Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2011., 23:23   #41
Meni su nedjelje radne.
mario1970 is offline  
Old 05.07.2011., 07:35   #42
Kako je krenulo, ja se bojim da ću kredit otplatiti prije nego li osnujemo udrugu. Dok čekamo Domara sa statutom, zanima me je li tko vršio promjene u svom ugovoru u kreditu u smislu produživanja ili skraćivanja vremenskog razdoblja otplate i pritom platio tih famoznih nekoliko tisuća kuna kod javnog bilježnika? Zanima me jesu li ti troškovi uopće postojali? Naime, Kosorica je rekla da je dogovorila nižu tarifu koja sad iznosi tristotinjak kuna, a ja sam još u četvrtom mjesecu o.g. izvršila prijevremenu djelomičnu otplatu i pritom platila upravo toliko. Tristotinjak kuna.
mali008 is offline  
Old 05.07.2011., 09:04   #43
Pozdrav svima

Svaka čast domaru na inicijativi da se održi neformalni sastanak prije 2 dana i žao mi je da je samo 2 ljudi došlo.

Što se tiče udruge ona će se osnovati ,a tokom ljetnih mjeseci je to puno teže sve organizirati jer ljudi su na godišnjim odmorima.

Ja ću također biti član udruge ukoliko se osnuje,te platiti članarinu i rado bi došao na sastanak koji je bio održan prije 2 dana da živim u ZG-u.

Tako da ovom prilikom pozivam sve one koje žive u Splitu ili okolici da mi se jave na PM kako bi mogli dogovoriti eventualni sastanak i u Splitu.

Domar nadam se da češ sastaviti statut i predati zahtjev za registracijom udruge.

Jerry Drake ima li novosti s web stranicom ???'
GOGO80 is offline  
Old 05.07.2011., 10:58   #44
Quote:
domar kaže: Pogledaj post
Idem pisati statut!
--------------------------------------------------------

Ako trebas pomoc oko pisanja statuta mogu ti pomoći. Imam neke prijatelje koji su nedavno prije 1-2 g osnovali udrugu. Sto se tice web site ima nekih besplatnih privatnih social network siteova, gledao sam neke od njih i nisu uopće loši. Besplatno je npr. do 250 članova a onda se plaća. Za početak po meni to ne bi bilo loše jer bi tada puno ozbiljnije mogli organizirati pa ako treba napraviti mreže po županijama i u svakoj 250 članova:-) Znači na mene računajte, aktivno se mogu uključiti u ovo pogotovo preko godišnjeg odmora.
karaman is offline  
Old 05.07.2011., 12:13   #45
Koliko nas ima iz Osijeka? Da se i mi okupimo
Matej2801 is offline  
Old 05.07.2011., 13:38   #46
Pozdrav Matej

Podržavam inicijativu za sastanak u Osijeku.

Ja predlažem za Split sastanak za 14.07.2011 u 19.30 h (moj prijedlog je da se nađemo negdje na otvorenome pa da se upoznamo i razmjenimo mišljenja )

Teme će biti dabir imena udruge,izrada statuta udruge,prijedlozi djelovanja udruge itd itd.
GOGO80 is offline  
Old 05.07.2011., 13:55   #47
Quote:
karaman kaže: Pogledaj post
Ako trebas pomoc oko pisanja statuta mogu ti pomoći. Imam neke prijatelje koji su nedavno prije 1-2 g osnovali udrugu. Sto se tice web site ima nekih besplatnih privatnih social network siteova, gledao sam neke od njih i nisu uopće loši. Besplatno je npr. do 250 članova a onda se plaća. Za početak po meni to ne bi bilo loše jer bi tada puno ozbiljnije mogli organizirati pa ako treba napraviti mreže po županijama i u svakoj 250 članova:-) Znači na mene računajte, aktivno se mogu uključiti u ovo pogotovo preko godišnjeg odmora.
Ozbiljna udruga ne moze imati site na nekom od free providera jer se to jednostavno ne radi. Obicna .com domena je trenutno 8 USD dok je .hr inacica prilicno skupa. Hosting nije problem naci i uvijek se takav site moze negdje uvaliti ili besplatno ili za sitan novac.
AndrejX is offline  
Old 05.07.2011., 19:22   #48
Quote:
domar kaže: Pogledaj post
Idem pisati statut!

Evo nekakve sirove verzije.


Neću prepisivati sve članove Statuta, već ću napisati samo one koje moramo definirati, dakle ajmo redom!


Članak 2.

NAZIV UDRUGE: Udruga građana – FRANAK je udruga koja okuplja sve građane Republike Hrvatske koji su podigli kredite u švicarskim francima za kupnju nekretnine ili pokretnine.

SKRAĆENI NAZIV UDRUGE: Udruga građana – FRANAK.

SJEDIŠTE UDRUGE je u Zagrebu.


Članak 5.

Udrugu građana – FRANAK zastupa predsjednik i tajnik. Skupština može ovlastiti i druge osobe za zastupanje Udruge.


Članak 6.

Udruga građana – FRANAK je osnovana u cilju promicanja, razvitka, unapređenja i ostvarivanja prava korisnika kredita u švicarskim francima u skladu sa pravnom regulativom Republike Hrvatske i pravnom stečevinom EU.


Članak 7.


Djelatnosti Udruge su: isključivo pravna borba

za partnerski odnos korisnika kredita u CHF i banaka koji bi u konačnici rezultirao lakšu otplatu korisniku kredita, a bankama smanjio udio „loših“ kredita,

za bolje informiranje i obrazlaganje postupaka od strane banaka koji mogu dovesti do netransparentnog povećanja rate/anuiteta korisnika kredita, te samog korisnika dovesti u vrlo težak materijalno – financijski položaj, kao što se dešava zadnjih godina,

za strogo i transparentno definiranje marže banaka prema standardima EU,
protiv samovolje banaka u definiranju marži, naknada... prilikom konverzije,ili zatvaranja kredita u CHF,

protiv svih ostalih postupaka banaka koji mogu ići na direktnu štetu korisnika kredita u CHF.

Također i slijedeće djelatnosti udruge su:


- planiranje rada u skladu sa ciljevima i djalatnošću Udruge,

-iznalaženje pravne pomoći,

- informiranje članova Udruge i javnosti o ostvarivanju ciljeva Udruge putem internetskih foruma, društvenih mreža i javnim priopćenjem,

-jačanje suradnje sa srodnim udrugama u Republici Hrvatskoj i izvan nje,

- organiziranje javnih tribina.


Članak 8.

Rad Udruge je javan , javnost rada Udruge ostvaruje sa na načine utvrđene ovim statutom.


Članak 11.

Skupština udruge iznosi XX kuna, još se dogovoriti.


Članovi Statuta koji nisu navadeni su standardna stvar, Statutom je definiran i oblik i izgled žiga, ja sam za kvadrati žig, onaj automatski, ne znam kako se zove.


I to je to, molim samo konstruktivne kritike, te prema svojim kritikima uobličite pojedini član!
domar is offline  
Old 05.07.2011., 19:29   #49
Predložak ili špranca po domaći sam skinuo sam sa
http://www.uprava.hr/default.aspx?id=12020
to su ujedno i banderasove upute sa njegovog posta,

kad statut bude "gotov" tada ću ga odnesti nekome na uvid, npr. u Hrvatski pravni centar da ga pogledaju i tako pokušati spriječiti cjepidlačenje države i bržu registraciju Udruge!

Zadnje uređivanje domar : 05.07.2011. at 20:13.
domar is offline  
Old 05.07.2011., 19:37   #50
Quote:
GOGO80 kaže: Pogledaj post
Pozdrav Matej

Podržavam inicijativu za sastanak u Osijeku.

Ja predlažem za Split sastanak za 14.07.2011 u 19.30 h (moj prijedlog je da se nađemo negdje na otvorenome pa da se upoznamo i razmjenimo mišljenja )

Teme će biti dabir imena udruge,izrada statuta udruge,prijedlozi djelovanja udruge itd itd.
Malo sam glup danas

ovo boldano: hoće li to biti nova udruga ili će vaša akcija biti konstruktivna pomoć nama u Zg. ?
domar is offline  
Old 05.07.2011., 19:43   #51
Quote:
domar kaže: Pogledaj post
Evo nekakve sirove verzije.
(...)
Članak 11.

Skupština udruge iznosi XX kuna, još se dogovoriti.
Valjda članarina!?

Za ozbiljno:
- kako će se definirati članstvo (oni koji imaju pravo birati)?
- kako će se birati predsjednik i tajnik (i na koji rok)?
STIB is offline  
Old 05.07.2011., 19:58   #52
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Ozbiljna udruga ne moze imati site na nekom od free providera jer se to jednostavno ne radi. Obicna .com domena je trenutno 8 USD dok je .hr inacica prilicno skupa. Hosting nije problem naci i uvijek se takav site moze negdje uvaliti ili besplatno ili za sitan novac.
Slažem se. Bilo bi najbolje da imamo ozbiljan i kvalitetan site. Vidim da se dobro snalazis oko ovoga, da li možeš to detaljnije istražiti i konkretno pronaći nekoga povoljnoga za hosting i izradu site-a, cijenu te do kada bi sve moglo biti realizirano. Site bi po meni morao omogućiti razmjenu informacija i laku komunikaciju članovima.
Lijep pozdrav.
karaman is offline  
Old 05.07.2011., 20:04   #53
Quote:
STIB kaže: Pogledaj post
Valjda članarina!?

Za ozbiljno:
- kako će se definirati članstvo (oni koji imaju pravo birati)?
- kako će se birati predsjednik i tajnik (i na koji rok)?

U pravu si, riječ je o članarini,

a odgovore na svoja pitanja u oglednom statutu:http://www.uprava.hr/default.aspx?id=12020,



na znanje tebi i svima ostalima, možete si i isprintati statut pa da imate uvid!
domar is offline  
Old 05.07.2011., 20:09   #54
Ja imam dečka koji mi je povoljno radio web site, ako vam treba. Povoljno je red veličine par tisuća kuna, ne znam da li znate cijene

Hr domena košta 500 kuna, i glupo ju je uzimati jer ćete ju nakon registracije dobiti besplatno. Zato je bolje uzeti com ili eu domenu koje su puno jeftinije, i poslije ih spojiti (to spajanje ne košta, samo zamolite webmastera)

Hosting sam zaboravila koliko košta, ali isto oko 500 kuna valjda

Netko treba i napisati tekstove i osmisliti stranicu
bilokoje is offline  
Old 05.07.2011., 20:12   #55
Quote:
domar kaže: Pogledaj post
Malo sam glup danas

ovo boldano: hoće li to biti nova udruga ili će vaša akcija biti konstruktivna pomoć nama u Zg. ?
Nema Zagreba, Splita, Osijeka, Pule...... Pa valjda svi imamo isti cilj bez obzira na lokaciju?! Ako se ljudi samo lokalno sastaju tamo gdje mogu nije loše pa gdje god bilo, valjda će se nešto pametno i konstruktivno zaključiti.
Treba se koncentrirati na ciljeve udruge i to gurati u prvi plan. Idemo ekipa aktivno se uključite u ovo:
- dajte konstruktivne komentare na statut
- aktivno se uključite, recite gdje ste jaki i oko čega možete pomoći (pravo, web site-ovi, organizacija, ekonomija ... )
- dajte ideja
- pozovite prijatelje koji imaju kredite

Pa do dan danas u HR nema udruge koja predstavlja korisnika kredita, zato su banke ovako bahate jer nemaju nikoga na drugoj strani.

Nemojte smo da Domar odrađuje posao, pomognimo mu.
Svaka čast Domar na inicijativi i trudu!
karaman is offline  
Old 05.07.2011., 20:14   #56
Znam da i ove stvari poput statuta, imena, logotipa, odabira predsjednika, web stranici... treba napravit, ali imate li vi vec nekih ideja o prvim konkretnim koracima vezanima za vas cilj? Jeste li mozda mislili okupit za neki okrugli stol ljude poput Marije Duljkovic ili ostale ljude koji su se javno profirirali kao strucni ljudi koji su protiv ovakve bankraske samovolje? Ako mogu dat savjet, sto brze/bezbolnije odaberite tajnika/predsjednika, glasnogovornika i podjelite nadleznosti za ove operativne sitnice, vecina ostalih bi trebala guglat i trazit STRUCNE SAVEZNIKE te ih pokusat okupit ili cak skupljat lovu da se plate nekakve konzultacije, pa i kod "neprijatelja". Treba nac pravnika koji bi vas konzultirao/zastupao i trebao dobro poznavat problematiku. Osnujte nekakvu PR task grupu koja bi se bavila time da izborite "publicitet", koji bi osvarivali kontakt sa medijima i borili se za "minutazu". Pokusajte nekako doc do informacije koji clanovi udruge poznaju koga, mozda netko moze doc do zvucnijih imena koje bi mogli htjet kontaktirat...
Imate jako puno posla, zao mi je sto je vecina postova na ovom topicu vezana za statut (nije nebitan!) i o tome hocel web stranica bit na besplatnom web serveru ili nekom na kojem se usluga mora placat. I netko tko sjedi u Osijeku moze dat svoj doprinos i razmisljat kako pomoc.
I pokusajte nekako prositit vasu bazu. Ja nisam CHF duznik, nisam ni Euro duznik. Dapace - "uzivam" u visokim kamatama na depozite, ali u borbi protiv banaka sam saveznik a vjerujem da nisam jedini, pokusajte mobilizirat i ljude van vase uske interesne skupine. Pokusajte uspostavit kontakt sa vec postojecim udrugama, sto formalnim sto neformalnim: od potrosackih udruga pa do udruge Vedrane Rudan. Vidite sto su oni do sada postigli, gdje su zapeli, koji su problemi...
Puno posla imate i bitno je da svatko shvati da moze dat svoj doprinos za vasu platformu.
FileExplorer is offline  
Old 05.07.2011., 20:23   #57
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
Ja imam dečka koji mi je povoljno radio web site, ako vam treba. Povoljno je red veličine par tisuća kuna, ne znam da li znate cijene

Hr domena košta 500 kuna, i glupo ju je uzimati jer ćete ju nakon registracije dobiti besplatno. Zato je bolje uzeti com ili eu domenu koje su puno jeftinije, i poslije ih spojiti (to spajanje ne košta, samo zamolite webmastera)

Hosting sam zaboravila koliko košta, ali isto oko 500 kuna valjda

Netko treba i napisati tekstove i osmisliti stranicu
Ja mogu osmisliti stranice.
Ako ima jos zainteresiranih bilo bi super.
karaman is offline  
Old 05.07.2011., 20:23   #58
Quote:
FileExplorer kaže: Pogledaj post
Znam da i ove stvari poput statuta, imena, logotipa, odabira predsjednika, web stranici... treba napravit, ali imate li vi vec nekih ideja o prvim konkretnim koracima vezanima za vas cilj? Jeste li mozda mislili okupit za neki okrugli stol ljude poput Marije Duljkovic ili ostale ljude koji su se javno profirirali kao strucni ljudi koji su protiv ovakve bankraske samovolje? Ako mogu dat savjet, sto brze/bezbolnije odaberite tajnika/predsjednika, glasnogovornika i podjelite nadleznosti za ove operativne sitnice, vecina ostalih bi trebala guglat i trazit STRUCNE SAVEZNIKE te ih pokusat okupit ili cak skupljat lovu da se plate nekakve konzultacije, pa i kod "neprijatelja". Treba nac pravnika koji bi vas konzultirao/zastupao i trebao dobro poznavat problematiku. Osnujte nekakvu PR task grupu koja bi se bavila time da izborite "publicitet", koji bi osvarivali kontakt sa medijima i borili se za "minutazu". Pokusajte nekako doc do informacije koji clanovi udruge poznaju koga, mozda netko moze doc do zvucnijih imena koje bi mogli htjet kontaktirat...
Imate jako puno posla, zao mi je sto je vecina postova na ovom topicu vezana za statut (nije nebitan!) i o tome hocel web stranica bit na besplatnom web serveru ili nekom na kojem se usluga mora placat. I netko tko sjedi u Osijeku moze dat svoj doprinos i razmisljat kako pomoc.
I pokusajte nekako prositit vasu bazu. Ja nisam CHF duznik, nisam ni Euro duznik. Dapace - "uzivam" u visokim kamatama na depozite, ali u borbi protiv banaka sam saveznik a vjerujem da nisam jedini, pokusajte mobilizirat i ljude van vase uske interesne skupine. Pokusajte uspostavit kontakt sa vec postojecim udrugama, sto formalnim sto neformalnim: od potrosackih udruga pa do udruge Vedrane Rudan. Vidite sto su oni do sada postigli, gdje su zapeli, koji su problemi...
Puno posla imate i bitno je da svatko shvati da moze dat svoj doprinos za vasu platformu.

Sve je točno što si napisao, i ja tako zamišljam rad udruge, ali sam se bazirao na sistem korak po korak,

bes registrirane udruge kao pravne osobe ne možemo ništa, tada krenuti u skupljanje članstva, nekakve članarine, love, javno priopćiti građanima RH da je osnovana udruga,

kontaktirati g. Zorislava Antona Petrovića, kontaktirati prof. Ticu sa ekonomskog fakulteta...riješiti web...


ali što napraviti kad nas pitaju: na koji ste način organizirani i tko ste vi uopće,

zato sam se skoncentrirao na samo reganje udruge,

ako cijeli posao ostene na mamirami i meni od udruge neće biti ništa!
domar is offline  
Old 05.07.2011., 20:26   #59
To je jednostavno riješiti. Idi u banku, otvori privremeni skrbnički račun, i ajmo članarine da vidiš koliko je zainteresiranih
bilokoje is offline  
Old 05.07.2011., 20:39   #60
Quote:
FileExplorer kaže: Pogledaj post
Znam da i ove stvari poput statuta, imena, logotipa, odabira predsjednika, web stranici... treba napravit, ali imate li vi vec nekih ideja o prvim konkretnim koracima vezanima za vas cilj? Jeste li mozda mislili okupit za neki okrugli stol ljude poput Marije Duljkovic ili ostale ljude koji su se javno profirirali kao strucni ljudi koji su protiv ovakve bankraske samovolje? Ako mogu dat savjet, sto brze/bezbolnije odaberite tajnika/predsjednika, glasnogovornika i podjelite nadleznosti za ove operativne sitnice, vecina ostalih bi trebala guglat i trazit STRUCNE SAVEZNIKE te ih pokusat okupit ili cak skupljat lovu da se plate nekakve konzultacije, pa i kod "neprijatelja". Treba nac pravnika koji bi vas konzultirao/zastupao i trebao dobro poznavat problematiku. Osnujte nekakvu PR task grupu koja bi se bavila time da izborite "publicitet", koji bi osvarivali kontakt sa medijima i borili se za "minutazu". Pokusajte nekako doc do informacije koji clanovi udruge poznaju koga, mozda netko moze doc do zvucnijih imena koje bi mogli htjet kontaktirat...
Imate jako puno posla, zao mi je sto je vecina postova na ovom topicu vezana za statut (nije nebitan!) i o tome hocel web stranica bit na besplatnom web serveru ili nekom na kojem se usluga mora placat. I netko tko sjedi u Osijeku moze dat svoj doprinos i razmisljat kako pomoc.
I pokusajte nekako prositit vasu bazu. Ja nisam CHF duznik, nisam ni Euro duznik. Dapace - "uzivam" u visokim kamatama na depozite, ali u borbi protiv banaka sam saveznik a vjerujem da nisam jedini, pokusajte mobilizirat i ljude van vase uske interesne skupine. Pokusajte uspostavit kontakt sa vec postojecim udrugama, sto formalnim sto neformalnim: od potrosackih udruga pa do udruge Vedrane Rudan. Vidite sto su oni do sada postigli, gdje su zapeli, koji su problemi...
Puno posla imate i bitno je da svatko shvati da moze dat svoj doprinos za vasu platformu.
FileExplorer potpisujem sve što si rekao i odlična je ideja kontaktirati gđu.Mariju Duljković koja je detaljno upoznata s radom banaka i problemima korisnika kredita koji su u nepovoljnom položaju u dvostranim ugovorima u odnosu na banke gdje se sav teret i rizik prebacuje na korisnike kredita.

Domar spomenuo sam odabir imena udruge iz razloga što nebi htio da se samo baziramo na CHF kredite jer na taj način gubimo moguću podršku korisnika kredita u EUR.

Nemam nikakvu namjeru osnovati neku novu udrugu već želim da zajedno uspijemo u namjeri da osnujemo udrugu franak.

Bilo bi dobro da se izorganiziramo i skupimo i po županijama kako bi se upoznali i od tud ideja o sastanku idući tjedan u Splitu.
GOGO80 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:42.