Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2010., 23:52   #81
Quote:
Hunter! kaže: Pogledaj post
Crnogorcima samo jednu stvar od srca želim: da postanu većina u svojoj matičnoj državi

Btw.Znam više obitelji Hrvatskih Srba koji su se 90-ih naselili u Crnoj Gori. Uzimajući u obzir njih i izbjegle BH Srbe,mislim da se je baš u tom razdoblju CG rapidno "posrbila".
1.Većina su tamo gdje trebaju biti većina.Za sjeverne zabiti po Sandžaku potpuno je svejedno tko je u njima većina.
2.Nije se posrbila nego su Srbi izašli iz sjene kad je maknuta garnitura starih komunista i zamjenjena ,,njihovima,, To je veze nema s uleljavanjem ili iseljavanjem.
Gluskab is offline  
Old 25.05.2010., 11:28   #82
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ovo je super, prvo Srbi i pro-Srbi iz Crne Gore urlaju o porazu "marionetske i anacionalne vlade",a onda nakon još jednog poraza,pričaju o kupljenim i izgubljenim izborima...

Ko Hrvat nakon ispadanja neke od naših momčadi...
PS
Kakve su reakcije u Srpskim medijima?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 25.05.2010., 20:52   #83
Vidim da svi komentiraju politiku CG na osnovu nacionalne pripadnosti. No postoji tu i drugi elemenat a to je velicina i polozaj crnogorske drzave. Ne treba biti suvise pametan pa zakljuciti da zajednica od samo 670 tisuca ljudi na takvom prostoru moze mnogo bolje zivjeti nego da je integrirana u mnogo vecu drzavu, konkretno Srbiju, koja broji preko 7 miljuna ljudi (bez Kosova).
glosa is offline  
Old 25.05.2010., 21:13   #84
Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
Vidim da svi komentiraju politiku CG na osnovu nacionalne pripadnosti. No postoji tu i drugi elemenat a to je velicina i polozaj crnogorske drzave. Ne treba biti suvise pametan pa zakljuciti da zajednica od samo 670 tisuca ljudi na takvom prostoru moze mnogo bolje zivjeti nego da je integrirana u mnogo vecu drzavu, konkretno Srbiju, koja broji preko 7 miljuna ljudi (bez Kosova).
Može ali ne mora biti, Nijemaca ima 80 mil. pa žive boljed od 10 mil. Bugara,5 mil. Slovaka,ili 2 mil. Slovenaca zar ne?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 25.05.2010., 21:22   #85
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Može ali ne mora biti, Nijemaca ima 80 mil. pa žive boljed od 10 mil. Bugara,5 mil. Slovaka,ili 2 mil. Slovenaca zar ne?
tako je...stalno se ponavlja to kako ih je malo. može njih biti i 100 tisuća,ali ako nemaju pameti,nagrajsali su.

prodati pola zemlje ruskim tajkunima i oligarsima (putinovim mafijozima) može samo budala. briga me za političku korektnost,ako je netko glup,to mu treba reći u lice.
__________________
~Ako drugog poštuješ, za sebe ne brini ~ Tvrdoglavost je pokazatelj manjka inteligencije ~ Najveci kultorocid u 21. stoljecu, nije Palmira: youtu.be/JZu2zqFE_gI
Hunter! is offline  
Old 25.05.2010., 23:58   #86
Quote:
Hunter! kaže: Pogledaj post
tako je...stalno se ponavlja to kako ih je malo. može njih biti i 100 tisuća,ali ako nemaju pameti,nagrajsali su.

prodati pola zemlje ruskim tajkunima i oligarsima (putinovim mafijozima) može samo budala. briga me za političku korektnost,ako je netko glup,to mu treba reći u lice.
Kojih pola zemlje??

Da imas nesto zamlje uz more i dode ti neki stranac ponudi ti svotu kakvu nikad nisi imao, niti si mogao zamislit da ta zemlja toliko vrijedi, bili ti prodao to i zivio do kraja zivota bez opterecenja kako ces prezivjeti do kraja mjeseca?

Sigurno da bi, samo se njima pruzila ta prilika, a tebi ocito nije.
markosplit is offline  
Old 26.05.2010., 00:18   #87
Mala rusija,tako neki već zovu Montenegro,a inače su raj na zemlji,samo nek hitno zaustave rasprodaju nacionalnih bogatstava
__________________
~Ako drugog poštuješ, za sebe ne brini ~ Tvrdoglavost je pokazatelj manjka inteligencije ~ Najveci kultorocid u 21. stoljecu, nije Palmira: youtu.be/JZu2zqFE_gI
Hunter! is offline  
Old 26.05.2010., 07:44   #88
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Može ali ne mora biti, Nijemaca ima 80 mil. pa žive boljed od 10 mil. Bugara,5 mil. Slovaka,ili 2 mil. Slovenaca zar ne?
Da ali drzave u kojima se najbolje zivi su ipak one sa manje stanovnika. Svicarska sa 10 puta manje stanovnika od Njemacke, Danska sa 14 puta manje stanovnika od Njemacke, Norveska sa 18 puta manje stanovnika od Njemacke, da ne govorim o Luksemburgu i Monaku.
glosa is offline  
Old 27.05.2010., 20:15   #89
samo bi da podsetim da se ovde prica o ukupno 600 000 i kusur ljudi

a tolko podela
barnikls is offline  
Old 27.05.2010., 20:35   #90
Quote:
barnikls kaže: Pogledaj post
samo bi da podsetim da se ovde prica o ukupno 600 000 i kusur ljudi
Kao da je 600 000 jedan dječji vrtić,tako si rekao
Gluskab is offline  
Old 28.05.2010., 10:00   #91
Quote:
Hunter! kaže: Pogledaj post
Mala rusija,tako neki već zovu Montenegro,a inače su raj na zemlji,samo nek hitno zausta
ve rasprodaju nacionalnih bogatstava
Poznajes li osobno ma tkoga od tih ljudi koji bi zvali CG "Malom Rusijom"? Iz kojih bi razloga je ovako zvali?
Rusa u CG ima samo oko tisuce (onih koji imaju odobrenje za privremeni boravak). Jos ima par tisuca onih koju su kupovali kuce te stanovi ali ne dolaze ovdje redovito.
Sigurno mislis na ruskih taikuna kada pises o " rasprodaji nacionalnih bogatstava", jel' tako? Koliko ruskih tajkuna u CG mozes nabrojiti da bi tvoja poruka bila ozbiljna?
Hehehe ... zamislite samo "Mala Rusija"
Ivan Grozny is offline  
Old 28.05.2010., 10:26   #92
Quote:
Ivan Grozny kaže: Pogledaj post
Poznajes li osobno ma tkoga od tih ljudi koji bi zvali CG "Malom Rusijom"? Iz kojih bi razloga je ovako zvali?
Rusa u CG ima samo oko tisuce (onih koji imaju odobrenje za privremeni boravak). Jos ima par tisuca onih koju su kupovali kuce te stanovi ali ne dolaze ovdje redovito.
Sigurno mislis na ruskih taikuna kada pises o " rasprodaji nacionalnih bogatstava", jel' tako? Koliko ruskih tajkuna u CG mozes nabrojiti da bi tvoja poruka bila ozbiljna?
Hehehe ... zamislite samo "Mala Rusija"
Priznajem da nisam čuo da neko CG zove Mala Rusija mada mi je analogija prilično jasna. Pored tajkuna i Rusa koji kupuju stanove u CG postoji još jedan, možda malo banalan momenat. Radi se o natpisima i reklamama na ruskom jeziku. Ima ih na svakom koraku, možda čak i više nego na engleskom ili crnogorskom jeziku.
VrangeL_1917 is offline  
Old 28.05.2010., 12:39   #93
Pa ima ih tamo takodjer i na engleskom te cak i na srpskom Osim toga onih natpisa ima samo u primorju. Vjeruj mi, kod nas na CT nema nijedne.
Mislim da je ovo nisto drugo nego pamentno iskoriscivanje trenutne situacije. Siguran sam da ako bude dolazio vise Kineza nego Rusa imat ce ovdje vise natpisa s hijeroglifima nego s cirilicom ... cisto iz marketinskih razloga.
Ali ovo ne znaci da Crna Gora jednom postane Mala Kina iliti Malo-Bilo-Sto
Mislim da je svaka prica o Maloj Rusiji u CG poslijedica konkurentne bitke za ruskih turista koju su druge zemlje ex-Yu skoro potpuno izgubili
Mislim da su pametni ljudi u Hr vec ovo shvatili. Znak je tome ukidanje viza za Rusa. I nitkome ne pada na pamet proglasiti ovaj korak za predaju

Zadnje uređivanje Ivan Grozny : 28.05.2010. at 12:48.
Ivan Grozny is offline  
Old 28.05.2010., 13:08   #94
Nisam tvrdio da se taj nadimak često koristi,vjerojatno sam ga samo jednom vidio na nekom portalu,ok,zadovoljan!?

No,u toj istoj vijesti je pisalo da agencije s nekretninama i privatni prodavatelji imaju problem sa zadovoljavanjem zahtjevnih ruskih kupaca nekretnina,jer oni traže desetorostruko veće parcele,tj.zemljišta od onoga što se trenutno nudi.

Znači,kad ruski tajkun kupuje,on hoće parsto hektara,a ne kuću s okućnicom. To bi vas trebalo brinuti,ali to naš hrvatski problem nije(premda i mi imamo sličan problem s rasprodajom obale i svega uz obalu,pogotovo od 1.2.2010 od kada nema admin.barijera za EU kupce),pa sretno đaci
__________________
~Ako drugog poštuješ, za sebe ne brini ~ Tvrdoglavost je pokazatelj manjka inteligencije ~ Najveci kultorocid u 21. stoljecu, nije Palmira: youtu.be/JZu2zqFE_gI
Hunter! is offline  
Old 28.05.2010., 20:53   #95
Quote:
Ivan Grozny kaže: Pogledaj post
Pa ima ih tamo takodjer i na engleskom te cak i na srpskom Osim toga onih natpisa ima samo u primorju. Vjeruj mi, kod nas na CT nema nijedne.
Mislim da je ovo nisto drugo nego pamentno iskoriscivanje trenutne situacije. Siguran sam da ako bude dolazio vise Kineza nego Rusa imat ce ovdje vise natpisa s hijeroglifima nego s cirilicom ... cisto iz marketinskih razloga.
Ali ovo ne znaci da Crna Gora jednom postane Mala Kina iliti Malo-Bilo-Sto
Mislim da je svaka prica o Maloj Rusiji u CG poslijedica konkurentne bitke za ruskih turista koju su druge zemlje ex-Yu skoro potpuno izgubili
Mislim da su pametni ljudi u Hr vec ovo shvatili. Znak je tome ukidanje viza za Rusa. I nitkome ne pada na pamet proglasiti ovaj korak za predaju
Znam da ih ima ali definitivno natpisi i reklame na ruskom preovlađuju. A što se tiče bitke za ruske turiste ne znam šta bih ti rekao osim ufffff. Pitajte Grke, Kiprane, Egipćane i ine. Imam utisak da bi ih oni vama drage volje poklonili.
VrangeL_1917 is offline  
Old 30.05.2010., 03:00   #96
Vanja Ćalović je izvršni direktor NVO MANS (Mreža za afirmaciju nevladinog sektora). Danas na jednom od crnogorskih foruma nađoh tekst koji slijedi

Piše: Vanja Ćalović

Vođe mafije, ubice, ratni zločinci, batinaši, narko bosovi, špijuni i fukare... dobrodošli u Crnu Goru!
Ako imate novca i poznajete prave ljude koji su, uz to, na pravom mjestu, za svega nekoliko dana ili nedjelja možete oprati svoju biografiju i postati uspješni biznismeni, filantropi i počasni građani. Samo donesite pare, nije važno da li su zarađene na krvi, švercu i smrti, opraćete ih kroz gradnju divljih objekata, privatizaciju, kazina i diskoteke, finansiranje sportskih događaja, kupovinu banaka ili državnih medija...
Za šaku eura pomoći će vam političari, tužioci, policajci, analitičari, neki novinari, pa i kolege iz nevladinog sektora. Optuživaće druge zemlje da vas mrze i progone, usvojiće zakone koji vama odgovaraju, opraće vaše pare, postati vaši potparoli. Pozivaće vas na otvaranja javnih skupova, o vama će pisati studije i ode vašem moralu, bićete na čelu institucija, komisija, radnih grupa, promovisaće vas u borce protiv kriminala, godinama će voditi površne i apsurdne istrage koje će pokazati da ste nevini, i nikada vas neće izdati, niti odati gdje se krijete. Organizovaće skupove na kojima će vas promovisati kao vodeće investitore, prodaće vam najznačajnija preduzeća, zbog vas će otpuštati radnike i stvarati socijalne slučajeve, mlatiti i ubijati, tužiti i suditi kritičarima, skrivajući vaše krvave tragove.

Dođite jer šefovi naše policije, tužilaštva i sudstva ne znaju razliku između velikih i malih riba, vrha i dna kriminalne organizacije. Možete nastradati ako se izdajete za saobraćajnog policajca, profesora ili medicinsku sestru, ali ako ste vođa narko kartela ili kriminalne bande, postaćete strateški investitor.
Ako se odlučite da finansirate izborne kampanje, da svoje odrede smrti stavite u pogon političkih elita, ako platite reket Bracu i Nespomeniku - vaši švercerski kanali su sigurni, iza vas će stati država i institucije sistema.
Čak i ako se neko usudi da vas optuži, ovdje ni jedan dokaz nije dovoljno dobar da bi završili u zatvoru. Ovdje je policija zauzeta prisluškivanjem političkih neistomišljenika, a tužilaštvo studijskim putovanjima i šopingom po stranim metropolama. Ovdje su samo dvije Kineskinje, nesrećnim slučajem završile u zatvoru zbog pranja novca, a pošto naši tužioci ne govore strane jezike, bezbjedni ste sve dok se poslujete preko off shore kompanija... i u saradnji sa Familijom.
Dođite, jer ovo je zemlja u kojoj su gotovo istrijebljeni kritičari, u kojoj možete mlatiti urednike, pisce, šutirati poslanike... i sve to za šaku eura. U ovoj zemlji se nekažnjeno ubijaju novinari i visoki policijski funkcioneri, pa ne brinite, vjerovatno ni ova novina, a ni ja nećemo opstati još dugo. Možete nas tužiti za klevetu i naplatiti vaše duševne bolove, jer smo vas nazvali onim što jeste – kriminalcima, mafijašima, lopovima i ubicama. Čak i ako se pozivamo na policijske ili izvještaje službe državne bezbijednosti, čak i ako imamo na hiljade stranica dokaza, bićemo krivi, jer smo se usudili da slobodno mislimo i govorimo, a taj virus treba zatući prije nego što se proširi. Ako ne tužbom, onda motkom, šipkom ili metkom.

Dođite, jer smo mi ostrvo mira i demokratije i uspješna evropska priča. Jer među stranim diplomatama ima i onih koji više vole lijepe djevojčice i dječake, jahte i stanove, od zemalja koje predstavljaju. Za šaku eura i oni će stati u vašu odbranu i reći da ste zločine počinili prije referenduma, pa je to u nadležnosti institucija koje više ne postoje, dok su napadi na vas političke namještaljke orkestrirane iz inostranstva. Organizovaće skupove o demokratiji u vašim hotelima, odsijedati u vašim kućama, dolaziti na vaše privatne zabave.
Dođite, jer mi imamo tradiciju mafijaškog udruživanja pod plaštom državnih interesa, jer u našoj službi državne bezbjednosti još uvijek rade oni koji su izgradili i obezbjeđivali švercerske kanale, među našim policajcima ima onih koji su ubijali, mučili i prebijali nevjernike i izdajnike. Dođite, jer naše institucije imaju tradiciju suživota sa mafijom, a naš narod respekt prema onima koji ih pljačkaju.
Dođite u Crnu Goru, zemlju u kojoj se vlast ne mijenja decenijama, u kojoj su izbori farsa, a zakoni mrtvo slovo na papiru. Mi ne znamo kako izgleda smijeniti vlast, jer to nikada u istoriji nismo uradili, ali znamo da glasamo, za šaku eura. Imate čist izbor, jer ako kupite nekog iz naše političke elite, to je, bez dileme, sigurna investicija koja će trajati vječno.
Zato dođite, jer vas ovdje čekaju kolone poltrona i licemjera spremne da za svaki vaš cent, na svaki vaš mig, ustanu u odbranu vaše časti i dostojanstva. Da skupljaju peticije, pišu demantije, organizuju skupove podrške. Ovdje vas čekaju partijski vojnici trenirani da ne vide, ne čuju i ne govore. Jer to je koza nostra – naša stvar na crnogorski način.

Može li se tekst nazvati običnom laži i praznom pričom? NE.
Je li pretjerala, ne znam, volio bih da jeste.
Prepoznajete li nešto makar slično i u okruženju_
Stradi is offline  
Old 30.05.2010., 12:48   #97
Quote:
Vođe mafije, ubice, ratni zločinci, batinaši, narko bosovi, špijuni i fukare... dobrodošli u Crnu Goru!
Ako imate novca i poznajete prave ljude koji su, uz to, na pravom mjestu, za svega nekoliko dana ili nedjelja možete oprati svoju biografiju i postati uspješni biznismeni, filantropi i počasni građani
Ne znam samo kako su mogli dati putovnicu sumnjivom čovjeku kojeg Tajland traži radi izazivanja nemira i pogiblje ljudi...
__________________
~Ako drugog poštuješ, za sebe ne brini ~ Tvrdoglavost je pokazatelj manjka inteligencije ~ Najveci kultorocid u 21. stoljecu, nije Palmira: youtu.be/JZu2zqFE_gI
Hunter! is offline  
Old 30.05.2010., 14:10   #98
Neki dan sam gledao njihov dnevnik na Tv-u i ugodno sam se iznenadio koliko se u CG gradi ... ceste, bolnice,škole , hidroelektrane .. itd itd , pa vi pričajte što hoćete . A to što su neki mafijaši , ili ljudi sumnjivog morala , s novcem sumnjivog porijekla , ma dajte molim vas a gdje su to moralisti ????? Da nisu možda kod nas u CRO ??? ili u USA možda ?? ili možda u Italiji ??? Sprega kriminala i politike je svuda ...nažalost , ali to je surova realnost današnjice, kad to shvatiš i prihvatiš ideš gore , a kad odbiješ , prođeš kao Irak , Cuba.....
qwertuz is offline  
Old 30.05.2010., 18:57   #99
Quote:
Hunter! kaže: Pogledaj post
Ne znam samo kako su mogli dati putovnicu sumnjivom čovjeku kojeg Tajland traži radi izazivanja nemira i pogiblje ljudi...
Zapravo su puno sumnjiviji oni koji su izrežirali pad njegove vlade nego on.
PowerLock is offline  
Old 01.06.2010., 22:22   #100
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Kao da je 600 000 jedan dječji vrtić,tako si rekao
pa nisam to reko
al kad od tih 600 000 pogledas sve grupe/narode/jezike/nacije/idiome pa ti vidi koliko je to- izadje srba ima ko predgradje zagreba a crnogoraca ko predgradje beograda
za ostale da ne pricam...
nije mi jasno ta tolka tradicija vekovno cojstvo junastvo odbrana od turaka i ostalih i na kraju jedva 300 000 i nesto crnogoraca u celoj crnoj gori...
kad pogledas okolne narode vidis da ih ima daleko daleko vise sto je i normalno posle tolko vekova bitavanja na balkanu...
barnikls is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:25.