Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2010., 07:42   #1
Zvonjava kotača u vožnji

Pozdrav

Evo 2 dana mi vec neprekidno zvoni prednji desni kotac u voznji, zvonjava bude najintezivnija na hladno. Cim se auto ugrije i naglo prikocim , zvonjava nestane trajno u kotacu, sve do sljedeceg puta kada auto bude parkirano nekoliko sati , citaj : hladno , onda naravno opet pocne

Sto bi moglo biti ? Plocice istrosene ?

Auto je honda civic s 25 000 km
fantazista is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 09:30   #2
i ja sam imao isti problem u oba kotaca... bas je sviralo pocetkom zime a kad zakocis nestane

rjesenje je jednostavno... odes kdo majstora ili sam izvadis kotace... sa kompresorom ocistis prasinu koja se skupila od hrdje... malo istrugas smirglom naslage da ne bi opet ispale i to je to

meni su uzeli kod majstora 80 kn dok nisam skuzio sta je pa sljedeci put cu si sam to
__________________
NEmoj ni pomislit
tomas21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 09:35   #3
Zvonjava je jedno a škripanje je drugo. Ako skripi ne znači da su pločice na kraju nego se jednostavno nakupi prašina na njima i one postanu od te prašine glatke i samim time lošije prijanjaju na površinu diska što rezultira škripanjem (pogotovo na hladno) i lošijim kočenjem.
__________________
Webić
stunt46 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 10:12   #4
Jel imaš čelične ili alu felge ? Da ti nije neko iz zajbencije metnul kamenčić pod ratkapu pa ti zvecka...
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 10:21   #5
zvoni, svira, škripi, zvecka...
štenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 11:19   #6
Quote:
Josip09 kaže: Pogledaj post
Jel imaš čelične ili alu felge ? Da ti nije neko iz zajbencije metnul kamenčić pod ratkapu pa ti zvecka...
alu felge
fantazista is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 11:34   #7
Quote:
štenac kaže: Pogledaj post
zvoni, svira, škripi, zvecka...
zvecka i zvoni, kao da lagano struze u voznji, kao kad npr. na MB biciklu budu gumice istrosene, pa se cuje kada koci , neznam kako bi drugacije opisao taj zvuk, i to samo na desnom prednjem kotaču.

Kada pošteno nagazim na kočnicu onda zvuk nestane, ali se opet pojavi nakon što auto bude parkiran na 2-3 sata, dakle na hladno.

Inace jos nisam promjenio plocice , sutra svejedno idem u Rutinga da vidim sto oni imaju za reci!
fantazista is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:30.