Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2010., 00:34   #81
Quote:
SuzyQ0123 kaže: Pogledaj post
Daydream, hajde molim te pročitaj još jednom svoj prijašnji post na koji sam se nadovezala.

Citiram " U parku fina djeca..."
Dijete koje radi nepodopštine, ništa zločesto, već vragolasto i prosipa pijesak po pješčaniku i ruši kule drugoj djeci ( tvoji primjeri) po tebi nije "fino" jer je eto, nestašno.


Daj mi molim te, objasni kako se to "fina" djeca igraju u parku i kako gledate na djecu koja su eto mali vragolani.



Edit: Fakat dobijem popizditis na finjake!
jbt ga opet..ovo fina djeca je bila ironija. Fina mislim svi izgledaju kao da se tusiraju svaki dan i nemaju masne kraste po glavi i tijelu.
A htio sam reci da buduci da su djeca stalno u pratnji odraslih koji paze sto rade ni ne stignu biti vragolani jer kad krenu npr bacat pijesak u zrak svima po glavi starci ih istog trena opominju. Jos nisam vidio da neki roditelj ne reagira. Pitao sam se samo gdje to zivim a zivim u zg i obilazim puno parkova i ne vidjam zapustene vragolane. Vrhunac zapustenosti u zadnje vrijeme sto sam vidio je mali od 2,5god kojeg cuva baba od 80. Baba samo sjedi, nesto mu dovikuje, mali je ne dozivljava..mali ulece svakom djetetu u parku, zica igracke, a tko mu neda gurne ga ili gadja lopticom. E sad ti meni reci jel taj mali vragolan ili nesto drugo. Inace je mali fino obucen i nije musav.
__________________
My Pain and Sadness is More Sad and Painful Than Yours
Daydream is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 10:57   #82
Quote:
BUBEK kaže: Pogledaj post
Nerijetko je da uz takvo djete obično stoji naprlitana mama
pa kad bi se stigla napirlitati kad bi prala i peglala
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 09:39   #83
Aj,nećemo sad pretjerivati. Nije svaka napirlitana mama glupača koja dijete ne pere, pa ovaj komentar iznad stvarno ispada bezvezan.

Često čujem taj stav- šta se ti imaš sređivat, ti si mama, sve pare i vrijeme ima da trošiš na dijete. Tako je moja mater hodala po svijetu, raščupana i poderana, a nije da smo bili TAKO siromašni- samo je voljela izigravati patnika i siroče.

Joooooj, šta sam ja vama djeco daaalaaaa......

Prije mi se čini da će onaj tko zapušta sebe, zapustiti i dijete, jer ga stvarno nije briga. Pa ne trebaju nam djeca biti čista-svi trebamo biti čisti,pobogu

Perimo se,ljudi!
__________________
A life-sentence sweeping confetti from the floor of a concrete hole..
Absolutely* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 10:11   #84
Isuse, znači ne smiješ biti našminkanana i uređena ako šetaš s djetetom ili bar moraš paziti da si manje uređena od djeteta ili kaj?

Mi smo prljavci, i to ne samo zaflekanci nego i zamusanci. Kad odem s mališom po sladoled, dok ga pojede četvrtinu, drugu četvrtinu ostavi na faci, treću na odjeći a četvrtu na kolicima. Kada ugleda društvo izjuri iz kolica sa ostacima slaje sav zamusan i zaflekan, i ja ga pustim i taj sladoled se zna skoriti , obrišem ga kada malo stane s igrom, ako viče ne ne ne, onda ga pustim zamusanog dalje. Kolica od sladoleda ne perem svaki dan, neko svako nekoliko (jednom u 7-10 dana) skinem navlaku i stavim je u vešmašinu - ne perem ništa na ruke. Ako nisu mokri presvlače se jednom dnevno. Oboje MRZE kad ime se briše nos. Sestrična im obožava jesti šmrklje.

Ja recimo ne volim vidjeti mame u parku koje stalno svoju djecu brišu tim vlažnim maramicama po faci dok klinci vrište.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 11:33   #85
Ne znam koje bi to mjerilo zapuštenosti i prljavosti trebalo biti...

Nas dvije svaki dan idemo pješaka iz vrtića. Ja skockana za posao, a ona prljava k'o da sam je iz kante za smeće izvukla... U kosi ponekad koji komadić hrane od užine, oko usta jelovnik po kojem znam što je bilo za užinu, hlače zelene od trave, smeđe od blata, obuća često blatna, rukavi do ramena flekasti od flomastera, tempera, bogznačega... Obožavam je baš takvu... Mislim da bih se ježila da imam neku ružičastu princezicu pune glave mašnica i sa svakom dlakom i svakim volančićem na svom mjestu. Ovako bar znam da mi je djete uživalo u svom danu i kako ga je provelo neopterećeno.

Naravno da nije baš svaki dan tako musava, ali bude stvarno svakakva. Naročito sada, ljeti.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 13:49   #86
I'm with shtefy

Moja je još poseban slučaj,jer ima dvije zanimljive karakteristike: kovrčavu kosu, i jako se znoji.
Kosa joj je spiralna, plava, ma prekrasna, u rano jutro kad se počešlja.

poslije vrtića... visi u zapetljanim rezancima, ponegdje koja travka škica usred glave, i još joj je pola kose mokro i zalijepljeno od znoja.

Ruke išarane flomasterima. (make no mistake, to se namjerno radi, a ja nemam srca da zabranim- "pa da imam kao ti tetovazu!!")

Nokti crni od zemlje, i još toliko zbije tu prljavštinu pod nokat da je jedini način da se to temeljito opere namakanje u vodi 45 minuta.

Cijelo lice uvaljano u prašinu (jer briše znoj takvim šapama).

Zelene gaće (sjedili smo na brdu, na brdu!- a skida tajice i samo u suknji se vucara po podu)

Ostala odjeća, da ne pričam, smijat ću se previše, a na poslu sam.

Ukratko,slika i prilika beskućnika. Car
__________________
A life-sentence sweeping confetti from the floor of a concrete hole..
Absolutely* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 14:26   #87
Još samo samo zaboravila da mi derište obožava zatrčati se, baciti se na koljena i tako se voziti na parketu... Što znači da često idemo kući sa ventilacijom na koljenima.

Moja klinka ima smeđu kosu i ogromne jako tamno smeđe oči. Sva sreća da je svijetle puti i nikako ne crni, jer bi inače izgledalo kao da vodim kući cigančicu...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 20:02   #88
joj joj... nositi djeci robicu da ako se ufleka, brzo se može presvući....... PA ŠTA AKO DJETETU KAPNE SLADOLED NA MAJICU, HALJINU, HLAČICE?!?! DAJTE OHLADITE!
Druga stvar je što dijete ima skorene sline ispod nosa, ali maltretirati dječicu zbog toga što mu je kapnuo sladoled ili se zmazalo čokoladom?! Pa moja OBOŽAVA obrisat ruke od majicu... i to upravo u onom trenutku kad je spremim za van... ili kad tek izađemo, pa je neću presvlačiti u sred centra da ne bi imala flekicu od čokolade!? Ma vi ste preopterećeni! Pa i mene umrlja rukicama... neki dan je prvo povratila po mojoj majici, pa je onda suprugu ispao sladoled ravno pored te moje mrlje... ma nisam trepnula okom, samo sam otišla i saprala malo te mrlje i nastavila dalje mokrih mrlja na majici... BITNO JE DA MOJE DIJETE IMA UVIJEK ČISTE PELENE, ZUBE, RUKE, ISPUHAN NOS, a ne ima li mrlju od hrane na svilenoj haljini!
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:26.