uvijek, pa supruga provodi besane noći...

Hvala na odgovorima!
HipHopDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 10:35   #2
ja sam stalno grickala bajame
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 10:39   #3
Pojedem malo pršuta i sjedim neko vrijeme uspravno.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 11:14   #4
Meni su pomogli bademi, čaša hladnog mlijeka i donat mg (pogotovo)....
__________________
Svašta nešto...
Aneley is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 13:47   #5
Desetak badema i mirno spavam cijelu noć!
moremal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 14:35   #6
Meni su bademi isto pomogli kad me mučila žgaravica,znala sam i gastal uzeti koji put ali kad mi je baš bio potreban,2-3 puta tijekom trudnoće.To kada me baš uhvatila ona jaka,a nije popuštala s bademima!Inače gastal ne šteti tako da ga slobodno možeš koji put uzeti.
__________________
13.09.2007. Roko,Roko!
*Mistique* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 14:39   #7
ja imam žgaravicu svaki dan, pogotovo navečer
pomaže mi jedino mineralna i samo mineralna - popijem par gutljaja i odmah nestane

prije sam jela bademe, ali sad mi je ž prejaka za njih
oni su jako masni i ne treba ih puno jesti

neka proba s mineralnom ili čak donatom - on će joj odmah malo probavu dovest u red
hani-bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 17:05   #8
Zene, ja sam celu trudnocu, do pre par nedelja umirala od zgaravice - budila se u sred noci jer mi je u utrobi gorelo... A ONDA... onda sam pronasla spas - zove se Rupurut, dozvoljen je u trudnoci i moze se naci u apotekama po niskoj ceni... Nasla sam ga citajuci slicne druge forume i stvarno je fenomenalan. Uzmes tabletu, sazvaces, progutas i BUKVALNO za 10 sekundi ne osecas nista!
Pomaze i kasicica sode bikarbone sa casom vode, ali ne tako dobro i sigurno kao ovaj lek...
Probajte, odusevicete se...
__________________
Yesterday is History, Tomorrow is a Mistery, Today is a Gift!
draganica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 17:17   #9
imala sam žgaravicu od cca 6og mjeseca pa do poroda svaki hebeni dan. i jedino što j pomagalo je bio donat mg.. instant djelovanje. uvijek je bilo par boca u autu, uredu, doma..
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 19:25   #10
Paketić kauguma bez šećera s okusom peperminta je dobar kao prva pomoć, a kako se Loptičica nije nikad kljukaka tabletama žvake su bile jedina pomoć...
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 23:45   #11
Ja prožvačem Rupurut, djeluje gotovo trenutno i stvarno mi bude super. Pokušavala sam s raznim prirodnim stvarima koje cure navode (bademi, štapići i sl.), ali kod mene ništa od toga ne djeluje. Gastal nisam probala, preporučili su mi Rupurut jer ima malo peperminta pa je kao bolji okus, ali djelovanje je isto.
astra99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 15:17   #12
Quote:
astra99 kaže: Pogledaj post
Ja prožvačem Rupurut, djeluje gotovo trenutno i stvarno mi bude super. Pokušavala sam s raznim prirodnim stvarima koje cure navode (bademi, štapići i sl.), ali kod mene ništa od toga ne djeluje. Gastal nisam probala, preporučili su mi Rupurut jer ima malo peperminta pa je kao bolji okus, ali djelovanje je isto.
Bio sam u apoteci i teta apotekarka mi preporučila Rennie. A rekla je da može i Gastal. Tako da sam uzeo taj Rennie, pa ćemo vidjeti. Nadam se da će pomoći.
HipHopDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 15:46   #13
rennie, gastal - to ti je sve isti vrag
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 20:19   #14
Ja bih vam savjetovala da se ne kljukate s tim svim tbl - koliko god vam pomažu
jer žgaravicu možete imati svaki dan, a baš sad svaki dan uzimat tbl - mislite na dijete
ok, mozda tbl ne škodi - ali neuzimanje definitivno ne škodi

probajte s tim bademima ili mineralnom
ako ne ide, malo pretrpite
ja ju imam svaku večer, doslovno od pupka do nosa
već sam se navikla na nju
kad bi u trudnoći uzimale za svaku tegobu tbl...gdje bi završile
hani-bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 21:28   #15
Ma te tablete nisu lek i nisu opasne...imaju skrob i tamo neku glupost...ko bombone su i mozes ih uzimati i po dve i to po 3-4 puta na dan, a ja uzmem jednom jednu i dovoljno je. I ogroman broj trudnica ih koristi i dize u nebesa. Druge lekove izbegavam, ovo nije lek. Nisam valjda luda da gutam ziva zrna pasulja kao sto neke trudnice rade i ubedjene su da ce im to otkloniti zgaravicu! Sacuvaj boze! Pre ce mi od toga pozliti nego od Rupuruta...
__________________
Yesterday is History, Tomorrow is a Mistery, Today is a Gift!
draganica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 07:35   #16
Quote:
hani-bani kaže: Pogledaj post
Ja bih vam savjetovala da se ne kljukate s tim svim tbl - koliko god vam pomažu
jer žgaravicu možete imati svaki dan, a baš sad svaki dan uzimat tbl - mislite na dijete
ok, mozda tbl ne škodi - ali neuzimanje definitivno ne škodi

probajte s tim bademima ili mineralnom
ako ne ide, malo pretrpite
ja ju imam svaku večer, doslovno od pupka do nosa
već sam se navikla na nju
kad bi u trudnoći uzimale za svaku tegobu tbl...gdje bi završile
Bademi i mineralna, a niti donat mg ne pomažu. Žena već noćima ne spava (žgaravica je vrlo jaka), iako leži na povišenom (polusjedeći) i ne jede poslije 18h. Svašta smo probali. Na gastalu piše da ga trudnice mogu slobodno uzimati i da nema nikakvog utjecaja niti na bebu niti na mamu.
HipHopDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 07:36   #17
Quote:
draganica kaže: Pogledaj post
Ma te tablete nisu lek i nisu opasne...imaju skrob i tamo neku glupost...ko bombone su i mozes ih uzimati i po dve i to po 3-4 puta na dan, a ja uzmem jednom jednu i dovoljno je. I ogroman broj trudnica ih koristi i dize u nebesa. Druge lekove izbegavam, ovo nije lek. Nisam valjda luda da gutam ziva zrna pasulja kao sto neke trudnice rade i ubedjene su da ce im to otkloniti zgaravicu! Sacuvaj boze! Pre ce mi od toga pozliti nego od Rupuruta...
Tako je. Piše na njima (Gastal) da ga trudnice slobodno mogu uzimati.
HipHopDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 12:48   #18
Quote:
HipHopDaddy kaže: Pogledaj post
Tako je. Piše na njima (Gastal) da ga trudnice slobodno mogu uzimati.
Neka proba suhi kruh - meni pomaže, a svaku večer me muči zgaravica.
anny is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 07:43   #19
Nakon nekoliko (7-8) dana patnje i uzimanja gastala, žgaravica se smirila. Evo, jučer je čak spavala s jastukom koji nije povišen. Žgaravica nestala kao rukom odnešena (a i trbuh se spustio ).
Hvala na savjetima - ako bude trebalo - isprobat ćemo.

Još malo. Brojimo dane...

Zadnje uređivanje HipHopDaddy : 04.04.2008. at 07:49. Reason: Dodatna rečenica
HipHopDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 10:38   #20
Quote:
HipHopDaddy kaže: Pogledaj post
Nakon nekoliko (7-8) dana patnje i uzimanja gastala, žgaravica se smirila. Evo, jučer je čak spavala s jastukom koji nije povišen. Žgaravica nestala kao rukom odnešena (a i trbuh se spustio ).
Hvala na savjetima - ako bude trebalo - isprobat ćemo.

Još malo. Brojimo dane...
prestala žgaravica jer je beba konačno spustila svoju guzu mami iz želuca
meni nisu pomagali ni bademi ni mineralna ni spavanje sjedečki ni nejedenje masnog/slatkog ni gastal (to donekle, ali najviše pola sata), jer je beba bila velika, a ja visoko nosila..
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:15.