Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2008., 15:47   #21
Pijem zeljezo od twinlaba uz njihov prenatal, koji inace ima u sebi zeljeza.. Prije toga uz svu ciklu I zelenjavu.. Hemoglobin stalno nizak.. sada je ok..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 15:56   #22
leonee, koliko košta to željezo od twinlaba? jel se pije na prazan želudac? jel ti zlo kad ga popiješ?

ja pijem heferol (dala doktorica, čestitala mi je što sam izdržala bez anemije skroz do 30. tjedna), koji se mora piti na prazan želudac, savjetuju jesti najranije pola sata poslije njega
i tih pol sata dok nešto ne pojedem mi je lagano zlo uvijek
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 16:05   #23
40-50kn, 100kapsula, 1x dnevno.. Nebitna je kolicina u zeludcu.. Nije mi lose.. Osim zgaravice, koja nema veze sa zeljezom.. Meni su ok.
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 21:14   #24
Ja sam pred par dana vadila krv, željezo mi je ok 13.20 (8.00-30.00), ali hemoglobin je malo ispod normale 114 (119-157). Trebam li uzimat kakve dodatke?
Ginekologu idem tek za 2 tjedna..
__________________
B & B
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 21:22   #25
ja ne bih uzimala nikakve dodatke bez doktora, iako mislim da ti je hemoglobin dosta nisko i da ti ne bi škodilo
a da probaš prvo s ciklom i ostalom hranom bogatom željezom?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 21:27   #26
kako da ja uopće znam kakvo mi je željezo u krvi kad sam krv vadila samo full na početku trudnoće (kao i urin)?...jel se to u nekom tjednu opet radi po rutini ili sam moraš reći da bi to htio provjeriti?
hany is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 21:32   #27
nije baš po rutini, ali negdje oko 30. tjedna će te doktor vjerojatno poslat ponovit krvnu sliku
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 21:50   #28
Quote:
hany kaže: Pogledaj post
kako da ja uopće znam kakvo mi je željezo u krvi kad sam krv vadila samo full na početku trudnoće (kao i urin)?...jel se to u nekom tjednu opet radi po rutini ili sam moraš reći da bi to htio provjeriti?
Ja sam išla na početku, i rekao mi da sad još jednom provjerim krvnu sliku. Znači 2x u trudnoći
__________________
B & B
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 22:06   #29
meni je pisala uputnicu za ogtt test pa sam je ja pitala za zeljezo jer sam znala bit anemicna i samo mi je na istu uputnicu dodala jos kks
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 10:32   #30
Željezo (Heferol)

Pozdrav!

Iako mi je krvna slika super i nisam anemična ginekolog mi je dao da pijem Heferol (1 dnevno). Kaže da je željezo jako bitno za majku i bebu i da se preporuča piti čak i za vrijeme dojenje.

Osim toga, namjeravala sam uskoro početi piti Prenatal, pa me strah da mi to sve skupa ne bude previše.

Da li vi imate iskustva s Heferolom? Prepisuju li to i drugi ginekolozi?

Joj, sad sam totalno zbunjena....100 informacija sa 100 strana, a sve kontradiktorne!

Samo zelim najbolje svojoj bebici.
Apple Tree is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 10:35   #31
ja sam isto pila heferol,ja mislim od 20og tjedna trudnoce,gin mi propisao i nije bilo nikakvih problema,a uz to sam pila i prenatal i cucala one tabletice za zube
klara_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 11:29   #32
ja isto kao klara 23 i sve 5
Švrćo08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 13:59   #33
@ klara_23 i švrćo08,

Jeste li i inače imale manjak željeza u krvi ili vam je doktor Heferol prepisao samo kao dodatak prehrani (kao meni)?
Apple Tree is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 14:20   #34
Ja pijem heferol sad u zadnjim tjednima trudnoće jer mi se zbog pomankanja željeza počelo vrtjeti i imala sam problemčića s vrtoglavicama.... pijem ga već mj dana mada imam još samo 4 tjedna do poroda i sad mi je gin dao još cijelu jednu kutijicu... kažu da ga je dobro piti i poslije poroda

draga niš se ne brini,od te jedne tabletice na dan ti neće ništa škoditi, može ti samo pomoći jer beba od tebe sad uzima puno vitamina pa tak i željezo...a moramo se opskrbit i sa zalihama željeza zbog poroda i krvarenja nakon njega....

sretno.... i nemoj brinut ako ti od heferola stolica postane crne boje,to je normalno
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 14:55   #35
i meni je gin na zadnjem pregledu dao te tablete, a isto mi je krvna slika ok. jednu dnevno.. valjda oni znaju..
-leona is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 16:32   #36
Quote:
-leona kaže: Pogledaj post
i meni je gin na zadnjem pregledu dao te tablete, a isto mi je krvna slika ok. jednu dnevno.. valjda oni znaju..
Da li pored toga pijes i Prenatal?
Apple Tree is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 16:41   #37
Quote:
Apple Tree kaže: Pogledaj post
@ klara_23 i švrćo08,

Jeste li i inače imale manjak željeza u krvi ili vam je doktor Heferol prepisao samo kao dodatak prehrani (kao meni)?
meni je propisao kao dodatak,ne brini se nece ti skoditi
klara_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 22:59   #38
Ja sam po preporuci ginekologa uzimala i Prenatal i Ferrum Lek tablete za žvakanje i sve ok
Nefertiti111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 10:52   #39
dižem temu iz pepela.

sinoć bila na krvnim pretragama i veli dr da mi je željezo ispod donje granice.
ne znam koliko, nisam pitala nit me pretjerano zanima jer onda opsesivno googlem i dramim.
rekao je da uzimam do kraja trudnoće i ferrum na dan. jesu li te tablete dobre i kako bi si mogla pomoći dodatno nekim prirodnim pripravcima?
sjeda li doista jako teško na želudac kako kažu i može li se to kako izbjeći?
__________________
9.12.2010. upoznali smo svoj smisao života, našeg Ernesta <3
twisted.x.siste is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 11:47   #40
Ako moraš uzimati samo jednu dnevno, nije strašno! To su one tablete za žvakanje? Meni su čak fine
Nisu mi teško padale na želudac, jedino mi se probava malo usporila od kad sam prestala piti magnezij u 37. tjednu.
__________________
Naš paketić stigao 2.10.2010.
woodlands is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:27.