Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2008., 22:10   #321
Aisha,hvala.
Morat ćemo ipak čekati iduće tjeranje.

Upućena sam u sve-nakon koliko bebe stižu,što sve treba pripremiti...

Jedva čekam!!!
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 14:47   #322
Quote:
aisha... kaže: Pogledaj post
evo slikice nasih beba tu su stari 4 dana....misevi maleni...ja neznam kak cu ih moci prodati kad ih vec sad obozavam
Preslatki su malecki!!!
Nego pitanje: jeli istina da su mopsi slabe mame?
Od mog zaručnika mama je uzgajivac mopseva i havanezera. Taj njihov mops je imala tek jedno leglo i to samo dva mala mopsica. Ali zarucnikova mama se morala dizati svako nekoliko sati da uzme mopsa, polegne, i stavi mopsice da sisaju, ona uopce nije htjela biti blizu, niti jih lizati, ma nista , totally weird.
Pa sam onda procitala da su mopsevi uopcenito slabe majke... Kakvo je tvoje iskustvo? Hvala.
__________________

”The greatness of a nation and its moral progress can be judged by the way its animals are treated”
coco_chanel5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 15:54   #323
nije istina tj ovisi kako je porod prosao,,,,kao i kod zena sto s evise napati za nista nema volje,,,,kod nas ova mama je presuper sve je sama obavila,,,super porod imala,same ih odmotala i sama posteljicu i sve sredila,pupkovinu...prvi dan je bila skroz kod njih,a sada ide po vani super je trci,laje ma luda je hehehe,,,ko d anije rodila,ali obavezno dolazi kod beba cesto da sisaju,a preko noci skroz sa njima....sve ti je to od mopsa do mopsa,aa male bebe,ja mislim da im dam salame d abi jeli heheh prehiperaktivni su ,prezdravi ma super bebe,,inace zna se dogoditi i da se bebe slabe rode sto se nazalost nakon 2-4 dana i zavrsi tragicno,od nase prosle mopsice su stenci uginuli,ona je bila na carskom rezu i nije uopće marila za njih niti davala sisat niti ista,pa smo ih na umjetno mlijeko bili,ali su bili prejadni ,premaleni i nisu izdrzali umrli su ,nazalost u ne bas lijepim uvijetima,grcili se ,uzas,naplakkali smo s esvi oko njih a nemos im pomoci,,,i sad smo se molili da sa ovom crnom bude sve ok i hvala bogu sve je super ,da ne moze biti bolje
aisha... is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 16:04   #324
Hvala na odgovoru Aisha, nadamo se da ce slijedeci put biti bolje s njom, sada oplodjivanje nije uspjelo pa cekamo ponovno tjeranje Prosli je puta imala dva zdrava ko dren deckica, ali joj je to bio prvi porod, pa mozda su bili preveliki, mozda ju je bolilo kod poroda, nemam pojma. Nije jih lizala kada su se okotili, onda bila ljuta na njih, pa rezala, nije jim dala piti mlijeko... sada su to zdravi veliki mopsici i ljudi kod kojih su su prezadovoljni!
Pa se nadamo da ce slijedeci put biti bolja mama...
__________________

”The greatness of a nation and its moral progress can be judged by the way its animals are treated”
coco_chanel5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 20:07   #325
Bok ljudi imam jedan problem uzo bi mopsa al nisam ograđen,po ljeti kuća zna bit otvorena ta da stvarno neznam kam bi s njim po ljeti,mali bu pobjego na cestu i tam bu mi ga nekaj zgazilo,pojelo,ukralo....a nebi ga htio držat na lajni
Ak neko ima takav problem kak ga je riješio....molim pomoč please
mirek20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 23:16   #326
Quote:
mirek20 kaže: Pogledaj post
Bok ljudi imam jedan problem uzo bi mopsa al nisam ograđen,po ljeti kuća zna bit otvorena ta da stvarno neznam kam bi s njim po ljeti,mali bu pobjego na cestu i tam bu mi ga nekaj zgazilo,pojelo,ukralo....a nebi ga htio držat na lajni
Ak neko ima takav problem kak ga je riješio....molim pomoč please

hoces pomoc...? ne drži kucu otvorenu po ljetu i gotovo, i inace...pas se da nauciti da ne izlazi iz svog prostora di zivi ( kuca) tak da nebi trebalo biti problema, a što se tice lajne... NE MOPSA NA LAJNU... mops je pas za u kucu, pas koji jako tesko podnosi ljetne vrucine...ak stvarno želiš mopsa za kucnog ljubimca, najprije se malo raspitaj o njihovim manama i vrlinama...
oscar lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 23:41   #327
Quote:
oscar lee kaže: Pogledaj post
hoces pomoc...? ne drži kucu otvorenu po ljetu i gotovo, i inace...pas se da nauciti da ne izlazi iz svog prostora di zivi ( kuca) tak da nebi trebalo biti problema, a što se tice lajne... NE MOPSA NA LAJNU... mops je pas za u kucu, pas koji jako tesko podnosi ljetne vrucine...ak stvarno želiš mopsa za kucnog ljubimca, najprije se malo raspitaj o njihovim manama i vrlinama...
a jel može mops bit u nekom zagrađenom prostoru ispred kuće nekih par sati dnevno po ljeti?normalno u hladovini i uz puno hladne vode
mirek20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 10:41   #328
hmmm... ja ga na tvom mjestu ne bi drzala preko ljeta vani, iako je hladovina jer njemu je najdraze izvaliti se na hladne plocice u kuci, moj ode u kupatilo gdje je skroz mrak, tamo legne i spava...

ne znam, razmisli jos jednom prije nego se odlucis za mopsa.

neces ga valjda i zimi drzat vani??????????
Ines@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 11:30   #329
Quote:
Ines@ kaže: Pogledaj post
hmmm... ja ga na tvom mjestu ne bi drzala preko ljeta vani, iako je hladovina jer njemu je najdraze izvaliti se na hladne plocice u kuci, moj ode u kupatilo gdje je skroz mrak, tamo legne i spava...

ne znam, razmisli jos jednom prije nego se odlucis za mopsa.

neces ga valjda i zimi drzat vani??????????
Ma neee lako mi je prek zime kad je kuća stalno zatvorena,brine me toplije vrijeme kad je haus otvoren,nisam baš ziher da bu se dal naučit da bude stalno nutra!!! A tak bi htio tu beštiju...:
mirek20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 13:19   #330
Ne možeš mopsa ostavit po ovoj vrućini vani ljeti,a kamoli još bez nadzora oni sami nađu sebi najugodnije mjesto i tamo provedu puuuno vremena spavajući,tako da ti nije problem ostavit mopsa samog kući,ne moraš se brinit što su ti vrata otvorena,ako njemu bude bolje u hladu vani on će ić u hlad vani,al ne virujen,ludi su za pločicama,tako da se ne moraš brinut,nisu oni bedasti
nella_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 13:24   #331
Quote:
mirek20 kaže: Pogledaj post
Ma neee lako mi je prek zime kad je kuća stalno zatvorena,brine me toplije vrijeme kad je haus otvoren,nisam baš ziher da bu se dal naučit da bude stalno nutra!!! A tak bi htio tu beštiju...:
pas je kućni ljubimac, a ne beštija

rađe onda nabavi pasminu koja bolje prihvaća ljetne dane, mops općenito zbog svoje njuškice jako teško diše, a ljeti se to kod mog mopsa svodi na rashlađivanje vodom i zamračen prostor gdje leži i spava na ploćicama, zato neznam baš kak bi podnio vruće ljetne dane na otvorenom...
iako je mops ( barem moj) jaaaaaaaako tvrdoglavi pasek, ako čvrsto odlučiš naučiti ga da ne izlazi iz kuće van, uspjet će ti

prije nego što se odlučiš za kupovinu psa, pogotovo ako ti odabir bude pao na pasminu kao što je mops , dobro se informiraj i zatraži mišljene vlasnika malih mopsića, za sad si na dobrom putu

Ines, raspitala sam se za ovo šta pitaš za testise, u pravilu...pas već sa 2 mjeseca ima vidljive testise, a sa 6 bi se najkasnije morali spustiti...
oscar lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 13:26   #332
Quote:
nella_b kaže: Pogledaj post
Ne možeš mopsa ostavit po ovoj vrućini vani ljeti,a kamoli još bez nadzora oni sami nađu sebi najugodnije mjesto i tamo provedu puuuno vremena spavajući,tako da ti nije problem ostavit mopsa samog kući,ne moraš se brinit što su ti vrata otvorena,ako njemu bude bolje u hladu vani on će ić u hlad vani,al ne virujen,ludi su za pločicama,tako da se ne moraš brinut,nisu oni bedasti
potpis!

Ploćice rules
oscar lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 11:33   #333
Koliko su teski vasi mopsici?Moj ima godinu i tri mjeseca i ima 10 kila.Veterinar je rekao da je malo predebeo.Sto vi mislite?
__________________
HDZ=SDP
Bull7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 12:02   #334
Quote:
BULL7 kaže: Pogledaj post
Koliko su teski vasi mopsici?Moj ima godinu i tri mjeseca i ima 10 kila.Veterinar je rekao da je malo predebeo.Sto vi mislite?
predebeo? ma prica gluposti, nek vidi mopsa od 15kg pa ce znati sta je debelo. moj ima 10mj. i ima 11kg al kad ga vidis uopce ne izgleda debeo, a i sad kad su ove vrucine jede jednom dnevno i to uglavnom navecer.
Ines@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 15:12   #335
Quote:
BULL7 kaže: Pogledaj post
Koliko su teski vasi mopsici?Moj ima godinu i tri mjeseca i ima 10 kila.Veterinar je rekao da je malo predebeo.Sto vi mislite?

moj mops ima 8.5 kg, star je godinu i 10 mj...standard mops je 7-9 kg...iako danas mopsići su malo deblji od ovog standarda, moj nit je debel, a bome nit mršav...iako mi je veterinar rekao da treba jako paziti na njegovu ishranu pošto jako hlapljivo jedu, a lijeni su...osim toga...to je za njegovo zdravlje, za ni jednog psa nije zdravo da ima višak kh, isto kao i kod ljudi...

imate na 9. stranici topica standard mopsa po FCI

ispravak: standard je 6.3-8.1 kg
oscar lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 17:58   #336
ja bi mopsa al preskup mi je u zd sa papirima...a nemogu naci bez papira nigdi u okolici i slicno jel ima ko da ga poklanja i dostavlja
__________________
...justt danceee...
kukurica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 12:33   #337
Quote:
kukurica kaže: Pogledaj post
ja bi mopsa al preskup mi je u zd sa papirima...a nemogu naci bez papira nigdi u okolici i slicno jel ima ko da ga poklanja i dostavlja
ne znam baš da bi netko poklonio mopsa,iako se sjećam da se prije negdi 1 godinu udomljavao mops na forumu, a udomila ga je naša forumašica...
oscar lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 12:50   #338
Da, ja sam udomila mog Biberića
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 18:29   #339
kukurica iskreno od mene koja trenutno imam stenice mopsa....nikad ih nebi poklonila,nemas pojma koliko je to veliki posao,brinuti se za njih,odgojiti ih,nauciti jesti,odbijati od majke,nauciti nekome redu,i onda pokloniti ,to ti nece nitko,a iskreno ko i oce tada budi uvijeren da je rijec o nekom crnom parenju ili pas nije cisti mopsic....nase bebu su presle mj dana i premedene su,počeli su sami papati junior hranu,trče ko ludi,repici su vec dignuti pravilno,ogromni su ma pojela bi ih,,,,slikam pa cu staviti,za sada imam sam snimke,jel su ludi pa ih sam snimam
aisha... is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 19:09   #340
Quote:
lea_li kaže: Pogledaj post
Da, ja sam udomila mog Biberića
mislila sam napisati da si to ti, al sam mislila da ćeš se naljutiti

sjećam se tog udomljavanja, ajd napiši kako je prošlo prilagođavanje Bibera na vas i vas na njega, pošto je Biber ipak bio već odrasli mops...a i kolko me sjećanje služi, ti si imala već svog peseka doma ( mislim da labradora ili sam nešto zamijenila )

bilo bi lijepo od tebe da nam uslikaš Bibera i staviš njegovu fotku...
pusica Biberu ( mopsu sa najboljim imenom )
oscar lee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:18.