Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2010., 14:47   #21
nij li porez nesto manji za podrucja od posebne drzavne skrbi? ako je manji isplati li se uopce ici na djecu stavljati nekretninu radi izbjegavanja poreza?

dosta je stanova u vlasnistvu djece i udovica domovinskog rata i u njihovim slucajevima centar je stvarno bio munjevito brz.
neki dan sam isla preuzeti jednu zgradu : 8 stanova u vlasnistvu maloljetne djece! (a nije da vlasnik nema love, naprotiv) kad je cuo proceduru odustao je pa mi malo i drago zbog takvih , sam sebi skocio u zeludac
pistacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 14:55   #22
Nije stvar u eventualnoj prodaji, to mozes bez problema napraviti (ako ti je odlazenje kod nekog birokrate sa hrpom papira "bez problema"). Novac od prodaje ode na posebni racun, sa kojega ne mozes dizati novce. Nigdje si. Izbjeci ako se moze. Zelis recimo kupiti kompjuter djetetu od tih novaca, ajde po potvrdu, pa donesi racun poslje socijalnoj i tako... Veselje.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 20:18   #23
Čini mi se da se porez na promet nekretnina ne plaća na područjima od posebne državne skrbi, ali u slučaju prodaje u slijedećih 10 godina od kupnje, mora se platiti 5% od procijenjene vrijednosti nekretnine.
Znači možeš kupiti 17 nekretnina, ne plaćaš porez, ali ako ih prodaš u roku 10 godina plaćaš 5%.
Iz Porezne uprave dolaze na procjenu, tako da znaju kolika je vrijednost nekretnine i da mogu "lupiti" porez kod prodaje.
Yuma san is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 09:47   #24
preuzimanje vlasništva i hipotekarnog kredita

slična situacija, ali kod mene se radi o prepisivanju vlasništva nad kućom pod hipotekom - nije prodaja nego darovanje kuće (stric nećaku). Zna li tko kako se postupa u takvom slučaju - da li se može i hipotekarni kredit samo prebaciti na novog vlasnika ili novi vlasnik treba zatvoriti taj kredit novim kreditom?
I usput zna li tko šta je s porezom u takvom slučaju?
__________________
mama male djevojčice
babebabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 10:08   #25
ne može se ni na koga prebaciti vlasništvo dok je kuća pod kreditom, treba isplatiti cijeli kredit, pa onda se to može napraviti, ili dići potpuno novi kredit na onoga na koga se želi prepisati, ali to su onda opet kamate iz početka
mislim da stric ne može darovati nećaku bez plaćanja poreza, da može samo roditelj djeci, eventualno djed i baka unuku
charlizeos is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 10:11   #26
a brat bratu pa onda otac sinu?
__________________
mama male djevojčice
babebabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 14:22   #27
Prodaja nekretnina pod teretom

poštovani ,zanima me jedna stvar.vlasnik sam pola kuće,ostalu polovicu dijele ujaci i tetke...trebali bi je prodati svi se slažu ali jedan dio od tetke je pod teretom(porezna je legla)zanima me kako će se to riješit jel taj dio nije toliko vrijedan kolki je dug.dali se to uopće može prodat zbog toga jednog dijela, kakav je postupak kod prodaje.stvarno vas molim da mi odgovorite jel trebam prodati kuću što prije..unaprijed hvala
brnjoz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 15:26   #28
Bilo bi dobro da pitaš ovdje,sigurno će ti netko znati pomoći.
Chiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 18:45   #29
bilo na br-u
Vezica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 19:00   #30
Quote:
brnjoz kaže: Pogledaj post
poštovani ,zanima me jedna stvar.vlasnik sam pola kuće,ostalu polovicu dijele ujaci i tetke...trebali bi je prodati svi se slažu ali jedan dio od tetke je pod teretom(porezna je legla)zanima me kako će se to riješit jel taj dio nije toliko vrijedan kolki je dug.dali se to uopće može prodat zbog toga jednog dijela, kakav je postupak kod prodaje.stvarno vas molim da mi odgovorite jel trebam prodati kuću što prije..unaprijed hvala

Kuća se može prodati, ali nitko razuman naravno neće kupiti kuću pod hipotekom. Nije toliko niti bitno što je samo jedan suvlasnički udio opterećen. Ako krene ovrha, kuća će se prodati i svi suvlasnici dobit će odgovarajući dio cijene sukladno suvlasničkim omjerima.
Brazil is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 16:14   #31
Slicna situacija

Zanima me gde bi bilo najbolje oglasavati prodaju kuce. Naime, kuca je pod teretom i ide ista ona prica o banci i onome ko kupuje.Kuca se prodaje iz tog razloga plus sto ima 2 vlasnika.

Zadnje uređivanje Katrin : 13.02.2011. at 18:51.
VanjusZR is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 22:27   #32
Quote:
brnjoz kaže: Pogledaj post
poštovani ,zanima me jedna stvar.vlasnik sam pola kuće,ostalu polovicu dijele ujaci i tetke...trebali bi je prodati svi se slažu ali jedan dio od tetke je pod teretom(porezna je legla)zanima me kako će se to riješit jel taj dio nije toliko vrijedan kolki je dug.dali se to uopće može prodat zbog toga jednog dijela, kakav je postupak kod prodaje.stvarno vas molim da mi odgovorite jel trebam prodati kuću što prije..unaprijed hvala
Quote:
Brazil kaže: Pogledaj post
Kuća se može prodati, ali nitko razuman naravno neće kupiti kuću pod hipotekom. Nije toliko niti bitno što je samo jedan suvlasnički udio opterećen. Ako krene ovrha, kuća će se prodati i svi suvlasnici dobit će odgovarajući dio cijene sukladno suvlasničkim omjerima.

Zašto to misliš? Ta će se kuća i prodavati dobrano ispod cijene baš zbog toga. A kad ti porezna legne na nekretninu, jedino što se događa je da kod isplate prodavatelj dobije novac umanjen za dug/kamate/troškove. Kupac dobiva čisto vlsništvo nad nekretninom.
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 09:11   #33
Prodaja stana

Mama mi prodaje stan preko agencije na atraktivnoj lokaciji. Agencija je predala njene podatke osobi koja je JAVNI BILJEZNIK (odrekla se provizije).
Mama je pokazala stan doticnoj osobi međutim nisu se dogovorili oko cijene jer ima i boljih ponuda na sto je ovaj poludio i doslovno izjavio "Ako neces meni neces nikome!"
Uskoro ide nekakva tuzba(jos neznamo o cem se radi a nema osnova jer nema ni ugovora ni kapare), i doticni je stavio PLOMBU na stan. Obavjestili smo tuzilastvo, policiju, ali nitko nista ne moze jer se ne prijeti smrcu. Doticni je sve sms poruke i papirnate prijetnje tako vjesto pravno napisao igro rijeci.

Sada gubimo kupce, mama je u komi, i jos ne mozemo vjerovati da nam se ovo dogadja. Malo smo se raspitali i saznali kako taj JAVNI BILJEZNIK ima obicaj reketariti i na taj nacin povoljno kupiti nekretnine jer se ljudi umore.

Uzas! Uopce nemam ideju sta napraviti osim ga orivatno tuziti!
__________________
I won't put my hands up and surrender...There is no white flag above my door!
Anoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 09:45   #34
Čekaj, na temelju čega je on stavio plombu na tu nekretninu?
prometnikzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 11:04   #35
Jos ne znamo, al ocito da svaka tuzba makar i neosnovana moze za posljedicu imati plombu. Covjek je oravnik i zna sve rupe u zakonu. Izgubit ce parnicu jer nema osnove al mama gubi dobre kupce. To je REKET.
__________________
I won't put my hands up and surrender...There is no white flag above my door!
Anoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 11:17   #36
Quote:
Anoo kaže: Pogledaj post
ocito da svaka tuzba makar i neosnovana moze za posljedicu imati plombu
I ima... kad se tuzba zaprimi ne moze se istog casa vidjeti ima li osnove ili ne, zato se stavlja plomba.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 11:26   #37
Znači netko doista može beskonačno dugo redati jednu za drugom neosnovane tužbe i tako ti zapravo onemogućavati da prodaš svoju nekretninu?
prometnikzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 12:39   #38
a jbt u kakvom svijetu živimo,...koji ljudi,koji narod,.........majko moja mila,...kako se zove taj seronja da znamo i mi da se ne uhvatimo u takvu klopku lopova!
nadam se da će na kraju sve biti dobro,....al ovo mučenje je prestrašno!
angelina39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 18:20   #39
Kupoprodaja nekretnine - postupak i pitanja

veliki pozdrav svima,


radi se o tome da moja majka bi prodala kucu , ali nas sad zanima, dali da idemo preko odvjetnika, ili samo biljeznika, kako ide to sa isplatom, na ruke kod biljeznika, ili preko banke, ipak se radi o 150.000 eur pa me strah i onih 200 m od biljeznika do banke sa tolikim novcima.

ako bi netko bio ljubazan da napise u par crtica kako bi to najbolje trebalo obavit.


e da kako to sa kaparom, lik bi dao i 50.000 eur kapare,

molim moderatora ako je ikako moguce da ne premjesta ovu temu ako vec postoji neka slicna,al ne nadjoh nista slicno, makar dan dva
livadinka.kukuric is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 23:36   #40
Quote:
prometnikzg kaže: Pogledaj post
Znači netko doista može beskonačno dugo redati jednu za drugom neosnovane tužbe i tako ti zapravo onemogućavati da prodaš svoju nekretninu?

I da....svakih sedam dana moze stavljati plombu. to zakon dozvoljava.. On tuzi , blokira sve dok mama ne popusti.
Evo se vec misli prodati mu stan. Neznam kako takva osoba uopce moze raditi na tako ozbiljnom mjestu. Ma ja bi radje crkla neg mu ga prodala.Vidjela sam na netu da je za istu stvar optuzivao nekog saborskog zastupnika.
Uzas! I sta sad? Hvala ti Hrvatska drzavo sto stitis lopove!
__________________
I won't put my hands up and surrender...There is no white flag above my door!

Zadnje uređivanje Katrin : 25.02.2011. at 01:00.
Anoo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:36.