Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2006., 00:24   #21
99% cura je neuredno, a takve su nenormalno dosadne i znaju pametovati, a nemaju pojma o osnovno ponašanju.......
jebote pa ja imam hrpu prijatelja koji su uredniji od svojih cura, dok one bacaju uloške,gaće,grudnjake po sobi..ufffffff
 
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 00:27   #22
istina je da su decki uredniji i vredniji od cura, i to je za svaku pohvalu
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 00:29   #23
Quote:
Natch kaže:
istina je da su decki uredniji i vredniji od cura, i to je za svaku pohvalu
tako je , tako jeeee ...
 
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 00:36   #24
da nema deckiju, mnogo bi stanovi ostali nepospremljeni
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 00:39   #25
Oni koji se upuštaju u grešni odnos bez zaštitnog sredstva ne krše samo šestu Božju zapovijed nego također čine grijeh teške nerazboritosti riskirajući smrtonosnu zarazu AIDS-om i drugim spolnim bolestima (D.Ž.K.)
 
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 00:54   #26
Quote:
boaa kaže:
dakle ovako: 2 god smo zajedno a godinu i pol od tog živimo skupa.
ja sam otkad znam za sebe dosta neuredna. jako rijetko pospremam, i to kada on popizdi pa kaže: e, sad je dosta!!!, pa onda zajedno pospremimo sve. u biti me zanima da li bih se trebala prisiljavat da postanem urednija ili bi me on trebao prihvatit takvu kakva jesam?
Trebao bi te pustit da ideš van dok on sprema...zamjenite se...on čisti,kuva pere i pegla a ti donosi lovu u kuću
__________________
Čovjek mora biti svjestan svojih ograničenja.
Dorky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 02:22   #27
Lijepo kameno doba..
Svak je imal po jednu toljagu, a zna se ko ju je noHao

Ccovjecce, da mi djevojka ostavi dlake u slivniku posle tushiranja..huhhh..Jedanput i mogu oprostiti.Ipak sam strpljiv i u naccelu ne bijem odmah. I s'toga je fino zovnem, kazzem joj da mi je to ne ogromni turn off nego neshto preko ccega ne mogu preci.Pokazzem gdje stoji "RAP" ..
Sledeci puta kad ostavi fakin smotuljak, nema vishe tushiranja u mom stanu.A kad nema tushiranja nema ni sexa.
Ja ionak mogu drkat do besvijesti I naci drugu koku naravno..Jednput ce se potrefiti da zna poccistiti iza svoje guzice i glave..


p.s
Tip je lud shto te trpi takvu..Ti gledaj da mu kakav zapis ili neshto nabacish pa da te ne ostavlja.Dobila si na lutriji
__________________
Life is like a dream, sometimes it is good and somtimes it is bad, but in the end it is over.
anarchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 09:27   #28
Quote:
Natch kaže:
da nema deckiju, mnogo bi stanovi ostali nepospremljeni
__________________
I said I'd write a letter
But I never got the time
sora is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 10:52   #29
... joj mame, mame što napraviste od svojih dečkića...na kćerkice svoje zaboraviste
ambrozija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 14:06   #30
"dečki, smeta li vas neurednost kod cura?"

Da.


- Stipe -
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 14:58   #31
Smeta li me?
Bitna je neurednost, a ne spol. Svejedno je s koje strane dolazi i problem je ako oboje nije donekle podjednako (ne)uredno.

Nije bit u tome da sve pospremaš, glancaš i poliraš sad, odmah i stalno no da možeš imati minimalni obzir prema stvarima koje te okružuju i održavati ih funkcionalnima je minimum minimuma.

Nije važno oprati tanjure odmah i poslije svakog obroka usisavati no nakon jela ću sigurno pokupiti posuđe sa stola, pospremiti hranu i posuđe ubaciti u perilicu ili na hrpu za pranje. Isto tako i sa odjećom i sl. Ne trebam robinju koja će raditi kućanske poslove umejsto mene, no ne želim ni ja biti rob. na kraju krajeva, želim da se zamijenjujemo kad to treba, da se nadopunjujemo i međusobno pomažemo u svemu. Eh, to što ću ja lakše i bolje zabijati slike po zidovima, mijenjati gumice na slavinama, odzračivati radijatore i postavljati karniše nego peglati košulje ili raditi zavjese je funkcionalna i praktična stvar. Ako će ona bolje od mene psotaviti karnišu, ili ako sam ja spriječen zašto da ne... i obrnuto.

A koga mijenjati ? Pa mijenjati sebe! Primjetiš li sam na sebi neki nedostatak popravio si već 50% tog nedostatka.

I zbilja, da... ima dečaka koji su uredniji i radišniji od dobrog dijela žena.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 15:00   #32
Na stranu ova Vekijeva spika, ja jednostavno volim urednost kod žena.


- Stipe -
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 15:03   #33
Quote:
trommel kaže:
2. sebe bi trebao promijeniti, i to, ili bi se trebao početi intenzivno baviti čišćenjem i pospremanjem, ili, bi trebao početi uživati u tvom (nadam se, kreativnom) neredu.

Konačno pravi odgovor. Koga smeta, neka čisti!
__________________
"Disorientation is loss of the East."
Sarasvati is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 16:10   #34
Quote:
Sarasvati kaže:

Konačno pravi odgovor. Koga smeta, neka čisti!
Odlična racionalizacija. Tipa: "Smeta mi što mi momak jebe okolo. E pa evo ti konačno pravi odgovor: promjeni se i prihvati to". Jea rajt.

Neurednost jest mana. ONA bi se trebala mjenjati a ne on.*
Ako ona pretjeruje, tip će je ostavit. Nitko normalan ne uživa u životu u svinjcu.



*Naravno ukoliko nije opsesivni čistunac u pitanju.
Dren is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 16:12   #35
Quote:
Veky kaže:
Smeta li me?
Bitna je neurednost, a ne spol. Svejedno je s koje strane dolazi i problem je ako oboje nije donekle podjednako (ne)uredno.

Nije bit u tome da sve pospremaš, glancaš i poliraš sad, odmah i stalno no da možeš imati minimalni obzir prema stvarima koje te okružuju i održavati ih funkcionalnima je minimum minimuma.

Nije važno oprati tanjure odmah i poslije svakog obroka usisavati no nakon jela ću sigurno pokupiti posuđe sa stola, pospremiti hranu i posuđe ubaciti u perilicu ili na hrpu za pranje. Isto tako i sa odjećom i sl. Ne trebam robinju koja će raditi kućanske poslove umejsto mene, no ne želim ni ja biti rob. na kraju krajeva, želim da se zamijenjujemo kad to treba, da se nadopunjujemo i međusobno pomažemo u svemu. Eh, to što ću ja lakše i bolje zabijati slike po zidovima, mijenjati gumice na slavinama, odzračivati radijatore i postavljati karniše nego peglati košulje ili raditi zavjese je funkcionalna i praktična stvar. Ako će ona bolje od mene psotaviti karnišu, ili ako sam ja spriječen zašto da ne... i obrnuto.

A koga mijenjati ? Pa mijenjati sebe! Primjetiš li sam na sebi neki nedostatak popravio si već 50% tog nedostatka.

I zbilja, da... ima dečaka koji su uredniji i radišniji od dobrog dijela žena.
lijepo da si nasao zenu koja ce ti bez problema peglat i radit zavjese dok ti "odzracujes radijatore". ja to sigurno nikad necu radit.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 16:13   #36
Quote:
Dren kaže:
Odlična racionalizacija. Tipa: "Smeta mi što mi momak jebe okolo. E pa evo ti konačno pravi odgovor: promjeni se i prihvati to". Jea rajt.

Neurednost jest mana. ONA bi se trebala mjenjati a ne on.*
Ako ona pretjeruje, tip će je ostavit. Nitko normalan ne uživa u životu u svinjcu.



*Naravno ukoliko nije opsesivni čistunac u pitanju.
ako mu svinjac smeta, neka ga cisti. govorim o svinjcu koji je sam napravio.
il nek ode, siroko mu polje.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 16:20   #37
Quote:
Dren kaže:
Odlična racionalizacija. Tipa: "Smeta mi što mi momak jebe okolo. E pa evo ti konačno pravi odgovor: promjeni se i prihvati to".

ne kužim vezu između ovog i čišćenja, al nek ti bude.
__________________
"Disorientation is loss of the East."
Sarasvati is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 16:31   #38
Quote:
Sarasvati kaže:

ne kužim vezu između ovog i čišćenja, al nek ti bude.
I jedno i drugo je nedostatak kod druge osobe. Loše navike.
Sad kužiš? Ljudi se nebi trebali prilagođavat lošijim stvarima. Za sad ovo kod ove cure funkcionira, jer se vole. Al te se sitnice nakupe i onda odjednom imaš sranje u vezi a kao nema razloga.

@Natch: Naravno. I od njega se očekuje neka razumna urednost kao i od nje.
Prigodna poslovica: "prvo počisti ispred svog praga..."
Dren is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 17:13   #39
Quote:
Dren kaže:
I jedno i drugo je nedostatak kod druge osobe. Loše navike.
Sad kužiš? Ljudi se nebi trebali prilagođavat lošijim stvarima. Za sad ovo kod ove cure funkcionira, jer se vole. Al te se sitnice nakupe i onda odjednom imaš sranje u vezi a kao nema razloga.

@Natch: Naravno. I od njega se očekuje neka razumna urednost kao i od nje.
Prigodna poslovica: "prvo počisti ispred svog praga..."
S poslovicom se slažem. Ali u zajedničkom životu je i nered zajednički. Ne vidim zašto bi se očekivalo da ona sve sama počisti, pa kad njemu pukne film onda počiste zajedno. Ili neka odmah zajedno čiste, ili neka on čisti ako ga smeta više nego nju. Ne govorim tu o neredu koji napravi isključivo jedna ili druga osoba. Govorim o onim svakodnevnim stvarima kao usisavanje, brisanje prašine i sl. Tu nema moje i tvoje prašine. Neka počisti onaj kome prvom zasmeta ili tko ima više vremena, a ne da jedan prigovara o stanju kuće/stana, a ništa ne poduzima oko toga.
__________________
"Disorientation is loss of the East."
Sarasvati is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 17:49   #40
Quote:
boaa kaže:
dakle ovako: 2 god smo zajedno a godinu i pol od tog živimo skupa.
ja sam otkad znam za sebe dosta neuredna. jako rijetko pospremam, i to kada on popizdi pa kaže: e, sad je dosta!!!, pa onda zajedno pospremimo sve. u biti me zanima da li bih se trebala prisiljavat da postanem urednija ili bi me on trebao prihvatit takvu kakva jesam?
S tim stavom "ako me voli prihvatice me takvu kakva jesam i prilagoditi mi se" ne treba pretjerivati, jer s druge strane ako ti njega volis, prihvatices ga takvog kakav jeste i prilagoditi mu se. Koliko ti imas pravo traziti takav "dokaz" ljubavi ima i on.

Ne znam sta zaista podrazumijevas kao neurednost. Ima nas svakakvih.
Moja kuma bi samo cistila i svjesna je toga (mada joj ne smeta ako kod drugog nije savrseno cisto, u njenoj kuci mora sve biti cakum-pakum).
Ja cistim kad mogu i koliko mogu (ne mora sve biti sad i odmah, volim kad je sve cisto i uredno, ali zbog obaveza i umora covjek ne stigne sve sto zeli).
Kuma doduse ne radi pa ima i vise vremena za ciscenje, ja radim, a i honorarno dodatno zaradjujem, dragi radi, ponekad i on honorarno radi, ali ipak se uvijek divim kad vidim kako je kod nje sve savrseno.
Medjutim, imam i prijateljica kod kojih je takav dzumbus (skoro uvijek) kakav kod mene nije ni u danima kad radim po 10-15 sati dnevno, a dragi je takodje zauzet.
Prosto, njima pod pun mrvica od kojecega, mrvice i ostaci hrane na dvosjedu, trosjedu, foteljama i po stolicama, sto na kome je sudje od dorucka, uzine, stare solje od kafe, ostaci hrane i otvorena hrana (konzerve, sirevi, suho meso...), uglavnom sve u neredu - uopste ne smeta.
Kad dodjem prvo moram razgledati gdje mogu sjesti. Kafu spuste poguravsi sve sto je vec na stolu u zbijeniju hrpu. Kad peru, onda operu kako treba, ali do tada je sve u opstem haosu.

Pitanje je sta je za tebe (i tvog dragog) nered.

Ako ostavljas svoju odjecu svud naokolo umjesto da je odneses u korpu za prljav ves, pokusaj to promijeniti ili jednostavno odaberi jedno mjesto u jednoj prostoriji gdje ces odlagati takve stvari.
Nadjite neki kompromis.
Moras se trgnuti, steci radne navike.
Zamisli jos kad djete dodje - tek ces se onda naci u haosu.

Naravno, tvoj momak ako zeli uredan stan mora i sam ucestvovati u ciscenju i drugim kucnim poslovima.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:23.