Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2012., 09:47   #1
Vjerujete li u MAMU i život poslije rođenja

Jedno jutro, nakon dobrog sna, probude se blizanci u majčinoj utrobi i
počnu se prepirati:
- Ma daj!? Nemoj me zezati da vjeruješ u život poslije rođenja?
- Pa, ovaj... Sigurno postoji nešto nakon rođenja. Možda se ovdje za
to pripremamo?
- Jesi blesav! Život poslije rođenja? To nema nikakvog smisla. Kako bi
to uopće izgledalo?
- Ne znam... volio bih da bude puno svjetla i prostora! Možda bismo
mogli trčati a ne samo ležati u ovoj toploj mračnoj prostoriji?Bilo bi zabavno jesti svojim ustima!
- Ti si lud! Nemoguće je hodati i jesti svojim ustima.
- Da nije tako, onda ne bismo imali pupčanu vrpcu, a imamo je. Kažem ti,
rođenje je kraj!
- Ne znam, ali vjerujem da će se dogoditi nešto dobro. Nešto što ne
možemo ni zamisliti.
- Ti si stvarno lud, nitko se živ od tamo nije vratio! To znači da je
rođenje kraj.Osim toga, što nedostaje ovom životu ovdje?
- Možda ćemo izaći van i sresti Mamu. A ona će se brinuti za nas,
ljuljati nas, hraniti, maziti..!
- Mama?!? Ne mogu vjerovati? Ti vjeruješ u Mamu! Pa dobro, gdje bi po
tebi ta Mama trebala biti?
- Ne znam. Možda svuda oko nas? Možda smo živi samo zahvaljujući njoj?
Možda bez nje ne bismo mogli ni razmjenjivati misli? Mislim da bez nje
ne bismo uopće postojali...!

- Ma daj! Da li je netko vidio Mamu? Ja nisam. Zato je jasno da ne
postoji! Osim toga u snu mi se pojavio jedan raščupan lik i predstavio se kao Davi-kins i koji me iznervirano uvjeravao da Mama ne postoji i da je svatko onaj koji vjeruje u mamu ustvari zločest i iracionalan.

-Hmm baš ružan san. A je li ti još nešto rekao taj Davi-kins?
-Drmusao me ljutito i govorio mi je u snu da je on veliki učeni ginekolog i da sigurno zna kako Mama ustvari ne postoji i da postoji samo ovaj život u mraku i ovo plivanje u toploj vodi postojanja i da je rođenje kraj svega a on gospodar mog života.

- A što ti misliš postoji li taj Davi-kins uopće i zašto te drmusao i bio tako iznerviran?
-Ne znam otkud ružni snovi i taj ljutiti Davi-kins ,ali važnije je pitanje -postoji li Mama?

-Otkrit ću ti jednu tajnu. I ja ponekad sanjam snove.
Meni se u snu pojavi jedan stari sijedi čovjek smiješne brade koji je rekao da se zove Šekspir
i rekao mi kako će odgovoriti na svako moje pitanje.
Pitao sam ga zašto ništa ne vidim ,već samo mrak i može li se mama vidjeti?
On mi je rekao:
''Mama se može vidjeti samo unutrašnjim okom.
U mom svijetu postoji krilati anđeo Amor koji ima strelice u ruci ,glasnik je ljubavi i slijep je kao i ti .
Mama se ne gleda očima već dušom i srcem .To gledanje zove se ljubav. Znaj da MAMA ima srce kao i ti i njeno srce probodeno je Amorovom strijelom ljubavi kao i tvoje. ''

-Hmm i ti imaš neobične snove i taj Šekspir baš je čudan lik kao i njegove priče.
-Ja ipak mislim da Mama ne postoji kao ni taj Davi-kins i šekspir. sve su to snovi i utvare a postojimo samo nas dvojica i ova topao svijet oko nas.

- Da, moguće je da MAMA ne postoji....Ali...znaš... ponekad, kada smo potpuno
mirni, kao da čujem pjevanje i neki topli kružni dodir našeg svijeta!
I kada sam miran i pažljivo slušam čujem tiho kucanje u daljini koje ne prestaje ....
Da li je to tiho kucanje neki znak koji nam Mama šalje ?

-Ne znam ali ponekad vjerujem u Mamu i divno je kada mislimo i govorimo o MAMI ..
Osjećam se divno kada mislim na nju i pitam se misli li ona na nas i kakva je uopće

Zadnje uređivanje tkopitaneskita : 10.01.2012. at 09:59.
tkopitaneskita is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 09:57   #2
Evo što je o postojanju Mame-koke i našem pilećem životu u jajetu postojanja
rekao Buddha :

''Sva naša i Davi-kinsova razmišljanja o postojanju i smislu života
nalik su nagađanjima pileta o tome kako izgleda svijet izvan ljuske jajeta.''

ehi pasiko !

tkopitaneskita is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 10:02   #3
Quote:
tkopitaneskita kaže: Pogledaj post
-Ne znam ali ponekad vjerujem u Mamu i divno je kada mislimo i govorimo o MAMI ..
Osjećam se divno kada mislim na nju i pitam se misli li ona na nas i kakva je uopće
a zivot, koji je sam po sebi cudesan i zanimljiv, prolazi....
__________________
pridruzite se akciji "Pedofilija", posaljite mail za prikazivanje dokumentarca "Deliver us from evil" na nekoj od HR TV postaja, HR titlovi. (Suma Sumarum)
slaven0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 10:06   #4
Quote:
slaven0 kaže: Pogledaj post
a zivot, koji je sam po sebi cudesan i zanimljiv, prolazi....
Znači ti ne voliš razmišljati o Mami i misliš da Mama nije dio ovog života ?
Možda nisi nikada pažljivo slušao pa nisi čuo?
Ali zar ne uočavaš proturječnost u svom stavu?
Nije li razmišljati o mami i slušati Mamino raznovrsno kucanje i uvijek različite poruke također divan dio života
tkopitaneskita is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 10:26   #5
I štobi točno trebala biti pouka ove pričice? Da se u nevjerojatno rijetkim slučajevima može potrefiti da iracionalno vjerovanje ispadne istinito?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 10:34   #6
Quote:
tkopitaneskita kaže: Pogledaj post
Znači ti ne voliš razmišljati o Mami i misliš da Mama nije dio ovog života ?
Možda nisi nikada pažljivo slušao pa nisi čuo?
Ali zar ne uočavaš proturječnost u svom stavu?
Nije li razmišljati o mami i slušati Mamino raznovrsno kucanje i uvijek različite poruke također divan dio života
svasta ljudi cuju, zacudio bi se...
svasta ljudi sebi zamisle, zacudio bi se...

moja mama je jos uvijek dio ovog zivota, nadam se jos dugo, zao mi je ako tvoja nije...
__________________
pridruzite se akciji "Pedofilija", posaljite mail za prikazivanje dokumentarca "Deliver us from evil" na nekoj od HR TV postaja, HR titlovi. (Suma Sumarum)
slaven0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 10:40   #7
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
I štobi točno trebala biti pouka ove pričice? Da se u nevjerojatno rijetkim slučajevima može potrefiti da iracionalno vjerovanje ispadne istinito?
Ova mudra višedimenzionalna istinita priča je Mamina poruka o stanju u kojem se nalazi svako svjesno biće.
Ona je poput trna uz čiju pomoć se vade neki drugi trnovi .
Npr. postoji trn u očima onih koji ne vide jasno .
Postoji trn koji je zaboden u srce mnogih ljudi i taj trn osujećuje
unutrašnje gledanje i su-osjećanje .

Ova priča je kao trn kojim se vadi drugi trn.
Nakon toga oba se bace ,a čovjek je slobodan i jasno vidi i su-osjeća.

tkopitaneskita is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 10:44   #8
Quote:
tkopitaneskita kaže: Pogledaj post
Ova mudra višedimenzionalna istinita priča je Mamina poruka o stanju u kojem se nalazi svako svjesno biće.
Ona je poput trna uz čiju pomoć se vade neki drugi trnovi .
Npr. postoji trn u očima onih koji ne vide jasno .
Postoji trn koji je zaboden u srce mnogih ljudi i taj trn osujećuje
unutrašnje gledanje i su-osjećanje .

Ova priča je kao trn kojim se vadi drugi trn.
Nakon toga oba se bace ,a čovjek je slobodan i jasno vidi i su-osjeća.

Nemam pojma što želiš reči,ali ne sumnjam da si zvučiš mudro
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 10:53   #9
.... Ili skračena verzija:

Razgovor blizanaca u majčinoj utrobi:

- Vjeruješ li u život poslije rođenja?
- To je glupost. Nema života poslije rođenja. Kako bi taj život uopće izgledao?
- Ne znam točno, ali uvjeren sam da će biti više svjetla i da ćemo moći hodati i jesti svojim ustima.
- To je potpuna glupost. Znaš da je nemoguće trčati i jesti svojim ustima. Pa zato imamo pupčanu vrpcu. Kažem ti, poslije rođenja nema života.
- Pupčana vrpca je prekratka. Uvjeren sam da postoji nešto poslije rođenja. Nešto posve drukčije od ovoga što živimo sada.
- Ali nitko se nije vratio od tamo. Život se poslije rođenja završava. Osim toga, život nije ništa drugo nego postojanje u uskoj i mračnoj okolini.
- Pa ne znam baš točno kako izgleda život poslije rođenja, ali ćemo u svakom slučaju sresti našu mamu. Ona će se brinuti za nas.
- Mama?!? Ti vjeruješ u mamu! Gdje bi po tvome ta mama bila?
- Svuda oko nas, naravno. Zahvaljujući njoj živimo, bez nje ne bismo uopće postojali.
- Ne vjerujem. Mamu nisam nikada vidio, zato je jasno da ne postoji.
- Da, moguće, ali ponekad, kada smo potpuno mirni, možemo je čuti kako pjeva i miluje naš svijet.
Ironrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 11:00   #10
Aha, možemo ubaciti i jednu dark verziju. Ne sjećam se odakle je ali, evo, razgovaraju dvije svinje o životu nakon odlaska sa farme u klaonicu. I jedna kaže da je sigurno tamo jako super i da svi uživaju u zasluženom odmoru jer se nijedna svinja nije vratila iz klaonice.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 11:13   #11
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Aha, možemo ubaciti i jednu dark verziju. Ne sjećam se odakle je ali, evo, razgovaraju dvije svinje o životu nakon odlaska sa farme u klaonicu. I jedna kaže da je sigurno tamo jako super i da svi uživaju u zasluženom odmoru jer se nijedna svinja nije vratila iz klaonice.
I s kim si se ti poistovjetio u ovoj meta- priči?
Sa svinjom ili sa blizancem?

I vjeruješ li ti u Mamu i trn u oku i srcu i život poslije rođenja?
tkopitaneskita is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 11:28   #12
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Aha, možemo ubaciti i jednu dark verziju. Ne sjećam se odakle je ali, evo, razgovaraju dvije svinje o životu nakon odlaska sa farme u klaonicu. I jedna kaže da je sigurno tamo jako super i da svi uživaju u zasluženom odmoru jer se nijedna svinja nije vratila iz klaonice.
palam is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 11:30   #13
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Nemam pojma što želiš reči,ali ne sumnjam da si zvučiš mudro
Pa ja sam samo glasnik,priča nam dolazi iz usta Mudrosti
I kroz tebe se prenosi i primijetilo se pa se i izrazilo da se nešto mudro
očituje.
Inače,jedno od Maminih znakova -imena po kojima je možemo prepoznati
i osjetiti je SOPHIA (tj mudrost
tkopitaneskita is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 11:43   #14
Quote:
tkopitaneskita kaže: Pogledaj post
I vjeruješ li ti u Mamu i trn u oku i srcu i život poslije rođenja?
Vjera, vjera, vjera.....
vjerovati u nešto = ne znanje o tome.

dakle, šta nam je više potrebno, vjerovati ili znati?

Da, vjerujem (dakle ne znam) da život samo mjenja oblik. Vjerujem (dakle ne znam) da kada fizički život završava da POSTOJI MOGUĆNOST da se nastavlja nama u jednom teško shvatljivom obliku.

No još uvijek ne znam, a tako dugo dok neću znati bit ću u mogućnosti samo vjerovati.

Jeste, svi se mi manje-više bojimo nepoznatog, ništavila, a vjerovanje pomaže da se smanji taj strah, tj. da ga "stavimo u ladicu" no morat ćemo se sa njim suoćit kad-tad, netko prije netko kasnije.

Ovakve priče kakvu si ti sad napisao ovdje na forumu, su tu samo kao hrana za misli, zapitaš se nekoje stvari. To je sve.

Pročitao sam na tone materijala koje se tiću smrti, duše, reinkarnacije itd itd.. i još uvijek ne mogu reći da sam 100% siguran.

No kada dođe taj čas, "živi" bili pa vidjeli
Ironrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 12:31   #15
Quote:
palam kaže: Pogledaj post
zamislio si se nad tim, ili?
__________________
pridruzite se akciji "Pedofilija", posaljite mail za prikazivanje dokumentarca "Deliver us from evil" na nekoj od HR TV postaja, HR titlovi. (Suma Sumarum)
slaven0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 14:15   #16
Onaj od obojice, koji ne vjeruje u život poslije rođenja, čitao je Bibliju
Quote:
- kršćanski bog:
"O ponoći proći ću Egiptom. Svaki će prvorođenac u egipatskoj zemlji umrijeti, od prvorođenca faraonova, koji bi imao sjediti na njegovu prijestolju, do prvorođenca ropkinje koja se nalazi uz mlinski kamen."

- kršćanski bog:
"Ne štedi ga, pobij muškarce i žene, djecu i dojenčad, goveda i ovce, deve i magarce!'"

- kršćanski bog:
"Stoga svu mušku djecu pobijte!"

- kršćanski bog:
"Pobijte starce, mladiće, djevojke, djecu i žene; istrijebite ih sve do posljednjega."

- kršćanski bog:
"Narod svoj ću lišit' djece i istrijebit' ga.."

- kršćanski bog:
"Blažen koji zgrabi i smrska o stijenu tvoju dojenčad!"
adelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 22:50   #17
Quote:
tkopitaneskita kaže: Pogledaj post
Znači ti ne voliš razmišljati o Mami i misliš da Mama nije dio ovog života ?
Možda nisi nikada pažljivo slušao pa nisi čuo?
Ali zar ne uočavaš proturječnost u svom stavu?
Nije li razmišljati o mami i slušati Mamino raznovrsno kucanje i uvijek različite poruke također divan dio života
bit čovjeka po sv.Augustinu sastoji se od svijesti,razuma i volje, shodno tome ona je preslika božanskog trojstva. potrebu čovjekovog odnosa s Bogom on najbolje obrazložio kada je rekao «Jer si nas stvorio za sebe, i nemirno je srce naše dok se ne smiri u tebi».
stoga naravno da vjerujem u Mamu.
norka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 01:50   #18
http://www.mi2.hr/

__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 09:01   #19
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Nemam pojma što želiš reči,ali ne sumnjam da si zvučiš mudro
Mudar čovjek ne vjeruje previse u svoju mudrost. Pametan čovjek zna da puno toga nezna. Pravi vjernik, vjeruje svome srcu! Pozdrav!
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 22:34   #20
Vidim citira se biblija, neki sveci i buda. Mislim da nije stvar nikakve religije već kako sam ja shvatila (a naravno da mogu biti u krivu) je vjerovanje ili pak nevjerovanje u nešto više od nas samih, u pružanje novih prilika.

Koliko sam ja razumjela u priči se radi o tome kako mi ne znamo ništa o budućnosti naših života, da li postoji nešto nakon našeg odlaska i da li postoji neki ''stvoritelj'' nas samih, ali da je poanta priče zapravo da postoji nešto nakon rođenja odnosno smrti i da postoji mama odnosno nešto veće od nas (bog, što god već). Jer svi (naravno nakon što smo to doživjeli) vjerujemo da postoji naša mama i život nakon rođenja odnosno nova prilika za život. Stoga bi se dalo zaključiti da naravno ima nešto i nakon smrti.

Ali isto tako kako su bebe shvatile da postoji život nakon rođenja tek kada su se rodile, tako ćemo i mi vidjeti da li postoji nešto tek nakon što umremo.
Tracy Jack is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:01.