Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2006., 07:30   #41
Još nešto: je li to zaTrst-Kiev povratna karta i da li su uključene aerodromske takse? Kiev-Lvov cijena je za povratnu kartu ili ne i koliko unaprijed treba rezervirati kartu?
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 15:26   #42
Quote:
Explorer kaže: Još nešto: je li to zaTrst-Kiev povratna karta i da li su uključene aerodromske takse? Kiev-Lvov cijena je za povratnu kartu ili ne i koliko unaprijed treba rezervirati kartu?
U petak sam kupio kartu Trst-Kiev za 265 eura, povratna karta, sve takse uključene. Ne odgovara mi tajming u povratku, treba čekati gotovo cijeli dan u Milanu (morat ću upoznati i Milano), ali ona sa boljim tajmingom za 300 eura mi je pobjegla.

Kao što vidiš već sad je prekasno za neke karte oko Nove godine. Kupi što prije ako misliš ići

Kiev-Lvov je također povratna sa taksama.(takse 7,7 $, gdje toga još ima )
imaš ovdje: http://www.ukraine-international.com/eng/book

Već sam bio tamo i ne bojim se što se tiče sigurnosti, više bi se bojao ostaviti auto na free parkingu na aerodromu u Trstu (srećom, frend će me odvesti i doći po mene )

Dakle ideš ujutro u 07.00h iz Trsta u Kijevu si u 15.40, u 17.30h dalje i u Lvov-u si u 18.40h.

U povratku ideš u 10.00h iz Lvova i hvataš popodnevni let iz Kijeva i u 22.10 si u Trstu. Sva vremena su lokalna. Imaš linkove pa najbolje da sam iskombiniraš ali požuri!

https://www.alitalia.com/home/index.htm
http://www.ukraine-international.com/eng/book
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 19:25   #43
nije lose... posebno kom je trst blizi od BG ili BP.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 22:53   #44
HM...To je dobro za onog tko je blizu Trsta. Ja iz Zagreba trebam cca 4 sata do Trsta i kad sve zbrojim radi mi se o uštedi od par sati u odnosu na vlak i u Trst trebam krenuti kasno navečer, dakle gubim noć i dan na putu. Mislim da je ipak najpovljnije sa Czech Airlines iz Zagreba preko Praga za cca 250 eur pa onda do Lvova, Jedino je problem veza za Lvov jer avion stiže u Kiev koliko se sječam negdje oko 4 ili 5 sati. Ali ako su cijene za Lvov iz Kijeva stvarno tako niske meni se definitivno isplati avionom iz Zagreba-Prag-Kiev-Lvov i vremenski put se obavi u jednom danu...
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 22:57   #45
A koliko vidim petkom je veza odlična i za manje od 12 sati sam iz Zagreba u Lvovu..
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2006., 00:39   #46
imas iz BG letove ujutru.

inace su lokalni letovi unutar bivsih sovjetskih republika jeftini. mislim, jeftini za nas strance. nekom iz zapadne ukrajine 50ak dolara nije bas jeftino.

ako se izuzme lavov, meni je istok ukrajine i crnomorska obala zanimljiviji.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2006., 14:16   #47
Da to iz Bg mi je isto interesantno ali uvijek treba ukalkulirati vrijeme do Bg i natrag i kolikoa je ušteda u cijeni pa da se vidi koliko se to isplati. Ako ušteda nije minimalno 100 eur meni to nije isplativo.
Za Crno more mi je jasno da je interesantno ali što je to interesantno na istoku Ukrajine. Ja sam mislio da je to isključivo industrijski kraj.
I još nešto ako su letovi unutar bivšeg SSSRa jeftini (što sam i ja čuo iako je to uvijek pitanje sigurnosti jer koliko znam lete starim Tupoljevima) kako mi u Zg u Aeroflotu kažu da je npr. Moskva Taškent povratna karta oko 450 usd!!!? Može li mi netko reći iz iskustva kolike su te cijene. Interesira me Kiev Odesa (iako ne znam da li Odesa ima uopće ima aerodrom, nisam našao na netu) i Moskva-Taškent i Moskva-Alma Ata! Unaprijed hvala...
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 01:32   #48
pa sve je puno skuplje ako narucujes/kupujes/rezervises iz evrope... ovih 450 USD do tashkenta je van pameti... za toliko ima do bangkoka.

istok ukrajine ima svasta... dovoljno da obidjes harkov.

odesa je super grad... u bivsem sovjetskom savezu vecina gradova ima kakav takav aerodrom... odesa je totalno poseban grad u svemu... mentalitet, arhitektura, ... mene jako podseca na rijeku.

oko cena svega moze biti problem neznanje ruskog... ako ne znas ruski, dobro bi bilo da imas nekog lokalca uz sebe... koji zna jezik i razne fore.

sto se tice tashkenta... idi obavezno! uzbekistan je super i primetan je uticaj iranske kulture. tashkent je najskockaniji grad centralne azije. nema turista jos puno i dotle vredi otici. nema turista, ali ima US vojnika. imaju tamo baze i odande idu u avganistan.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 01:36   #49
Quote:
Explorer kaže:
Da to iz Bg mi je isto interesantno ali uvijek treba ukalkulirati vrijeme do Bg i natrag i kolikoa je ušteda u cijeni pa da se vidi koliko se to isplati. Ako ušteda nije minimalno 100 eur meni to nije isplativo.
Za Crno more mi je jasno da je interesantno ali što je to interesantno na istoku Ukrajine. Ja sam mislio da je to isključivo industrijski kraj.
I još nešto ako su letovi unutar bivšeg SSSRa jeftini (što sam i ja čuo iako je to uvijek pitanje sigurnosti jer koliko znam lete starim Tupoljevima) kako mi u Zg u Aeroflotu kažu da je npr. Moskva Taškent povratna karta oko 450 usd!!!? Može li mi netko reći iz iskustva kolike su te cijene. Interesira me Kiev Odesa (iako ne znam da li Odesa ima uopće ima aerodrom, nisam našao na netu) i Moskva-Taškent i Moskva-Alma Ata! Unaprijed hvala...
Kyiv Odessa ti je 35 USD u jednom smjeru.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 01:47   #50
explorer... o ruskim avionima... posto sam dosta letio po bivsem sovjetskom savezu, da napisem nesto... vidio sam bas svasta... od avione malih gde vrata vezhu zhicom a pored tebe sedi deda koji drzhi kokosh u vreci, pa do aviona kakvih se ni lufthansa ili emirates ne bi postideli u svojoj floti.

overi i one male gradove i sela na azovskom moru.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 19:44   #51
Našao sam zasad najpovoljnije za Odesa Malevom iz Zagreba-Budimpešta-Odesa za 2300 kuna..Najpovoljnije zasad...Ovdje svi pričaju o nekim jeftinim letovima, kako ja da na nešto takvo ne naletim...
Milosz ti kupuješ karte na netu...daj mi molim te neke linkove...
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 19:59   #52
bolje ti je do Lvov-a vlakom (preko Budimpešte) a onda odatle hvatati lokalne letove ...Ukrajina je ogromna, "lokalni" letovi kod njih dođu pod normalno, a jeftiniji su unutar zemlje nego preko inozemnih agencija ...jest da to iziskuje i malo avanturizma ali, pa mladi ste , kad će te probat nego sad
općenito - ovo Zagreb-nekud ...pa nekud dalje ; košta puno upravo zbog ovog Zagreb u formuli ; zašto letjeti iz ZG za Budimpeštu , kad za 200 kuna imaš povratnu (2 mjeseca rok trajanja bez potrebe bukinga povratnog datuma) za vlak koji te dopelja tamo za 4h (računaj malo ...za međunarodni let iz ZG moraš biti na Plesu 1,5 sat prije leta, treba ti pol sata od centra do aerodroma, platiš ili taxi ili parking na nekoliko dana, let je 40 min, pa aerodromske procedure, pa se letovi ne preklapaju na manje nego opet nekih 1,5 sat = to su već 4,5 sata i puno više love)
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 22:17   #53
Quote:
Madame Hooch kaže- bolje ti je do Lvov-a vlakom (preko Budimpešte) a onda odatle hvatati lokalne letove
Kako kome Ako karta za vlak košta 200 eura (i put traje 22 sata) a avion 300 eura ne vidim zašto bi bilo bolje, možda zbog nazovi uštede od 100 eura btw, ja sada mogu naći kartu za Kiev za 220 eura (povratna, uključene takse) i to u novogodišnjem terminu kada su karte po defaultu skuplje Ima i direktnih letova iz Evrope za Lvov, naišao sam za njih ali me nisu zanimale.

Quote:
Madame Hooch kaže-općenito - ovo Zagreb-nekud ...pa nekud dalje ; košta puno upravo zbog ovog Zagreb u formuli
Izgleda da ne putuješ avionima. Karta Zagreb-Budapest-Kiev nije puno skuplja nego samo Budapest-Kiev. Skupo bi bilo kad bi se karte kupovale odvojeno. Ima i slučajeva kada su slična putovanja (polazak iz Zagreba) jeftinija nego da se krene sa tranzitnog aerodroma. Čudno ali je tako.


Quote:
Explorer kaže:-Našao sam zasad najpovoljnije za Odesa Malevom iz Zagreba-Budimpešta-Odesa za 2300 kuna
Pa što fali toj cijeni ako samo vlak Zagreb-Lvov košta 1500 kn?
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 22:29   #54
Quote:
neno1966 kaže:
Kako kome Ako karta za vlak košta 200 eura (i put traje 22 sata) a avion 300 eura ne vidim zašto bi bilo bolje, možda zbog nazovi uštede od 100 eura btw, ja sada mogu naći kartu za Kiev za 220 eura (povratna, uključene takse) i to u novogodišnjem terminu kada su karte po defaultu skuplje Ima i direktnih letova iz Evrope za Lvov, naišao sam za njih ali me nisu zanimale.



Izgleda da ne putuješ avionima. Karta Zagreb-Budapest-Kiev nije puno skuplja nego samo Budapest-Kiev. Skupo bi bilo kad bi se karte kupovale odvojeno. Ima i slučajeva kada su slična putovanja (polazak iz Zagreba) jeftinija nego da se krene sa tranzitnog aerodroma. Čudno ali je tako.




Pa što fali toj cijeni ako samo vlak Zagreb-Lvov košta 1500 kn?
ima tam na roditeljima i djeci topic o disleksiji ...odi si pročitaj ...uuuppss ...ni to ne bi ispalo dobro ahhh, ne znam kako ti pomoći, kokac ...odi pa se lječi negdje drugdje a ne preko mojih leđa
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2006., 12:29   #55
Madame Hooch- sorry ali ne razumijem što si htjela reći. Ja ako napišem neki savjet nekome ovdje onda je to dobronamjerno i iz vlastitog iskustva.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 01:08   #56
Evo vratio se ja iz Kieva prije neki dan...Dojmovi su ok napisaću nešto kad se malo sredim...
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 14:22   #57
Quote:
Explorer kaže:
Evo vratio se ja iz Kieva prije neki dan...Dojmovi su ok napisaću nešto kad se malo sredim...
jedva čekam
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 18:17   #58
Smile KIJEV - dojmovi

Evo dojmova o posjetu Ukrajini:

PUT: Platio sam kod Maleva u Zagrebu povratnu avionsku kartu sa presjedanjem u Budimpešti po cijeni 2500 kn sa taksama. I zadovoljan sam. Avion kreće iz Zagreba u 10 i 30, u Budimpešti sam bio u 11 i 30. To je neki manji avion sa cca 100 sjedala. Jedina mu je mana što dosta bruji. U Budimpešti presjedanje, čekanje 2 sata i vožnja do Kijeva u većem avionu (Boing 727 mislim). Dolazak u Kijev u 16 sati. Carinske formalnosti vrlo kratke, svi jako ljubazni i u 17 sam već bio u Gradu. Povratak je bio s polaskom iz Kijeva u 16 sati, međutim u povratku ima vrlo malo vremena od slijetanja aviona i polijetanja za Zagreb (mislim 35 minuta) ali je sve bilo brzo i dobro organizirano tako da sam stigao na vrijeme (15 minuta prije polaska aviona za Zagreb). Imao sam dojam da oni znaju koliko putnika dolazi iz Ukrajine za Hrvatsku i tako se organiziraju. Jedna napomena: U Ukrajini sam kupio malu bocu vodke kao suvenir. Vjerojatno znate da su na snazi nova pravila u EU vezano za unošenje u avion tekućine (pića, parfema, paste i sl). Dozvoljeno je max. 100 ml. Računao sam da sam u tranzitu preko Budimpešte i da mi neće raditi probleme jer nisam ni ušao službeno na teritorij EU. No prevario sam se. Carinik je rekao da nema veze što sam u transferu i da pravila vrijede kao u EU i uzeo mi je vodku i bacio u smeće predamnom. Ode mojih 13 kuna…he,he. Nisam se mogao raspravljati jer sam žurio na avion ali sumnjam da bi prošlo. Jedino se mogu unijeti pokloni veći od 100 ml ako su kupljeni u duty free shopu i zapakirani u posebne prozirne vrećice.

SMJEŠTAJ, PROMET, CIJENE I DR.: Cijene hotela su prilično visoke. Ono što bi mene zadovoljilo bilo je oko 60 usd po osobi. Zato sam preko ukrajinskih prijatelja našao privatan stan i iznajmio ga za 40 usd po danu. To je stvarno najjeftinija varijanta i meni najbolje odgovara. Smještaj je bio 4 stanice podzemnom od centra grada (oko 10 min.). Grad je odlično povezan podzemnom. Ima 3 linije podzemne koje se sijeku na stanici Moj dam naležnosti (nešto kao Dan nezavisnosti). Podzemna vozi vrlo često, svakih 5 min. mislim. Ova stanica je u najstrožem centru Kijeva, ima nekoliko izlaza ali nije se problem snaći. Jako pomaže znanje ćirilice u prometu i inače u snalaženju u gradu iako ima i latiničnih natpisa. Izlaskom iz podzemne direktno se dolazi na trg i glavu ulicu u Kijevu gdje je i bila narančasta revolucija. Trg se zove također Moj dam naležnosti a ima ogroman hotel koji se zove Ukrajina. Prije se zvao Moskva a kako nije zgodno da na trgu nezavisnosti postoji hotel Moskva…he,he…promijenili su mu ime. Inače jako važno: U Kijevu se govori Ruski na ulici iako je službeni ukrajinski. Imao sam dojam da su većina stanovnika rusi a tako se i prezentiraju. U tom smislu podijeljena zemlja na zapadni (ukrajinski) i istočni (ruski) dio. U Kijevu prevladavaju rusi koliko sam vidio. Stranci prije dolaska-premještaja uče ukrajinski i griješe!!! Zaboravio sam kako se zove. Cijena podzemne je 1 grivna a plaća se žetonima koji se kupuje na kiosku na ulasku u podzemnu. Na svakoj stanici postoje kiosci. 1 grivna je cca 0,90 kn, 100 usd mijenja se za 540-550 grivni, 100 eura je cca 680 grivni mislim. Inače imaju dosta veliku inflaciju (cca 10-20%) Ja sam prema savjetu nosio dolare. Kartice se u pravilu rijetko primaju osim i samom centru grada u boljim dućanima i to master, visa, american. Diners nisam vidio. U mjenjačnicama primaju samo konvertibilu – nisam mogao promijeniti npr. jugo dinare. Kako su mi rekli plaća im je prosječno od 200 do 300 usd. Obzirom na cijene to je malo. Cijene poznatih robnih marki su kao u Zg. Hrana, piće je znatno jeftinije od Hrvatske. Restorani strahovito variraju u cijenama i to dosta nelogično, ovisno o rejtingu i lokaciji. Ali restorani udaljeni 20 metara mogu imati duplu razliku u cijeni. Hrana je kvalitetna i vrlo slična našem ukusu. Meso, pečeni krumpir, salate i sl. Ne propustiti boršč! Plaćao sam večeru cca.od 40 d0 60 usd po osobi. I svagdje je bilo dobro. Teško mi je govoriti o imenima restorana jer su me vodili pa nisam obraćao pažnju. Možda sam zato dobro prošao s cijenama i restoranima jer sam imao vodiče. U centru sam zapamtio Fridays, skupljaju se strani poslovni ljudi, jako dobar fast food, roštilj i sl. Restoran uređen u stilu američkog divljeg zapada na prvi pogled, ali samo na prvi pogled. Cijene kao u Zg. Nalazi se lijevo od podzemne na kraju glavne ulice (oko 500 m). Jako blizu je i self service, kad se iziđe iz Fridaysa lijevo oko 100 m. Najjeftiniji izbor, široki izbor i jako kvalitetno, također ima dosta stranaca. Ako dolaze ameri i zapadni evropljani to je već neka preporuka. Što se tiče klope, cuge ambijenta u restoranima, izbora hrane i pića i posluge sve pohvale. U prosjeku bolje nego kod nas.
Nastavak slijedi…
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 17:56   #59
Smile KIJEV - dojmovi II

ŠTO VIDJETI: Kad se izađe iz podzemne u centu treba ići ravno odnosno preći na drugu stranu glavne ulice gdje je jedan trg. Ne pokušavati preći preko ceste jer je jaaako široka po 4 trake u svakom smjeru….I inače u Kijevu je sve nekako veliko, široko…ruski sistem…i uglavnom ravno. Kad se dođe na drugu stranu ide se ravno malo uzbrdo i dolazi se na plato gdje su njihove pravoslavne crkve. To je pješice cca. 20 min. od podzemne. Imena trga, platoa me ne pitajte….Crkve su stvarno lijepe ,ima se što vidjeti …Tamo je i vidikovac s pogledom na rijeku Dnjipro (kako oni kažu) i žičara koja vodi prema dolje…Od tog platoa u krugu 20 min. je zgrada KGB, opera, sveučilište sve u crvenoj boji i onda se polako opet cesta spušta u centar grada prema Fridaysu i lijevo oko 10 min. i na početku ste u podzemnoj Maj dam naležnosti. Blizu podzemne je i Metrograd. Podzemni veliiiiki shoping centar sa izborom sveg i svačeg ali dobre robe …Tu se isplati kupovati, primaju kartice a imaju i dobre cijene (za nas). Također sam bio na obali Dnjipra gdje je ustvari njihovo kupalište, rekreacijski centar, i Kijev u malom. To je park sa svim bitnim znamenitostima ali napravljeno u umanjenom obliku kao za klince. Lijepo za vidjeti. Ulaz 10 grivni. Blizu su i restorani sa doobrim cijenama, mislim jeftiniji i dobrim ugođajem i klopom. Mislim da sam tamo najjeftinije jeo a kvaliteta dobra. Možda zato što je bila zima pa nije bilo gostiju…Jedina je mana što je dalje od centra. Također tamo je kupalište gdje su tzv. ljudi morževi – ljudi koji se kupaju po zimi. Interesantno za vidjeti…Uđu stvarno u vodu i plivaju nekoliko minuta, gimnasticiraju…Ima ih svakakvih u kupaćima, toplesu, goli …Inače poznata je sloboda ukrajinaca naročito ukrajinki u tom smislu…
Navečer iza 10 u centru grada u toj glavnoj ulici kod podzemne ima dosta prostitutki ali kakvih…nisu to olupine nego stvarno komadi da se smrzneš …Također normalne cure, žene su jaaaako pristupačne…naročito za strance..čim čuju engleski odmah smiješak od uha od uha i spremne su za flert…od konobarica, dućana, ureda, podzemne….nema razlike ponekad sam imao dojam da je to nesvjesno automatsko ponašanjeSa znanjem engleskog se može dobro proći, mladi ljudi sve više i više govore jezike a naročito engleski...Tolika im je navala ne tečajeve engleskog da su čak i za naše pojmove skupi .. ….A kvaliteta žena…to je nešto nevjerojatno…Toliko zgodnih žena nisam nigdje vidio..I sve dotjerane…minica, čizmice i zavodnički hod, bez obzira na temperaturu. Normalno je da hodaju s bocom pive i cigaretom po ulicama, često nekoliko njih…To su dugonoge zvijeri kako kaže moj frend…ili gutačice muškaraca i njihovih novčanika kako ja kažem..A muških nigdje!!! Kažu mi domaći da muške više interesira boca, sport i ostala muška zadovoljstva a žene baš i ne ….E da kod njih je brak vrlo klimava institucija i lako se briše…Navodno ako se parovi slože oko djece razvod je formalnost koja se zgotovi u roku mjesec dana….Zato nije ni čudo da se stranci koji rade u stranim korporacijama grebu da dođu u Ukrajinu (naravno bez žena)…Nema šamse da budu usamljeni koliko god im čvrst karakter. A stranih firmi ima dosta naročito stranih banaka. Sve velike strane banke iz okruženja su prisutne. To me podsjetilo na Hrvatsku prije cca. 10 god.
Ima puno stranih radnika koji se nakon nekog vremena razvode i žene ukrajinkama. Kad sam ovo vidio apsolutno vjerujem u to!!! Jednostavno se osjeća da ima viška žena u državi…to su mi i rekli..I svi hoće van iz zemlje. Izgleda da je zemlja u k…. makar ja takav dojam nisam stekao. Restorani, pubovi ulice sve puno ljudi…A vozni park tek…Nigdje toliko limuzina, nekih tipova koje ja nisam vidio kod nas…puno auti sa zatamnjenim staklima….kažu sve su to sumnjivi poslovi…nisam imao osjećaj opasnosti ili ugroženosti od kriminala ili mafije..ja uvijek tvrdim kriminalce ne interesiraju normalni ljudi nego samo bogati…dakle samo normalni ljudski oprez i ne raditi ono što i kod kuće ne radite…i za provod ako se ima love Kijev je raj….
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2006., 09:25   #60
čuj jel stvarno tak skupo ko u zg ja sam imao predođbu da je bar upol jeftinije
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:32.