Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2008., 15:35   #1
Post, gladovanje...

Post je vrlo vazan za odrzavanje zdravlja. Samo osobe koje su savrsenog zdravlja mogu postiti bez uzimanja vode 1-3 dana, dok osobe koje imaju neke zdravstvene poteskoce trebaju postiti uz uzimanje velikih kolicina vode, cajeva ili sokova. Dakle, kod posta u svrhu lijecenja se uvijek koristi gladovanje s uzimanjem tekucine. Kod gladovanja duzeg od 3 dana obavezno je koristenje tekucine.

Ovdje je jedna zanimljiva domaca web stranica o terapeutskom gladovanju: http://www.izvor-zdravlja.hr/

Nacin i pristup lijecenja koji ova udruga koristi potpuno je u skladu s preporukama yogickog lijecenja i ayurvede. Gladovanje uz uzimanje velikih kolicina tekucina, sokova od svjezeg, organski uzgojenog voca i povrca. Rano ustajanje i rani odlazan na spavanje, boravak u prirodi, na svjezem zraku i umjeren tjelesni napor. Uz sve se preporucuje uzimanje samo vegy hrane nakon oporavka i izljecenja putem gladovanja. Zanimljivo je vidjeti kako lijecnici i nutricionisti na Zapadu dolaze do istih spoznaja koje su poznate u yog, ayurvedi i kineskoj narodnoj medicini tisucama godina.
Fazlija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 13:21   #2
Liječenje gladovanjem

Lav Tolstoj je nekad rekao: »Ne uzeti hranu i piće više je od zadovoljstva - to je radost duše!«, ja bi dodala - i tijela, jer moje tijelo puno bolje funkcionara kad sam gladna, nego kad sam sita.

Međutim, kažu da ne smijem baš striktno gladovati jer imam premalen indeks tjelesne težine (164 cm, 45 kg).

Da li je netko imao neka iskustva s gladovanjem, i ako da - kakva?
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 19:09   #3
Gladovao sam prvo tri, pa pet dana. Od pozitivnih iskustava mogu ti spomenuti veliko izostrenje svih osjetila, izostanak nagona, (sexualnog najvise), i nakon posta me glad vise nije uopce mucila, tj slabije se osjeca, i promjena razmisljanja,drugaciji pogledi . ..
Od negative, glad, i povremeno razdrazljivost tijekom nejedice
rekao bih da je dosta vazno ciscenje crijeva pri postu ili prije bar, ili prehrana koja to omogucava.

ako si psihicki spreman(spremna), nema problema . . .
minmasin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 10:51   #4
Quote:
minmasin kaže: Pogledaj post
Gladovao sam prvo tri, pa pet dana. Od pozitivnih iskustava mogu ti spomenuti veliko izostrenje svih osjetila, izostanak nagona, (sexualnog najvise), i nakon posta me glad vise nije uopce mucila, tj slabije se osjeca, i promjena razmisljanja,drugaciji pogledi . ..
Od negative, glad, i povremeno razdrazljivost tijekom nejedice
rekao bih da je dosta vazno ciscenje crijeva pri postu ili prije bar, ili prehrana koja to omogucava.

ako si psihicki spreman(spremna), nema problema . . .
slično iskustvo.gladovanje ne treba trajat dugo i najbolje je samo voda i biljni čajevi.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 16:44   #5
Ostavite se tih gluposti sa gladovanjem!

I mene dr.na to nagovorila,15 dana sam gladovala uz čajeve i vodu da očistim oganizam,a onda mi krvna slika bila očajna,jedva izbjegla bolnicu.Prehranu regulirati ali GLADOVANJE JE OPASNO PO ŽIVOT!
nelyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 17:02   #6
Ciscenje organizma gladovanjem je zasigurno poteklo od nekoga koji nema neko veliko znanje o funkcioniranju naseg tijela.
Hrana=energija.,i to ne samo zbog nutritivnih svojstava onoga sto unesemo u organizam,nego i zbog elektromagnetizma koji nam je potreban za zivot.,a koji jos nismo naucili namiriti iz nekog drugog izvora.
Zato samo vrlo uravnotezen organizam moze podnjeti gladovanje (određeni period)bez ikakvih posljedica.,dok ostali uvijek umjesto ciscenja,svom organizmu rade deficit energije i negativne ucinke za zdravlje.
Gladovanje treba zamjeniti cajevima koji se piju nataste,a koji poticu ciscenje organizma i njegovu regeneraciju.,
.,a onaj dio svijesti koji nam namece pomisao o gladovanju kao rjesenju zadovoljimo-upotpunimo svijescu o zdravoj i balansiranoj prehrani koja je osnova svakog zdravog i ugodnog dana....
lola7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 01:54   #7
ja sam prošle godine gladovala mjesec dana, pila sam vodu i samo vodu. iiii skinula sam suvišne kilograme, nakon toga mjesečnice više nikad nisu bile bolne (prije toga nisam mogla živjeti od bolova), a krvna slika mi se popravila (bila sam anemična), poslije gladovanja sam uz normalnu prehranu skinula još par kila, kondicija mi nikad nije bila bolja iako se u tom razoblju nisam ničim bavila, i riješila sam se ovisnosti o hrani (koja me ubijala)... kao najveći minus u gladovanju bih navela preodvratan okus u ustima kroz cijelo to razoblje i podočnjaci koji se pojave nakon dužeg gladovanja (ali oni su se brzo povukli kad sam počela s hranom)...

i eto, prije mjesec dana opet mi se otvorio nenormalan apetit, stres i previše nezdrave hrane su me ugojile nekih desetak kila, a da ne spominjem probleme psihičke prirode. osjećam kako mi organizam vrišti DOSTA JE!! jednostavno osjećam kako sam troma i blokirana, tako da sam se opet odlučila gladovati, ovaj put duže od mjesec dana, opet uz vodu i uz čaj od gospine trave (čitala sam da se on preporuča u tim gladovanjima, ako se ne varam)...
danas mi je prvi dan.... wish me luck

Zadnje uređivanje Dijaa : 01.04.2010. at 01:59.
Dijaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 00:08   #8
Prije svega lijep pozdrav svima ovako ako hočete da gladujete počnite se baviti sunčanom jogom jer če vam donijeti i izlječenje svih bolesti a i prestat če tr uzimatihranu ne zato što ne želite.Več zato što vam tjelo neće tražiti uopče hranu već samo vodu napišite joga suncem i idite na drugi post tad će vam se pojaviti sve u žutoj boji i to pročitajte.
franckvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 22:04   #9
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Lav Tolstoj je nekad rekao: »Ne uzeti hranu i piće više je od zadovoljstva - to je radost duše!«, ja bi dodala - i tijela, jer moje tijelo puno bolje funkcionara kad sam gladna, nego kad sam sita.

Međutim, kažu da ne smijem baš striktno gladovati jer imam premalen indeks tjelesne težine (164 cm, 45 kg).

Da li je netko imao neka iskustva s gladovanjem, i ako da - kakva?
Neishranjena si i još bi pričala o gladovanju
Da ti nisi jedna od onih anoreksičarki?
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 22:56   #10
Nitko još mi nije rekao da sam anoreksična.
I živo mi se fučka kako izgledam.
A natjerati me da nešto pojedem je bio problem i kad sam bila mala beba. Tad sam jednostavno pljuvala sve što su me stavljali u usta, a kasnije, kao djete, razradila sam cijeli sistem skrivanja i iznošenja hrane iz kuće (da je dam mačkama i psima).
Jednostavno puno bolje osječam i funkcioniram kad jedem što manje.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 23:19   #11
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Nitko još mi nije rekao da sam anoreksična.
I živo mi se fučka kako izgledam.
A natjerati me da nešto pojedem je bio problem i kad sam bila mala beba. Tad sam jednostavno pljuvala sve što su me stavljali u usta, a kasnije, kao djete, razradila sam cijeli sistem skrivanja i iznošenja hrane iz kuće (da je dam mačkama i psima).
Jednostavno puno bolje osječam i funkcioniram kad jedem što manje.
Ajde dobro, ako je tebi dobro i zdrava si i još te to čini veselom nek ti bude. Jel uzimaš kakve vitaminske pripravke, minerale ili slično?
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 23:36   #12
Gledam da ne uzimam previše odjednom, da jedno ne poništi djelovanje drugog. Trenutno uzimam fitoval i ferrocet.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 11:15   #13
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Nitko još mi nije rekao da sam anoreksična.
I živo mi se fučka kako izgledam.
A natjerati me da nešto pojedem je bio problem i kad sam bila mala beba. Tad sam jednostavno pljuvala sve što su me stavljali u usta, a kasnije, kao djete, razradila sam cijeli sistem skrivanja i iznošenja hrane iz kuće (da je dam mačkama i psima).
Jednostavno puno bolje osječam i funkcioniram kad jedem što manje.
ko da sam ja to napisao...nisam anoreksičan niti imam probleme s težinom, čak sam i malo pretili prema BMI koeficijentu tjelesne mase ( http://hr.wikipedia.org/wiki/Indeks_tjelesne_mase ) BMI = 25.7
ali nikad se nisam dobro osjećao kad bi se najeo do sita, (pogotovo sa svinjetinom ili junetinom na tanjuru) i stalno umjereno, mirno gladovanje me veseli, bolje se osjećam, zdravije se osjećam...kao mali uvijek sam imao problema s hranom doma jer se trebalo jesti ujutro, za ručak, navečer, ali bez obzira dal osjećaš da moraš jesti ili ne, da li si gladan ili ne...to me ubijalo...sjećam se da sam stalno bio umoran u školi, bezvoljan....pogotovo posl.podne, nakon ručka...
__________________
Svaki izbor rađa kvantnom eksplozijom alternativnih budućnosti...Life is interesting!
soldier is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 23:44   #14
osječam moralnu obavezu upozoriti svih koji ovo čitaju da je pronađen razlog zašto se ne osjačam dobro nakon jela - imam veliki tumor u abdomenu. Navodno je dobročudan.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 22:45   #15
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Nitko još mi nije rekao da sam anoreksična.
I živo mi se fučka kako izgledam.
A natjerati me da nešto pojedem je bio problem i kad sam bila mala beba. Tad sam jednostavno pljuvala sve što su me stavljali u usta, a kasnije, kao djete, razradila sam cijeli sistem skrivanja i iznošenja hrane iz kuće (da je dam mačkama i psima).
Jednostavno puno bolje osječam i funkcioniram kad jedem što manje.
Probaj sa solarnom jogom (sungazing). Ne moraš jesti.
GM1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 01:51   #16
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Lav Tolstoj je nekad rekao: »Ne uzeti hranu i piće više je od zadovoljstva - to je radost duše!«, ja bi dodala - i tijela, jer moje tijelo puno bolje funkcionara kad sam gladna, nego kad sam sita.

Međutim, kažu da ne smijem baš striktno gladovati jer imam premalen indeks tjelesne težine (164 cm, 45 kg).

Da li je netko imao neka iskustva s gladovanjem, i ako da - kakva?
nista od gladovanja imas premali indeks tezina prema tvojoj visini trebala bi imati 55kg da bi imala savrseni indeks, gdje ti je nestalo tih 10kg mogla bi dobiti slabinu i vrtoglavicu od manjka energije kad bi krenula gladovati jer tvoje tijelo treba hranu odnosno energiju da bi opstala na zivotu

evo mozes provjeriti
http://www.plivazdravlje.hr/zdravlje-online/bmi


inace je princip gladovanja slijedeci bar kak sam procitao hrpu knjiga:

prije dva tri dana kad ces ostaviti hranu moras se prebaciti na laksu prehranu tipa vegetarijanstvo znaci zelenje i svakim danom jedan obrok smanjiti i tada dojde prekid hrane jer se nesmije nista naglo zbog kontra efekta i tako mozes piti samo vodu ili vocne sokove iz kucne radinosti (od npr. jabuke, kruske itd.), a ne industrijske sokove i tako za pocetnika 1-3 dana nejesti nista i piti puno tekucine i zatim se vratiti nazad na prehranu onim putem kad ste imali laksi oblik prehrane i to po jedan obrok na dan navise

ovo je sigurniji postupak znaci nista naglo to bi jos vrijedio za jedan dan gladovanja al za dva tri dana pa i vise nikako jer tada ce organizam dozivjeti šok, i usput ovisno o nasoj psiholoskoj spremnosti mozemo gladovati i vise dana no to nije potrebno dosta je i 3 dana u mjesec dana da se ociste crijeva i mjehur i ostali otrovi iz tijela


ovaj postupak nisam radio, vec sam pokupio informacije iz hrpu knjiga i sa neta
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 21:20   #17
Lightbulb 93!

Telema!

Moja majka i stric izlječili su se od tumora (za koje su lječnici tvrdili da je jedini preostali "ljek" operativni zahvat) primjenom malo "agresivnijih" djeta. Majka je jednom tjedno provodila "mjesečevu" djetu (24 sata na vodi i prirodnim sokovima); stric je koristio nešto slično, ali je primjenjivao čajeve u nešto dužem vremenskom trajanju (mjesec dana). I jedan i drugi izlječili su se od tumora (nestali su) te se riješili suvišnih kilograma. Zaključak je da u nedostatku hrane koju svakodnevno (uglavnom) nekontrolirano unosimo (više nego što nam je potrebno-zavedeni osjetilom okusa ili mentalnim&emotivnim problemima), tijelo "pojede" jedino što preostaje - u ovom slučaju tumor&suvišne kilograme. Mater je i nakon izlječenja nastavila sa programom "mjesečeve" djete. Sada ima 60 godina a izgleda kao curica; ima više energija&poleta i daleko je aktivnija i poduzetnija nego prije 20 godina. Kada god uzmogne pješači i pliva; izbjegava sve vrste prijevoza koliko god je moguće. Unosi što veće količine tekućine, uglavnom čistu vodu.

Tijelo ne uzima energiju samo iz hrane; daleko bitniji izvori energije su izvori prane (sunce&zrak). Smislena povećana tjelesna aktivnost (pri tome ne mislim klasični zapadnjački pristup - teretana) unosi veće količine prane (či) u organizam; koja lječi, iscjeljuje, regenerira i pomlađuje fizički organizam i blagotvorno djeluje na duhovne, duševne, mentalne i emotivne potencijale i sposobnosti.

Na neki način, mi smo zapravo solarne ćelije; što potvrđuju različiti rituali "obožavanja" sunca koje se podučavaju u raznolikim duhovnim tehnikama.

Moja iskustva sa kontroliranom prehranom su: povećana energija, polet, radost življenja, čišći&intezivniji osjećaji, jasne misli, snažniji um, moćna vizualizacija, osjećaj mladosti, manifestacija djetinje prirode, intezivniji kontakt sa svojom suštinom i istinskom prirodom, uvećana kreativnost i nadahnuće. Kontrolirana prehrana ne znači gladovanje - to znači prehrana pod voljom, slabost i malaksalost treba izbjegavati; čovjek treba biti snažan, moćan i SLOBODAN.

Agape!
__________________
TELEMAAGAPE
LJUBAWOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 23:26   #18
@LJUBAWOLJA

super iskustva iz prve ruke

no problem je inace u velikoj mjeri sta cesto zapadnjaci nemogu izdržati ni pol dana bez hrane pa mu se cini nemoguca misija gladovati bar jedan dan, a kamoli tri i vise dana, sto inace jako dobro dojde kao ciscenje organizma od hrpetinu toksina i ostalih stvari koje nesluze tijelu...
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 19:50   #19
Talking

Ovo prolječe odgladovala sam 42 dana.
Inaće sam osoba koja zbilja, ali zbilja voli papati, ali izdržala sam i čak sam se i divila koliko je zapravo išlo lagano.
Najprije sam rekla da će trajati nekih 10-14 dana, ali kad je to došlo, rekla sam, ajde idem na 20, tako je došlo i to, pa na 30 dana, i tada nisam niti razmišljala o tome da stanem dok ne zvrši 42 dan!
Nevjerojatno iskustvo!!!
Puno sam čitala o tome, vani se puno više priča o tome, tzv master cleanse, kod nas je to još uvijek slabo poznato i ljudi su skeptični vezano uz to da tijelo ostane nekoliko dana pa i više bez hrane, ali vjerujte mi da je nevjerojatno iskustvo.
Pripremam se ovih dana krenuti na novo putovanje, trajalo bi nekih 3 tjedna, možda i više...
Ako bi netko također, neka se javi, možemo zajedno!
eustahije1704 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 01:41   #20
Nema sumnje da gladovanje ima nekih pozitivnih efekata na organizam. Pre svega je smanjenje nepotrebnih naslaga masti što je čest problem u društvima gde je hrana dostupna u velikim količinama. Intresantno je da mršaviji ljudi lakše izdržavaju gladovanje nego oni sa suvišnim kilogramima mada bi čovek pomislio da je obrnuto. Jednodnevno gladovanje nije prevelik problem. Pri tome u organizam treba unositi dosta vode jer voda će da odnese sve štetne proizvode metabolizma. Kako su neki na temi već pomenuli čula se tokom gladovanja dosta izoštre. Čulo mirisa postaje tako osetljivo da ćete namirisati ćoveka koji je udaljen 10-20 metara. Duže gladovanje je pod znakom pitanja, povremeno gladovanje je bezbednije.

Postoji dosta potvrda da su neki, već prepušteni sudbini, uspeli da se izleče od raka gladovanjem. Ustvari gladovanje, uz odbojnost hrani, je mehanizam koji pokreće sam organizam što za posledicu ima sagorevanje ćelija raka.

Prema tome kontrolisano gladovanje ili bar dijeta su dobrodošli.
makljava is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:00.