Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2009., 13:41   #121
Radije odi kod doktora. Meni je tako nakon kupanja na moru ostalo vode u uhu,nakon toga otišla van,bio propuh i rezultat svega toga je bila upala srednjeg uha...a o bolovima da ti ne pišem,ni najgorem neprijatelju to ne bi poželjela...Bolje ti je spriječiti nego liječiti...hehe
mandarina2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2009., 10:59   #122
problem s uhom

evo imam jedan problem s uhom,pitam ovdje ako je netko mozda imao slican rpoblem pa zna kako ga izlječit jer kada sam bio kod doktora on je reko da je sve u redu :S
problem je,kad udisem ili izdisem zrak iz nosa uho mi se obavezno začepi,također zbog toga osječam da u zadnje vrijeme sve slabije čujem od tog problema svake 2-3 sekunde mi se uho začepi,također dok pričam osjetim kao d ami zrak izlazi kroz uho :S
ivanos. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2009., 11:48   #123
Quote:
ivanos. kaže: Pogledaj post
evo imam jedan problem s uhom,pitam ovdje ako je netko mozda imao slican rpoblem pa zna kako ga izlječit jer kada sam bio kod doktora on je reko da je sve u redu :S
problem je,kad udisem ili izdisem zrak iz nosa uho mi se obavezno začepi,također zbog toga osječam da u zadnje vrijeme sve slabije čujem od tog problema svake 2-3 sekunde mi se uho začepi,također dok pričam osjetim kao d ami zrak izlazi kroz uho :S
Ne znam kod kojeg liječnika si bio ali bilo bi dobro da posijetiš otorinolaringologa. Imala sam sličan problem kao dijete ali ja sam imala i vrtoglavice. Ispostavilo se da imam blagi poremećaj centra za ravnotežu i benigni vertigo; sve je samo od sebe došlo na svoje ali posjeti otorinca da te detaljno pregleda.
dan-zena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 10:49   #124
meni se nešto slično događa - prehlađen sam i imam problema sa sinusima, pa moram često "puhati" nos, i onda mi se obavezno začepi uhu (nekad obadva) i to me jako iritira, kao da sam se naglo popel na 10000 metara
kaj napraviti ?
Supertramp is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 11:30   #125
Nafazolin kapi ukapavati 3 puta dnevno , oko 7 dana i činiti pokus po Valsavi kad ukapaš te kapi. Ali obavezno kod otorinca šta prije. U kojem si gradu?
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 12:34   #126
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Nafazolin kapi ukapavati 3 puta dnevno , oko 7 dana i činiti pokus po Valsavi kad ukapaš te kapi. Ali obavezno kod otorinca šta prije. U kojem si gradu?
pokus po Valsavi ? kaj je to ?

blizu ZG-a sam
Supertramp is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 16:16   #127
Quote:
ivanos. kaže: Pogledaj post
evo imam jedan problem s uhom,pitam ovdje ako je netko mozda imao slican rpoblem pa zna kako ga izlječit jer kada sam bio kod doktora on je reko da je sve u redu :S
problem je,kad udisem ili izdisem zrak iz nosa uho mi se obavezno začepi,također zbog toga osječam da u zadnje vrijeme sve slabije čujem od tog problema svake 2-3 sekunde mi se uho začepi,također dok pričam osjetim kao d ami zrak izlazi kroz uho :S
Dakle, taj tvoj problem nije ništa egzotično. Obično se javlja kod infekcije gornjih dišnih putova, konkretno rinofaringitisa (upala nosnog dijela ždrijela ili obična hunjavica). Čest je i kod alergije.
Radi se o edemu (oteklini) sluznice Eustahijeve tube (cijevi), kanala koji povezuje nosnu šupljinu s srednjim uhom. Edem priječi normalan prolazak zraka iz nosa i ventiliranje uha, s vremenom dolazi do resorpcije zraka iz srednjeg uha, smanjenja tlaka i uvučenja bubnjića. Bubnjić se tada ne može gibati punom amplitudom pokreta pa dolazi do nagluhosti (osjećaj da su uši začepljene).
Slično se dešava i kad se ispuhuje nos, zrak pod tlakom ulazi kroz opisanu cijev u uho i izbočuje bubnjić. Kod gutanja mišići ždrijela normalno otvaraju cijev i tlakovi se izjednače (vrlo slično kao kod promjene nadmorske visine, riječ je zapravo o promjeni atmosferskog tlaka) što se može čuti kao "pucketanje" i uši nam se otčepe. Međutim, kod upalnog edema sluznice ždrijela ( i opisane cijevi) ne dolazi do otvaranja cijevi i uši ostaju začepljene.
Tu kratkotrajno pomažu kapi za nos (gore spomenuti nafazolin je samo jedan od oppcija) i Valsalvin pokus. To nije ništa drugo nego puhnuti zrak kroz nos, a da je pritom nos začepljen prstima. Uši se začepe. Zatim treba progutati i uši bi se trebale otčepiti. Ako se ne otčepe Eustahijeve cijevi nisu prohodne ( to se stanje naziva katar tube ili tubarni katar). Liječi se kapima za nos.
Ako kroz 5-7 dana nema poboljšanja potebno je posjetiti specijalista za uho, grlo i nos.
Zeleni ninja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2009., 18:25   #128
Kantarion ulje i uho

Imam problema sa uhom,a cuo sam da je za te stvari dobro ulje kantariona,medjutim kupio sam to ulje u dm-u,od biofarma je ali pise "samo za vanjsku uporabu".Sta to znaci da ga ne bi smio nakapat u uho?
ul7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2009., 18:58   #129
Meni je kod upale uha pomoglo toplo maslinovo ulje
Pixie777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2009., 19:28   #130
Quote:
Zeleni ninja kaže: Pogledaj post
Dakle, taj tvoj problem nije ništa egzotično. Obično se javlja kod infekcije gornjih dišnih putova, konkretno rinofaringitisa (upala nosnog dijela ždrijela ili obična hunjavica). Čest je i kod alergije.
Radi se o edemu (oteklini) sluznice Eustahijeve tube (cijevi), kanala koji povezuje nosnu šupljinu s srednjim uhom. Edem priječi normalan prolazak zraka iz nosa i ventiliranje uha, s vremenom dolazi do resorpcije zraka iz srednjeg uha, smanjenja tlaka i uvučenja bubnjića. Bubnjić se tada ne može gibati punom amplitudom pokreta pa dolazi do nagluhosti (osjećaj da su uši začepljene).
Slično se dešava i kad se ispuhuje nos, zrak pod tlakom ulazi kroz opisanu cijev u uho i izbočuje bubnjić. Kod gutanja mišići ždrijela normalno otvaraju cijev i tlakovi se izjednače (vrlo slično kao kod promjene nadmorske visine, riječ je zapravo o promjeni atmosferskog tlaka) što se može čuti kao "pucketanje" i uši nam se otčepe. Međutim, kod upalnog edema sluznice ždrijela ( i opisane cijevi) ne dolazi do otvaranja cijevi i uši ostaju začepljene.
Tu kratkotrajno pomažu kapi za nos (gore spomenuti nafazolin je samo jedan od oppcija) i Valsalvin pokus. To nije ništa drugo nego puhnuti zrak kroz nos, a da je pritom nos začepljen prstima. Uši se začepe. Zatim treba progutati i uši bi se trebale otčepiti. Ako se ne otčepe Eustahijeve cijevi nisu prohodne ( to se stanje naziva katar tube ili tubarni katar). Liječi se kapima za nos.
Ako kroz 5-7 dana nema poboljšanja potebno je posjetiti specijalista za uho, grlo i nos.
hvala
Supertramp is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2009., 21:32   #131
Ja nemam upalu,mislim da su gljivice u pitanju.
ul7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 17:42   #132
hvala puno
ivanos. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 22:40   #133
bol iza uha i umjereni vertigo

pOzdrav
U zadnje vrijeme mi se sve ćešće javlja vertigo u glavi-ono kad vam se vrti baš u glavi, ne ništa pred očima, ni vani...
Traje neko vrijeme pa prestane i onda ga zna ne biti tjednima da bi se opet pojavilo na par dana
Nevezeno uz to osjećam bol iza ušiju, više lijevog- Ko da me boli lubanja, bol je podnošljiva ali vrlo iritantna, tuba bol, poveća se ako nosim sunčane naočale ili imam slušalice u ušima...-također se povuče i onda ju nemam dosta dugo i onda se opet samo tako pojavi...
zna li netko što bi to moglo biti?
Inaće sam vrlo zdrava osoba, bavim se planinarenjem, trčanjem, i dosta sam istrenirana i u dobroj formi. Imam normalni tlak.
Nisam još bila kod doktora, al kanim otići unutar ovog mjeseca...
__________________
Nikad nisam mislila da sam se izgubila, nego da sam baš tamo gdje bi trebala biti i da se događa baš ono što bi se trebalo.
Nymira is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 00:01   #134
Teško je to znati bez pretraga. Vjerojatno ćeš morati na CT i/ili MR glave i na pregled ušiju...
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 10:44   #135
Neugodno bubnjanje u ušima

Evo da ne idem u doktora ako nije nista da pitam prvo. Znaci vec dva dana mi nesto dudno bubnja u uhu. Kao da otkucava srce. To mi inace zna bit u oba uha kad se dignem ili radim fizicki jer imam niski tlak,ali sad vec dva dana mi tuce u lijevom uhu tako napamet, pa stane na dva tri sata pa opet,kad se skroz smirim prestane, ali smeta a uho mi je nekako cudno kao da je puno a nije...Zna li tko sto je to?
Hvala
Jesua is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 11:37   #136
jesi bila na kakvim pretragama? što su ti rekli da je to?
danas me tako iza uha boli, ne stalno, na momente zaboli, pa prestane...
lost_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 10:15   #137
E i meni isto bubnja u levom uhu vec jedno 2ned. Kao da otkucava srce, ali nije to jer puls i to bubnjanje nisu uskladjeni. Skroz neugodno. Neam pojma odakle to. Valjda nije problem sa sluhom, da sve one godine slusanja mjuze preko slusalica dolazi na naplatu...
cy17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 00:33   #138
Je li se uho otčepilo?

Lijepo molim gsn. Graza ili Graz1, te damu Ingrein, ima li kakvih dobrih vijesti glede otčepljivanja uha -- i mene je snašla ista pošast, simptomi odgovaraju. Malo cerumena, tako da mislim da je sve čisto, upravo sam probao i čišćenje s voskom. Imam stalnu potrebu za zijevanjem ne bi li se uho otčepilo, pri tom pucketanje čeljusnih kostiju, i onda -- ništa.
Postupak doktora u Grazu mi izgleda kao postupak dobrog majstora koji nešto razumije i radi temeljito. Ono čišćenje nosa s pomoću nekog gela ili masti izgleda zanimljivo, usput -- koje masti, molim? Pa pumpica za otčepljivanje uha, opet zanimljivo. Naši doktori to, ili ne znaju, ili nemaju pumpicu, ili misle da ne treba. Na koncu LIPONASAL -- je li zaista pomogao?
Bi li to moglo imati veze s mumpsom (zaušnjaci)? Neki pritajeni ili novi oblik?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.
Ratkol is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2010., 09:04   #139
Meni je isto uho bilo skroz zacepljeno iznutra od sinusa,tekucina se slila sa unutarnje strane uha i potpuno ga zacepilo,meni je pomoglo to da bi zacepio usta i nos(prstima) i lagano propuhivao dok mi ne lagano ne "pukne"u uhu.
maple leaf rag is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 15:01   #140
Testiranje Eustahijeve tube

Quote:
maple leaf rag kaže: Pogledaj post
Meni je isto uho bilo skroz zacepljeno iznutra od sinusa,tekucina se slila sa unutarnje strane uha i potpuno ga zacepilo,meni je pomoglo to da bi zacepio usta i nos(prstima) i lagano propuhivao dok mi ne lagano ne "pukne"u uhu.
Da, gornji je postupak testiranje Eustahijeve tube. Meni ga je liječnik preporučio da ga radim da proširimo tubu, ako je zakrčena, otečena, što li, i zbog toga začepljena. No kod mene nikako da se stvar do kraja otčepi. Hvala na sugestijama, nadam se da će se Graz1 vratiti na forum i javiti svoja iskustva s Liponasalom.
Ratkol is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:33.