Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2010., 12:49   #61
ma rekla sam puno puta i opet cu reci knjiga je presavrsena a ekranizacija iz 1995 gdje je i colin firth nesto presavrseno i ne mogu ih zamislit nikak drugacije
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 17:19   #62
Knjiga mi je odlična. Pročitala sam je u jednom danu, i zatim pogledala i film sa Keirom K. i mini seriju sa Colinom Firthom kao Mr. Darcyem i moram priznati kako mi je žao što Colin nije reprizirao svoju ulogu u filmu, no bio je ocito prestar za tu ulogu pa i filmski Darcy valja.
__________________
"...And when I touch you I feel happy, inside
It's such a feeling that my love, I can't hide..."
YokoOno is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 14:04   #63
apsolutni sam fan Jane Austen i nipošto ne mogu biti objektivna ni kritična kad je ona u pitanju.

ponos i predrasude ekranizirane su puno više puta nego što vi navodite, ali i meni je najdraži Colin Firth , kao i uostalom Bridget Jones, u njenom Dnevniku, koji je u mnogome suvremena verzija Ponosa i predrasuda, tako da je i u ekranizaciji glavna uloga zasluženo pripala Firthu
Anne Elliot is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2010., 08:43   #64
Quote:
Anne Elliot kaže: Pogledaj post
apsolutni sam fan Jane Austen i nipošto ne mogu biti objektivna ni kritična kad je ona u pitanju.

ponos i predrasude ekranizirane su puno više puta nego što vi navodite, ali i meni je najdraži Colin Firth , kao i uostalom Bridget Jones, u njenom Dnevniku, koji je u mnogome suvremena verzija Ponosa i predrasuda, tako da je i u ekranizaciji glavna uloga zasluženo pripala Firthu


Slažem se u potpunosti s tobom i ako se ja razočaram svaki put kad odgledam ekranizaciju neke knjige jer mi u potpunosti unište sve ono što sam ja zamislila u svojoj glavi ali Firth je nadmašio moja očekivanja stvarno je bio savršen za tu ulogu, a Ponos i Predrasude je jedna od najljepših knjiga koju sam pročitala
jenny 28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 23:14   #65
Neki dan sam ju pročitala i totalno sam luda za Elizabeth i Darcyem Mislim da je bilo pred par tjedana na tv-u mini serija knjige ali nisam htjela gledat jer sam htjela prvo pročitati knjigu i sada tražim di bi ju mogla naći, pa ako netko ima neki link feel free to post it
¤amélie¤ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 00:06   #66
ja ti to imam doma, vidim da smo iz istog grada pa se mozemo naci da ti posudim dvd
sam nema prijevoda, to ono iz algoritma cisti engleski
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 22:49   #67
Ekranizacija istoimenog romana iz 1995 godine je neusporedivo bolja verzija vjerovatno najfinijeg izdanja ljudskih veza i emocija.
Uloga gospodina Firtha i gospođe Ehle vrijedi samo uz pitanje tko je bio casting manager jer su likovi pogođeno izvanredno točno.
Uzoran lik g.Darcya odgovara naročitoj ljiepim očIma i držanju gospođice Bennet..Ovdje su komplimenti ljepoti i nevjerovatnim očima gospođice Bennet(kao i samom karakteru Jennifer Ehle)vrijedni zrnca zvjezdane prašine.
Jennifer Ehle je doista nešto posebno,i ako za to treba zahvaliti njezinim roditeljima,Nebu ili slučajnosti života ja sam njezin vječni poklonik..
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 12:46   #68
moja je ekranizacija koju imam doma bas ta i meni je ta najdraza
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 13:43   #69
Knjiga je odlična, film ni seriju nisam gledala...vaši postovi daju mi poticaj da ih se čim prije domognem..
sonja44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 07:30   #70
od svih ekranizacija ta iz 1995 mi je definitivno najbolja pa ti tu preporucam
vec je par puta bila na htv-u
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 11:55   #71
Autorica koja nas dosiže kroz vrijeme i prostor,jer riječ je o nejednakosti između spolova.
Inteligentna žena je nepoželjna.Lijepa i podložna dobrodošla...
A sve utkano u vječni san o pravoj ljubavi,temeljenoj na ravnopravnosti.


I što se promijenilo do danas?
Promijenile su se neke forme,ali princip je isti....
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 17:42   #72
ma jane mi je ko i jules verne, prenapredna za svoje vrijeme u dobrom kontekstu i njena djela su primjenjiva za sva vremena
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 16:13   #73
Pročitala sam knjigu nedavno i jučer pogledala film.
Knjiga mi je fantastična, a Mr. Darcy jedan od onih likova iz književosti u koje se jednostavno zaljubiš
Film mi nije ispunio očekivanja, vjerovatno je tome uvelike pridonijelo što su meni knjige uvijek daleko draže od filmova. Pri čitanju knjiga uživam u zamišljanju tih scena i portretiranju likova, tako da mi ova ekranizacija nije pasala. Jedino sam se iznenadila koliko Keira Knightley odgovara mome viđenju Elizabeth. Oštroumna, duhovita i lijepa
fiametta is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 14:26   #74
Naravno, nekoliko puta. Super knjiga... serija mi je bila isto dobra, a film nisam gledala
nana_du is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 23:11   #75
Pukim slucajem sam naletjela na knjigu Ponos i Predrasude i odtada je nepuštam iz ruke! Obožavam Jane Austen i njezin stil pisanja koje prodire i u danasšnje vrijeme!. Svaka joj čast!
Pogledala sam i film iz 2005 i seriju iz 1995, iskreno se nemogu odlučiti jer su glumci stvarno jakoo dobro portretirali gl. likove knjige pogotovo Elisabeth i Mr Darcy. Mr Darcy naravno obožavam, idealan muški lik u književnosti, nemožes ga ignorirati ni ako hoćeš!
__________________
"Be yourself; everyone else is already taken."
dreamgirl25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 16:58   #76
Quote:
snjeska kaže: Pogledaj post
ma rekla sam puno puta i opet cu reci knjiga je presavrsena a ekranizacija iz 1995 gdje je i colin firth nesto presavrseno i ne mogu ih zamislit nikak drugacije

potpisujem knjigu pročitam godišnje barem dva puta, ponekad i više...

seriju sam imala na VHS i nju sam pobožno gledala

BTW gdje se može nabaviti na DVD, s hrvatskim prijevodom, pa da i mlađe generacije u obitelji uputim u ljepote Mr. Darcyja
__________________
"Wenn uns die Menschen, die wir lieben, genommen werden, dann können wir sie trotzdem behalten, indem wir nie aufhören sie zu lieben"
Goleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 14:56   #77
Quote:
Goleo kaže: Pogledaj post
potpisujem knjigu pročitam godišnje barem dva puta, ponekad i više...

seriju sam imala na VHS i nju sam pobožno gledala

BTW gdje se može nabaviti na DVD, s hrvatskim prijevodom, pa da i mlađe generacije u obitelji uputim u ljepote Mr. Darcyja
ne znam dal se uopce i moze nabavit,ja kupila u algoritmu al tam je bez prijevoda
da sam mogla naci s prijevodom a trazila sam kupila bi
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 22:27   #78
obožavam ovu knjigu, to mi je jedna od najdražih
film sam gledala 1100x i gledat ću ga opet.
još mi nije dosadio
serija mi je ok, no film je bolji.
jane austen je stvarno fenomenalna spisateljica
__________________
*Ako si licem okrenut prema suncu, sve će sijenke biti iza tebe!*
lost_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 22:57   #79
pročitala sam knjigu i sviđala mi se. bilo mi je to lako štivo nakon tolstoja!
prvo sam pogledala film i moram reći da mi se više sviđa nego serija. jednostavno mi je gluma bolja, a i glumci mi totalno pašu mojoj zamisli likova.
pogledala budem film još bar 100 puta odličan mi je.
nehljudova is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 16:25   #80
Knjigu sam pročitala 2-3 puta, super mi je! Zatim sam pošla gledati film, onaj s Keirom Knightley. Sva sreća da sam nabasala na seriju iz 1995. s Colinom Firthom i Jennifer Ehle, koja lijepo prati knjigu. Nakon što sam tu verziju pogledala, onu s Keirom Knightley nisam niti željela pogledati. Šiške u 19. stoljeću? How yes no!
Anwyn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:03.