Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2010., 12:45   #61
disney

baš mi je drago da sam našla ovaj topic. u disneylandu sam bila sa suprugom, raspametila se naravno, fantastično, ali kako smo imali nagradno putovanje i niš nismo plaćali sad sam kao prvašić u ovim temama. planiramo u rano proljeće voditi našeg šestogodišnjaka na 4 dana u ludi provod. obzirom da smo već obišli Pariz nećemo ga time zamarati pa smo mislili da bi bilo pametnije odsjesti negdje u njihovom resortu. ali hoteli su dosta skupi, neki nude i ulaznice pa sam se malo pogubila. da li si mr. Wolf išao preko neke agencije ili ste sami sve odabrali? ako uzmemo samo hotel, postoji li neka opcija jeftinije višednevne karte za park?
jedino što me tješi da uskoro kreće linija easyjeta pa ćemo se svi troje odvesti do Pariza i natrag za 195 eurića.
bobson is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 22:31   #62
izlet s malom djecom u EuroDisney Paris

Ovaj mjesec smo se vratili iz DP, i žao mi je što sam ovaj topić pronašla tek sada, nakon što smo se vratili. Dakle, Disney, ko i sve ostalo u Parizu, radi samo do 18h, što mi je bili jako glupo, jer mrak pada tek iza 8-pol9. Svako veče nakon toga imaju neke privat-partyje , te Haloween-party ( za ulaz još posebnih 60-takE), te neke firme...
Od aerodroma CDG vozili se TGV-vlakom, 10min (24E odrasli, 12E djeca) ili sami 1 stanica od stanice Charles De Gaule do slijedeće st Marne de la Vallee- Chessy, odakle ima 3-5 min pješke do ulaza u Disney parkove, Disney Village i odakle busevi svakih 20 min voze dosvih hotela u Disneylandu. Preporučam Vienna international lanac koji ima dva hotela: Dream Castle Hotel i Dream Circus Hotel. Cijena je 130 E za sobu s uključenim 1 doručkom, soba prima do 4 osobe , za doručak svake slijedeće osobe (djeca iznad 4 god) plaća se 15 E. Sobe imaju 1 veliki bračni+ 2 dječja kreveta na kat, TV, TEL, klima, fen, prazan frižider i BESPLATAN WLAN. Odličan bazen s toboganom za djecu, doručak bogat i izdašan, restoran radi do 22.30, room-service 05 do 24h.
U slučaju da želite ići u obilazak grada Pariza, preporučam ipak za te dane noćenje u nekom hotelu u samom gradu, naročito ako su mala djeca u pitanju.
Samo vožnja RER prigradskom željeznicom od centra (npr. stanice Chatellet RER linija A) do stanice Marne de la Vallee- Chessy traje cca 60-70 min, plus još jedno 20-30 min vlakom podzemne željeznice (treba vremena za presjedanje, uz i niz stepenice...), plus još jedno 20-tak min busom od želj st Marne de la Vallee- Chessy u Disnelandu busom do vašeg hotela, ovisno u kom ste smješteni 1 bus vozi uokrug nekoliko hotela, dok dođe, krene...)
DrMom is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 13:27   #63
Quote:
bobson kaže: Pogledaj post
baš mi je drago da sam našla ovaj topic. u disneylandu sam bila sa suprugom, raspametila se naravno, fantastično, ali kako smo imali nagradno putovanje i niš nismo plaćali sad sam kao prvašić u ovim temama. planiramo u rano proljeće voditi našeg šestogodišnjaka na 4 dana u ludi provod. obzirom da smo već obišli Pariz nećemo ga time zamarati pa smo mislili da bi bilo pametnije odsjesti negdje u njihovom resortu. ali hoteli su dosta skupi, neki nude i ulaznice pa sam se malo pogubila. da li si mr. Wolf išao preko neke agencije ili ste sami sve odabrali? ako uzmemo samo hotel, postoji li neka opcija jeftinije višednevne karte za park?
jedino što me tješi da uskoro kreće linija easyjeta pa ćemo se svi troje odvesti do Pariza i natrag za 195 eurića.
evo par mjeseci kasnije odgovor
sve smo sami organizirali ima negdje post na početku di je sve objašnjeno..
smještaj u hotelu uključuje kartu za taj dan za park-mislim da je malo povoljnije
i mi opet planiramo
__________________
Samo osobe koje izgledaju priglupo mogu zavrsiti kao clanovi parlamenta. A oni koji se pokazu kao uistinu glupi, ondje i napreduju. "Zloceste misli" Oscar Wilde
mr.wolf69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 09:42   #64
Molim Vas može li mi netko malo detaljnije objasniti što točno znači opcija koja se može uzeti u njihovim hotelima "Half Board PLUS". Znam da je to polupansion, ali zanima me ovo s voucherima koji se dobiju.
Jesu li to neki kuponi koje dobijemo i npr ako idemo muž, ja i dijete od 5 godina i tamo smo 4 noćenja, znači li to da dobijemo 4x3=12 tih kupona i možemo ih koristiti u gotelu za ručak ili većeru ili ako ne želimo koristiti u hotelu možemo ih koristiti u nekom od restorana u sklopu parka da tamo dobijemo s tim kuponom besplatan obrok?
Ili je besplatan obrok samo u hotelu, a u restoranima u sklopu parka je samo neki popust?
I recimo ako dobijem kupone i za dijete, a kako se u hotelu radi (koliko sam skužila) o švedskom stolu ja mogu na jedan kupon natrparti hrane za sebe i dijete i onda za te djetetove kupone jesti u parku u nekom restoranu?

Ako može netko malo detaljnije objasniti taj postupak.
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 10:57   #65
Quote:
sandra555 kaže: Pogledaj post
Molim Vas može li mi netko malo detaljnije objasniti što točno znači opcija koja se može uzeti u njihovim hotelima "Half Board PLUS". Znam da je to polupansion, ali zanima me ovo s voucherima koji se dobiju.
Jesu li to neki kuponi koje dobijemo i npr ako idemo muž, ja i dijete od 5 godina i tamo smo 4 noćenja, znači li to da dobijemo 4x3=12 tih kupona i možemo ih koristiti u gotelu za ručak ili većeru ili ako ne želimo koristiti u hotelu možemo ih koristiti u nekom od restorana u sklopu parka da tamo dobijemo s tim kuponom besplatan obrok?
Ili je besplatan obrok samo u hotelu, a u restoranima u sklopu parka je samo neki popust?
I recimo ako dobijem kupone i za dijete, a kako se u hotelu radi (koliko sam skužila) o švedskom stolu ja mogu na jedan kupon natrparti hrane za sebe i dijete i onda za te djetetove kupone jesti u parku u nekom restoranu?

Ako može netko malo detaljnije objasniti taj postupak.
ne znam za ovaj hotel, al voucher je inace papir na kojem pise koju uslugu si platila, za koji hotel, u kojem periodu, koliko osoba...
polupansion znaci dorucak i rucak ili vecera.
u hotelu izaberes ili rucak ili veceru, sumnjam da imaju dil da mozes jesti po bilo kojem drugom restoranu.
neki hoteli znaju dati neki popust (ako si njihov gost) da jedes negdje jeftinije taj neki 3.obrok, al ne i ova dva koja si vec platila

za dijete se usluga ili placa 100% ili imas neki popust ili je besplatno. to ti isto pise


(daj linkaj taj hotel/paket aranzman, pa ce mozda biti jasnije)


ovo sa trpanjem hrane na svedskom stolu, nemam namjeru komentirati
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 11:53   #66
Znam ja inače kako funkcionira polupansion u hotelima, ali ovo što pitam me zanima za KONKRETNO baš ovaj slučaj u Disneyland hotelima u sklopu njihovog resorta i tamo je isto za svaki hotel koji imaju u ponudi na svojim stranicama.
Voucher koji spominjem (voucher za hranu) ne dobiješ unaprijed, nego ga samo naručiš prilikom rezervacije i to se uzima u hotelu kada dođeš.
U ponudi im je PAKET noćenje s doručkom + ulaznice za park za onoliko dana koliko si tamo. Djeca su besplatno. Jedna od dodatnih opcija koju možeš uzeti je Half-Board PLUS za koju stoji slijedeći opis koji kopiram dolje. Uglavnom sve piše, ali mene zanima iskustvo iz prve ruke ako je netko to koristio pa da mi na hrvatskom prepriča kako to u zbilji funkcionira. Pročitala sam na ovoj temi je već mr.wolf69 pisao o tome i voljela bi da se on ili netko drugi ponovo javi s detaljniim objašnjenjem.

Half-Board - Plus option
With a wide range of eateries, this plan makes one mealtime easier each day! Each person enjoys lunch OR dinner, at an all-you-can-eat buffet and table service restaurants in the Disney® Parks, Disney® Hotels and Disney® Village included in this option.

Benefits:
- Save up to 15% on a selection of restaurants where this Half-Board Meal Plan is valid – only when you pre-book your Meal Plan prior to arrival.
- A Disney Character Dining experience at Café Mickey is included with this Meal Plan.


Check availabilities and prices for all guests

How does it work?
- On arrival, 1 voucher per person per night of stay will be supplied from the front desk of your hotel.
- Each voucher includes an all-you-can-eat buffet + 1 soft drink or a set menu in our table service restaurants.
- The set menus include a starter (for adults only), a main course, dessert and 1 soft drink.
Other information
- Remember, breakfast is included in your package and children's menus are available.
- You can also pre-book other meal plan options (Standard or Premium) by calling the reservation office.


additional information
List of accessible all-you-can-eat buffet and table service restaurants where you can save up to 15%:
- At Disney Hotels: Manhattan Restaurant, Parkside Diner, Yacht Club, Cape Cod, Beaver Creek Tavern, Hunter's Grill
- At Disney Parks: Walt's – An American Restaurant, Blue Lagoon Restaurant, Silver Spur Steakhouse
- At Disney Village: Café Mickey, The Steakhouse (excluding brunch)

List of accessible all-you-can-eat buffet and table service restaurants with this option without any additional charge on the set menu:
- At Disney Hotels: La Cantina, Chuck Wagon Café, Crockett's Tavern,
- At Disney Parks: Plaza Gardens Restaurant, Agrabah Café Restaurant, Restaurant des Stars
- At Disney Village: Annette's Diner, The Grange at Billy Bob's Country Western Saloon

The discount is based on the value of the dedicated menu when purchased on-site at regular price from 28th Mar - 7th Nov 2013 (based on a retail value of each set menu items when purchased separately at regular price until 27th Mar 2013). For information on meals for children under 3, please ask at the restaurant or the Concierge Desk at your hotel.

Please note: Meal Plans do not guarantee a table reservation; call our Dining Reservation Service on +33 1 60 30 40 50 (International call rate applies) to secure your reservation. Specific menus available, please contact us.

Other conditions:
- The same type of Half Board Meal Plan must be purchased for the entire length of stay and for the entire party size, before arrival in combination with a package.
- Disney Parks valid entry tickets are required for restaurants within the Disney Parks.

- Meal vouchers are accepted in all restaurants of the Disney Parks and Hotels plus in some Disney Village restaurants (excluding McDonald's®, Planet Hollywood®, Rainforest Café®, King Ludwig Castle®, Starbucks®, Earl of Sandwich®) for their monetary value for a meal composed of a starter (for adults only), a main course, a dessert and a soft drink or an all-you-can-eat buffet + 1 soft drink. The difference must be paid if total exceeds the value of the voucher (see conditions in restaurants). No refund will be given if the total is less than the value of the voucher. Limited to 1 meal coupon per person per meal.
- Some restaurants may be closed at certain periods.
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 22:51   #67
I mene zanima jel netko bio u zadnje vrijeme..?

Gledam malo cijene avio.karta za 6-7mj, 2odrasla i 1dijete,i doslo bi nam min.6000kn (cro.air.) ali ni druge kompanije vidim nemaju jeftinije za Pariz...
sarari is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 11:40   #68
Quote:
sarari kaže: Pogledaj post
I mene zanima jel netko bio u zadnje vrijeme..?

Gledam malo cijene avio.karta za 6-7mj, 2odrasla i 1dijete,i doslo bi nam min.6000kn (cro.air.) ali ni druge kompanije vidim nemaju jeftinije za Pariz...
Ja u zadnje vrijeme dosta kalkuliram i tražim najpovoljnije i predlažem ti ako se možeš do nekog bližeg aerodroma dotegliti s autom može se naći jeftinije zajedno s uračunatim benzinom, cestarinama i plaćenim parkingom na aerodromu.
Recimo ja sam gledala cijene za početak 10. mjeseca i situacija je otprilike ovakva za dvoje odraslih i 1 dijete:

Iz ZAgreba Avion na CDG - 650-700Eura

Iz Ljubljanje Adria - 430 Eura avion + 75 eura put do LJ i nazad + oko 50 eura parking na aerodromu

Iz Venecije Transavia avion na Orly 265-320 eura + 160 eura put do Venecije i nazad + oko 50 eura parking na aerodromu Marco Polo

Iz Budimpešte EasyJet na CDG 313 eura ili RyanAir na Beauvis 270 eura + put autom do Bud i nazad 130 eura + parking na aerodromu 26 eura

Može se možda naći još i iz Graza ili iz Beča, nisam još to gledala. meni je nakako naprivlačnija Adria iz Ljubljane. Ne znam je li kod njih u cijeni karte uključena prtljaga ili je samo ručna u cijeni. Ovo iz venecije ili Budimpešte čak i ako uračunaš da platiš jedno noćenje tamo ispadne jeftinije nego iz Zagreba kakva je sada cijena s kartama od Croatie. Jedino ako bi CA imala neku akciju u skorije vrijeme bi bilo super.
Možeš pretraživati na skyscanner stranici.

I svakako bi još trebalo pridodati transport s aerodroma do Disneya i to se otprilike cijene kreću oko 100 eura povratno za nas troje, ali to se treba uračunati bez obzira na koji se aerodrom ide.

Zadnje uređivanje sandra555 : 05.04.2013. at 11:46.
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 16:14   #69
Hvala na detaljnom odgovoru

Evo ja nasla danas nesto, ali ne mogu vjerovati, prejeftino mi se cini

Ryanair ima letove iz Pule (od svibnja 2012) i to bas i za Pariz (a ja gledala samo Zagreb jer iako nam je Pula 30ak minuta autom ipak sam mislila da se to sigurno ide iz Zg )

Evo link, mislim da bi se to i vama najvise isplatilo...
http://www.jeftinoputovati.com/ryana...pule-za-pariz/

Letovi su od 30eura po osobi i smjeru, tako da je stvarno jeftino. Naravno ne pasu nam dani odlaska i povratka pa bi nam za polazak karta bila 30,99eura a za povratak 57,99eura.

to je za Paris Beauvais, a ne CDG, ali mislim da nema veze. Znaci recimo da odemo 29.06. i vratimo se 03.07. (5dana,4noci-mislim da bi nam bilo dosta)povratna karta za muza,mene i dijete bi nas dosla 266.94 EUR


e sad, sigurno ima neka caka, ali nisam uspjela jos provjerit koliko bi bili dodatni troskovi jer ne vidim da je tu ukljucena prtljaga i ne znam sto se jos placa buduci da nikad nisam jos letila avionom?



Evo ti ovdje link na stranicu, nadam se da mozes otvorit, odlicna mi je stranica i sto se tako vidi tocno po danu koliko je i kad ima letova kad nema, pa se moze lako iskombinirati.
Druge stranice mi se ne svidjaju i izgubila sam se u njima, ovo mi je
sarari is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 16:07   #70
Mi smo bili prošle godine. Sin je tada imao 3,5 godine, a kćer 1,5 g. Njemu je koliko toliko bilo zanimljivo zbog Carsa i Jurića... Definitivno nije za tako malu djecu.....planiramo ponovno iduce godine, vjerujem da ce im tada biti puno zanimljivije.
Kada dođete tamo morate se odlučiti za park koji zelite ici - dvije su opcije. Znam da je u jednom parku jedna od opcija bio princezin dvorac, a u drugom gdje smo mi isli bio je Jurić ) i Toy Story - e, mi smo tu išli. Cijeli Disneyland funkcionira kao zabavni park tako da se poprilicno ceka na red za vožnje....vožnje su kratke. Definitivno se ne isplati spavati u Disneylandu - besramno je skupo! Mi smo spavali u Parizu i platili bar 3 x jeftinije. Sam Disneyland nije daleko od centra Pariza. Mi smo spavali u samom centru, a do Disneylanda nam je trebalo cca 25-30 minuta. Išli smo s vlastitim autom. Na ulazu su trgovine tako da nema šanse da ih izbjegnete - također je poprilično skupo tako da kojih stotinjak eura za igračke i slične stvarčice nije naodmet ponjeti.
Lunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 14:21   #71
sarari, nema za Ryanair nikakvih caka, to ti je ta cijena, ali u tu cijenu ti je uračunata samo ručna prtljaga po putniku i to točno jedan komad (dakle ženska torbica, pederuša, vrećice... sve treba u taj jedan komad prtljage) po osobi i treba biti određenih dimenzija i težine, vidi na njihovim stranicama koliko je to. Dodatna prtljaga koja ide u bunker aviona se plaća dodatno i to meni kad idem s djetetom treba jedna takva prtljaga. Ona je oko 50 eura ako uzmem samo jedan kofer za oba smjera. To bi onda bilo jedan veći kofer za bunker i dva manja kofera pod ručnu prtljagu dosta za nas troje za 5 dana. Meni nekako ne odgovara Ryanov red letenja jer obično imaju neki ranojutarnji let za povratak iz Pariza što mi je totalno bacanje novaca jer moram platiti noć u hotelu za bezveze. Volim kombinirati tako da mi je let za tamo ujutro, a za nazad da bude barem poslije podneva.
I ja bi ipak uzela smještaj baš u Disneylandu s uračunatim kartama za oba parka za nekoliko dana i s polupansionom da ne moram brinuti o tim stvarima. U Parizm smo bili prije par godina pa mi onda nije obavezo da budem tamo smještena i putujem u Disneyland jer bi voljela u Disneyu biti laganini bez žurbe. Unam da je takav smještaj puno skuplji ali mi se sada čini isplativ za ono što želim. Gledala sam i ispadne me smještaj u hotelu (s bazenom ) za 4 dana s ulaznicama za oba parka za 5 dana i s polupansionom oko 2500 eura. Skup je to sport, ali počinjem štediti da djetetu to priuštim
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 07:14   #72
Quote:
sandra555 kaže: Pogledaj post
Gledala sam i ispadne me smještaj u hotelu (s bazenom ) za 4 dana s ulaznicama za oba parka za 5 dana i s polupansionom oko 2500 eura. Skup je to sport, ali počinjem štediti da djetetu to priuštim
da tako sam i ja nekako računala. da skup je to sport ali i ja želim to djeci priuštiti.. Nekako mislim da je to idealno za minimum 5 godina života djeteta... sve ostalo je nekako rano.. a pogotovo djeca od godine i pol tri godine...
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 15:59   #73
Moja sada ima 5, ali dok ja uštedim imati će već i 7
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 13:46   #74
Dižem temu jer imam pitanje a ne znam gdje ga postaviti....

Naime, zanima me smiju li trudnice u tim zabavnim parkovima na atrakcije
tipa Colorado Boat u Gardalandu?



znači ne adrenalinske atrakcije tipa vlaka smrti već ove avanturističke gdje ima jedan ili dva spusta s veće visine

puste li uopće trudnice u 5. mjesecu trudnoće na to ili nema smisla uopće čekati red?
mislim da za urednu trudnoću to ne bi trebalo biti opasno, ali možda sam u krivu pa me slobodno ispravite ako griješim
mačkonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 13:49   #75
ja ti ne znam ali znam da je moja mama isla sa mnom na svasta u lunaparku kad je bila 4 mj trudna s mojom sestrom. sve je bilo ok, iako, mozda, to puno toga moze pojasniti
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 14:36   #76
U Gardalandu u principu nema ogranicenja za trudnice: http://www.gardaland.it/docs/guidadisabili_it.pdf

Mislim da takvu odluku prepustaju ljudima i da te nitko nece zaustaviti. Na kraju krajeva kako da ti dokaze da si trudna a ne samo debela Pogotovo pored hrpe ogromnih amerikanki
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 15:48   #77
Quote:
mačkonja kaže: Pogledaj post
Dižem temu jer imam pitanje a ne znam gdje ga postaviti....

Naime, zanima me smiju li trudnice u tim zabavnim parkovima na atrakcije
tipa Colorado Boat u Gardalandu?



znači ne adrenalinske atrakcije tipa vlaka smrti već ove avanturističke gdje ima jedan ili dva spusta s veće visine

puste li uopće trudnice u 5. mjesecu trudnoće na to ili nema smisla uopće čekati red?
mislim da za urednu trudnoću to ne bi trebalo biti opasno, ali možda sam u krivu pa me slobodno ispravite ako griješim
opasno i zabranjeno nije, ali mislim da nije ni ugodno.
kad te pricvrste s onim za sjedalo, ne znam koliko bi ti bilo udobno. osim toga, meni se i netrudnoj zeludac dizao u grlo na coloradu i prodrma te posteno kad sletis s onog najveceg spusta, iako me to nije sprecavalo da na njega idem opet i opet i opet.
moja najdraza atrakcija u gardalandu.

ali trudna ne bi isla.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 07:23   #78
Ja se u trudnoci nisam ogranicavala ncim osim onim sto i inace. Znaci na bunjee jumping ne bi isla jer se bojim visina, a lunapark atrakcije bi isla na sve, a narocito rollercostere, jer mi je to najdrazi dio Samo bi pazila da mi ona sipka dodje ispod trbuha a ne preko... Ali to sam ja.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 12:02   #79
Na Coloradu nema nikakvog vezanja , kad uskočiš u deblo imaš samo drške naprijed ili sastrane za koje se primiš tako da se ne moraš bojat stiskanja trbuha.
Sami spust je po meni adrenalin samo zbog prskanja vode , ne vidim nikakvu opasnost s obzirom na trudnoću tako da bi ja išla na tvom mjestu
__________________
L. 10.02.2005
L. 18.08.2009
dudolinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 12:07   #80
hvala na odgovorima

iskreno, nije da mi je napeto ići na te avanturističke atrakcije, radi samih atrakcija, mislim, ovo će mi biti 3. ili 4. posjet Gardalandu pa nije da mi je to nešto nepoznato

ali stvar je u tome što naše dijete ide prvi put, silno se veseli i htjela bih da mogu biti tamo da vidimo kako će reagirati, to je ono što ne želim propustiti, a ne samu vožnju

na adrenalinske ne bih hvala, lako se strpimo pa ćemo za nekoliko godina u onaj još bolji park u Italiji se izguštati
mačkonja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:34.