Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2010., 04:02   #121
Muslimani, nemojte svojim neznanjem gura druge u drugu vrstu neznanja. Bit ćete odgovorni za to!
__________________
Samo bez egotripova, please ...
Raiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 04:11   #122
Quote:
Raiden kaže: Pogledaj post
Muslimani, nemojte svojim neznanjem gura druge u drugu vrstu neznanja. Bit ćete odgovorni za to!
Ajde,ba...niko se nije rodio sveznajuć,i kada ne znaš...ući, da znaš...sve je škola,Allah je znanje a On je svugdje prisutan,ko u ovo vjeruje, taj to i zna...
Tica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 09:33   #123
Quote:
Tica kaže: Pogledaj post
Ajde,ba...niko se nije rodio sveznajuć,i kada ne znaš...ući, da znaš...sve je škola,Allah je znanje a On je svugdje prisutan,ko u ovo vjeruje, taj to i zna...
Ako vjeruješ da je Allah znanje i svugdje možda vam onda danas šalje znanje kroz znanstvenike, kako bi vas podučio onome što ne znate.

Činjenica jest da se većina musimana na ovoj temi nije ogradila od očitog iznošenja laži u prvome postu gdje je spomenuta NASA. Štoviše još je data podrška dotičnom forumašu budući da u Kur'anu piše kako će se Sunce pojaviti jednoga dana sa zapada. Očigledno je širenje vjere puno važnije od istinoljubivosti. A sad, budući da Allah predstavja znanje i istinu, jeste li sigurni da zastupate Allaha onda kad odobravate očigledna iznošenja neistine i neznanja.

Raiden dobro zbori. Nemojte svojim neznanjem stvarati lošu sliku o Islamu. Nije Hrvatska zemlja u kojoj se školovanje sastoji od čitanja iz Kur'ana ili Biblije pa samim time ni metode koje prolaze na bliskom istoku ne prolaze ovdje. Možda ćete i dobiti par neškolovanih sljedbenika ali će vam se tisuće školovanih ljudi smijati na pokazanom neznanju. Ovo pišem zato što i u vjeri koju ja slijedim postoji sličnih vjernika koji podržavaju neznanje i kojih me je iskreno rečeno sram.
rati1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 11:51   #124
Quote:
mirzakv kaže: Pogledaj post
- Ne citam kreacionisticke stranice, za sve informacije koje me interesuju najvise koristim en.wikipedia.org
Lažeš. http://www.nwcreation.net/ je kreacionistička stranic,a a nju si naveo kao izvor. Ako je ovo devijacija od tvojeg standardnog čitanja, onda Ok, al iu ovom kontekstu morao si pogledati od kud ti info.
Zapravo, nakon svega ovoga, lažeš još i zbog toga jer si dao podršku začetniku teme iako je evidentno da je slagao u vezi sa NASA-om i

Quote:
mirzakv kaže: Pogledaj post
Vidis koliko si me lose procjenio a ponavljam rekao si ovo:
Mislim da sam u ovom postu pokazao Intelektualnu iskrenost.
Da jesi, onda bi se odavno distancirao od laži u prvom postu, a ne ih braniti iako su očite laži. Kako da ti vjerujem za išta kada vidim da braniš čovjeka koji je očito slagao. Teško je priznat da si u krivu, ha?
Nisam te baš loše procjenio.


Quote:
mirzakv kaže: Pogledaj post
Vidis poceo si me omalozavati i vrijedjati, a uopste ne znas nista o meni osim "pukih pretpostavki".
Bilo bi jako lijepo da se ispostavi da sam u krivu, ali sve što moram znati o tebi je da si dao podršku čovjeku koji je očito iznio laži. Teško je priznati da si u krivu, ha? kako da ti vjerujem kada lažeš i onda kada svi znamo da lažeš?

Quote:
mirzakv kaže: Pogledaj post
E moj red shrike... lijep dijalog je odraz kulture. Ako ti se vec ne svidja sugovornik kulturno je jednostavno ga ignorisati, ali ga je nekulturno vrijedjati. Imaj u vidu da koliko god ti mislis da si uvjeren i on isto tako misli za sebe. To je posteno, to je fer. A ne ovakav nacin razgovora.
Jelda? Lijepo je isto i priznati kada si u krivu a ne podržavati tuđe laži samo zato jer si iste vjere kao i taj drugi.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 11:57   #125
Quote:
Tica kaže: Pogledaj post
Ajde,ba...niko se nije rodio sveznajuć,i kada ne znaš...ući, da znaš...sve je škola,Allah je znanje a On je svugdje prisutan,ko u ovo vjeruje, taj to i zna...
Možda je neko znanje, ali znanje srednjeg vijeka. Kopernik je napravio veliki korak u pravom smijeru, a oni koji sve i sva vide u zacementiranoj knjizi ostadoši gdje su i bili u doba pisanja iste.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:07.