Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2015., 22:53   #161
Quote:
Živući cistitis kaže: Pogledaj post
Bez brige. Nije ti to nista, vrlo lako moguce da je ovulacija. Stres moze svasta raditi tijelu, tako da i od toga moze biti. A da je ozbiljno, nije. a sve ostalo sto te muci je vjerojatno neka viroza. Popi koji lupocet, lezi, malo odmori, pij caja i proci ce
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
sasvim moguće da je to samo početak menstruacije ja bi to rekla
i meni se znalo desiti da 2-3 dana ima jako malo krvi, vidljivo samo na papiru, pa bi mi tek onda došla kako treba.
(i to mi se počelo dešavati tek unazad godinu dana otprilike, tako da, moguće da se i kod tebe sad to počelo događati)
Quote:
Živući cistitis kaže: Pogledaj post
Evo, ovako. Ja imam takva krvarenja vec skoro godinu dana. Prakticki imat dva puta mjesecno menstruaciju, s razmakom od kojih 2 tjedna. Bila sam na svim mogucim pregledima, sve je u redu osim sto imam ogromnu cistu na desnom jajniku. Medutim, ciste NE uzrokuji takva krvarenja i uzrok najcesce nije poznat. Ali to znaci jedno - nema ovulacije, sto nije dobro ako hocete zatrudnjeti. Gurali su me na kontracepciju i od tada mi je to pocelo. Sada me opet pokusavaju staviti na kontracepciju, ali nema sanse. Eto, imam takvo iskustvo vec dugo i jedinos to mi kazu je da je to poremecaj, neznaju kakav i neznaju zasto.
Hvala vam puno na odgovorima
Danas je krenulo,onako kako treba,pao mi kamen sa srca.
Stres i viroza stvarno znaju poremetit' sve...
EJB14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 23:04   #162
Pozz. Dobila sam mengu 1.2 inače mi traje 7 dana. U subotu mi je još trajalo krvarenje,jučer je prestalo. I danas popodne me počeo boliti trbuh i par kapi je krenulo opet sa smeđim iscjedkom. Što bi to moglo biti? A menga završila
Mala18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 19:36   #163
Krvarenje nakon menstruacije

Pozdrav svima
Znaci, dijagnosticirani su mi policisticni jajnici i teski hormonalni poremecaj, pila sve sve i svasta u vezi toga prije od yaza do duphastona,ugl da ne duljim sada. Zadnje dvije godine sam odustala od svih tableta i kemije,prebacila se na biljne tablete nočurak i tako. M mi i dalje dolazi nekada redovno ,a nekada po 2-3mj kasni. U te dvije godine decko i ja imamo nezasticene spolne odnose i nazalost od bebe za sada nista Kako sam se preselila kod njega u drugi grad, sada ovdje moram pronaci ginekologa( s tim da je ludnica ovdje sto se toga tice i ko zna hocu li uspjeti ) jer dalje ovako neide, prirodnim putem da dode do trudnoce.
E sada , nakon ciklusa koji mi je trajao 96 dana , dobila M 13. travnja, i trajala normalno 5 dana. Da bi se nakon 3 dana od zavrsetka pojavio nekakav rozo-crveni-smeđi iscjedak vise to tako mogu opisati nego kao krvarenje. Trajao je 2 dana i sada sve oke. Sinoc kao da sam imala dolje grceve neke koje nikada nemam. Neznam gdje bi se savjetovala sto je to bilo , jer mi se prvi puta desilo i zbunjena sam , a kako kazem trenutno sam u potrazi za ginekologom koji znam da ce mi najbolje moci reci sto i kako. Ali eto nadam se nekom vasem odgovoru da si smirim dusu
Trudnoca vjerujem da nije u pitanju, makar smo imali svakodnevne odnose, posto je tu bila M , ili opet ima slucajeva da se tako i desava.. Neznam ,totalno zbunjena po tom pitanju
Ajmee , hvala vam na odgovorima puno punooo
lalala92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 14:32   #164
krvarenje pod kontracepcijom

Pozdrav... Godinama pijem Trinovum..... Tu i tamo sam pokusala napravit pauzu ali jakko me boli dolje pod ovulacijom..... Uglavnom.... Jucer... 9 dan uzimanja tableta nakon mokrenja bilo je krvi na papiru.... Otisla sam k doktoru on kaze da pricekam jos danas i sutra da vidimo... Ne boli me nista.... Samo me panika hvata.... Sad je to manje... 3-4 smeckaste tockice na ulošku.... Jeli itko imao takva iskustva? Imam 34 god.
I da uredno radim papu svakih 6-9 mjeseci i sve je ok.
alaslo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 19:37   #165
Vjerojatno imas tockasto probojno krvarenje. Ono je cesce kad se krece s kontracepcijom nego nakon toliko godina pijenja. Provjeri hormone stitnjace jer kod hipertireoze se hoce oslabiti djelovanje hormona iz tablete, ponekad cak i potpuno neutralizirati!
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 08:55   #166
Cure molim pomoć....
U stresnoj sam bila situaciji zadnjih pola godine a problem sa ciklusom mi se poceo desavati prije 2 mj.
u Trecem mj, mi je bila jaca menstruacija, mislim jaca nego inace,trajala 6 dana.
Zatim sam dobila nakon 32 dana, tocnijie 30.04. bila je relativno ok, trajala 5 dana da bi ponovo lagano pocela krvariti 19.05.i 21.05.je krenula kao prava menstruacija,trajalo je opet 5 tj 7 dana.
Od tog zadnjeg dana samo 2-3 dana kao nisam imala...i onda bi se pojavila krv samo kad se brisem eventualno kap dvije na dnevnom ulosku....i tako sve do proslog poned. kad sam morala opet staviti ulozak jer je krenulo
Otisla kod ginekologice, pokusala me pregledat, rekla je da ne vidi upalu,da je to sad vjerojatno dolazak "prave" mensturacije jer joj i je bio "termin" ali dala mi je da pijem Duphaston 10 dana po jednu,međutim u petak mi je pocelo bas jako da ide....nazvala sam ju,rekla je da prestanem s tabletama i da vidim sta ce biti do poned.I rekla da je vjerojatno posljedica stresa
I da taj Duphaston...da mi sad nije tako jako krenulo zbog 4 tableta?? sumnjam ali...
Medjutim meni ide zaista jako, ja ne pamtim ovakvu menstruaciju a imam 38 godina....Znaci od petka ja sam promjenila preko cca 20ak ulozaka,svakih 2 sata novi.....to je strasno meni, jer ne pamtim takve "izljeve"
jucer me malo bolio jajnik,popila brufen,sad ok.

Malo sam oduzila s opisom sorry ...ali me strah sto bi moglo biti?? Policisticne nisam imala zadnjih par godina, malo mi je stitnjaca TSH povisen ali ne alarmantno.Uzv prosle godine u 5 mj bio ok...
Ima tko isukustvo slicno ??
bucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 10:37   #167
Quote:
bucek kaže: Pogledaj post
...
Što god bilo krvarenje se mora zaustaviti. I ne znam zašto je Duphastone postao lijek za sve i jedina opcija pored svih današnjih mogućnosti. Prepisuju ga maltene kao Lupocet, a nije baš bezazlen.
Gubiš velike količine krvi i na tvom mjestu bih ozbiljno razmišljala da odem na hitnu. Danas, najkasnije prekosutra.
Znam za sličan slučaj jedne kolegice s posla i ona je otišla na hitnu, primili je na odjel ginekologije i odredili neku trojnu terapiju koju je morala piti točno u određeno vrijeme. Sjećam se da je pričala kako su joj predložili kiretažu, ali odbila je jer nije bila rodila.
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 19:55   #168
Quote:
brzi gonzales kaže: Pogledaj post
Što god bilo krvarenje se mora zaustaviti. I ne znam zašto je Duphastone postao lijek za sve i jedina opcija pored svih današnjih mogućnosti. Prepisuju ga maltene kao Lupocet, a nije baš bezazlen.
Gubiš velike količine krvi i na tvom mjestu bih ozbiljno razmišljala da odem na hitnu. Danas, najkasnije prekosutra.
Znam za sličan slučaj jedne kolegice s posla i ona je otišla na hitnu, primili je na odjel ginekologije i odredili neku trojnu terapiju koju je morala piti točno u određeno vrijeme. Sjećam se da je pričala kako su joj predložili kiretažu, ali odbila je jer nije bila rodila.
Hvala na odgovoru...
Sva sreca pa se malo smirilo kroz dan, nadam se da ce sutra prestati pa da napravim uzv...Jos uvijekme ovo brine...bas neuobicajeno krvarenje..
Javim kako je zavrsilo
bucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 11:36   #169
Evo da javim....
Koliko sam zadovoljna da je uzv ok toliko nisam oduševljena odgovorima od doktorice....
Papu je napravila, nalaz pocetkom 8 mj
Uzv je trajao doslovno 10 sek. nema nista,ni polip niti cista ili miom..Thank God! Ali 10 sekundi...mislim.....
Njen odgovor je da mi se ovo desilo zbog stresa, viska kila (cca 35 vise ) i blizu sam 40 ....
I kaze mi da ako se pojavi krvarenje kroz 15ak dana i ako traje 4-5 dana da se ne brinem lol a menstrucija mi zavrsila prije 4 dana
Najradije bi otisal jos nekom privatniku,ali treuntno nemam 400 kn extra...
bucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 19:47   #170
Menstruaciju sam dobila 13.06. (pila sam duphaston 10 dana prije) i trajala je 6 dana i bila netipično slaba, a ja se taman poveselila Prošli vikend, tj 27.06. počinjem osjećati bolove u donjem dijelu trbuha i cice me počinju bolit što se pogoršava, pa u ponedjeljak 29.06. odlazim kod ginekologa. Pregledom je ustanovljeno da nema nikakve upale, ultrazvuk pokazuje da je endometrij tanak, kao nakon završene menstruacije. Međutim, 30.06. pojavljuje se smećkasti iscjedak, a jučer i prava menstruacija. Danas imam prave izljeve, sa ugrušcima, izlazi iz mene ko iz pipe.... Da li da odem na hitnu ili da čekam do ponedjeljka (čitala sam na netu da se takvo krvarenje između menstruacija često događa i da se u većini slučaja ne otkrije pravi razlog, nego se to pripiše stresu)? Btw, imam nekoliko mioma na maternici koji inače uzrokuju obilne i duge menstruacije, željezo mi je jaaakooo nisko, a većina ginekologa mi ne želi pomoći, svi me šalju na operaciju (što ja zasad odbijam jer želim trudnoću..). Kako je moguća menstruacija, ako je uzv pokazao da je endometrij skroz tanak??? Iako mi je ginekologica spominjala da je moguća nekroza mioma...
Sve u svemu, očajna sam
__________________
Trying to forget someone you love is like trying to remember someone you never met.
luce m@ra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2015., 23:18   #171
Pomoc

Imam 40 godina rodila dvoje djece,inace pijem Yasmin tablete i imala sam pet mj pauze i ovaj mjesec ponovno ih pocela piti,nakon toga dva dana nisam mogla gledati od teske glavobolje menstruacija je zavrsila 10.10. I od tada imam stalno smedi iscjedak koji jutros bio krvav a veceras mi je krenulo krvariti kao prvi dan menstruacije pa sam se uplasila,nikad nisam imala takvih problema i ne znam dali da nastavim s uzimanjem Yasmina,u pondjeljak mi radi doktor pa cu svakako otici al me zanimaju vasa misljenja i iskustva
leonica12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 14:15   #172
Help!
Imam uredne menstruacije, dosta kratki ciklus, preko 40god, i prekjucer dobijem na 15.dan ciklusa krvarenje, ajmo reci možda mrvicu obilnije nego sto mi inace menstruacija bude,ili mi se samo cini.... u srijedu sam bila kod gin, napravljen uzv, gledao je cervix sa špiglom,...uglavnom mi nije znao baš reci zašto krvarim i prognozirao je da ce stati u roku od dan, dva. Rekao je da se možda napravila cista, pa da je pukla. Inace sam bila pocetkom 5. mj. na kontrolnom i papa, sve ok. cista inace nisam nikad imala, pilule ne pijem.
Imam problema stitnjacom, pijem terapiju, ali na pitanje dali moze imati veze sa stitnom, gin je rekao da ne
sad sam malo nesigurna, i pomalo me hvata panika jer ide vikend. dakle danas mi je treci dan krvarenja, jacine menstruacije.
bolove nemam, onako jucer malo zatezalo kao i sto zna u redovnoj mengi.

zna netko nešto...do kada smijem trpiti to krvarenje ako nastavi preko vikenda, da cekam pon, ili da se ipak uputim u bolnicu...
prošli tijedan me uhvatila bila neka viroza, ali sumnjam da je moguce da je to uzrok.
i još me zanima, pitala sam ga dali bi trebala poslje krvarenja ponoviti papa test, to jest dali sam u dobi da papa radim svakih 6mj. ...on je rekao da ne. pa me zanima, koliko cesto vama gin preporucuje, u dobi od 40???
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 14:21   #173
Quote:
sijandraffm kaže: Pogledaj post
Help!
Da nije ovulacijsko krvarenje? Ja nisam ni znala da to postoji dok mi se nije dogodilo u dobi od 26 god prvi put u životu. Isto sam panično otišla na hitnu drugi dan, ali bilo je sve u najboljem redu, radilo se o ovulacijskom krvarenju (svježa krv, trajalo je, ako se sjećam dobro, 3 dana).
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 14:36   #174
Quote:
Ćufta kaže: Pogledaj post
Da nije ovulacijsko krvarenje? Ja nisam ni znala da to postoji dok mi se nije dogodilo u dobi od 26 god prvi put u životu. Isto sam panično otišla na hitnu drugi dan, ali bilo je sve u najboljem redu, radilo se o ovulacijskom krvarenju (svježa krv, trajalo je, ako se sjećam dobro, 3 dana).
hmmmm...neznam, znam za ovulacijsko krvarenje, ali nikad imala, i mislila sam da je ovulacijsko kao slabije, kratko krvarenje???
koje jacine ti je bilo to krvarenje, slabije od menge, ili???
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2015., 00:50   #175
moja ovulacijska krvarenja su obično jako slaba, koji put jedva primjetna, iako znaju trajati i po 3 dana.
nego, ja sam sad prokrvarila 19. dan ciklusa, sad će mi biti već sedmi dan krvarenja.
ne liči baš na menstruaciju, puno je slabije, ali opet ima tu krvi
to mi se prvi put dosad desilo.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2015., 08:15   #176
Quote:
sijandraffm kaže: Pogledaj post
hmmmm...neznam, znam za ovulacijsko krvarenje, ali nikad imala, i mislila sam da je ovulacijsko kao slabije, kratko krvarenje???
koje jacine ti je bilo to krvarenje, slabije od menge, ili???
Moje je bilo u rangu pretporođajne menge, samo trodnevno (desilo mi se u periodu pojačanog stresa). Sad mi se ponekad zna dogoditi (imam đipsi spiralu od nakon poroda), ali u obliku tamnijeg iscjetka od nesvježe krvi

Na pregledima je uvijek sve ok, nemam gin problema.
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 02:13   #177
Nije bas za ovu temu post i neznam di da pisem.
Ovako bila sam kod ginekologa i uzv je u redu sve je 5 i dr. je rekla da ce biti ovulacija na desnom jajniku i to bas prava. Radila sam uzv u cetvrtak i to mi je bio 5 dan m, ujedno i zadnji. U subotu sam imala nezasticen odnos naravno sa svojim deckom s kojim sam duze u
vezi. Poslje odnosa nisam imala nikakvih problema, danas mi se pojavio smedkasti iscjedak 2 dana nakon odnosa i 4 nakon m. Malo me presjece na sredini trbuha kao maternica ali osim tog blagog bockanja ponekad nemam nikakve druge simptome i da iscjedak nema neugodan miris.
Strah me malo sto bi moglo bit.....imala sam takav iscjedak 5 dana prije spontanog u vrlo ranoj trudnoci cca 2 ili 3 tj.
Inace imam takav iscjedak dan ili 2 prije pocetka m. ali ne bas svaki mj.
Molim ako je netko imao ovakav sucaj da mi kaze sto je posrijedi, glupo mi zvat gin. Kada je sve bilo u redu.
tina2706 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 07:28   #178
Quote:
tina2706 kaže: Pogledaj post
Nije bas za ovu temu post i neznam di da pisem.
Ovako bila sam kod ginekologa i uzv je u redu sve je 5 i dr. je rekla da ce biti ovulacija na desnom jajniku i to bas prava. Radila sam uzv u cetvrtak i to mi je bio 5 dan m, ujedno i zadnji. U subotu sam imala nezasticen odnos naravno sa svojim deckom s kojim sam duze u
vezi. Poslje odnosa nisam imala nikakvih problema, danas mi se pojavio smedkasti iscjedak 2 dana nakon odnosa i 4 nakon m. Malo me presjece na sredini trbuha kao maternica ali osim tog blagog bockanja ponekad nemam nikakve druge simptome i da iscjedak nema neugodan miris.
Strah me malo sto bi moglo bit.....imala sam takav iscjedak 5 dana prije spontanog u vrlo ranoj trudnoci cca 2 ili 3 tj.
Inace imam takav iscjedak dan ili 2 prije pocetka m. ali ne bas svaki mj.
Molim ako je netko imao ovakav sucaj da mi kaze sto je posrijedi, glupo mi zvat gin. Kada je sve bilo u redu.
Vjerojatno se radi o ovulaciji i laganom krvarenju koje se javi kod pucanja folikula i ispustanja jajne stanice.
Nema razloga za brigu, po meni.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 21:25   #179
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Ajd se pokušaj sjetit koji dan ciklusa bi našla to smečkasto. Na sredini ciklusa, pred kraj uoči menge ili poslije menge.
Ne mora biti infekcija, prišt-malo vjerojatno.
Slična "krvarenja" (smeđi iscjedak) je moguć kod blažeg hormonalnog disbalansa.
Savjetujem ti da odeš giniću i kažeš detaljno.
Jako je bitno vrijeme kad uočiš to, kada u toku ciklusa se desi, jer različiti hormoni koji djeluju u različitim djelovima ciklusa mogu izazvat smećkasti iscjedak.
Pa ovisno kad se desi, možeš pomoć giniću da shvati o čemu se radi.

To da bi našla kapljicu nakon "trljanja" je u stvari malo jače brisanje.
Isto tako nađeš na papiru nakon mokrenja.
Ili na kraju nakon dužeg vremena ostane na gaćicama.


Ako je baš smeđe, onda je "spotting", ali ima mnogo vrsta, i jako ovisi kada se u toku ciklusa dešava.


Ako je više sredinom ciklusa i svjetlije, onda može bit od jajnika, kod žena što se intezivno bave sportom je svašta moguće.

Odi giniću.
Kako je to povezano sportom? Molim te možeš mi objasniti detaljnije?
Jer sam uplašena opet danas i jučer bila (11. i 12. dan ciklusa) kad opet ugledah krv
vježbam redovito zadnja 2-3 mjeseca... krvarenje sam primjetila isto tako zadnja 2-3 ciklusa... i očito je povezano?
catandmouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2016., 17:00   #180
Malo dizem temicu

Zadnjih par godina (imam 34) pocela sam primjecivati povremene crveno smeckaste sluzave tockice usred ciklusa. Najcesce prokrvarim oko dva tjedna nakon njihove pojave (ponekad prode i vise). Procijenila sam da se radi ovulacijskom krvarenju.

Medjutim u posljednjih 6-8 mjeseci takve tockice vidjam i po 3-6 dana usred ciklusa. I u tom slucaju obicno dobijem mengu nakon 2 tjedna od pojave prve tockice. Samo me brine trajanje. Ne znam je li to ovulacija ili nesto drugo obzirom da ovulacijsko traje krace?

Napominjem da se zbilja radi o mini tockicama koje vidim samo na papiru kad se obrisem. U pocetku svjetlocrvene a kasnije smeckaste. Znaci nije rijec o nikakvom jacem niti osrednjem pa cak ni slabom krvarenju vec bas bukvalno o milimetarskim tockicama.
Radila uzv, papu i pregled prije 3 mj, sve uredno osim cistica na jajnicima (imam pcos od puberteta), nikakve druge probleme nije nasla srecom.
Sumnjam da se radi o puknucu cistice jer bi krvarenje trebalo biti jace u tom slucaju (mislim?).
Ciklus mi je inace oko 5 tjedana.

Ima li neka od vas slicno dulje ovulacijsko krvarenje i moze li to biti normalno kao i krace?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:08.