Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2013., 01:32   #41
Quote:
Oštro oko nad granicama Europske unije

Europski parlament je odobrio sustav nadzora granica Eurosur. http://www.dw.de/o%C5%A1tro-oko-nad-...ije/a-17152281 POD BESPILOTNIM LETJELICAMA
Cijeli Mediteran pod nadzorom Big Brothera Problem novog sustava je i pravni, kako piše EUobserver. Naime, zbog zabrane letenja bespilotnih letjelica u komercijalnom zracnom prostoru EU-a, agencija za nadzor granica Frontex razmišlja o uvodenju tzv. 'letjelica s opcijom pilota' s kojima se može upravljati i s kopna. Prema izvještaju Komisije iz 2012, razvija se cak 400 razlicitih sustava bespilotnih letjelica u 19 država clanica. http://www.tportal.hr/vijesti/svijet...-Brothera.html http://www.defender.hr/europa-i-rusi...plov-a400m.php http://www.youtube.com/watch?v=oT0yymT6v_w http://www.youtube.com/watch?v=bpTRjOsW1Po
Islamizacija i ilegalna imigracija su velika prijetnja za sigurnost Europe i zato je treba sprječavati svim raspoloživim sredstvima.
Dominiquee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 12:30   #42
Na rijeci Evros potreban je novi sabirni centar.Nema smisla da se ljudi utapljaju.
Kvant-Sonnemann is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 03:05   #43
Slovenci su poslali svoj vojni brod u tal. teritorijalne vode da pomaže prilikom spašavanja izbjeglica.
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 12:27   #44
Quote:
Dominiquee kaže: Pogledaj post
Islamizacija i ilegalna imigracija su velika prijetnja za sigurnost Europe i zato je treba sprječavati svim raspoloživim sredstvima.
Ako neka zemlja ima ultraliberalnu vladu koja želi što više iseljenika iz muslimanskih zemalja, to je njihovo pravo, imigracija je zapravo lako riješiv problem, samo je pitanje političke volje, Lampedusa je velika iznimka
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 13:41   #45
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Ispred vratiju je jedno more duboko, grobnica stotinama jadnika koji su živoot izgubili zbog hrabrosti da naprave najveći iskorak u svome životu.
Lampedusa, talijanski otok, bio je do sada isključvo problem Italije, a italija također na državnoj razini je malo učinila za tisuće i tisuće azilanata.
Činjenica jest da oni ne bježe isključivo u Italiju, nego u Europu općenito, samo su im vrata U Italiji fizički najbliže.
Šengenska granica Hrvatske prema nečlanicama EU će biti financijski na trošak EU, jer je to grancia sviju, a ne samo Hrvatske.
Treba li problem Lampeduse i izbjeglica rješavati na U razini, uključujući i troškove i smještaj azilanata, uključujući dakle i Hrvatsku.
Koji bi prijedlozi i stavovi oko tog pitanja trebali biti naših zastupnika i diplomata u EU intsitucijama?
Ne kuzim se i ne znam kakvu useljenicku politiku ima EU.
Smatram da ne bi se trebao taj teret svaliti na zemlje pogranicne, nego bi trebao postojati jedan koncept i ravnopravna raspodjela troskova i tereta na sve zemlje clanice EU.
A i ne znam kako bi se rijesio "problem" i ne znam tocno kako koje zemlje clanice EU imaju useljenicku politiku.
I imaju li je uopce?
Npr. jeza me je spopala kada sam nedavno procitala da je u Njemackoj, a u koju vec decenijama dolaze useljenici, dakle vec nekih 40-50 godina, dakle nije neka ajmo rec zabit HR ili BIH, dakle, 40-50 poslije useljavnja stranaca, dakle drzava koja se izgradila na plecima, kicmi stranaca, napravila u 2012 ili 2013 "das Anerekennungsgesetz". To je meni jad. Dakle, zakon kojim kako tamo pise se pozdravlja i podrzava useljenicka dobrodosla kultura (molim te u godini gospodnjoj 2012 ili 2013, bome fino, zbilja se rano pocelo), a taj zakon napravljen je kako bi se omogucile, olaksale priznavale diplome odnosno strucne kvalifikacije ili naobrazbe stranih gradjana koji dolaze u Njemacku. Dakle, 40-50 poslije.
Tako da nije postojao takva zakon uopce? Institucija koja bi se poblize pozabavila strucnom naobrazbom nekog useljenika?
Kakava promasena politika? Koje omalovazavanje ljudi i potencijala koji dolaze u tu zemlju? Dakle, 40-50 god. palo ljudima domacinima na pamet da bi i useljenici iz "siromasnijih" zemalja mogli eto imati valjda neku i naobrazbu i da bi adekvatno svom izucenom zanimanju u svojoj domoivni mozda mogli doprinjeti i drusvtu i zajednici i mjestu u koji dolaze? I da bi tu naobrazbu i diplomu uz neku prekvalifikaciju mogli "Iskoristiti" i koristiti kako useljeniku tako i drzavi u koju su dosli. Na dobrobit svima.
Dakle, inzinjer iz Iraka je mogao vozata taksi do besvjesti, i frustirati se, profesorica matematike iz Uzbekistana mogla je cistiti ceste,javne zahode, ako trziste trazi, i ako je ona voljna i sposobna i vrijedna "ukljuciti" se i "integrirati" se u drustvo i dati svoj doprinos da nije na teret drugima i drzavi.
Dakle, nekoristeni potencijali, ljudi automatski gurnuti u startu na marginu, gdje rade jeftine poslove, manje su placeni, automatski stanuju u zapustenijim kvartovima, i djeca takvih "neintegriranih", "neobrazovanih" roditelja su naravno kroz takav nacin direktno u startu zakinuta i imaju losije startne pozicije poslije u zivotu u poslu, u skoli itd.
Dakle, hocu reci, nije direktno vezano sada za Lampeduzu, ali mi se pruzila prilika jer sam u naslovu iscitala o usljenickoj politici u EU.
I oocavam gromglasno vristanje onih koji bi zatvarali granice, do onih koji bi sve dopustili, jednostavno ekstreme i uocavam i slutim da u stvari ta usljenicka politika ne postoji ili je lose. I da se preko usljenika, kako to vecinom u drustvima biva, uvijek preko najslabijih lomii i oni trpe dok se "politik" medjusobno nadojebavaju.
I svima odjednom problem useljenici, nisi oni problem, nego nesposobnost, lijesnost, nebriga onih koji jesu tu i ne vode nikakvu brigu o ljudima koji dolaze u te zemlje.
A ljudi dolaze i odlaze i migriraju svakominunto, htio to neko prizanti ili dobpustiti ili ne; camcem, brodom, u koferu, u avionom, ilegalno, legalno..ili kako vec, sve je u migriranju i promjeni...
Treba li EU dizati Berlinske zidove oko sebe, kao sto rade odredjene opcine u Njemackoj ili kvartovi i politicari laprdaju velehvalece o toleranciji i multikulti i kako bi oni eto velikodusno primili strance. Ali ne bi oni inista, nego za siru javnost mazu oci, masu parolama, dok svoje vile i guzice stite zidovima tako da nemaju nikakvih azilatnskih domova ili stranaca pored sebe i svojih kuca i svoje opcine. Katastrofa, licemjerno i jadno.
Vecini je kao dosta useljenika, a dekadentno i odvratno da ti dusa place kad vidis da mjesecni troskovi ljubimaca psa kojeg u medjuvremenu vozaju u djecijim kolicima premasuju i troskove jedne npr. cetveroclane "siromasne" obitelji useljenika. Nista protiv zivotinja. Ali pas, macka imaju svog terapeuta, psihologa etc. Pocinje se covjeku gaditi, tjera me na povracanje.
To je socijalni goruci problem. Slomit ce ih sve ne usljenici, ili masa/brojaka usljenika sami po sebi, nego vlastita nebriga o ljudima koji dolaze, ugusit ce se u vlastitom dekadentnom sranju
I onda se u nekim drzavama lome koplja oko useljenika, kako prave probleme, kako treba poostiriti granice.
Znam ja ovo je veoma kompleksan problem, i ne rjesava se tako lako, i razlicit je u svakoj zemlji EU, ima drugaciju posvjesnu pozadinu, ali ako mogu to tako zamjetiti, uocavam veliku nebrigu, neodgovornost, nestrucnost i bilo kakvu volju zbilja napraviti kvalitettnu useljenicku politiku, tako da i useljenici sa onim sto (do)nose, (u)nose u zemlje EU daju uz potporu zemlja clanica EU najbolje od sebe, tj. da se iskorsite potencijali na dobrobit svima, i EU drustvu koje stari i treba radne snage, i na one koji traze bolji zivot za bolji kruh i li da spase goli zivot.
Dakle, ja smatram, na temelju onoga sto sam dozivjela i uocila da ne postoji nikakva ili losa useljenicka politika.
A lokalno stanovnistvo ili se stavi na jednu ili drugu stranu radikalno, ono ili bi berlinski zid ili sve nekotrolirano pusti unutra.
A politicari ogradjuju svoje vile i gucice od "siromastva" kako domaceg tako unog uvezenog.
Ali neka se ne zavaravaju, kad-tad zidovi bi mogli popucati jer je tek privid, jer je puno vise osiromasenih koji nemaju sto izgubiti i krecu u akciju.

Zadnje uređivanje lea* : 31.12.2013. at 14:08.
lea* is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 14:13   #46
Quote:
cipiripi kaže: Pogledaj post
Neka to humanitarno pitanje riješavaju afričke zemlje iz kojih izbjeglice potiču, odnosno afričke zemlje koje dopuštaju isplovljavanje takvih plovila.
Europa i dalje može financijski pomagati, ali što dalje od nas molim.
U tu svrhu trebala bi EU i NATO se više angažirati oko kontrole luka, prvenstveno Libije od kud isplovaljavaju ti brodovi.
A kako bi bilo da prestane zakon jacega i da se "bogati" okane otimacne resursa, i huskanjem i non-stop zakuvavanjem ratova, tako na taj nacin mora bjezati ispred bombica, tako da "sirotinja" ne bi morala stajati pred zatvorenim vratima Europe.
Jedni hushkaju ratove poradi resursa i prodaje oruzja, drugi dizu berlinske zidove, a Atlantik pun krvi neduznih oni treci ljudi, onih koji se naziva "siromasnima", óni iz treceg svijeta, oni strpani ko krompiri u betonske domove, oni promrznuti izbjeglice ispred shatora.
Jad i cemer.
40 € troskovi po glavi u Njemackoj slusam jucer, prosjecno za novogodisnju ovu noc veceras, za pirotehniku, vateromete, petarde etc. odlican promet. ispalis 40 € za pet minuta u zrak dok si reko keks. poklonis 40 € svemiru podari da bi tvoje oko zafestalo tijekom pet minuta. ne brini cekaju te duse promzlih koji su otisli u svemir zadnjih pet minuta. radis li ti upravo vatromet upravo umirucim ljudima pod izbjeglicim satorom? Kako bi bilo da prestanu otimatu ribu afrikancima da bi je jedna dekadentna guzica imala pune frizidere zamrznute ribe do besvjesti dok drugi nema sto jesti jer mu ispred nosa agresivno oteto

Zadnje uređivanje lea* : 31.12.2013. at 14:25.
lea* is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 17:56   #47
Stranci iz EU (ukljucujuci Hrvate) u Svedskoj mogu biti najdulje 3 mjeseca.
Ako u medjuvremenu ne nadju posao (i dobiju socijalni broj)
moraju se vratiti u rodnu zemlju.

Dakle ostalo je isto kao i prije, isto srañe, drugo pakovanje.
Sandiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 12:42   #48
Crkve u Njemackoj (evangelisticka i katolicka) su se za Novu Godinu oglasile te kritiziraju izbjeglicku i useljenicku politiku u Europi. Smatraju da se izbjeglicka tema ne moze ignorirati te da se ne prepusta pogranicnim drzavama Italiji i Grckoj.
Apeliraju na vjernike da se angaziraju za potrebite, slabije u drustvu..
Predsjedatelj njemacke katolicke biskupske konferencije Robert Zollitsch upozorio je da se Europa ne vraca na zastarijele nacionalizme.
Biskupkinja (Ne znam kako se na hrvatskom kaze zenski rod od biskup) Evangelisticke crkve je takodjer iznenadjena da medju stanovnistvom nema vise povika za promjenu izbjeglicke politike u Europi.
U fokusu su takodjer progonjeni krscani na Bliskom Istoku..
Tocnije sve to pise tu http://aktuell.evangelisch.de/artike...htlingspolitik
lea* is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 05:59   #49
Quote:
nezdravrazum kaže: Pogledaj post
Probleme Afrike definitivno treba rijesavati na africkom tlu. Ove u Lampeduzi treba nahraniti i poslati nazad. Useljavanje se pretvara u invaziju.
To je jedino ispravno rijesenje,u protivnom ce i Europa ubrzo postati crni kontinent. Za izbjeglice bi trebalo graditi izbjeglicke kampove u susjednim zemljama,a ne primati ih u Europu. Na taj nacin ih je najlakse vratiti u njihove zemlje kad se situacija smiri. Postotak neeuropskog stanovnistva je u porastu u svim zemljama EU,a problem je kada ih jednom primis vise ih se nikada ne mozes rijesiti. S druge strane ti ljudi se jako tesko asimiliraju u Europi,narocito u zemljama gdje ih ima na miljune.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 21:11   #50
Evo danas vijest:
http://www.jutarnji.hr/poruka-iz-eur...jena-/1163511/

Svicarci su (tradicionalno referendumom) odlucili da ne zele primati useljenike iz EU. Sto znaci da ne postuju dogovor o slobodnom kretanju radne snage izmedju Svicarske i EU, vec svoje obveze ogranicavaju i ne postuju.

Mene osobno veseli kad citam kako im francuz najavljuje reperkusije. Jer normalno je: ako se dogovorimo nesto pa onda ne postujes, tada se dogovor ukida. Pri tome svi sigurno misle kako je Svicarska svjetsko cudo od kvalitete. No Svicarska u stvari zivi na plecima EU i ostatka svijeta. Dopustaju sklanjanje prljavog novca, ne bi bili dio EU, ali bi rado izvozili preko 60% proizvodnje u EU. Cinjenica je da EU moze bez Svicarske lako, ali bez EU u Svicarskoj ce doci do sloma. Jos kad bi EU dala ultimatum za uklanjanje sredista raznoraznih medjunarodnih organizacija iz Svicarske, to bi ih sigurno jako pogodilo.

U svakom slucaju bas je zanimljivo vidjeiti kako ce se sada razvijati stvari.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 12:49   #51
Ja ne znam zašto se vi svi toliko bunite protiv zemalja koje imaju takvu politiku prema imigrantima?

To je njihovo pravo, ma šta mislili o njima. Tko kaže da jedna zemlja poput Njemačke mora primiti milijun imigranata ( lupam ) iz Srednjoafričke Republike? Zašto?
Afrički imigranti su realan problem, jer se radi o neobrazovanom stanovništvu koje se u 90 % slučajeva ne može integrirati u europsko društvo.

U biti, sve zemlje imaju moju podršku, prema bilo kakvoj vrsti imigranata ( Afrika, Azija, ostatak Europe ), jer je to njihovo dvorište i neka sami odlučuju koga će primiti.

Tko sam ja da pizdim što me netko ne želi primiti u svoju kuću?
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2014., 13:06   #52
Zanimljivo je što je objavio Telegraf:

http://www.telegraf.rs/vesti/1004925...ost-foto-video
EVROPU CEPA SEPARATIZAM: Ovo su svi regioni koji traže nezavisnost (FOTO) (VIDEO)

Svi su upoznati sa Kosovom, Krimom, Katalonijom, Flandrijom, Baskijom, Škotskom, neki i sa Korzikom, ali retki su svesni da je Stari kontinent zapravo krcat regionima koji samo čekaju povoljan trenutak da izvrše secesiju .

BAUK KRUŽI EVROPOM, BAUK SEPARATIZMA! Krim se otcepio od Ukrajine i ekspresno pripojio Rusiji koje je deo bio sve dok pedesetih godina prošlog veka Nikita Hruščov (neki kažu u stanju pijanstva) nije odlučio da ga prebaci pod ingerenciju Ukrajine. Na taj način, ova regija je krenula putem Kosova koje se od nas otcepilo zvanično 2008. godine, iako de fakto još juna 1999. Sam Putin je kazao da postoji “apsolutna srodnost” između ova dva slučaja, te ukazao na licemerje Zapada u tome što nezavisnost južne srpske pokrajine priznaje dok odluku naroda Krima ne (iako on sam – za sada – ne priznaje nezavisnost Kosova iz istih razloga zbog kojih Zapad ne priznaje krimsku).
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 13:18   #53
Quote:
lea* kaže: Pogledaj post
A kako bi bilo da prestane zakon jacega i da se "bogati" okane otimacne resursa,
koji kurčevi resursi u Alžiru, Tunisu, Pakistanu... o subsaharskoj Africi da ne govorim?
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 22:11   #54
Odnos prema imigrantima je isključivo političko-ideološko pitanje. Bivše kolonizatori mogu primati izbjeglice, ali neka mi netko objasni zbog čega bi Hrvatska, i sama uništena pogotovo ovim poplavama, trebala primati afričke izbjeglice?
Revenger20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 14:27   #55
u francuskoj, u calaisu održan skup vezan uz imigrante:
http://www.youtube.com/watch?v=9f1Tc...0BI-djXOlfhqWQ

ljudi su protestirali jer izgleda imigranti dovode i dosta kriminala na područje, a njihovo prebivanje na tom području se financira od novaca građana preko poreza i dosta im je toga izgleda.
naravno, dežurni "antifašisti" su iskoristili priliku za razbijanje i vandalizam, vjerojatno i krađu.
gemk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 09:01   #56
Imigranti doista žive u lošim uvjetima. Primjećujem da se svuda u zgradi gdje prebivaju imigranti na zidovima nalaze simboli antifašizma, antifašisti su uvijek tu da štite imigrante. A policija tu da štiti ekstremne desničare.
Laison is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 19:35   #57
Quote:
Laison kaže: Pogledaj post
Imigranti doista žive u lošim uvjetima. Primjećujem da se svuda u zgradi gdje prebivaju imigranti na zidovima nalaze simboli antifašizma, antifašisti su uvijek tu da štite imigrante. A policija tu da štiti ekstremne desničare.
kakvi antifašisti, to je uglavnom banda vandala i huligana, koju policija pušta da čini razbojništvo. nikome ne treba zaštita od tog smeća, nego se njih štiti od normalnih ljudi. jer u današnje vrijeme i razbojnički nasilnici imaju veća prava od običnih ljudi koji rade i plaćaju poreze. dok ovi samo znaju uništavat.
gemk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 22:02   #58
Quote:
gemk kaže: Pogledaj post
kakvi antifašisti, to je uglavnom banda vandala i huligana, koju policija pušta da čini razbojništvo. nikome ne treba zaštita od tog smeća, nego se njih štiti od normalnih ljudi. jer u današnje vrijeme i razbojnički nasilnici imaju veća prava od običnih ljudi koji rade i plaćaju poreze. dok ovi samo znaju uništavat.
Ne bih rekao da ih policija štiti, ona ih tuče. Tako svugdje izvan Francuske, jeste li vidjeli što se desilo u Švedskoj, policija je konjima gazila antifašiste koji su prosvjedali protiv skupa SD-a.
Laison is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 08:58   #59
Jedn je 100% sigurno- netko zeli unistiti Europu!

Vec mjesecima po europskim gradovima logoruju afrikanci, koji su dosli kao ratne izbjeglice, a sada zele azil i sva prava.
Naprave satore u centru gradova i zive svojim africkim zivotom u najljepsim parkovima, pretvarajuci ih u blatnjava africka sela, trazeci da im se da sve sto ima svaki Nijemac ili europljanin.

Bilo gdje da u svijetu izbije rat- izbjeglice dolaze u EU.
S kojim pravom?
Cijom politikom?

Jos traze da se promijene zakoni i da svaka izbjeglica dobije automatski sve papire, sva prava.
Pa sto ce tek onda biti. masovni zbjegovi iz Afrike i Azije u Europu?

Sad kad nisu kolonije, akd samo odlucuju o sebi, samo bjeze iz svojih zemalja i kontinenata. Nije li onda bolje uvesti ponovo kolonije i organizirat im drzave i zivot.
Ili ce se ovako Eu pretvoriti u kaos.

Sve zemlje an svijetu s estite samo EU glumi brod ludaka.


Netko zaista zeli unistiti Europu i EU.
drvopija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 15:02   #60
Prihvat imigranata je kratkoročno rješenje, nikako dugoročno.
Počevši od nataliteta zemlja iz kojih te izbjegalice dolaze, to je boca koja ne može presušit jer uvijek ima netko za dolazak. Može Eu prihvačat izbjeglice bez stručne spreme do sudnjeg dana, no jednog dana će se sa svim tim imigrantima pretvorit u zemlje trečeg svijeta iz kojih su ove ovi došli.
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:27.