Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2008., 17:22   #1
Navikavanje na tablete protiv bolova

Može li mi netko pojasniti što se to događa u organizmu i zašto i kako to spriječiti(ako se može) ? Dakle, ja sam postala imuna na tablete protiv bolova, točnije Lekadol i svake slabije tablete koje nisu Voltaren. Uzmem tabletu jedino kada imam grčeve jer tu bol ne mogu podnijeti. I nekad kada me boli glava. Ali ništa prečesto. Sada mi više Lekadol, Neofen, Lupocet, Aspirin uopće ne pomažu.Jedino Voltaren ali više niti on, samo kad uzmem 2 tablete. Čini mi se da će se to uskoro povećati na više Voltarena, a malo me strah. Hvala
__________________
Yearning again only to be myself
Tourniquet_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 20:16   #2
Što više tableta protiv bolova piješ, tijelo ih sve "bolje" podnosi. Nakon nekog vremena treba ti više tableta za jednak učinak.
Pij ih što manje.
nana_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 20:40   #3
I ako tako nastavis na kraju ce doci do toga da ces "zicati" Tramale po ljekarnama ili kod svoga doca...
win32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 09:30   #4
grčeve? menga?
to ti onda nije čudno. znam da sam ja krenula s popriličnim dozama, 20 knavona/ketonala forte u 4-5 dana, nisam nešto povećavala te doze. da, tijelo se navikava, ali samo ako ih stvarno jako često piješ. što se voltarena tiče- iz nekog razloga uopće nisam na njih reagirala. nikad.
a sad mi pomaže neofen, i to onaj običan.

moguće je i da je bol intenzivnija, a moguće je i da prečesto piješ tablete. nemoj piti tablete za glavobolje, bolje se liječi čajem i odmorom.
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 12:32   #5
Jesi li se raspitala za akupunkturu?
Ako te menga tako izluđuje onda odi pitat ginekologa za spiralu Mirenu, navodno je dobra. Nestanu menzisi a sve ostalo bi trebalo biti ok. Može i za žene koje nisu rodile.
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 12:45   #6
uh..sva se naježim kad netko spomene mirenu..mama mi je od te proklete spirale dobila takvo krvarenje da je skoro umrla....
najbolje bi bilo da fino odeš u ljekarnu koja ima neku stručnu i uslužnu magistru da ti preporuči prikladan analgetik jer za jače grčeve kod menstruacije ne pomažu ni lekadoli, ni neofeni, ni sve kaj si navela ( a zapravo su isti lijekovi al dobro..) naravno da ti voltaren pomaže kad je jači od svih navedenih!
novo u liječenju dismenoreje je nitroderm flaster...pokazao se dosta učinkovitim kod jačih bolova...
ev tu imaš o flasteru kaj sam našla
http://www.poliklinika-harni.hr/teme..._nitroglic.asp
hellas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 21:08   #7
Ma ja sam još u fazi raspitivanja za mirenu. Uglavnom sam čula dobre stvari ali mi je kuma nešto sumnjičava zbog hormona. Ne znam
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:35.