Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2013., 23:35   #661
Quote:
boo-boo kaže: Pogledaj post
Beba svo znanje ima u sebi iako ga nije svjesna. Tj., nije svjesna ničega ali sve osjeća i zna pokazati kad joj nešto godi ili izaziva nelagodu. Ne buni se na nešto jer je svjesna da joj to ne paše, već jer joj ne paše. Ponavljam, nema navike jer nema svijest o slijedu događaja. Ne zna što je danas, sutra, jutro, doručak, večera, spavanje, kupanje. Zna da osjeća nelagodu jer je gladna/umorna/bolesna.
Pa o kakvom učenju i treniranju spavanja mi tu pričamo?
već je olivera rekla, ali ponovit ću i ja - bebe i rutina.
mislim, ti ovdje pišeš o novorođenčadi.
malo veća dojenčad puno toga zna, možda ne baš jutro/danas/sutra, ali svakako razlikuje dnevna od noćnog spavanja, doručak/ručka/večeru i koje aktivnosti idu poslije, zna da iza večere ide kupanje i onda spavanje (ili kojim god već redom).
bebe s vremenom uz svoju majku dobiju svijest o slijedu događaja, a steknu i navike.
Quote:
boo-boo kaže: Pogledaj post
Za boldano, uvijek bi ga uspjela ponovno uspavati ali sam skužila da se jednako budi plačući i jednako dugo je budan i raspoložen spavao on pola sata ili duže. Pa sam ga počela puštati da spava koliko želi. Nekad je to duže ali većinom je kraće.
Ali zanimljivo, sad razmišljam....nitko ne tvrdi da je normalno da bebe spavaju kratko (a toliko ih to čini) već je to problem (kome?) sa X metoda rješavanja.
pa možda jest češća pojava da bebe spavaju kratko preko dana, ali to ne znači da je to za bebe ok i da one to tako žele.
tako da to nije problem roditelju zbog njega samog (vidim da na to ciljaš), nego roditelju zbog bebe, jer joj želi omogućiti dublji i kvalitetniji san.
meni je uvijek lakše bilo dići bebu iz kreveta i nastaviti s aktivnostima u budnom stanju nego probati je uspavljivati uz vrlo neizvjestan ishod i dosta utrošenog vremena (zato sam preferirala maramu i kolica).
Quote:
boo-boo kaže: Pogledaj post
Za zadnje pitanje, moje iskustvo, kroz sebe samu.
Nemam link a valjda onda samim time ni vjerodostojnost.
samo me zanimalo je li to osobno mišljenje ili znanstveno dokazana činjenica.
mene u raspravama ovakvog tipa zanimaju činjenice.
Quote:
Terra003 kaže: Pogledaj post
I sta ste napali zenu zato sto ne voli tjesilice
provukla se teza da ako beba ima tješilicu, onda zasigurno nema bliskost od roditelja.
a tome nije tako.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 23:41   #662
cure, molim vas da raspravljamo u civiliziranom tonu, bez napadanja i osuđivanja.
ako ne vjerujete da je takva rasprava moguća, pogledajte 5-6 stranica unatrag i uvjerite se.
ovo je prva i zadnja opomena.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 00:37   #663
Quote:
gugolina kaže: Pogledaj post
CIO se provodi kada se ide na noćno spavanje. Tijelo je programirano da je noć, spava mu se i dijete će puno brže zaspati nego da provodiš CIO po danu.

Prije nego počneš CIO jako je važno osigurati dovoljno sna preko dana! Jer dijete koje je premoreno, neće se moći brzo umiriti, tj. puno će i dugo plakati.
cekaj malo...ako se CIO ne provodi preko dana, nego samo za noc, kako onda dijete zna samo zaspati preko dana? i to jos kvalitetno zaspati i da ima dovoljno sna?
hoces reci da je prek dana dozvoljeno i nosanje, i pjevanje, i sisa, i kolica, i marame i mama/tata lezi kraj bebe, a navecer samo mrkli mrak i kinderbet+tjesilica


Quote:
gugolina kaže: Pogledaj post
Također, važno je uvesti večernju rutinu, stišavanje aktivnosti pred spavanje, vjerujem da to već prakticirate.

Mi smo osigurali sve te uvjete i onda smo bebu poljubili, objasnili joj da ćemo ju sad ostaviti da se sama uspava, da smo u drugoj sobi, da ju volimo, spustili smo ju u krevetić u njezinoj sobi, otišli i zatvorili vrata. Po mojem iskustvu bolje je ne dolaziti svakih nekoliko minuta jer je dijete onda još više frustrirano kad dođeš jer ga ne dižeš pa onda odeš i onda još više plače. Po mojem je najbolje uopće ne ulaziti dok ne zaspi. Ti odluči kako ćeš.
a kako (kada) znas da je zaspala? zato jer je prestala plakati?
a sto ako je samo prestala plakati, a zapravo je budna i bleji u strop, i onda naglo pocne plakati?
sto ako te beba "stvarno" treba? Ono, zapela joj noga u stranici kinderbeta? pobljuckala se? pao joj je komad zbuke sa stropa na glavu?

zaista te nije strah da nesto moze poci po zlu?
onak, iskreno?


Quote:
gugolina kaže: Pogledaj post
Beba će prvu noć plakati jako puno i intenzivno i srce će ti se lomiti. Prvu noć to će trajati sat do dva. Mislim da nisam čula da je nekome trajalo dulje.
i opet, zaista te nije strah da ce u sat dva nesto poci po zlu? da dijete predugo place?
ono sat vremena?

sto radite tih sat vremena?

vidla sam da su te cure napale oko zlostavljanja....nije zlostavljanje, al bi vrlo lako moglo biti prijavljeno ko zanemarivanje.


ovako kako ti savjetujes, dakle, uopce ne javljanje bebi, nije krajaut (jer on opisuje da se povremeno javis bebi).
nego je nereagiranje na djetetove signale (a time i potrebe).
koje je u RH kaznjivo (nazalost, rijetko se prijavljuje-ili susjedi nisu osvjesteni ili zidovi nisu dovoljno tanki.... i tesko dokazuje....tek onda kada stvari odu predaleko....)

kolko kod se trudim razumijeti, naprosto ne vidim razliku izmedju majke koja cita dubokoumnu knjigu o spavanju i ostavi bebu samu u sobi da place jedan sat u svrhu treninga i majke koja je strusila dve litre votke i tupo zuri u pepeljaru dok dijete bespomocno place u nekoj drugoj sobi

kad se stavim u one male cipelice, mislim da je bebi, tog trenutka, tih sat vremena, naprosto isto....


Quote:
gugolina kaže: Pogledaj post
Drugu noć oko pola sata, treću oko 20 minuta.
Svaku sljedeću noć kad staviš dijete na spavanje dijete će vjerojatno zaplakati minutu ili dvije, pet, ali to se ne smatra cry outom. S vremenom će beba prestati plakati kad ju staviš na spavanje ili će to kako sam napisala trajati minutu, dvije ili samo par sekundi.
i kad je bolesna?
i kad joj zubi idu?
i kad je ljeto, +40 u sobi i svi smo nervozni od vrucine?
i kad se preplasi tipa koji vam dijeli reklame u haustoru i onda navecer od njegovih ogromnih brkova ne moze zaspati (al ti ne moze reci da se bas njega boji)



Quote:
gugolina kaže: Pogledaj post

A kada negdje moramo spavati u istoj sobi (svatko u svome krevetu), onda spavamo ali ne baš kvalitetno jer ona nema svoj mir i smeta joj to šuškanje.
ja ne vidim nista lose u malo suskanja, stovise, i prisutnosti uobicajenih zvukova, i mislim da san moze btii znatno kvalitetniji kada ima nekih zvukova okolo, nego kada dijete ima potpun mir i tisinu (mislim da cak niti doma nije moguce uvijek osigurat mir i tisinu)
a nekak mi se cini, da je ta tisina, zapravo navika, isto ko i sisa ili ljuljanje, pa ne kuzim cemu odvikavat od jednog da se navikne na drugo
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 01:14   #664
sve žene koje su dosad pisale da su provele cio su naglašavale da se bebi javlja s vremena na vrijeme i bome nitko nije spominjao tako puno plakanja, spominjalo se 15-20 min-pola sata. e, sad, ili je gugolina jedina bila iskrena ili je bila najsurovija.

ne znam, na stranu i žaljenje bebe i metode ove ili one, meni nije jasno kako netko (trijezan i svjestan) može slušat bebu kako plače sat ili nevjerojatnih dva sata!? ja postanem nervozna k'o pas od bepskog plača, smeta mi, iritira me, ne mogu ga slušat,..to je priroda tako uredila, je li, normalno je da nam smeta da se pobrinemo za bebu. ja uvijek govorim da bi zarobljenicima umjesto bilo kakvog drugog mučenja trebalo puštati bepski plač, ili još gore, cendranje, sve bi priznali. ja to ne mogu slušat.
dva sata bome...u šoku sam.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 08:19   #665
lali, moja mama je mene slusala 3 noci. on and off, cijele 3 noci.
rekla je da je sjedila u kuhinji i plakala dok me slusala. uvjerili su ju eto da je to najbolje za dijete, da se nauci samo spavati i prestane zajebavati i manipulirati trazeci roditeljsku njeznost.
srecom, zato sam imala njenu punu podrsku u skakanju na svaki kme moje kceri
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 08:41   #666
i moja mama je pričala da sam urlala kompletno cijelu jednu vruću ljetnu noć godine 80i neke. bilo je 500 stupnjeva i bilo ih je sram turista pa su zatvorili prozore i da smo svi bili mokri od znoja (ma daj?) i da navodno nisam više nikad urlala i od tog dana sam spavala ko top (a ja mislim da je to daleko od istine samo sad kad gledaš 30 goidna unatrag, tako se čini).

tad je to bilo tako normalno; uvjere te da moraš biti jak i pregrmiti tu jednu dvije tri noći .. valjda odatle potječe i ono laganje i ona silna pitanja: a jel spava cijelu noć, moja spava cijelu noć od svoja 2 tjedna.

to je čisto lomljenje djetetove volje.
kad imaš jedno maličko onda ti i nije toliko nezamislivo podvrgnuti ga tome, pustiti da plače. uvjeriš se: ma nije mu ništa, sit, presvučen, toplo mu. plače bezveze. a ne zna zaspati iz navike. pa je vrijeme da promijenimo navike.

a kad imaš malko veće dijete koje priča i jasnije se izražava, izražava svoje osjećaje onda vidiš koliko je nezamislivo da te ono zove iz krevetića, a ti mu ni a ni be ne odgovaraš. onak: mamaa maaamaaa diii siii? dooođii? jesi tuuu? a ono, nitko se ne javlja baš grozno. kako bi uopće mogla djetetu "izići na oči" nakon toga? Što bi mislilo o meni? ne mislilo nego osjećalo!

dok s druge strane, što je danas prihvatljivo a to je adaptacija u vrtić. to je po meni, u neku ruku isto lomljenje djetetove volje. bez obzira što postoji adaptacija pa mu osiguraš 2 il 3 tjedna to je prisilno i pod mus navikavanje na odvojenost i na vrtić. a nitko se ne zgraža kakvi roditelji, kako samo mogu.
okej, u suštini je opet drugačije, ne kažem da je isto..al ono u nekom pogledu je to li-la. svako jutro plače, e pa još se nije prilagodilo.
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 09:35   #667
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
sve žene koje su dosad pisale da su provele cio su naglašavale da se bebi javlja s vremena na vrijeme i bome nitko nije spominjao tako puno plakanja, spominjalo se 15-20 min-pola sata. e, sad, ili je gugolina jedina bila iskrena ili je bila najsurovija.

ne znam, na stranu i žaljenje bebe i metode ove ili one, meni nije jasno kako netko (trijezan i svjestan) može slušat bebu kako plače sat ili nevjerojatnih dva sata!? ja postanem nervozna k'o pas od bepskog plača, smeta mi, iritira me, ne mogu ga slušat,..to je priroda tako uredila, je li, normalno je da nam smeta da se pobrinemo za bebu. ja uvijek govorim da bi zarobljenicima umjesto bilo kakvog drugog mučenja trebalo puštati bepski plač, ili još gore, cendranje, sve bi priznali. ja to ne mogu slušat.
dva sata bome...u šoku sam.
Potpisujem svaku riječ ja isto ne mogu slušati plač svoje bebe, sva se unervozim. Npr. Kad joj pripremam kašicu, a ona protestira, cendra jer mora čekati...ja sam luuuda Apsolutno mi je nazamislivo da pustimda plače 1 sat pa makar ta agonija trajala samo 2,3 dana. Moja currka zna sama zaspati bez primjene cio i svejedno se budi po noći i ja sve čujem.
Pustim ju kad se komeša i ponekad zaspe za par minuta, a ako digne glavu i počne cendrati znam da će to prerasti u plač pa ju dignem, stavim na cicu i opet zaspe za cca 5 minuta. Meni to nije problem Iako mjesecima ne spavam u komadu, ipak tokom noći izgleda skupim dovoljno sna i ne mogu reći da preko dana ne funkcioniram, dapače.
Meni se čini da ti treninzi spavanja više služe mamama zbog njihove komocije,jer ne daj bože ne spavati 7 sati u komadu uz malu bebu, pa se na tome inzistira.
Interesantno je da su preporuke ništa ne forsirati...dohranu,razvoj motorike i sl., ali spavanje odmah treba funkcionirati iako se zna da bebin mali mozak svašta proživljava preko noći i ne može sve shvatiti, razumjeti, pa traži utjehu.
Ja isto loše spavam po noći i budim se kad je neko stresno ili uzbudljivo razdoblje, pa mogu samo zamisliti kako je mojoj bebi koja tek upoznaje svijet i kojoj je svaki dan izazov. Ja se u tim situacijama volim stisnuti uz mm i dovoljno je da me zagrli da se umirim, pa mi ne pada na pamet bebi uskratiti isto.
petrunjela1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 09:42   #668
Quote:
boo-boo kaže: Pogledaj post

Budi se jer se bebe (a čini mi se da je to većina) jednostavno bude. Očito ima nešto u toj noći što one moraju prevladati.

I nije stvar u voljenju ili nevoljenju tješilica. Stvar je u tome da smo jako komotni, da tražimo brza rješenja a sve što beba treba je u nama.
Svrha cice je da ju se cica. Nema druge svrhe. Ako beba već doji, zašto npr. davati dudu?
Ma o čemu ti?!
Da komodni smo jer i mi želimo nekoliko sati sna?!
Da, potpisala sam robiju u onom trenutku kad sam se odlučila na dijete?!
Meni se čini da svi oni koji na ovaj način gledaju na stvari ili nemaju nekih večih problema (tipa beba se budi samo 3-4 puta noću, i to ako i toliko) ili su nezaposleni i biti će kući sve do djetetove 3 god života kad će se to samo od sebe izregulirati.
I ti o dojenju pričaš? Nisi u mom krevetu provela ni jednu noć da vidiš kako to izgleda, ne kako je meni nego mom T! Evo samo sinoć se ispovračao 5 puta i cili je jadan slipljen i kosu sam mu jadničku jutros morala oprat na šta je ličia, a da ne govorim da ga sisanje ne uspava zbog svega toga i u dva navrata sam bila budna uru vrimena dok mu se nije smirila probava i bljuckanje da ga mogu uspavat!
Ali ti očito ne vidiš nikakav problem u tome samo šta više sisat i povračat to je za bebu super!
Jane0707 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 09:43   #669
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
i moja mama je pričala da sam urlala kompletno cijelu jednu vruću ljetnu noć godine 80i neke. bilo je 500 stupnjeva i bilo ih je sram turista pa su zatvorili prozore i da smo svi bili mokri od znoja (ma daj?) i da navodno nisam više nikad urlala i od tog dana sam spavala ko top (a ja mislim da je to daleko od istine samo sad kad gledaš 30 goidna unatrag, tako se čini).

tad je to bilo tako normalno; uvjere te da moraš biti jak i pregrmiti tu jednu dvije tri noći .. valjda odatle potječe i ono laganje i ona silna pitanja: a jel spava cijelu noć, moja spava cijelu noć od svoja 2 tjedna.

to je čisto lomljenje djetetove volje.
kad imaš jedno maličko onda ti i nije toliko nezamislivo podvrgnuti ga tome, pustiti da plače. uvjeriš se: ma nije mu ništa, sit, presvučen, toplo mu. plače bezveze. a ne zna zaspati iz navike. pa je vrijeme da promijenimo navike.

a kad imaš malko veće dijete koje priča i jasnije se izražava, izražava svoje osjećaje onda vidiš koliko je nezamislivo da te ono zove iz krevetića, a ti mu ni a ni be ne odgovaraš. onak: mamaa maaamaaa diii siii? dooođii? jesi tuuu? a ono, nitko se ne javlja baš grozno. kako bi uopće mogla djetetu "izići na oči" nakon toga? Što bi mislilo o meni? ne mislilo nego osjećalo!

dok s druge strane, što je danas prihvatljivo a to je adaptacija u vrtić. to je po meni, u neku ruku isto lomljenje djetetove volje. bez obzira što postoji adaptacija pa mu osiguraš 2 il 3 tjedna to je prisilno i pod mus navikavanje na odvojenost i na vrtić. a nitko se ne zgraža kakvi roditelji, kako samo mogu.
okej, u suštini je opet drugačije, ne kažem da je isto..al ono u nekom pogledu je to li-la. svako jutro plače, e pa još se nije prilagodilo.
pa prihvatljivo je i pustati dijete da place u as ne bi to usporedjivala, po meni je vazna poruka koju saljes, i cilj koji pokusavas ostvariti.

uspavaj se sam, ja sam odlucila da ti ne treba moja blizina

nauci se na as, ja sam odlucila da si tako sigurniji a ja cu ti pjevati/dati igracku/dudu/bilosto da ti olaksam

to je za bebe, a vrtic i jaslice ipak idu kad su stariji pa im se cak i moce rijecima objasniti
nauci se na vrtic, ja cu doci po tebe cim mogu a ti se igraj s djecom, socijaliziraj i napreduj
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 10:10   #670
Sve sam već napisala i objasnila ranije tako da se nemam namjere ponavljati niti opravdavati.
To što je ova metoda vama neprihvatljiva, to je vaša stvar.

Žena koja ima svoju stranicu i stvarno je majstor za nespavače, uz ostale tehnike za uspavljivanje bebe (od kojih je nama na početku najviše pomogla bijela buka) na kraju je isto obradila temu CIO i to jako kvalitetno.

Tako da onima koji više ne znaju kako pomoći bebi da zaspi i počnu razmišljati o CIO, preporučam da pročitate taj članak, nije dugačak, mada ih ima još nekoliko na njezinoj stranici baš o CIO. Na kraju ima dosta komentara mama koje su provele CIO, a osim toga možete postaviti pitanje i objasniti svoj problem na toj stranici, žena će odgovoriti.

http://www.troublesometots.com/how-t...dtime-edition/
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 10:29   #671
a eto, razliciti smo. meni su dva puta suze na oci grunule samo citajuci ovaj clanak.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 11:01   #672
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
a eto, razliciti smo.
Bold, underline.

Premda sam zadnjih mjeseci na rubu snaga, nisam za CIO, nikako ga ne bih mogla provesti (iako mi se čini da ga beba na meni provodi). Htjele mi to priznati ili ne, sve ove bepske faze doživljavamo osobnim neuspjehom i to boli. Ja sam sinoć cvilila mm-u kako sam najgora mama na svijetu jer frajla ima gadnu fazu opet. I milijun puta me ustane. A ja ne shvaćam zašto. Sve je super, ima rutinu koju si je sama namjestila, sita je, suha je, mažena i pažena, a ona meni "tako vraća". I onda me ujutro dočekaju dva nova zuba. Ubilo bi me da sam ju pustila da cvili, premda mi prođe kroz glavu svaku večer: više ne mogu. A onda od negdje dođe snaga.

Ne osuđujem vas, ne pada mi to na pamet. Ja nisam uspjela s dojenjem i to mi je teško pregristi. Dogodio se trenutak kada nisam uspjela pronaći snagu i sve je otišlo u kuki. Danas/sutra će se dogoditi situacija kada će jedna od vas vrhovnih majki doživjeti neki svoj roditeljski neuspjeh. Nadam se da ćete se onda sjetiti kako su se osjećale ovdje napadnute mame.
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 11:02   #673
a meni nije jasno kako to da ne postoji sirup/kapi/sredstvo za spavanje. nikako mi ne ide u glavu ako imaš za potenciju, za pišanje, za sranje, za spavanje, grlobolju, za nršavljenje, za svaki drek imaš tablete, ali za dijete da spava e to baš nema
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 11:03   #674
meni je isto nevjerojatno da netko može slušati svoje dijete kako plače sat vremena,a kamoli dva sata. čitam i čitam i što više čitam to je moj upitnik nad glavom veći.
ali nervira me kada se generalizira!!!kada se izjavi da bebe koje ne spavaju cijelu noć u komadu su umornije preko dana,slabije jedu i sl. moje dijete nije noć prespavalo u komadu od svog 4. mj i gle čuda-taj nema mira tokom dana brate mili!!!ima energije na izvoz!sa 7 mj se posjeo,propuzao i počeo se dizati na noge.veselije dijete od njega ne znam.dugo je trebalo da se dnevna spavanja stabiliziraju i jesu.bez ikakve tehnike.sada spava dva puta po sat,sat i po,a nekada i dva.i sve 5.jede kako kad.doručak i večeru popapa,međuobroke isto,ručak ako mama pripremi ono kaj voli jel.
imamo rutinu i već duže vrijeme i tokom dana,a rutina prije noćnog spavanja je tu od valjda kad je imao dva mjeseca.

ja osobno mislim da noćno spavanje nema veze s tim kakvo će dijete biti tokom dana.neka djeca su mirnija,neka su pravi mali hahari.neka su izjelice, nekim je dovoljna samo voda valjda.bitna je i okolina,. mi se s njim uvijek šalimo,smijemo.ja trčim na svaki njegov kmeeee oduvijek i zato rijetko plače.
ne mogu ga slušati kako plače.ne mogu!!!a kad cendra...uf.napravim sve samo da ne cendra,odgovaram na njegove potrebe.

a da ga ostavim samog u sobi da plače i to još sat vremena...ne...pardon ali ja to ne mogu shvatiti.ja ne kažem da su roditelji koji provode CIO loši.ne!ali jednostavno ne mogu razumijeti kako možete to slušati.pa ja da to napravim brijem da bi ga drugi dan nosila non stop.

i ja ne msilim d aće dijete zbog toga biti obilježeno za čitav život ali će utjecati na njega tu noć,možda i slijedeći dan.to je stres za bebu.
pa zamislite da netko vas zatvroi u mračnu sobu i ode van.i vi krenete plakati i nitko ne dolazi sat vremena...
__________________
10.2. mali alvić <3<3<3
alveolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 11:04   #675
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
i


dok s druge strane, što je danas prihvatljivo a to je adaptacija u vrtić. to je po meni, u neku ruku isto lomljenje djetetove volje. bez obzira što postoji adaptacija pa mu osiguraš 2 il 3 tjedna to je prisilno i pod mus navikavanje na odvojenost i na vrtić. a nitko se ne zgraža kakvi roditelji, kako samo mogu.
okej, u suštini je opet drugačije, ne kažem da je isto..al ono u nekom pogledu je to li-la. svako jutro plače, e pa još se nije prilagodilo.

ja ne znam niti jedno dijete koje ide na adaptaciju prije 6.mjeseca. a i to su rijetki. uglavnom idu sa godinu dana, akda vec puno toga mogu razumijeti, a ono jos vaznije, imaju iskustva sa roditeljima da su inace uvijek tu za njega, imaju osjecaj privrzenosti i samim time se lakse odvajaju.
uz to, dijete u vrticu ne ostavljas samo, tamo su neke druge odrasle osobe, druga djeca.
to je neusporedivo sa ostavljanjem cetveromjesecne bebe da place sama u sobi sat vremena. i da nema pojma gdje je roditelj ili bilo koje drugo zivo bice.

isto sto SN kaze za AS. dijete place u AS, al nikad nije samo (ne mogu zamisliti u kojoj situaciji bi dijete trebalo biti samo u AS-u u autu).
i dijete vidi da taj roditelj nesto drugo radi (vrti volan, mijenja brzine) i da ga ne moze odma uzeti....dijete cuje glas roditelja....i vrlo brzo moze nauciti da kada se taj roditelj zaustavi, kad ugasi auto da ce ga uzeti.
(ovjde je zapravo uljez auto )
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 11:06   #676
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
a eto, razliciti smo. meni su dva puta suze na oci grunule samo citajuci ovaj clanak.
I meni bi da mi se beba budi samo 4-5 puta noću i kad je nahranim (ili nosam) da odmah zaspe.
Ja sam sigurna da nitko ne uživa provoditi CIO (niti ću ja uživati, već mi se srce steže) i da je to samo krajnja nužda kad ništa drugo ne pomaže, a vi šta tako gorljivo osuđujete roditelje koji to provode očito nemate većih problema pa gledate iz svoga kuta!
Jane0707 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 11:11   #677
Quote:
Jane0707 kaže: Pogledaj post
I meni bi da mi se beba budi samo 4-5 puta noću i kad je nahranim (ili nosam) da odmah zaspe.
Ja sam sigurna da nitko ne uživa provoditi CIO (niti ću ja uživati, već mi se srce steže) i da je to samo krajnja nužda kad ništa drugo ne pomaže, a vi šta tako gorljivo osuđujete roditelje koji to provode očito nemate većih problema pa gledate iz svoga kuta!
ovo je forum gdje svatko može reći svoje mišljenje.oni koji to ne mogu čitati neka ne čitaju.
boldano-rajt.
__________________
10.2. mali alvić <3<3<3
alveolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 11:11   #678
Quote:
Jane0707 kaže: Pogledaj post
I meni bi da mi se beba budi samo 4-5 puta noću i kad je nahranim (ili nosam) da odmah zaspe.
Ja sam sigurna da nitko ne uživa provoditi CIO (niti ću ja uživati, već mi se srce steže) i da je to samo krajnja nužda kad ništa drugo ne pomaže, a vi šta tako gorljivo osuđujete roditelje koji to provode očito nemate većih problema pa gledate iz svoga kuta!
moja se budila do 19 mjeseci. nekad 3 a nekad 10+ puta.
ne znam sto bi me moglo natjerati da izadjem iz sobe i ostavim svoje dijete samo da place, bez dodira, bez glasa, bez njeznosti.
lobotomija jedino.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 11:17   #679
a jesi sigurna da nema drugog načina?
da probaš kad se probudi uspavati ga/ju pjevušenjem, ili svojom blizinom (bez cice) ili znaš što je meni palilo..e jbg nisam popratila koliko ti je beba stara al dok je bila manja (do neka 3-4mj, možda 5) je smirivalo kad bi je primila za guzu i nunala lijevo desno (od rođenja je spavala na trbuhu).

šištanje, zamatanje, bijela buka, pjevanje, blizina..

kasnije kad postane pokretljivije pa se više umori pa spava ko top..
osiguraš mu boravak na svježem zraku.

više se ni ne sjećam svih trikova..

čajek od kamilice..od matičnjaka..

eterično ulje lavande u sobu staviti..

taman dok sve isprobaš dijete počne spavati
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 11:19   #680
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
a jesi sigurna da nema drugog načina?
da probaš kad se probudi uspavati ga/ju pjevušenjem, ili svojom blizinom (bez cice) ili znaš što je meni palilo..e jbg nisam popratila koliko ti je beba stara al dok je bila manja (do neka 3-4mj, možda 5) je smirivalo kad bi je primila za guzu i nunala lijevo desno (od rođenja je spavala na trbuhu).
ovo i mi radimo.spustimo ga u krevetić i ako se krene meškoljit brzo ga uhvatimo za riticu i krenemo ga nunati muž još drži ruku na leđima,a ja na čelu.
__________________
10.2. mali alvić <3<3<3
alveolina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:25.