Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2014., 19:01   #301
Quote:
Iveky kaže: Pogledaj post
razmisljam da prizemlje od 45m2 ljeti iznajmljujem kao jedan veci apartman... tu onda ne treba nikakva prenamjena?
Progooglaj pravila vezana za iznajmljivanje i kategorizaciju. Ja sam sa strogog kopna pa nemam nikakva iskustva s time, samo znam da si mogla dobiti privremenu dozvolu samo na temelju toga što je predan zahtjev za legalizaciju, a sad ti je najbitnije da je objekt legalan.
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 15:33   #302
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Što kažu na općini?

Pristaje li prodavatelj na punomoć da ti ishodiš sve vezano za legalizaciju objekta?

Tako ostaje zahtjev na njemu a ti možeš sve potpisivati i istjerati proceduru do kraja.
išla sam i u ured za graditeljstvo i općinu ništa nisu mogli, ali su obecali da će pogledati što je u njihovoj moći, i
evo upravo danas sam dobila poziv, da se apsolutno nikako, pregledom svih zakona i dokumentacije ne može odraditi legalizacija bez onoga tko je postupak pokrenio.

igrom slučaja, na drugom mjestu saznam da postoje prazne zahtjevi koje su firme podnosile, računajući da će doći do ovakvih slučajeva, ali do toga ne mogu doći bez poznanstva, i vjerujem da bi bio uvjet da mi upravo oni rade legalizaciju, pa shodno time i puno većim ciframa naplate bemu.
Le soleil is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 15:33   #303
Quote:
user992 kaže: Pogledaj post
Ima ih koji su sve platili ali malo.
U Zg si 600 kubika osloboden za stambenu kucu, pomocnu jednostavnu placas cijelu. Vodni mislim da nisi nista al opet mislim da ima 10% na branitelje i na komunalni i vodni Kod pomocne do 50m2 placas samo kaznu, nista vise.

Inace oni sad svi stancaju rjesenja, vija ih ova baba Mrak Taritas pa moraju stic norme, a preko ljeta ce slat na vodni i komunalni obracun. Ne moras ti nigdje ici, sve ces dobit na kucnu adresu.
Puno hvala, jedino me buni to sto mi imamo realno 3 pomocna objekta, da li to znaci da smo za sva tri oslobodjeni placanja?
I ako smo oslobodjeni placanja komunalne, da li smo oslobodeni i vodnog?
Sva tri su ispod 50m2, tek ukupno sva tri malo prelaze 50m2, pa mi nije jasno kako njih definiraju.
I da, za svaki posebno smo platili kaznu plus za kucu posebnu.

I ne znam da li, ako cemo morati placati, mozemo traziti ovih 10% popusta za branitelje ako je clan kucanstva branitelj(otac) ali on nije podnositelj zahtjeva i vlasnik(to je majka)?

Ma nama i je u interesu da cim prije to zavrsimo jer smo mi vec odavno htjeli sve legalno napraviti ali nas je sprjecavalo to sto smo u zelenoj zoni i nikako nismo uspjeli to prenamjeniti, a kako stvari stoje ni sa ovim nece zemljiste automatski postati gradevinsko(mislim naravno uz placanje one naknade za promjenu namjene) nego izgleda da cemo i za to morati opet posebno podnositi novi zahtjev iako je logicno da ako je na zemljistu izgraden objekat za stanovanje koji su oni proglasili legalnim i priznali ga, da to vise nije poljoprivredno zemljiste.


Sent from my HTC One max using Tapatalk
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 16:06   #304
Quote:
Le soleil kaže: Pogledaj post
išla sam i u ured za graditeljstvo i općinu ništa nisu mogli, ali su obecali da će pogledati što je u njihovoj moći, i
evo upravo danas sam dobila poziv, da se apsolutno nikako, pregledom svih zakona i dokumentacije ne može odraditi legalizacija bez onoga tko je postupak pokrenio.

igrom slučaja, na drugom mjestu saznam da postoje prazne zahtjevi koje su firme podnosile, računajući da će doći do ovakvih slučajeva, ali do toga ne mogu doći bez poznanstva, i vjerujem da bi bio uvjet da mi upravo oni rade legalizaciju, pa shodno time i puno većim ciframa naplate bemu.
Nije to bas tako...
Bitno je da legalizaciju radi netko tko zna sta radi...
Najjeftinije nije uvijek i najbolje, zar ne?!
Objekat u zelenoj zoni se moze legalizirati bez ikakvih problema, te poslije legalizacije i placanja svega postaje objekat koji je legalan u potpunosti.
Naravno ukoliko je na VASEM zemljistu (ijako ni to nije uvjet tj ne sprijecava legalizaciju).
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 16:57   #305
Quote:
Le soleil kaže: Pogledaj post
išla sam i u ured za graditeljstvo i općinu ništa nisu mogli, ali su obecali da će pogledati što je u njihovoj moći, i
evo upravo danas sam dobila poziv, da se apsolutno nikako, pregledom svih zakona i dokumentacije ne može odraditi legalizacija bez onoga tko je postupak pokrenio.

igrom slučaja, na drugom mjestu saznam da postoje prazne zahtjevi koje su firme podnosile, računajući da će doći do ovakvih slučajeva, ali do toga ne mogu doći bez poznanstva, i vjerujem da bi bio uvjet da mi upravo oni rade legalizaciju, pa shodno time i puno većim ciframa naplate bemu.
Možda može pomoći:
Mi smo imali slučaj da je osoba koja je podnijela zahtjev umrla.
Samo su nas tražili da na elaborate dodamo naljepnicu s izmjenom podnositelja zahtjeva , s OIBom novog podnositelja zahtjeva.
Osoba koja nastavlja postupati po Zahtjevu koji je predan na vrijeme, trebala je samo priložiti pravni interes da dokaže da je ona sad slijednik Zahtjeva. U principu to je kao neki pristanak da tebi dolaze sve novčane obaveze, umjesto onom tko je predao prvobitno zahtjev. Govorim za Grad Zagreb.
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 19:21   #306
Ovisi kako ti je arhitekt napisao al ako je placano sve po 500kn to je vjerojatno pomocna (samo ako ima 1 etazu, do 50m2 i u sluzbi je osnovne). Vodni i komunalni ces platit samo za kucu onda.
Za popust nazovi i pitaj hrv. vode ili odjel za komunalno.
Ako ti se zuri mozes pisat pozurnicu.
Zemljiste ce ostat kakvo je, zgrade ce biti legalne al zemljiste i dalje moze biti livada. Zemljiste i vlasnistvo nema veze sa legalizacijom, mogo je susjed podnest zahtjev za vasu kucu, legalizirat, platit al ne bi imao nikakve koristi osim sta vam je ucinio uslugu. To se sve radilo da linicev porez na nekretnine ima vise smisla
user992 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 21:10   #307
Quote:
user992 kaže: Pogledaj post
Ovisi kako ti je arhitekt napisao al ako je placano sve po 500kn to je vjerojatno pomocna (samo ako ima 1 etazu, do 50m2 i u sluzbi je osnovne). Vodni i komunalni ces platit samo za kucu onda.
Za popust nazovi i pitaj hrv. vode ili odjel za komunalno.
Ako ti se zuri mozes pisat pozurnicu.
Zemljiste ce ostat kakvo je, zgrade ce biti legalne al zemljiste i dalje moze biti livada. Zemljiste i vlasnistvo nema veze sa legalizacijom, mogo je susjed podnest zahtjev za vasu kucu, legalizirat, platit al ne bi imao nikakve koristi osim sta vam je ucinio uslugu. To se sve radilo da linicev porez na nekretnine ima vise smisla
Da, pise kuca-629kn, i svaki pomocni objekt-500kn, ukupno 2129kn.
Znaci kratko i jasno po ovome placam samo vodni doprinos za kucu(cca 10kn po kubiku puta cca 200kubika oko 2000kn ukupno), komunalni sam sigurno ispod 600kubika, a za pomocne se nista ne placa?

Ma ne zuri mi se bas toliko, ali kad smo vec krenuli sa tim, zeljeli bi to zavrsiti.

To za prenamjenu zemljista sad shvacam, ali valjda ce i ovo sada imati nekakav utjecaj da mi lakse prenamjene zemljiste i ne stvaraju probleme oko toga sto nisam u gradevinskoj zoni(cca 100metara sam od gradevinske zone).

Sent from my HTC One max using Tapatalk
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 16:53   #308
Trebam pomoc oko kupovine kuce za koju vlasnik nije podnio zahtjev za legalizaciju. Znaci, kuca posjeduje gradjevnu dozvolu ali se nije radilo po projektu pa me interesira kojim koracima dalje? Kolika je kazna? U kojem uredu se raspitat koliko bi to kostalo? itd.,itd.
Zahvaljujem na odgovoru
dselhaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 17:04   #309
Nema neke kazne, ali je dokumentacija puno opsežnija/skuplja. Dakle, ideš po novom Zakonu o gradnji kao da gradiš kuću na goloj livadi, s tim da trenutna kuća mora biti u skladu s prostornim planom (a to valjda je ako je došlo samo do odstupanja od projekta). Raspitaš se u lokalnom nadležnom urbanizmu.
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 21:47   #310
Quote:
Fitz kaže: Pogledaj post
Nema neke kazne, ali je dokumentacija puno opsežnija/skuplja. Dakle, ideš po novom Zakonu o gradnji kao da gradiš kuću na goloj livadi, s tim da trenutna kuća mora biti u skladu s prostornim planom (a to valjda je ako je došlo samo do odstupanja od projekta). Raspitaš se u lokalnom nadležnom urbanizmu.
Zahvaljujem na odgovoru.
dselhaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2014., 13:59   #311
trenutno sam u procesu kupnje jednog poslovnog prostora u sklopu zgrade u Rudešu. Cijeli taj kvart je u procesu upisa u gruntovnicu.
Trenutni vlasnik nije podnio nikakve papire za legalizaciju jer mu se fucka za protor, pa me zanima koja prodecura sad mene ceka?

i druga stvar, prostor je izgraden naknadno, jer je zgrada gradena za vrijeme rata pa su radovi stali i izgradnju je preuzeo drugi izvodac radova, dal bi i to mogao bit problem?

Od dokumentacije postoje si ugovori od izvodaca radova pa do trenutnog vlasnika.
mr.greeeny is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2014., 14:42   #312
Quote:
The unforgiven kaže: Pogledaj post
Da, pise kuca-629kn, i svaki pomocni objekt-500kn, ukupno 2129kn.
Znaci kratko i jasno po ovome placam samo vodni doprinos za kucu(cca 10kn po kubiku puta cca 200kubika oko 2000kn ukupno), komunalni sam sigurno ispod 600kubika, a za pomocne se nista ne placa?

Ma ne zuri mi se bas toliko, ali kad smo vec krenuli sa tim, zeljeli bi to zavrsiti.

To za prenamjenu zemljista sad shvacam, ali valjda ce i ovo sada imati nekakav utjecaj da mi lakse prenamjene zemljiste i ne stvaraju probleme oko toga sto nisam u gradevinskoj zoni(cca 100metara sam od gradevinske zone).

Sent from my HTC One max using Tapatalk
Da se nadovezem na svoj post, sto se tice prenamjene zemljista, nitko nista ne zna zapravo.
Izmjene GUPa su u 6. mjesecu, treba podnjeti zahtjev, a pravila nema nikakvih (niti to sto je ili nije objekat gore na zemljistu, niti blizina ili daljina od gradevinske zone, bas nista nema utjecaja ni na sto).hat:
Dakle na osnovu mojeg upita nitko nema pojma da li ce mi zahtjev proci ili nece jer jasnih smjernica nema.
U prijevodu sve je onak kako netko u nekom trenutku odluci. Doslovce. Koliko god to zvucalo cudno, upravo je takvo stanje.
Podnjeti cu zahtjev pa cemo viditi sto ce reci.

Sent from my HTC One max using Tapatalk
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 15:34   #313
Koje je sve papire potrebno predavati za legalizaciju poslovnog prosotora u sklopu zgrade? Dal samo kupoprodajni ugovor il moram jos nesto vaditi? Imam i kopiju katastarskog plana
mr.greeeny is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 19:56   #314
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
Nije to bas tako...
Bitno je da legalizaciju radi netko tko zna sta radi...
Najjeftinije nije uvijek i najbolje, zar ne?!
Objekat u zelenoj zoni se moze legalizirati bez ikakvih problema, te poslije legalizacije i placanja svega postaje objekat koji je legalan u potpunosti.
Naravno ukoliko je na VASEM zemljistu (ijako ni to nije uvjet tj ne sprijecava legalizaciju).
Mislim da Vi i ja ne pričamo o istom problemu ...


Quote:
papi73 kaže: Pogledaj post
Možda može pomoći:
Mi smo imali slučaj da je osoba koja je podnijela zahtjev umrla.
Samo su nas tražili da na elaborate dodamo naljepnicu s izmjenom podnositelja zahtjeva , s OIBom novog podnositelja zahtjeva.
Osoba koja nastavlja postupati po Zahtjevu koji je predan na vrijeme, trebala je samo priložiti pravni interes da dokaže da je ona sad slijednik Zahtjeva. U principu to je kao neki pristanak da tebi dolaze sve novčane obaveze, umjesto onom tko je predao prvobitno zahtjev. Govorim za Grad Zagreb.
To bi bilo odlično.. nama su pak rekli da ne postoji nikakvi pravno valjani put da se podnositelj promjeni... ne znam jel Vama to omogućeno zbog smrti podnositelja, ili zbog bolje informiranost djelatnika u uredu... Promjena vlasnika u međuvremenu je učinila to da je podnositelj i obveznik tih troškova, čega se vjerojatno stari vlasnik boji, a kako bi dobila punomoć ili pristanak da preuzmem troškove, opet mi on treba za suglasnost...
Le soleil is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2014., 15:51   #315
Predali zahtjev bez dokumentacije za kuću građenu prije 1968. (čekamo te famozne avio snimke iz bg), prije par dana nam stigla obavijest da dostavimo svu dokumentaciji ili uz opravdan razlog tražimo produženje roka za dostavu te dokumentacije.

Dali je u dopisu koji ćemo im poslati dovoljno obrazložiti situaciju da čekamo avio snimke, a zahtjev za legalizaciju smo predali čisto "preventivno", zbog eventualnog slučaja da avio karte za naše područje (Đakovo) nebudu dostupne?
slvnc is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 18:20   #316
Ako netko treba promjenu GUP-a Zagreb prilikom legalizacije jer vec smo razjasnili da logika ne postoji ni u Klaicevom rjecniku stranih pojmova za nase vrle sluzbe moze to uciniti (podnjeti zahtjev za prenamjenu) do kraja mjeseca na Trgu S. Radica 1, a za detaljnu papirologiju bolje nazvati unaprijed, iako su meni rekli da mi treba samo potvrda o legalnosti i obicnu zamolbu na komadu papira, da se netko ne bi vracao uzalud.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2014., 12:49   #317
Quote:
slvnc kaže: Pogledaj post
Predali zahtjev bez dokumentacije za kuću građenu prije 1968. (čekamo te famozne avio snimke iz bg), prije par dana nam stigla obavijest da dostavimo svu dokumentaciji ili uz opravdan razlog tražimo produženje roka za dostavu te dokumentacije.

Dali je u dopisu koji ćemo im poslati dovoljno obrazložiti situaciju da čekamo avio snimke, a zahtjev za legalizaciju smo predali čisto "preventivno", zbog eventualnog slučaja da avio karte za naše područje (Đakovo) nebudu dostupne?
....i kod mene je isti upit (Našice).... molim Vas da netko, tko zna više, napiše nešto kao odgovor na quotani post.... isto tako me zanima, ako poželim odustati od legalizacije tih objekata (šupa i garaže, te dogradnje dvije sobe u nizu kao produžetak kuće), jer naravno nemam para za to, kakve bi to sankcije povuklo? što bi a što ne bi mogao s tom nekretninom? i na koji naćin se uopće odustaje od legalizacije? fala!
__________________
....nije sretan 'ko puno ima, sretan je onaj 'ko malo treba, ne da se sreća zlatom kupiti....
jony b. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2014., 20:56   #318
Quote:
The unforgiven kaže: Pogledaj post
Ako netko treba promjenu GUP-a Zagreb prilikom legalizacije jer vec smo razjasnili da logika ne postoji ni u Klaicevom rjecniku stranih pojmova za nase vrle sluzbe moze to uciniti (podnjeti zahtjev za prenamjenu) do kraja mjeseca na Trgu S. Radica 1, a za detaljnu papirologiju bolje nazvati unaprijed, iako su meni rekli da mi treba samo potvrda o legalnosti i obicnu zamolbu na komadu papira, da se netko ne bi vracao uzalud.
Ispravak, zahtjev se podnosi u Parku stara Tresnjevka, moja greska.

I naravno i dalje se ne zna sluzbeno koji su uopce uvjeti za prenamjenu nego podnesite zahtjev pa pricekajte par mjeseci pa cete vidjeti sto ce vam odgovoriti...

I jedno pitanje za prijatelja, njemu sam sad isto pomogao oko ove prenamjene GUPa pa sam skuzio da mu je arhitekt za metar! fulao dimenzije kuce(nemam pojma kako) i sad ima legalizirano i visak kvadrata.
Da li treba to ispravljati ili nek ostavi, njemu je svejedno ne prelazi granicu tako i tako za komunalni doprinos, jedino ce vodni mu bit malo skuplji ali bar kad ce zbilja htjeti prosiriti kucu za metar nece bit problema.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 17:43   #319
Za slvnc: bit će dovoljno da napišete da čekate avio snimke. Ako vam je kuća građena prije 1968. i danas je u takvim gabaritima, (duljina, širina, visina) nema nikakve potrebe za legalizacijom. Još ako je ucrtana u katastar i upisana u zemljišne knjige, vi nemate što legalizirati.
Za jony b.: čim se ne dostavi dokumentacija u roku, bez obrazloženja, smatra se da ste odustali od legalizacije. Ne možeš upisati dio koji si nadogradio niti u katastar niti u zemljišne knjige. Posljedice mogu biti od nikakvih do onih da vam sruše dograđeni dio.
Najbolje za ovakve stvari pitajte na Pravu.
Legalizacija bespravne gradnje, zadnja stranica https://www.forum.hr/showthread.php?t=96363&page=323

Zadnje uređivanje Tomek100 : 21.06.2014. at 17:53.
Tomek100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2014., 12:58   #320
Molim Vas za malu pomoć. Predao sam prazan zahtjev za legalizaciju terase(50m2) i podrum ispod cijele kuće (100m2). Sad sam dobio rješenje da dopunim zahtjev. Koliko sam gledao po netu treba mi samo dokaz da je osnovna zgrada legalna (imam rješenje o gradnji) + 3 kopije katastarskog plana. Jesam li dobro skužio ili mi treba još nešto? Hvala.
rale2505 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:04.