Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2008., 13:43   #61
neznam za ford, ali na mazdi je automatska klima zakon, radi jako dobro... bolje nego na citroenu...
kamikaza777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 13:51   #62
Quote:
alfa146 kaže: Pogledaj post
Tako je.Međutim mene kod automatske ne smeta toliko intenzitet upuhanog zraka nego smjer,na kojeg u principu ne mogu utjecati.
Naime ljeti kad je u autu pakao napravim ovako.Ventilator na full,puhanje na konzolu,recirkulacija zraka na off,2 minute,ulazim u dijelom rashlađen auto,ventilator na 2,pa malo poslije na 1,recirkulacija na on,smjer na vjetrobransko staklo.Može li to klimatronic?
A može, kak ne! Cak i na automatskom modu mozes posebno regulirati puhanje samo na odredene dijelove auta, npr. samo na sajbu, samo na noge, ili samo na srednju konzolu, ili i jedno i drugo, kak oces! Ako to neki auti nemaju pa valjda onda imaju da se automatska klima stavi na manual! Samo se iskljuci automat i klima piri nacinom kao rucna! neznam kakve su to automatske klime kod nekih auta da takve stvari dolaze u pitanje! Pozdrav!
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 14:00   #63
Quote:
Neznam_nista kaže: Pogledaj post
nije bas tako. nego.. npr manualnu stavis najhladnije i stavis npr 2 brzina.. ono stalno isto puse.. pa ti moze postat prehadnoo. a na automatskoj, stavis 23 c a vani je 35, onda ne puse od 23c nego isto na npr 10 c samo sto kad ohladi auto, ono odrzava temp, a na manualnoj puse stalno..
Ovo odrzavanje bi trebalo rijesiti jer koliko sam ja vidio na svim autima s automatskom klimom ona piri skroz, tj . i kad postigne npr 22C piri skroz i dalje, samo naravno mrvicu lakse jer je zeljena temperatura vec postignuta!
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 14:04   #64
Quote:
johny5 kaže:
Lol! Kad budem imao vise vremena prokomentirat cu ovo! Manualna ne puse nikada na 10c jer to nemoze nikako postici ako se koriste stupnjevi za regulaciju! Najmanje je 17,18c ako nestavis bas ono low pa da smrzava sto obicna klima radi skroz samo naravno lakse ili slabije! Znaci ako ja stavim na 23c ono piri sa 23c, ne sa 10c, dajte to malo pokopčajte! Ako stavim na 17c onda piri sa 17c! Koliko sam to puta testiro i mjerio na svakakve moguce nacine! Zakljucak nemoguce je da piri sa 10c ako vlasnik ne stavi na low hladenje no onda si je sam kriv! Jos jedan zakljucak mislim da rucna klima moze u konacnici brze rashladiti unutrasnjost, ja kad sjednem u auto s rucnom klimom zacas sam ohladen,ako je na 4,5 i prehladen! Dakle polako i sigurno! Pozdrav





Quote:
alfa146 kaže: Pogledaj post
Meni ručna izbacuje na rešetki konzole 6,2C

Ispricavam se, krivo sam napisao! Misli se da automatska nepuse nikada 10c celzijusa hladan zrak ako covjek to nezeli i ne stavi na low nego ako koristi stupnjeve koji idu do recimo najmanje 17c! Dakle ako nezelis nemora ti u glavu pirit zrak ohladen na 10C! Neki to nekuze nikako! Dajte malo uzmite termometre i izmjerite kako puse, a ne bubat napamet! Pozdrav!
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 15:32   #65
Vidi.. ako je vani npr 30 C a ti oces na 23 da ohladi.. ajd ti meni objasni, koliko vremena bi trebalo da se ohladi auto na 23 c ako bi zrak koji ulazi bio 23 c? ajd objasni... zato klima puse hladnije, neznam koliko tocno. jer tako moze ohladit na 23. dok s 23 na 23 jako tesko sine moj
Neznam_nista is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 18:52   #66
Baš to. Ti kod automatske ne namještavaš temperaturu zraka koji puše iz kompresora nego željenu temperaturu kabine.
__________________
GTR GA HOSHI!
Renault F1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 19:07   #67
Da. Jer bi trebalo 100 godina dok nebi ohladio auto, kad bi htio da ti na 23 ohladi, a da zrak koji ulazi je isto 23. a vani 35.. nemoguce..
Neznam_nista is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 14:33   #68
Ja sam za običnu ručnu. Imao sam automatsku i 1000 puta j epopravljao.
Ovako kad je klim amanualna brate imaš sajle pa udri.
__________________
Kako oblikovati potpise?
Eagle30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 19:39   #69
Možda sam staromodan, a možda je i profesionalna deformacija, ali uvijek samo manualnu klimu po sistemu - upalim pa hladi - ugasim pa ne hladi. Je taj software pametan, ali kad je vani hladno, sunce u kabini, ja bi hladil a on pametan misli da je meni zima i onda .....
Crodra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 20:28   #70
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
A može, kak ne! Cak i na automatskom modu mozes posebno regulirati puhanje samo na odredene dijelove auta, npr. samo na sajbu, samo na noge, ili samo na srednju konzolu, ili i jedno i drugo, kak oces! Ako to neki auti nemaju pa valjda onda imaju da se automatska klima stavi na manual! Samo se iskljuci automat i klima piri nacinom kao rucna! neznam kakve su to automatske klime kod nekih auta da takve stvari dolaze u pitanje! Pozdrav!
Ne znam baš.Evo maloprije sam izašao iz pasata 98(ne bojte se nije moj) i piše climatronic,i nema na šajbu i nema kombinacija gore-dole nego ima samo konzola ili noge,ostalo on sam.
2Crodra-lol
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 14:49   #71
Slučajno imam Focusa sa tom automatskom klimom. Kod mene je uvijek upaljena i radi stvarno odlično. Imam i manualnu klimu u drugom autu (Citroen) nije da ne radi ali automatska (kod Forda) puno je komotnija jer jednostavno radi sve sama i to radi dobro.
U svako slučaju ako ti ne paše automatski mod uvijek možeš isključiti automatiku i sve parametre sam namještati.
Ono što osobno nebi preporučio je poluautomatika (npr kod VW auta). Imao sam prilike više puta voziti Passat sa time i sistem me se nije baš dojmilo; ni automatika niti ručna
Davixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 15:28   #72
Ja na alfi imam ,neznam kakva je to, al mogu namjestat temperaturu, i na auto puhanje.. al nije digitalna.. a mogu i kao manualno... Al cujte ovo, npr sad kad su jos hladniji dani, drzim uvijek na 20 c i na auto.. a nekad mi bude pretoplo , a nekad tama, a nekad mozda malo zima.. u cem je problem
Neznam_nista is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 17:24   #73
Kupi automatsku!!! Bolja i veće opcije. Kad ne želiš da radi sve na "auto" jednostavno isključiš i imaš "manualnu" samo što se klapne elektronski otvaraju kad promjeniš neki parametar npr. puhanje. Znači kod automatske imaš opcije da je automatska i manualna. Kod ponovne prodaje imaš veliki plus. Ja osobno nikad više nebi kupio neki skuplji auto a da nema automatsku klimu.
xyzeus1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 18:38   #74
Pa i imam automatsku!!!
Neznam_nista is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 18:52   #75
Quote:
xyzeus1 kaže: Pogledaj post
Kupi automatsku!!! Bolja i veće opcije. Kad ne želiš da radi sve na "auto" jednostavno isključiš i imaš "manualnu" samo što se klapne elektronski otvaraju kad promjeniš neki parametar npr. puhanje. Znači kod automatske imaš opcije da je automatska i manualna. Kod ponovne prodaje imaš veliki plus. Ja osobno nikad više nebi kupio neki skuplji auto a da nema automatsku klimu.
Krivo kolega.Nije to baš tako,dijelom jest,ali većim dijelom ipak nje.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 19:55   #76
klima u automobilu

Zapeo sam na temi za maturalni rad pod nazivom pretvaranje poluautomatske klime u automatsku u automobilu. Ako se neko razumije o klimama u automobilu npr. kako rade, opisati njihove komponente(kompresor,kondenzator,isparivač...) molio bih da mi se javi ili mi preporuči neku literaturu.
tomo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 22:38   #77
probaj ovdje
http://www.aa1car.com/carleyware/library.htm
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 15:02   #78
Imam automatsku dvozonsku u a4, i stalno je na manual jer mi se ne svidja kako je to sve isprogramirano. Temperatura zraka je mozda i ok ali kad ventilator ode iz nekog svog razloga na 5-6 crtica (od 20) i puse hladno to ide do kosti, sto nikako ne pridonosi zdravlju na duzi rok. Inace ne vidim neku korist (osim financijske auto proizvodjacu) od dvozonske koja nikako ne moze u nepodijeljenoj kabini drzat temperaturu s lijeve drugacijom od one s desne strane.
traminac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 23:37   #79
Definitivno uzmi automatsku. Nariktas temperaturu koju oces i ona sama dalje radi. Kod rucne stalno moras prckat po prekidacima, zaso ako nemoras.
dujatdi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 00:24   #80
Donedavno sam imao auto sa manualnom klimom, sada imam automatsku. Nije me baš nešto hitila...
__________________
Life is pleasant. Death is peaceful. It's the transition that's troublesome.
H-K is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:29.